Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

NAVI RNS-510

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Hej Kędzior czy nowy soft bedzie dzialal na stare navi c3-4.

    Tak pozatym temat niezle sie ozywil w ostatnim czasie i to w zlym kierunku. Nie chce nic komentowac ale niektore chamskie wypowiedzi w stylu nie dostane softu to zbluzgam innych sa raczej nie na miejscu.

    P.S
    tak mnie ciakwi na koniec ile kedzior dostal wiadmosci na PW hmm ja obstawiam+100

    Komentarz


    • Jako ciekawostke dodam, bo chyba nikt nei zalwazyl.

      Po zainstalowaniu firmware 4120, zmienia sie odrobine sposob wykrywania RNS przez VCDS.

      Teraz w numerze sterownika widnieje od razu zainstalowana mapa. Podobnie przy autoskanie wykrywa jeden podsystem (tak jak wycieraczki w central electric, albo alarm w central conv.)


      Autoscan ver. 4020
      -----------
      Address 37: Navigation (J0506) Labels: 1T0-035-680.clb
      Part No SW: 3T0 035 680 B HW: 3T0 035 680 A
      Component: RNS-MID H05 4024
      Revision: AB001001 Serial number: SKZxxxxxxxxx
      Coding: 080004020001002C0000
      Shop #: WSC xxxxxxxxxxxxx
      ASAM Dataset: ------------------------- ------


      No fault code found.


      Autoscan ver. 4120

      -----------
      Address 37: Navigation (J0506) Labels: 1T0-035-680.clb
      Part No SW: 3T0 035 680 B HW: 3T0 035 680 A
      Component: RNS-MID H05 4120
      Revision: AB001001 Serial number: SKZxxxxxxxxxx
      Coding: 0C000402000100201000
      Shop #: WSC xxxxxxxxxxxxxx
      ASAM Dataset: ------------------------- ------


      Subsystem 1 - Part No: 3T0 051 859 J
      Component: EU West V8 7690

      No fault code found.




      Ot, taka ciekawostka
      Zostały mi czesci, po szkodniku:
      VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
      Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

      Komentarz


      • To jest Twój autoscan czy powielasz to co na necie znalazłes ?

        Komentarz


        • Koledzy,
          mam pytanie do posiadaczy nowego softu. Jaki wielki jest ten plik ???
          Pozdrawiam Roballo

          Komentarz


          • Zamieszczone przez spacewalker
            To jest Twój autoscan czy powielasz to co na necie znalazłes ?

            TO sa moje autoscany, czemu pytasz?
            Zostały mi czesci, po szkodniku:
            VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
            Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

            Komentarz


            • @heretyk czy mógłbyś sprawdzić:

              2. Czy dodano obsługę głosową w języku polskim?
              dzięki

              Komentarz


              • Witam!
                Planuję kiedyś zmienić moje radyjo w RS-ce na navi (nie znam się na elektronice i ktoś będzie musiał mi pomóc) i mam pytanko czy po zmianie navi będzie w taki sposób zaprogramowana, że wszystkie funkcje będą na niej wyświetlane oraz na maxi-docie tak jak było by to zainstalowane w fabryce?
                Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
                Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

                Komentarz


                • Kejup w Twojej nie będzie to wszystko tak proste, że zadziała plug and play. Jeżeli masz Stream MP3, który pokazuje czujniki parkowania graficznie przód i tył - to będzie to pierwsza funkcja, która nie zadziała. Podobnie jest z klimatronikiem, też go nie zobaczysz ale da się z tym żyć Będziesz musiał VCDS-em zaprogramować navi, żeby wyświetlała się na maxi-docie. Można zrobić wyświetlanie graficzne czujników na Columbusie w naszych RS-ach ale wiąże się to z wymianą kilku rzeczy (gateway, sterownik, kostki, głośniczek) - dokładny temat tutaj: Forum - Octavia Club Polska
                  Mamy w naszych samochodach starego Gateway-a, który nie współpracuje dobrze z nowymi softami i większość poleca wymianę GW, ja jednak posiłkuję się starym kodowaniem Gateway-a do nowych softów od kolegi josi: VWnavi.com
                  W maju wgrywałem nowy soft 4020, który rozładowywał aku w starych Gatewayach, zainstalowałem na ten soft Fix for old CAN gateways od josi-ego i wszystko hulało, tylko był problem z menu na maxi-docie. Napisałem do josi-ego, który poprawił tę łatkę tak, że teraz wszystko działa bardzo pięknie. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że nie skorzystasz z funkcji zegarka na wyświetlaczu Columbusa przy wyłączonym Columbusie oraz nie działa funkcja kamery cofania.
                  Teraz czekam na nowy soft 4120 i myślę, że spokojnie zadziała w połączeniu z nakładką od josi-ego na naszych starych Gatewayach.
                  Generalnie jak będziesz kupował Columbusa to bierz wersję z led-owym podświetleniem, będziesz miał pewność, że nowe softy pójdą na nim.
                  Pozdrawiam.

