Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O4

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chris11
    odpowiedział(a)
    W sumie fakt... Jak teraz na szybko spojrzałem w konfigurator to różnica pomiędzy Scalą a OIII to 10tys. zł, więc jeśli faktycznie od stycznia będą podwyżki to Scala może bazowo kosztować już ponad 70tys. zł, czyli OIV będzie ponad 80tys. zł.
    Ale to wszystko gdybanie... W każdym razie - tanio nie będzie, więc nowe auta jeszcze dłuuugi czas pozostaną poza zasięgiem statystycznego Kowalskiego.
    Inna sprawa, czy trochę blachy, cztery koła, silnik i kupa plastiku są warte tych 100tys. zł.

    Zostaw komentarz:


  • OrsonTSI
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis

    A co w tym było zabawnego? Wejdź na stronę konfiguratora niemieckiego VW, zobacz, jakie są ceny samochodów i dowiedz się, ile zarabiają Niemcy.
    Dodatkowo policz wszelkiego rodzaju upusty grup zawodowych, czy leasingi w normalnych cenach dla osób fizycznych i przekonasz się, że w normalnym kraju posiadanie nowego samochodu nie jest niczym wyjątkowym.

    O4 będzie się zaczynała minimum na poziomie 75tys. zł, chociaż to optymistyczny wariant, bo od stycznia VW już zapowiedział podwyżki cen o ok. 10%.
    Weźmiesz średnie wyposażenie z silnikiem 1.5TSI, kolorem i pakietem amazing (czy jak go tam nazwą) i już będzie niebezpiecznie blisko 90tys. zł.

    blisko 91k to kosztuje SCALA Style 1,5 TSI , kolorem i pakietem COMFORT

    Zostaw komentarz:


  • Chris11
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Alonzo_ Zobacz wpis
    Jak samochody nowe będą kosztować tyle co nowe spodnie wtedy się z Tobą zgodzę w tym wywodzie....
    Nawet tyle co 10....co tam - tyle co 100 par spodni.
    Na razie z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością obstawiam że jesteś w zdecydowanej mniejszości a to co napisałeś wyżej rozbawiło na bank nie tylko mnie
    A co w tym było zabawnego? Wejdź na stronę konfiguratora niemieckiego VW, zobacz, jakie są ceny samochodów i dowiedz się, ile zarabiają Niemcy.
    Dodatkowo policz wszelkiego rodzaju upusty grup zawodowych, czy leasingi w normalnych cenach dla osób fizycznych i przekonasz się, że w normalnym kraju posiadanie nowego samochodu nie jest niczym wyjątkowym.

    O4 będzie się zaczynała minimum na poziomie 75tys. zł, chociaż to optymistyczny wariant, bo od stycznia VW już zapowiedział podwyżki cen o ok. 10%.
    Weźmiesz średnie wyposażenie z silnikiem 1.5TSI, kolorem i pakietem amazing (czy jak go tam nazwą) i już będzie niebezpiecznie blisko 90tys. zł.

    Zostaw komentarz:


  • Alonzo_
    odpowiedział(a)
    prezes870 wnioski to się nasuwają takie że pojechałeś trochę po bandzie z tymi cyferkami. Ale skoro taka manipulacja pozwala lepiej ponarzekać to spoko.
    Ze skrajności w skrajność widzę ;-)
    Ale żeby nie było że OT - mówicie że ile ta O4 będzie kosztować? Że co najmniej 100 trzeba będzie za to dać w jakiejś cokolwiek mającej wersji? Takie spekulacje gdzieś mi chyba przemknęły....
    Przyznam, ze wyleciałem trochę z obiegu - w sensie ile nowe auta u nas kosztują. Podobno coraz więcej.
    Ostatnio edytowany przez Alonzo_; 7050.

