Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Fabia ???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nowa Skoda Fabia ???

    Optyk na pewno występuje z Columbusem i Navi która jest w schowku. Czy Canton ma coś do tego trudno mi powiedzieć.

    Jeśli nie weźmiemy systemu z Cantonem - pytanie czy jest zewnętrzny wzmacniacz wpięty w szynę MOST. Jeśli tak to wyciągamy wzmak i wkładamy przejściówkę mOBridge M1000-M-DA2.

    Jeśli chodzi o rozbudowę takiego systemu audio to nie da się tego zrobić za 2000 zł . Sama przejsciówka M1000-M-DA2 ze światła na rca lub Toslink z regulacją wzmocnienia w świetle kosztuje 2599 zł …..

  • #2
    Nowa Skoda Fabia ???

    W Mlada Boleslav intensywnie pracują nad nową generacją Skody Fabia.

    Oficjalne wprowadzenie Fabii trzeciej generacji należy spodziewać się na Geneva Motor Show. Dzięki platformie MQB ma ona schudnąć, być z nieco większym rozstawem osi i bagażnikiem powiększonym do około 350 litrów (teraz jest 315 l).

    Głównym zadaniem projektanta jest, aby uniknąć powtórzenia błędów z aktualnej wersji. Nowa Fabia uzyska podobny kształt i ma mieć kwadratowe reflektory. Ciekawym elementem jednoczącym będzie słupek tylnych drzwi . Nowością ma być nowy silnik diesela - trzycylindrowy 1.2 TDI.

    "Nowa Fabia będzie modnym samochodem o monolitycznej konstrukcji i smukłych liniach, które znacie z Rapid lub nowej Octavii. " powiedział członek zarządu ©koda Frank Welsch w wywiadzie.

    Nowa Fabia będzie z powrotem w dwóch odmianach nadwoziowych, tj. krótki hatchback i przestronne kombi. Hatchback powinien mieć długość czterech metrów. Oferować będzie lepszą aerodynamikę i systemy wspomagania kierowcy, które nie mają obecne modele Fabia. Będzie także system hamowania awaryjnego oraz zdolność do łączenia systemu multimedialnego ze Smartfonami.

    Zdjęciach wykonanych przez naszych czytelników na drodze ekspresowej R10 pokazuje dobrze zamaskowany prototyp. Według niektórych informacji, jest to ukryta nowa Fabia Combi. Mimo wysiłków producentów samochodów "nowego" modelu wyraźnie rozpoznawalna jestforma z obecnych modeli Skody jak maska, nowy kształt szyby bocznej i proporcje wizualnie bardziej zrównoważone. Zresztą, zobaczcie sami.








    za: auto.cz

    Tłumaczenie: Biszczu
    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Komentarz


    • #3
      trochę krótka ta "dupka" jak na kombi... wygląda bardziej jak A3 Sportback, który kombi nie jest w żaden sposób. czyżby Panowie z Niemiec /P i W/ znowu coś kombinowali ze Skodą :?:
      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
      @ by Tune-up Gdańsk
      TDI VP++ i jeszcze rośnie
      Antek

      Komentarz


      • #4
        A może to Rapid Sportback...?
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz


        • #5
          Mnie to wygląda na Rapida hatchback, który ma się niedługo pojawić :roll:

          Komentarz


          • #6

            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

            Komentarz


            • #7
              Ładniusia :roll:
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
              przedstawiam smerfetke

              Komentarz


              • #8
                Fabcia zawsze mi się podobała a to co najbardziej w niej krytykowałem to przód i właśnie światła...jak widać poprawili i jest zdecydowanie lepiej...jeżeli Skoda skalkuluje rozsądnie cenę to kto wie, może właśnie nowa Fabia będzie ciągnęła sprzedaż :roll:
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • #9
                  Ciekawe ile będą kazali czekać na Fabię RS ?

                  Może starą będą klepać jeszcze jakiś czas..., no ciekawe

                  Komentarz


                  • #10
                    To raczej Rapid, za dużo podobieństw.
                    Ja tylko mam nadzieję, że nowa Fabia będzie szersza i niższa, reszta to tylko marzenia (większe koła, np. 195/55r16 jak w 208, powrót półautomatycznej klimy i ksenonów).