                  PS Jeżeli wykorzystacie linki od josi podziękujcie mu osobiście. Zrobił kawał dobrej roboty.

                  Komentarz


                  • ToMo1978 dzięki za wyczerpującą odpowiedź :shock: Troszkę mnie zmartwiłeś ale mam nadzieję, że koledzy kumaci w temacie jak Ty opanują sytuację
                    Jak będą zmieniał to na pewno odezwę się z prośbą o pomoc a póki co Wielkie Dzięki za info!!!
                    Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
                    Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

                    Komentarz


                    • Panowie,

                      Czy ktoś jeszcze czeka na link do softu od Kędziora?

                      Kędzior, wielka prośba o odpowiedź, nawet jeśli ma być negatywna.

                      pozdrawiam
                      -= BXE Power =-

                      Komentarz


                      • Czeka, czeka

                        Komentarz


                        • panowie piszcie na PW do Niego
                          Sebastian
                          Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                          Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                          Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                          Wczasy nad morzem - klik

                          Komentarz


                          • Kejup spokojnie da się to opanować
                            noogi ja również czekam ale rozumiem też dlaczego się wkurzył. Dajmy mu spokój bo sam pisał, że ma urwanie głowy z remontem a oliwy do ognia dolał Kozo.
                            Poczekajmy chwilkę bo ten soft w końcu pojawi się na zagranicznych forach. Wszędzie o nim głośno tylko linków do źródła brak Ten soft jest wielojęzyczny więc jak pojawi się za granicą zadziała również u nas w ojczystym języku.
                            Ja jutro zapytam w Skodzie czy robią już oficjalnie aktualizację softu do 4120. Jak pojawi się wersja niemodyfikowana to ważne jest aby mieć nową wersję Columbusa a problem ze starym Gateway-em rozwiąże link z mojej wypowiedzi wyżej i wszystko powinno działać.

                            Swoją drogą autorów takich projektów jak gotowanie rom-ów, softów czy twórców oprogramowania moglibyśmy doceniać popularną na zachodzie opcją DONATE. Każdy byłby zadowolony a wiele fajnych projektów utrzymałoby się przy życiu gdyby autorzy ich pierwszych wersji mieli odpowiednią motywację do pracy na przyszłość.

                            Komentarz


                            • Ja już od tygodnia czekam na odzew ze strony Kędziora - moja wiadomość jest ciągle w skrzynce "Do Wysłania". :cry: Czyżbym był na czarnej liście? Tylko dlaczego? :roll:

                              Kejup,

                              Wszystko jest do ogarnięcia.
                              Mam Columbusa w O2 przed FL i wszystko mi działa, oprócz animacji wentylacji, klimy i podgrzewanych zadów. Działa Navi na FISie, zegarek, parktronic z wyświetlaniem na ekranie. Animacje wiatraków, zmiany temp. i grzania zadu też by zadziałały, gdybym wymienił stary panel climatronica na poliftowy. Jedyny problem przy takim rozwiązaniu to nie do końca dobrze działający obieg zamknięty, co jest związane z innym rozwiązaniem w autach po lifcie. Ale podobno można z tym żyć.
                              Wymieniony gateway i moduł parktronica na nowsze, dołożony beeper. Anteny nie musiałem dodawać bo fabrycznie był MFD2. Trzeba zapłacić za to parę złoty, ale w półśrodki się nie bawię.
                              Octavia II RS TDI 200/441
                              "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez noogi
                                Czy ktoś jeszcze czeka na link do softu od Kędziora?
                                Tak
                                Zamieszczone przez sebastian7905
                                panowie piszcie na PW do Niego
                                Napisałem, ale...
                                Zamieszczone przez wokan
                                moja wiadomość jest ciągle w skrzynce "Do Wysłania"
                                Mam tak samo, jak wokan.
                                Szkoda tylko, że wszyscy nowi użytkownicy zostali wrzuceni do jednego worka z jakims kolesiem, który rozpoczął pyskówkę
                                Jednak liczę na to, że w końcu soft kiedyś do mnie również trafi I czekam sobie cierpliwie, aż wiadomość wysłana do Kędziora zmieni status w skrzynce.

                                Komentarz


                                • ... w Skodzie mają płytę z numerem 4024

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Ramzes765
                                    @heretyk czy mógłbyś sprawdzić:

                                    2. Czy dodano obsługę głosową w języku polskim?
                                    dzięki
                                    Nie, niestety nie dodano.

                                    Proszę.
                                    Zostały mi czesci, po szkodniku:
                                    VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                                    Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                                    Komentarz


                                    • Też czekam :roll:
                                      MARCIN
                                      Mój szkodnik

                                      Komentarz


                                      • Uśmiejecie się, ale i ja czekam na linka bo potrzebuję do starszego rnsa

                                        Komentarz


                                        • Koledzy, a szczególnie kolega Kędzior, czy coś ruszyło w sprawie softu? Od nieoficjalnej premiery na forum minęły już jakieś 2 tygodnie, temat się wyciszył...
                                          Kędzior domyślam się, że otrzymałeś ode mnie PW, bo wiad. zmieniła status u mnie w skrzynce. Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.
                                          Pozdrawiam.

