Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

NAVI RNS-510

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez marbab
    maxpaynemm, to bedzie raczej wina softu Columbusa a nie kodowania.
    marbab, mam ten sam soft co kolega Maru123 (2660PL). On mówi ze u niego te klawisze działały a u mnie nie działaja
    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • maxpaynemm, no wlasnie ja mam radio od niego i u mnie wszystko dziala a nic nie kodowalem. GT stary, tylko podlaczylem i smiga.

      Widac nawet Columbus nie jest idealny, a myslalem ze tylko z Chinczykami sa problemy :roll:
      Marek



      Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
      Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Kędzior
        Mapa będzie wgrywala sie koło godzinki, proponuje jeszcze raz wypalić płytke bo coś jest nie halo jak nie możesz wgrac.
        Tylko godzinkę?... to znaczy, że faktycznie mam coś nie tak. Godzinę to na pewno czekałem w aucie i się nie doczekałem... Spróbuję jeszcze na płytkach od innego producenta (do teraz próbowałem na Verbatim).
        Dzięki za info

        Tak się jeszcze zastanawiam czy ten fix dla maxiDOT i MFSW z wersji 2760 nakładany na wersję 3810 czasem nie spowodował tego problemu... Chociaż mapa z płytki, przegrywanie MP3 z SD, nawet przegrywanie mapy BMW o mniejszym rozmiarze działają poprawnie... Będę szukał dalej

        PS. Widzę, że paru kolegów też ma problem w niedziałającym MaxiDOT albo MFSW przy nowszych wersjach FW i się zastanawiam czy nie mogliby spróbować takiej samej sztuczki jak ja z dograniem do wersji 3xxx poprawki "2760 fix for Skoda Octavia A5". Mogliby wtedy potwierdzić (lub nie) występowanie mojego problemu... Ale nikogo nie będę namawiać - jak się bardziej zepsuje to będzie na mnie
        Octavia II 1.9 TDI BXE Elegance

        Komentarz


        • Zamieszczone przez marbab
          maxpaynemm, no wlasnie ja mam radio od niego i u mnie wszystko dziala a nic nie kodowalem. GT stary, tylko podlaczylem i smiga.

          Widac nawet Columbus nie jest idealny, a myslalem ze tylko z Chinczykami sa problemy :roll:
          Kurde no to nie wiem :? może cos mi w instalacji nie łaczy?? :? W sumie to soft ładowałem jeszcze zanim podłaczyłem kierę MF spróbuje jutro wgrać jakis nowszy i zobaczę czy zadziała :?
          Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • maxpaynemm, z nowszym nie bedzie dzialac chyba ze sie pokombinuje z latka jak pawelko_pl pisze
            Marek



            Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
            Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

            Komentarz


            • Właśnie dzwoniłem do Martina. Powiedział że mogę spokojnie wgrać najnowszy soft a potem dograć łatkę do kiery MF która podawał wcześniej i powinno śmigać no cóż przetestuję jutro
              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • maxpaynemm, to daj znac co wymodziles to moze i ja zmienie soft
                Marek



                Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                Komentarz


                • marbab, ty możesz testować różne ustawienia bo dałem Ci praktycznie wszystkie softy jakie sa dostępne :wink:
                  1.8T AGU L&K

                  2.0TDI BKD ELEGANCE

                  TOYOTA LAND CRUISER J95

                  Komentarz


                  • Maru 123, a probowales z ta latka 2760 fix :?:
                    Marek



                    Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                    Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                    Komentarz


                    • Hej, zrobiłem taką instrukcję dla kolegi marbab, może komuś, kto chce potestować, też się przyda:

                      ...Tak jak napisałem wcześniej, miałem oryginalnie 1Z0 035 680 A, HW: H04, SW: 1004, GW 1K0 907 530 P, autko MY2008, wszystko fabryczne.
                      Wgrałem Soft 3810 PL z navi-forum.pl przygotowany dla wersji nawigacji A, wgrywało się wszystko ok. 1 godziny, po wgraniu przestał mi działać MFSW i wieszał się MaxiDOT na navi i audio.
                      Potem wgrałem fixa "2760 fix for Skoda Octavia A5" z linka:
                      Link
                      Wgrywanie tego fixa niczym nie różni się od wgrywania jakiegokolwiek innego firmware, z tym, że przechodzi on tylko przez krok "Updating Gateway" i trwa to ok. 1-2 minut.
                      jego opis znalazłem na forum:
                      VWnavi.com
                      Tam pisze, że można go wgrać po aktualizacji nawigacji jakąkolwiek wersją FW występującą przed wersją 2760, a ja zaryzykowałem i spróbowałem go wgrać do nowszej wersji 3810.
                      Za pierwszym razem się nie wgrał (wywalił błąd TimeOut czy coś podobnego), nawet spowodował, że nawigacja mi przestała startować i czekała na płytkę z softem do wgrania, ale po resecie i ponownym uruchomieniu aktualizacji tym fix'em, wgrywanie zakończyło się sukcesem i MFSW oraz MaxiDOT zaczęły działać poprawnie, a SW dalej mam 3810 PL.
                      Pozdrawiam
                      Octavia II 1.9 TDI BXE Elegance

                      Komentarz


                      • pawelko_pl, dzieki
                        Marek



                        Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                        Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez pawelko_pl
                          ale po resecie i ponownym uruchomieniu aktualizacji tym fix'em, wgrywanie zakończyło się sukcesem i MFSW oraz MaxiDOT zaczęły działać poprawnie, a SW dalej mam 3810 PL.
                          Czyli dokładnie tak jak tłumaczył mi Martin... po każdym wganiu softu należy zrobić twardy reset przyciskami :roll:
                          Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • Kolego masz komunikaty od nawi po polsku?bo ja mam wszystkie "przyciski" po polsku ale po wlaczeniu navi,Pani mowi po ang...

                            Komentarz


                            • No więc pora na moje podsumowanie

                              Mój Columbus to 2010 rok prod. Nie będę pisał jakie SW itp. bo nie sprawdzałem (nie chce mi się odkręcać navi a systemowo nie wiem jak sprawdzić

                              Soft jaki miałem wgrany to 2660PL z naviforum.

                              Dziś walczyłem cały dzień i próbowałem wgrać soft z serii 3970 czyli najwyższy jaki jest dostępny na naviforum... niestety pomimo usilnych prób wszystkie wykrzaczały mi się na updejcie softu radia Potem próbowałem jeszcze wgrać 3810 ale to samo.... wykrzacza się na update radia. Rozmawiałem z Grygy i On stwierdził że prawdopodobnie mam starszą wersję płyty na której jest układ radia który po prostu nie przyjmuje softu wyższego niż 2xxx. Trochę to dziwne... przecież radyjko jest całkiem świeże ??? :roll: :roll: :roll: :roll:

                              No ale cóż postanowiłem wrócić do starego softu 2660PL i wszystko było by ok gdyby nie to że po bezproblemowym wgraniu starego softu wszystko działało oprócz dźwięku.... którego po prostu nie było :evil: Kurde co jest?? Kolejne dwie próby ponownego wgrania 2660pl i nadal nie ma fonii, szybki tel do Grygy - "nie chciał bym cię martwić ale mogłeś uwalić navi" :shock: :shock: :evil: :evil: Byłem w szoku :cry: Ale nie poddaję się - telefon do Maru123 - ON radzi pobrać soft czyszczący to co jest w navi, od kolegi z forum (Kędzior). OK szybkie wgranie potem ponowne wgrywanie 2660PL i.... oczekiwanie pełne nerwów i zdrowasiek - OBY ZADZIAŁAŁO!!!! :cry: :twisted: UFFFFFFF! Pomogło
                              Muszę powiedzieć że przeżyłem straszną nerwówkę :x :x

                              Tak sobie teraz na chłodno myślę czy faktycznie Hardware radia z roku prod 2010 może mnie tak ograniczać softem????? A może powinienem zanim podjąłem próbę wgrywania softu 3970 (bo taki najwyższy próbowałem wgrać) nie powinienem przypadkiem najpierw użyć tego programu czyszczącego zawartość navi ze starego softu??? Może się coś gryzło??? Co o tym myślicie??? Czy wgrywanie softu do navi (bądź co bądź można powiedzieć że praktycznie fabrycznego) faktycznie może ją uwalić????

