Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słaby sygnał. Radio nie odbiera wszystkich stacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Hanz2k
    rozbieraj podsufitkę
    to czego za wszelką cenę chciałem uniknąć:/ zobaczę może gdzieś będą mieć luzem jakiś separator to podłączę i zobaczę czy coś to da

    a poza tym spróbuje wykorzystać w praktyce to co każdy z Was mi doradził na koniec najbardziej zaangażowani w dyskusję dostaną "pomógł" dzięki
    >>>Moja Octavka<<<

    Komentarz


    • #27
      Ja dziś w swojej zdjąłem podsufitke i sprawa wygląda następująco.
      Ogólnie radio nieorginalne przez 2 lata odbierało super. Nadszedł dzień że się zwaliło coś i dupka. Odchyliłem podsufitke i dostałem się do wtyczki przy antenie. Wypiąłem i do kabla antenowego przytknąłem kawałek druta 1.5mm2 (10cm), radio zaczęło znowu grać . Wygląda na to że zwalony jest bat anteny, więc czeka mnie wymiana jej w całości bo bat się nie wykręca w kombiaku hehe.
      A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
      AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
      O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
      -------------------------------------------------
      Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez splawik
        . Wygląda na to że zwalony jest bat anteny, więc czeka mnie wymiana jej w całości bo bat się nie wykręca w kombiaku hehe.

        Ja mam kombi i u mnie bat się wykręca. Ale może masz jakiś inny model anteny. W każdym razie po odkręceniu anteny od dachu rozkręć stopkę i zobacz, czy przypadkiem jakiś kabelek się nie odlutował we wzmacniaczu. Lekarstwo to wymiana wzmacniacza lub całej anteny.
        Alfee
        Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
        Kawasaki ER5 :-)

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez alfee
          Ja mam kombi i u mnie bat się wykręca
          U mnie O1 2005, po odkręceniu da się tylko złożyć, zresztą już opisywane było to na forum.

          Zamieszczone przez alfee
          W każdym razie po odkręceniu anteny od dachu rozkręć stopkę i zobacz, czy przypadkiem jakiś kabelek się nie odlutował we wzmacniaczu
          No właśnie nie miałem klucza żeby to odkręcić i na razie zrobiłem prowizorke z drucikiem :szeroki_usmiech

          Ps. A ten wzmacniacz do dokładnie gdzie siedzi?? W antenie??
          A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
          AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
          O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
          -------------------------------------------------
          Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

          Komentarz


          • #30
            Ps. A ten wzmacniacz do dokładnie gdzie siedzi?? W antenie??
            W stopce antenty.

            Komentarz


            • #31
              Kupiłem separator i nic nie dał. Będę musiał dostać się pod podsufitkę i coś pokombinować bo bez radia jak bez ręki :P

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez MUZZY
                Kupiłem separator i nic nie dał. Będę musiał dostać się pod podsufitkę i coś pokombinować bo bez radia jak bez ręki
                Dobrze, ze masz separator. W takim razie podłącz go i zajrzyj pod podsufitkę. Zmierz napięcie na końcu kabla. Jeżeli będzie 12V, to masz uwalony wzmacniacz. A jeżeli nie będzie napięcia, to przerwany kabel.
                Alfee
                Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                Kawasaki ER5 :-)

                Komentarz


                • #33
                  miałem ostatnio trochę czasu i wziąłem się za kombinowanie.

                  1. odkręciłem bat anteny i w to miejsce włożyłem kawałek kabla- efekt: radio od razu łapało wszystkie stacje radiowe

                  2. odkręciłem bat anteny i w to miejsce włożyłem bat anteny od passata- efekt: radio od razu łapało wszystkie stacje radiowe

                  3. na starym bacie: raz złapie wszystko ale gubi sygnał, czasem nic nie łapie

                  spostrzeżenie: przy wkręcaniu starego bata po dociśnięciu go mocniej do dachu radio odbiera gorzej ( nawet jak uda mu się coś złapać to nagle to gubi )


                  czy to możliwe żeby przyczyną był zepsuty bat ? bo na to by wychodziło
                  co w tym wypadku możemy wykluczyć ?
                  >>>Moja Octavka<<<

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X