Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

NAVI RNS-510

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • witam
    jak w mapie 7,1 nazywa sie chorwacja ?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez adamzg
      witam
      jak w mapie 7,1 nazywa sie chorwacja ?
      Zapewne Hrvatska
      S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
      Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
      -------------------------------------------------------------------------
      O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
      O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
      O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

      Komentarz


      • witam
        jak w mapie 7,1 nazywa sie chorwacja ?
        U mnie w 7.1 East to po prostu Chorwacja, być może to kwestia spolszczonego firmware`u Columbusa.
        Pozdrawiam,
        Andys

        Komentarz


        • Witam mam problem z aktualizacja RNS 510 wyskakuje mi jakiś DOWNGRADE ERROR
          Próbowałem wgrać FW3930, fw1100 i nic.
          Aktualizuję ją w celu takim żebym miał dostęp do HDD, mógł oglądać filmy z DVD podczas jazdy, parktroniki (przód i tył) działały poprawnie tzn żeby chociaż pikał dźwięk przy zbliżaniu się do przeszkody, nie chodzi mi już o wyświetlanie na navi, po włączeniu biegu wstecznego PDC daje aby krótki dźwięk ze się włącza a potem zamiera nie ma żadnego dźwięku, radio tez mi nie wyszukuje stacji nawet RMF ale to ponoć jakiś adapter musi być prawda to ?? jeszcze z tego co wiem RNS posiada moduł bluetooth bo jest w SETUP taka opcja włączenia jego fajnie by było gdyby tez działał tylko teraz pytanie jaki SOFT musi być żeby to jakoś ogarnąć najlepiej PL. SKODA OCTAVIA II 2005r załączam zdjęcie tego błędu
          z góry dzięki za każdą poradę ;]
          P.S Jeśli istniały posty na ten temat przekierujcie mnie
          Link
          1.9 TDI 140 KM

          Komentarz


          • Hohut, podstawowe pytanie - dlaczego robiłeś aktualizacje softu?
            z PDC tak się dzieje wtedy kiedy nie ma wymienionego na nowszy modułu parktronica(problem z komunikacją -RNS---->czujniki cofania)tylko wymiana pomoże a jak moduł parktronica to i gateway nowszy,
            jak słaba antena to i RDS-u nie będzie i ciężko wyszukać jakąkolwiek stację(może antena jest nie podpięta)
            moduł bluetooth działa wtedy kiedy jest zamontowany w samochodzie i podpięty pod RNS-a,
            Jacek

            Komentarz


            • Błąd downgrade na pewno nie pojawia się jak instalujesz nowszą wersję niż miałeś.
              Kolego napisz jaki miałeś wgrany SW na początku ?
              Czy teraz chociaż uruchamia sie navi ?
              Jeżeli nie uruchamia się to musisz użyć tego programu Link aby powrócić chociaż do tego co było. Następnym razem jak będziesz chciał robic downgarade wczesniej musisz uruchomić VCDS-em ukryte menu w którym będziesz mógł uruchomić funkję downgrade.
              Czyli VCDS /37 Navigation / Kanał 50 i z 0 na 1 zmienić i wtedy po długim trzymaniu będziesz miał możliwość oglądania ukrytego menu.

              Komentarz


              • Nowy soft 397x

                Link

                Komentarz


                • Jestem ciekawy czy mapa CD_7420 będzie wyświtlać POI z tym SW :roll:

                  Komentarz


                  • Instaluje ponieważ mam zablokowane DVD i dostęp do HDD
                    Navi działa dalej normalnie po restarcie
                    Nie wiem jaką miałem wcześniej wersje bo nawet nie wiem jak to sprawdzić i jak zdemontować navi żeby tą antenę sprawdzić i mam nadzieje ze kodu nie będę musiał wpisywać do odłączeniu wtyczek bo ten co sprzedał mi to auto nie dał mi go.
                    A konkretnie jaki to moduł musi być i jakie wiążą się z tym koszty ?