    Zostaw komentarz:


  • prezes870
    odpowiedział(a)
    No niestety ale taka prawda , w innych krajach UE zarabia się nie 3 tyś zł A 3 tyś euro co za tym idzie przez rok pracy kupujesz sobie nowego superba na wypasie A w pl ? Za rok pracy 10 letnia octavia z kreconym licznikiem . Więc wnioski same się nasuwają

    Zostaw komentarz:


  • Alonzo_
    odpowiedział(a)
    Jak samochody nowe będą kosztować tyle co nowe spodnie wtedy się z Tobą zgodzę w tym wywodzie....
    Nawet tyle co 10....co tam - tyle co 100 par spodni.
    Na razie z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością obstawiam że jesteś w zdecydowanej mniejszości a to co napisałeś wyżej rozbawiło na bank nie tylko mnie

    Zostaw komentarz:


  • Chris11
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Marek__82 Zobacz wpis

    W spodniach chodzisz rok, a samochodem niektórzy jeżdżą 15 lat.
    Nie wspominam, że spodnie i samochód to dwa różne bieguny.

    Zauważasz różnice?
    W cywilizowanych krajach ludzie potrafią jeździć jednym samochodem krócej niż chodzić w jednych spodniach.
    My żyjemy w kraju trzeciego świata z mentalnością na poziomie średniowiecza, gdzie w XXI wieku zakup nowego samochodu to nadal wydarzenie porównywalne z wejściem na K2. A dzień odbioru auta to święto rodzinne, które z nieukrywaną dumą trzeba obwieścić całemu światu.

    Samochody już dawno przestały znacząco różnić się wytrzymałością od innych urządzeń jak telefon, pralka, czy właśnie spodnie, więc nie - nie zauważam różnicy.
    To, że stać Ciebie na wymianę spodni co rok, a samochodu nie to nie wina producenta samochodu... Oni chcą zarabiać (utrzymując przy tym dziesiątki tysięcy ludzi, którzy pracują w fabrykach samochodów i kolejne dziesiątki, jak nie setki tysięcy pracowników firm poddostawczych), więc muszą produkować coś, czego nie będziesz chciał trzymać przez 15 lat.

    Zostaw komentarz:


  • Zaskar
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
    Teraz wszystko Indie, Chiny.... Tylko znaczek europejski.
    Wiekszosc dostawcow to Czechy, Polska, Slowacja. Niestety cena tu gra role. A jakosc.... no dostwca z indii czy Chin to wymagania jakościowe ma te same co inni dostawcy, te same testy musi przejsc. Jest specyfikacja na poczatku projektu robiona, te same wymagania co VW i dostawca ma spelnic jakosc.... nie ma litosci

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

    Zostaw komentarz:


  • Marek__82
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis

    Jakoś w spodniach z Bangladeszu chodzisz i dramatu nie ma...
    W spodniach chodzisz rok, a samochodem niektórzy jeżdżą 15 lat.
    Nie wspominam, że spodnie i samochód to dwa różne bieguny.

    Zauważasz różnice?

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Teraz wszystko Indie, Chiny.... Tylko znaczek europejski.

    Zostaw komentarz:


  • Chris11
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Marek__82 Zobacz wpis

    To widzę, że bardzo stawiają na "jakość" - jeśli mają indyjskich dostawców ...
    A to coś w tym złego? Jakoś w spodniach z Bangladeszu chodzisz i dramatu nie ma... Jeśli części będą ok, to jakie ma znaczenie, skąd pochodzą?

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    No właśnie ten filmik oglądałem. Po czym Pertyn suwa palec od 4:56? Chyba na dole jest coś... tam gdzie jest zagięty róg tabletu z włącznikiem/wyłącznikiem. Pisałem listwa - mając właśnie to na myśli, że nie na pionowym ekranie, tylko jak gdyby na poziomej półce pod tabletem. na pewno co by to nie nie było - będzie wygodniejsze, jak jakiś przycisk, czy suwak na pionowym szkle.

    Zostaw komentarz:


  • Garret
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez OrsonTSI Zobacz wpis

    są przyciski do regulacji temperatury pod "tabletem"
    sorki, ale ja widze tylko regulację u dołu tabletu, na ekranie, patrz filmik :

    od 4:20

    Zostaw komentarz:


  • Marek__82
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Zaskar Zobacz wpis

    Nie no jasne, ze pracują. Jeden z dostawców co tydzień z Indii z nowymi prototypami przyjeżdżą aby to wyprowadzić i nie będzie to pozostawione tak sobie. Dlatego też start produkcji się opóźnił.
    To widzę, że bardzo stawiają na "jakość" - jeśli mają indyjskich dostawców ...