                              Ehhh narazie chyba sobie odpuszczę te softy bo najadłem się strachu

                              Czekam na wasze opinie
                              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez maxpaynemm
                                czy faktycznie Hardware radia z roku prod 2010 może mnie tak ograniczać softem
                                dobre pytanie. Moja jest z konca 2008, chyba narazie tez sie wstrzymam z aktualizacja.
                                Podsumowujac dalej nie dzialaja Ci klawisze z lewej strony kiery :?: Reszta OK :?:
                                Marek



                                Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                Komentarz


                                • maxpaynemm, generalnie sporo radyjek z CZ to sa skladaki. Rok produkcji na puszcze wcale nie oznacza takiego samego roku produkcji na plycie, dysku itd.

                                  I z tymi nowymi tez jest roznie. Ostatnio w lapach mialem nawigacje z koncowka C i softem 3970 - zapomnij o kodowaniu tego radia. Wszystkie proby zmiany audio aby miec dzwiek w aucie konczyly sie komunikatem "coding rejected". I byla wielka ciiiiisza.

                                  Kazde radyjko niestety ma swoje problemy. Jedno nie przyjmie nowszego softu, inne przyjmie i nie bedzie chcialo wspolpracowac itd. Narazie bawie sie z tym, jak to ogarnac
                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                  Komentarz


                                  • Panowie a da się sprawdzić ją mam wersję navi bez sprawdzania na naklejkach??? Jest to gdzieś do wyświetlenia na nawi??

                                    Kurcze.... sam nie wiem co robić? Strasznie mnie kusi ten lektor PL i nowsze mapki tak to tylko mapka max 7.0 Ehhh...

                                    [ Dodano: Sob 09 Kwi, 11 22:57 ]
                                    Zamieszczone przez marbab
                                    Podsumowujac dalej nie dzialaja Ci klawisze z lewej strony kiery :?: Reszta OK :?:
                                    Nie. Ale rozmawiałem z Grygy i on mówił że żeby one działały to trzeba radio dobrze zakodować w VCDS-sie. To chyba jest tam co mi misiek^wro, podawał przy kodowaniu parktronica co Grygy opisywał.
                                    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                    Spalanie - Motostat.pl

                                    Komentarz


                                    • maxpaynemm, a Ty masz zwykla przed FL kiere ?

                                      W radiu jest kodowanie, bajt 3ci bodajze.
                                      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez misiek^wro
                                        maxpaynemm, a Ty masz zwykla przed FL kiere ?

                                        W radiu jest kodowanie, bajt 3ci bodajze.
                                        Tak przed FL. Możesz napisa c coś więcej o tym kodowaniu??? Wchodzę VCDS-em w NAVi i tam bajt 3-ci tak ?? Jutro spróbuję

                                        Spróbuję jutro wgrać jeszcze 3810..... jak się nie uda to z powrotem przywrócę 2660PL... może nic nie uwalę

                                        Pozdro

                                        [ Dodano: Nie 10 Kwi, 11 17:05 ]
                                        Dziś drugi raz postanowiłem spróbowac wgrania softu z serii 3xxx. Niestety pomimo zmarnowania całego ranka i praktycznie popołudnia nie dało to żadnego efektu Próbowałem kilkukrotnie z wieloma softami, czyszczeniem starego softu płytą do tego przystosowaną, niestety bez efektu Każda próba instalki powoduje albo błąd przy instalacji radia albo wieszanie się na instalacji MPEG

                                        Niestety jestem zmuszony się z tym pogodzic i zadowoli softem 2660PL No cóż

                                        Pozdrawiam i zyczę udanych prób wgrywania softu 3xxx
                                        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz


                                        • Co mogę ci doradzić to :

                                          - nagrać soft na płytce DVD + R
                                          - najniższą prędkością
                                          - włożyć płytkę zapodac kombinację klawiszy ( > + i + setup )