                    [ Dodano: Czw 24 Mar, 11 20:02 ]
                    I ten gateway nowszy tez VCD-sem musi być wgrany ?
                    1.9 TDI 140 KM

                    Komentarz


                    • Narazie nie ma możliwości odblokowania DVD podczas jazdy wgrywając nowy program.
                      Co masz na myśli dostęp do HDD ?

                      Komentarz


                      • Hohut,DVD jest oryginalnie zablokowane,można to zrobić programowo lub przez dołożenie specjalnego modułu odblokowującego,
                        nie rozumiem - jak to nie masz dostępu do HDD :roll:
                        brak PIN-u do sprzętu - to jest problem,aczkolwiek,jak nie trzeba go instalować w innym aucie lub podpinać napięcia na "stole" to śmiało można go odłączyć od napięcia i po ponownym podłączeniu nie będzie PIN-u żądał,
                        poczytaj cały ten wątek(dokładnie) i dowiesz się mniej więcej o kosztach
                        Jacek

                        Komentarz


                        • Ok wielkie dzięki ;]

                          [ Dodano: Czw 24 Mar, 11 22:19 ]
                          Po prostu nie mogę wejść na dysk muzyki odczytać a co dopiero ją na ten dysk wrzucić.

                          [ Dodano: Czw 24 Mar, 11 23:03 ]
                          naviservice.com.pl ładnie wołają za te adaptery multimedialne : :
                          1.9 TDI 140 KM

                          Komentarz


                          • Czy ktos ma doswiadczenie z jakim softem bedzie dzialac karta SD 32GB :?: Kupilem karte Kingstona SDHC 32GB class10, niestety nie dziala z softem w wersji 2660 PL. Oryginalnie sformatowana na FAT32. Do tej pory smigala bez problemu 8GB microSDHC class6 z przejsciowka.
                            Marek



                            Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                            Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                            Komentarz


                            • Do tej anteny jednak będzie potrzebny ten adapter: 1512350299 bo przy RNS 510 są dwa wejścia a antena jest tylko jedna w Octavii II i trzeba przejść. Fotka poniżej
                              ]"]Link

                              Problem mam z zablokowaną aktualizacją, wyskakuje mi błąd SWL ERROR i pisze po angielsku żebym włożył oryginalną płytę z SW, jak to obejść żebym mógł aktualizować albo wgrać PL menu i odblokować dostęp do HDD jak i kart SD włożyłem dzisiaj 2GB i nic ??
                              ]"]Link
                              PL menu tez by mi się przydało ale nie mogę wgrać przez ten SWL ERROR
                              Mój RNS jest wersją na USA (SWL uruchamiam poprzez kombinacje przycisków GUIDE+EJECT+BRIGHT\NIGHT)
                              1.9 TDI 140 KM

                              Komentarz


                              • Koledzy czy ktoś testował już soft z Link w wersji: Firmware 3930 - wersja D ??? Czy pójdzie na wersji O2 przed FL z kierownicą MF??

                                Dodam że navi mam od Grygy i jest z produkcji 02/2010.

                                Dziekuję
                                Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                Spalanie - Motostat.pl

                                Komentarz


                                • Witam wszystkich mam mianowicie taki problem kupiłem radio RNS 510 podpiąłem je i tu zaczynają sie problemy sterowanie z kierownicy nie działa i radio sie nie wyłącz i pada akumulator przeczytałem troche postów i zacząłem zmieniac softy zmarnowałem 10 płytek i problem jest nadal prosze o pomoc mam o2 z 2006r

                                  Komentarz


                                  • mirrroo, ja mam soft 2660PL. Dziala kiera i aku nierozladowuje sie. Nic nie zmienialem, nawet nie bylo potrzeby kodowania. O2 z 2007
                                    Marek



                                    Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                    Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez marbab
                                      mirrroo, ja mam soft 2660PL. Dziala kiera i aku nierozladowuje sie. Nic nie zmienialem, nawet nie bylo potrzeby kodowania. O2 z 2007
                                      tez próbowałem kierownica nie działa i radyjko się nie wyłącza a co to jest to kodowanie?