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Linia boczna zwłaszcza z tyłu też Volvo.

    Zostaw komentarz:


  • Alonzo_
    odpowiedział(a)
    Przód tak ze skosa to jakby tego grila podzielił na pół i zrobił nerkę z tego to mógłby od BMW być, tył jakoś mi volvem zalatuje..... Tylko ja tak mam?
    Ale ogólnie w porównaniu do O3 to stylistyczna rewolucja z każdej strony. Jak na Vaga to dla mnie szok
    Podoba toto mnie się.
    Ostatnio edytowany przez Alonzo_; 7050.

    Zostaw komentarz:


  • Chris11
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Zaskar Zobacz wpis
    ale i tak pierwsze modele nie będą idealne
    Zdradzę głęboko skrywaną tajemnicę, iż.... ostatnie też nie będą.

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Ok. To zaczynam zbierać dukaty

    A mnie sie podoba. Fakt, to zaokrąglenie maski z przodu/ten garbik na początku trochę mi nie podchodził. Ale im dłużej patrzę zaczyna mi to "nieprzeszkadzać". Ogólnie autko bardzo ładne. Co do tabletów.... Taka teraz moda. Jak ten dla kogoś jest duży, to ja np. teraz na targach w Nadarzynie siedziałem w Corolli kombi. Tam to jest ekran tak wysunięty do góry, ponad linię deski rozdzielczej, że normalnie zasłania część szyby na środku, na dole.

    Fajnie natomiast w O 4 rozwiązali regulację głośności tableta. Pod nim jest listwa, po której przesuwamy palcem od lewej do prawej i odwrotnie. Przynajmniej nie trzeba stukać palcem w jakiś virtual dinks na ekranie.

    Jedyne, co najdłużej mi nie podchodzi - to kierownica. Dziwna jakaś.

    Zostaw komentarz:


  • Zaskar
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
    Ale pracują nad tym, czy tak jak ze słynnym słupkiem pójdzie do ludzi? Chociaż tyle napisz Zaskar
    Nie no jasne, ze pracują. Jeden z dostawców co tydzień z Indii z nowymi prototypami przyjeżdżą aby to wyprowadzić i nie będzie to pozostawione tak sobie. Dlatego też start produkcji się opóźnił.

    Zostaw komentarz:


  • OrsonTSI
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Garret Zobacz wpis
    kurczę... nie podoba mi sIę ten przód....to zaokrągklenie maski schodzące tak nisko, wielki grill... nie podchodzi mi. No i ten tablet to regulacji klimy.. bez fizycznych przycisków. Natomiast linia auta z boku oraz tył dla mnie jest OK.
    są przyciski do regulacji temperatury pod "tabletem"
    Załączone pliki

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Ale pracują nad tym, czy tak jak ze słynnym słupkiem pójdzie do ludzi? Chociaż tyle napisz Zaskar

    Zostaw komentarz:


  • Zaskar
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Marek__82 Zobacz wpis

    A co tam mają niedopracowane?
    No może to nie jest temat o którym publicznie mozna mi mówić ale przy już tak
    Generalnie pierdoły które z czasem mogą denerwować nabywcę

    Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis

    Do 1. kwietnia to jeszcze trochę zostało.
    A no w sumie racja, bo start produkcji przestawili prawie o 10 tygodni... bo już powinna ruszyć seryjna produkcja 3 tygodnie temu ale i tak pierwsze modele nie będą idealne

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Skoda + Rekin = octavia?
    Załączone pliki

    Zostaw komentarz:


  • Marek__82
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Zaskar Zobacz wpis
    Ale jakby ktoś chciał juz zamawiać to polecam sie wstrzymać jeszcze bo jest jeszcze kilka mankamentów jakie nie zostały wyprowadzone
    A co tam mają niedopracowane?

    Zostaw komentarz:


  • Chris11
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Zaskar Zobacz wpis
    Ale jakby ktoś chciał juz zamawiać to polecam sie wstrzymać jeszcze
    Do 1. kwietnia to jeszcze trochę zostało.

    Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X