                                          Pamiętaj że 3810 jest dużo softów tzn:
                                          3810 - "oryginalny"
                                          3810A - modyfikowany bez aktualizacji geteway-a żeby nie rozładowywał akumulatora
                                          3810 Flash .. - ten co zapodał Grygy żeby działała kiera

                                          Proponuje użyć tego od Grygiego przeznaczonego do skody.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Kędzior
                                            Co mogę ci doradzić to :

                                            - nagrać soft na płytce DVD + R
                                            - najniższą prędkością
                                            - włożyć płytkę zapodac kombinację klawiszy ( > + i + setup )

                                            Pamiętaj że 3810 jest dużo softów tzn:
                                            3810 - "oryginalny"
                                            3810A - modyfikowany bez aktualizacji geteway-a żeby nie rozładowywał akumulatora
                                            3810 Flash .. - ten co zapodał Grygy żeby działała kiera

                                            Proponuje użyć tego od Grygiego przeznaczonego do skody.
                                            Kędzior zastosowałem się do wszystkich tych punktów oprócz pierwszego czyli płyty DVD + R. Nagrywałem u siebie na minusach. Soft 2660PL mam na takiej samej właśnie płycie i wgrywa się bez problemu . Na 100% używałem softu (wszystkie z Link) 3810 podanego jako orginalny (właśnie wczoraj) i oraz tego modyfikowanego 3810A. Efekt ten sam... zwiecha przy radiu albo wywala błąd radia. Nie mam tylko 100% pewności co do tego od Grygiego.... kurcze napewno go wgrywałem ale nie pamietam jaki był efekt końcowy... czy zwiecha czy błąd ale też nie poszło...hmm

                                            Kurde nie chce mi sie już próbować bo każda instalka to conajmniej 45min

                                            [ Dodano: Pon 11 Kwi, 11 08:26 ]
                                            Kędzior, jak sądzisz czy jak mam załadowany ten soft 2660PL to mogę od razu ładowac płyte z softem 3810 od Grygiego czy najpierw użyć tego programu czyszczącego od Ciebie??

                                            Hmmm może będzie do 3 razy sztuka :? Tym razem spróbuje z softem od Grygiego od razu i spróbuję z płyty DVD+R :?: :roll:
                                            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                            Spalanie - Motostat.pl

                                            Komentarz


                                            • Nie musisz używać programu do przywracania systemu ( jak go nazwałeś czyszczącego )
                                              Nagraj na DVD +R i zapodaj jeszcze raz

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Kędzior
                                                Nie musisz używać programu do przywracania systemu ( jak go nazwałeś czyszczącego )
                                                Nagraj na DVD +R i zapodaj jeszcze raz
                                                Kedzior mam jeszcze jedno zasadnicze pytanie

                                                Grygy podał na forum najpierw linka do softu 3810 a potem do 3810 przed FL piszac że jest to łatka do tego żeby działała kiera MF.

                                                Z tego co zrozumiałem to najpierw mam wgrać normalny soft 3810 a potem ta łatkę. Mam rację czy się mylę :?: :?: :roll:
                                                Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz


                                                • Hmm
                                                  nie wiem czy to byla łatka czy cały sw.Jeżeli tylko łatka to tak jak napisałes masz zrobić - czyli najpierw 3810 potem zrestartować i potem zapodac łatkę.

                                                  A tak wogóle to twój problem jest bardzo dziwny - bo kodowanie MPEG w SW 2xxx i 3xxx jest takie same.
                                                  Jak będziesz dzisiaj próbował jeszcze raz zainstalować i gdyby nie poszło zrób jakąś fotkę z opisem błędu telefonem i podeślij wtedy będziemy mogli więcej radzić.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez maxpaynemm
                                                    Ale nie poddaję się - telefon do Maru123 - ON radzi pobrać soft czyszczący to co jest w navi, od kolegi z forum (Kędzior). OK szybkie wgranie potem ponowne wgrywanie 2660PL i.... oczekiwanie pełne nerwów i zdrowasiek - OBY ZADZIAŁAŁO!!!! :cry: :twisted: UFFFFFFF! Pomogło

                                                    1.8T AGU L&K

                                                    2.0TDI BKD ELEGANCE

                                                    TOYOTA LAND CRUISER J95

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X