                                      Komentarz


                                      • Auto: Octavia 2 FL 2010
                                        Sprzet: Columbus - produkcja luty 2011

                                        Oprogramowanie:

                                        HW - version H03
                                        SW - version 3814
                                        Mapa West Europe
                                        NAVTEQ
                                        Map version 7074

                                        Problem:

                                        Brak wyświetlania nawigacji na MAXI DOT
                                        Brak POI (albo nie wiem jak je włączyć)
                                        Wchodzenie w Setup - mapa - wybierz szczegóły mapy do wyswietlenia - po kliknięciu w to wyświetla się napis "Proszę czekać.." - i nic dalej się nie wyświetla mimo czekania 30 min

                                        Wytyczanie trasy, wedle mnie zle trase wytycza, zamiast najkrótszą to jakoś tak na około - mimo wybrania pokaż 3 trasy alternatywne to wszytkie wybiera tym samym traktem.
                                        Była F2 1.4 TDI 2009.

                                        Komentarz


                                        • mirrroo, przede wszystkim uaktualnij swoje dane w profilu
                                          Zamieszczone przez mirrroo
                                          a co to jest to kodowanie?
                                          poczytaj ten wątek od początku,a najlepiej wszystkie tematy jakie są na forum(zacznij od przeczytania regulaminu naszego Forum) lub użyj opcji "szukaj" na pewno się dowiesz
                                          Zamieszczone przez Janus
                                          Brak wyświetlania nawigacji na MAXI DOT
                                          w/g mnie nie jest poprawnie zakodowane
                                          Jacek

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Janus
                                            Auto: Octavia 2 FL 2010
                                            Sprzet: Columbus - produkcja luty 2011

                                            Oprogramowanie:

                                            HW - version H03
                                            SW - version 3814
                                            Mapa West Europe
                                            NAVTEQ
                                            Map version 7074

                                            Problem:

                                            Brak wyświetlania nawigacji na MAXI DOT
                                            Brak POI (albo nie wiem jak je włączyć)
                                            Wchodzenie w Setup - mapa - wybierz szczegóły mapy do wyswietlenia - po kliknięciu w to wyświetla się napis "Proszę czekać.." - i nic dalej się nie wyświetla mimo czekania 30 min

                                            Wytyczanie trasy, wedle mnie zle trase wytycza, zamiast najkrótszą to jakoś tak na około - mimo wybrania pokaż 3 trasy alternatywne to wszytkie wybiera tym samym traktem.
                                            Poprzez np. VCDS-a odptaszkuj navi w Address 19: CAN Gateway.
                                            POI pobierz z navi-forum i wgraj poprzez karte SD.
                                            @200KM

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez jago7270
                                              poczytaj ten wątek od początku,a najlepiej wszystkie tematy jakie są na forum(zacznij od przeczytania regulaminu naszego Forum) lub użyj opcji "szukaj" na pewno się dowiesz
                                              szukałem i znalazłem ale dalej nici nie dziła tak jak powinno

                                              Komentarz


                                              • mirrroo, tak jak napisał kolega ali7, podepnij program diagnozujący(VCDS,VAG,itp) bez sprawdzenia nic nikt nie pomoże
                                                Jacek

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez jago7270
                                                  mirrroo, tak jak napisał kolega ali7, podepnij program diagnozujący(VCDS,VAG,itp) bez sprawdzenia nic nikt nie pomoże
                                                  a mozesz mi powiedziec czego mam szukac?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez mirrroo
                                                    czego mam szukac?
                                                    czy masz poprawnie zakodowanego RNS-a
                                                    Jacek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X