                    Komentarz


                    • #11
                      xof, nowa Fabia nie może być lepsza od Rapida, który jest pozycjonowany wyżej. chcesz mieć te bajery, to idź do VW. to ich nowa filozofia. w Europie ludzie zarabiający w € nie mają takich dylematów, bo nie muszą zadowalać się substytutami jakim jest Skoda. dopóki w PL będą złotówki, to nic się nie zmieni. wykonałem pewną pracę, dostałem 1500zł. za to samo Niemiec dostał w Niemczech 1000€. ktoś powie że u nich "życie" jest droższe. bzdura, bo za 100€ gość robi zakupy na tydzień. może nie wypas, ale jednak. u nas za 100zł to tylko bułki i pasztetowa... jak tu żyć Panie Premierze, jak tu żyć :?:
                      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                      @ by Tune-up Gdańsk
                      TDI VP++ i jeszcze rośnie
                      Antek

                      Komentarz


                      • #12
                        Denerwuje mnie pozycjonowanie samochodów w zależności od ich wymiarów, może wreszcie coś się zmieni i Rapid będzie lepszy od nowej Fabii tylko pod względem bagażnika.
                        Fabia ma potencjał, wg mnie jest w sam raz dla rodziny 2+1 do 100 km, skoro ma oferować tyle przestrzeni co Golf IV może być u nas hitem, żeby tylko jej nie zepsuli.
                        Realnie będzie to wyglądać tak:
                        -większy rozstaw osi
                        -bagażnik 350 l katalogowo, ale bez pełnowymiarowego koła zapasowego
                        -Euro NCAP 5 gwiazdek, więcej poduszek
                        -Cx w okolicy 0,31 (teraz jest 0,33)
                        -przód jak w Rapidzie/Octavii
                        -lżejsza o 50 kg
                        -kilka gadżetów jak czujnik zmęczenia kierowcy i wreszcie USB w standardzie z radiem
                        -nowy 1.2 TSI na pasku, ciekawe czy dadzą skrzynię 6-biegową

                        Komentarz


                        • #13
                          xof, gdyby wymiary były jedynym wyznacznikiem, to O3 byłaby w klasie średniej, ale jest nadal przerośniętym na max. kompaktem. reszta Twoich wymagań to tylko pobożne życzenia... VAG gdzieś musi upchać nadmiar starych technologicznie części. po to kupił Skodę.
                          Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                          @ by Tune-up Gdańsk
                          TDI VP++ i jeszcze rośnie
                          Antek

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Tony065
                            xof, gdyby wymiary były jedynym wyznacznikiem, to O3 byłaby w klasie średniej, ale jest nadal przerośniętym na max. kompaktem.
                            to ciekawe... bo:

                            Skoda Octavia 3 ma wymiary (dlugosc/szerokosc/wysokosc) 4659/1814/1461 mm
                            a np. Chevrolet Cruze kombi: 4681/1797/1484 mm

                            tym samym Chevy jest i dluzszy i wyzszy od O3... ale Chevrolet nie twierdzi ze Cruze to klasa srednia...

                            Nie wiem czemu niektorzy tak sie upieraja, ze Octavia to takie duuuze auto. Przeciez jest tylko o 1,5 cm dluzsza od Jetty, ale o prawie 2 cm od niej nizsza... a nikt z Jetty nie robi klasy sredniej. A od Cruza O3 jest i nizsza i krotsza, a jedynie minimalnie szersza...

                            Co do nowej Fabii, to mysle ze przod bedzie identyczny jak w Rapidzie i wnetrze tez.

                            Prawde mowiac wciaz sie zastanawiam czy bedzie Fabia kombi... i Rapid kombi. Bo jesli tak to wlasciwie czym mialby sie roznic?
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Chodziło mi o pozycjonowanie wśród jednego producenta.
                              U Skody jeśli chcesz ksenony to musisz wziąć minimum przerośniętą Octavię. Wiem, taka jest polityka VAG, Skoda na samym końcu...
                              Wszystkie punkty z mojego poprzedniego posta są bardzo prawdopodobne, Czesi piszą jeszcze że będzie szersza i niższa.