                                          Komentarz


                                          • Koledzy, dajcie sobie luz z tym softem narazie. Wyjdzie - to wszyscy beda miec i pisac. Jakoś linka do tego zadnego na necie nie ma, i wszedzie te same info, te same zadjęcia itp. Jak by problem był dać swoje własne.

                                            Komentarz


                                            • Jak chłopaki zarobią odpowiednio na sofcie to pewnie się pojawi 8)

                                              Komentarz


                                              • "Chłopaki", czyli kto Twoim zdaniem ? Bo ja na tym nie zarabiam, a z tego co wiem Kędzior też nie żyje z kontaktów forumowych... A może powinien zacząć ??? Po co takie z dupy uwagi wrzucacie ?

                                                Każdy z nas / Was ma opcję załatwić sobie na gwarancji, żebrać u Martina, kupić w ASO, albo skorzystać z układów Kędziora na Jego warunkach. Mnie nie odpisał od dwóch tygodni, ale nie uważam, że jest ptak, tylko pewnie miał inne zajęcia - i ciul - Jego qrde prawo. Znowu chcecie z wątku zrobić śmietnik ???

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez dato
                                                  ", że jest ptak, tylko pewnie miał inne zajęcia - i ciul - Jego qrde prawo. Znowu chcecie z wątku zrobić śmietnik ???
                                                  Odpisać na posta ma czas, a odpisać na PW nie, no nie rozbrajaj mnie. Koles pogrywa sobię z Tobą i innymi co chcą ten soft.

                                                  Komentarz


                                                  • ktoś pomoże :

                                                    19-CAN Gateway -- Status: Malfunction 0010
                                                    .................................................. ....................
                                                    -------------------------------------------------------------------------------
                                                    Address 19: CAN Gateway (J533) Labels: 7N0-907-530-V2.clb
                                                    Part No SW: 7N0 907 530 M HW: 1K0 907 951
                                                    Component: J533 Gateway H42 1623
                                                    Revision: H42 Serial number: 040112F6000920
                                                    Coding: 351302
                                                    Shop #: WSC 01342 020 12345
                                                    VCID: 3A63250BEC5F60D2112454D-806E

                                                    1 Fault Found:
                                                    01044 - Control Module Incorrectly Coded
                                                    000 - -
                                                    Freeze Frame:
                                                    Fault Status: 01100000
                                                    Fault Priority: 1
                                                    Fault Frequency: 254
                                                    Reset counter: 255
                                                    Mileage: 28161 km
                                                    Time Indication: 0
                                                    Date: 2015.12.22
                                                    Time: 19:02:59


                                                    -------------------------------------------------------------------------------
                                                    37-Navigation -- Status: Not registered 0001

                                                    -------------------------------------------------------------------------------
                                                    Address 37: Navigation (J0506) Labels: 1T0-035-680.clb
                                                    Part No SW: 3T0 035 680 G HW: 3T0 035 680 G
                                                    Component: RNS-MID H10 5274
                                                    Revision: AB001001 Serial number: SKZ6Z7P4318911
                                                    Coding: 00000400040000810000
                                                    Shop #: WSC 07217 175 16642
                                                    VCID: 347F0B33CE3B96A2CB68EA5-8060

                                                    Subsystem 1 - Part No: 3T0 051 859 AL
                                                    Component: EU West V13 8348

                                                    No fault code found.

                                                    -------------------------------------------------------------------------------
                                                    42-Door Elect, Driver -- Status: Malfunction 0010

                                                    -------------------------------------------------------------------------------
                                                    Address 42: Door Elect, Driver Labels: 1K0-959-701-MIN3.lbl
                                                    Part No SW: 1T0 959 701 T HW: 1T0 959 701 T
                                                    Component: Tuer-SG 009 2119
                                                    Coding: 0000244
                                                    Shop #: WSC 73430 790 00066
                                                    VCID: 48874FC3A2B30E4297B0CE5-801C

                                                    1 Fault Found:
                                                    00120 - Outside Warning Light/Door exit Light Driver Side
                                                    012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

                                                    -------------------------------------------------------------------------------
                                                    52-Door Elect, Pass. -- Status: Malfunction 0010
                                                    -------------------------------------------------------------------------------
                                                    Address 52: Door Elect, Pass. Labels: 1K0-959-702-MIN3.lbl
                                                    Part No SW: 1T0 959 702 R HW: 1T0 959 702 R
                                                    Component: Tuer-SG 009 2119
                                                    Coding: 0000244
                                                    Shop #: WSC 73430 790 00066
                                                    VCID: 47854CFFAFAD013A9EAAC51-8012

                                                    1 Fault Found:
                                                    00121 - Outside Warning Light/Door exit Light Passenger Side
                                                    012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

                                                    -------------------------------------------------------------------------------
                                                    77-Telephone -- Status: Malfunction 0010
                                                    pozdrawiam Adam
                                                    Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


                                                    Spontany Katowickie

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X