                              Komentarz


                              • #16
                                to co Czesi piszą to też pobożne życzenia. co do klasy auta to ważne są też materiały i wyposażenie. wcale nie twierdzę, że O3 jest już w klasie średniej. toć napisałem że to przerośnięty kompakt. tak samo miesza w klasach Superb.
                                Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                @ by Tune-up Gdańsk
                                TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                Antek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Panowie to nie była Fabia na waszych fotkach tylko Rapid
                                  New Skoda Rapid Spaceback Allegedly Appears on Configurator | Carscoops

                                  Przychodzi mi na myśl Audi A3 Sportback

                                  Komentarz


                                  • #18


                                    Z Auto Świata, wygląda ładnie, tylko dlaczego nazywają to faceliftingiem?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      bo pewnie poza nową budą i paroma detalami wewnątrz, technicznie nic nowego. oklepany numer w motoryzacji :wink: ew. konfiguracja wyposażenia lekko się zmieni.
                                      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                      @ by Tune-up Gdańsk
                                      TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                      Antek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Raczej będzie na MQB, a AŚ z tym FL się pomylił.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Niezależnie od tego, czy to nowa Fabia, czy Rapid 5d czy też Rapid kombi, jeśli nie wprowadzą do oferty poczciwego 1.4 16V 85-konnego zmuszony będę szukać auta u konkurencji. Niestety wg mojej oceny zakup TSI to jak przystawienie odbezpieczonego pistoletu do własnej skroni. Bo o 1.2 MPI nie warto chyba się wypowiadać. A szkoda, bo osobiście Rapid bardzo przypadł mi do gustu, mimo tandetnych plastików.
                                          Pozdrawiam

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Viniu, sorry kolego, ale kto się będzie liczył z jakimiś biednymi Polaczkami :?: nie jesteśmy Chinami czy Indiami.
                                            Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                            @ by Tune-up Gdańsk
                                            TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                            Antek

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Tony065
                                              Viniu, sorry kolego, ale kto się będzie liczył z jakimiś biednymi Polaczkami :?: nie jesteśmy Chinami czy Indiami.
                                              tu wcale nie chodzi o biednych.

                                              silnik 1.2 tsi wg info z niemieckiego forum gdzie kiedys znalazlem jest jakoby w tej chwili troche tanszy w produkcji od ... 1.4 16V mpi. Jest tez ponoc jednorazowy (to znaczy nienaprawialny w przypadku wiekszej rozpierduchy - ale moze to brednie)... mozna poszukac na niemieckich forach dyskusji-klotni zwolennikow nowego tsi i tych co to wola bez turbiny.Niestety wlasnie bylem zmuszony zmienic komputer i szlag trafil caly moj smietnik-archiwum linkow stron w przegladarce. Swoja droga w komputerze nowym mam Windows 8... i pierwszy raz w zyciu mi sie zdarzylo (a mam komputer od 7 roku zycia - pierwszy to bylo ZX SPECTRUM+) i przeszedlem przez wszystkie wersje Windowsa... ale w Windows 8 nie potrafilem... wylaczyc komputera! Musialem zajrzec do instrukcji. Gratuluje tutaj tworcy Windows 8... "swietne" zmiany w systemie.. nie ma to jak utrudnic cos co bylo zawsze proste... Sorry za dygresje, ale nieco mnie ten Windowsik wkur....wil. Co zabawne to producent komputera nie przewiduje sterownikow pod starszy zaden system. Super.... Pardon za OT raz jeszcze.
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez marlej108
                                                nie ma to jak utrudnic cos co bylo zawsze proste... Sorry za dygresje
                                                Jeśli chodzi o wątek silników MPI i TSI w Skoda, to...wcale nie taka odległa ta dygresja :twisted:
                                                Artur

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez marlej108
                                                  ale może to brednie
                                                  masz rację, to brednie i bełkot marketingowców/ekologów, że niby taniej/czyściej... chyba dla nich. Europa ogarnięta kryzysem i ekoterroryzmem nie jest rynkiem silników N/A. co innego Azja, obie Ameryki, Afryka. przestańcie już biadolić o tych silnikach, bo "dobre" nie wróci. jest "lepsze", które jest wrogiem "dobrego". przecież zawsze można kupić Chevroleta/Daewoo albo jakiego Francuza na LPG. jeszcze takie są.
                                                  Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                                  @ by Tune-up Gdańsk
                                                  TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                                  Antek

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X