Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rezon
    RS
    • 2006
    • 1894
    • Volvo
    • AKL 1.6 MPI 101 KM
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    Zamieszczone przez leszekmw
    avensisa I i porównać komfort wygłuszenia..zdziwi się na pewno..
    wystarczy przesiąść się do Superba, aby zauważyć różnicę. A cenowo to różnie bywa - jak konfigurowałem O2 4x4 to S2 wyszedł w nieco lepszym wyposażeniu raptem 5kzł więcej, więc skończyło się na S2

    Komentarz

    • AdamB
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 8028
      • Octavia IV (NX3)
      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

      Zamieszczone przez rezon
      O2 4x4 to S2 wyszedł w nieco lepszym wyposażeniu raptem 5kzł więcej,
      Też z 4x4 ?
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz

      • lockin
        Rider
        • 2013
        • 691
        • Superb II (3T4)

        Zamieszczone przez OrsonTSI
        bylem ale jest remont i troche brak swiatła w lochach było do podziwiania
        Jeszcze chwila i otworzą punkt kasowy i zaczną sprzedawać bilety na zwiedzanie tych lochów. W sumie jako że to KRK to by mnie to nie zdziwiło (mam na myśli Wawel itp.)

        @all
        A co do reszty to nie ma co się spinać, mam na myśli fakt że jest to forum Octavii i tu z zasady każdy chwali Octavie (ja także, za moją namową 3 moich kolegów kupiło 3 Skody i każdy jest zadowolony). I nie ma w tym nic złego tylko proszę bajek nie pisać, bo Octavia 3 jest kompaktem i z takimi autami konkuruje (jeśli chodzi o wyciszenie, masę własną, komfort/resorowanie, jakość audio, jakość materiałów/wykonanie). Natomiast to co ją wyróżnia w klasie kompaktów to ilość miejsca w środku i pojemność bagażnika i TU i TYLKO i WYŁĄCZNIE TU może konkurować z klasą średnią. Stąd zapewne tyle osób na forum jest żywo zainteresowanych nowym Superbem, który właśnie elementy wymienione powyżej dla kompaktów ma lub mieć powinien po prostu klasę wyższe (czyli wyciszenie, masę własną, komfort/resorowanie, jakość audio, jakość materiałów/wykonanie).
        JEST >>> O2FL by Lockin

        BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
        BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
        BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
        BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

        Komentarz

        • feels3
          Rider
          • 2013
          • 348

          Moj ojciec (starszy juz Pan na emeryturze) mowi na Octavie ze to "limuzyna" :szeroki_usmiech


          ps. pelna zgoda lockin

          Komentarz

          • lu5asz
            RS
            • 2011
            • 2006
            • Octavia II combi (1Z5)
            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

            Jest juz podana cena 1.8TSI?Kiedys to było w podobnej kwocie co 1.6tdi
            Kondziu

            OCP

            Komentarz

            • rezon
              RS
              • 2006
              • 1894
              • Volvo
              • AKL 1.6 MPI 101 KM
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              Zamieszczone przez AdamB
              Zamieszczone przez rezon
              O2 4x4 to S2 wyszedł w nieco lepszym wyposażeniu raptem 5kzł więcej,
              Też z 4x4 ?
              też - to dla mnie podstawa. Była wtedy Family z wieloma rzeczami, który mi odpowiadały w serii

              Komentarz

              • lockin
                Rider
                • 2013
                • 691
                • Superb II (3T4)

                Zamieszczone przez lu5asz
                Jest juz podana cena 1.8TSI?Kiedys to było w podobnej kwocie co 1.6tdi
                Jeśli cennik czeski mowi prawdę to cena 1.8 TSI będzie na poziomie 2.0 TDI 150ps - czyli w przedziale za wersje ambition 105.000 - 108.00 pln
                JEST >>> O2FL by Lockin

                BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                Komentarz

                • lu5asz
                  RS
                  • 2011
                  • 2006
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                  Zamieszczone przez lockin
                  Zamieszczone przez lu5asz
                  Jest juz podana cena 1.8TSI?Kiedys to było w podobnej kwocie co 1.6tdi
                  Jeśli cennik czeski mowi prawdę to cena 1.8 TSI będzie na poziomie 2.0 TDI 150ps - czyli w przedziale za wersje ambition 105.000 - 108.00 pln
                  No ciekawe,jak to będzie wyglądało.Myslaem ze 1.8tsi Ambition bedzie(katalogowo) koło 100tyś zł.No ale jeśli ma być w podobnej kwocie co 2.0tdi 150 to ciekawe jak wyglądac będzie sprzedaz tych silnikow.W benzynie nie mozna dolozyc 4x4;/
                  Kondziu

                  OCP

                  Komentarz

                  • lockin
                    Rider
                    • 2013
                    • 691
                    • Superb II (3T4)

                    Zamieszczone przez lu5asz
                    No ciekawe,jak to będzie wyglądało.Myslaem ze 1.8tsi Ambition bedzie(katalogowo) koło 100tyś zł.No ale jeśli ma być w podobnej kwocie co 2.0tdi 150 to ciekawe jak wyglądac będzie sprzedaz tych silnikow.W benzynie nie mozna dolozyc 4x4;/
                    Bo teraz Skoda sobie wymyślila ze najpopularniejszą wersją silnika bedzie 1.4 150ps (Zachar to nawet mówil na filmiku z S3) i tam jest teraz 4x4, ciekawe jak jest w B8 :klnie:
                    JEST >>> O2FL by Lockin

                    BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                    BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                    BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                    BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                    Komentarz

                    • marlej108
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2006
                      • 4976
                      • Octavia III (5E3)
                      • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                      Jak ktos chce w 3miescie obejrzec S3 to w Sopocie u dealera stoi do ogladania. Wersja za ponad 160 tysiecy zlotych - ten czarny ze zdjec - z piekna bezowa skorzana tapicerka, 190 konny diesel i automat.

                      To jest jednoczesnie auto demo do jazd probnych (werja Laurent & Clement). Mozna sie umowic i przejechac. W czwartek i piatek za bardzo tych jazd nie bedzie bo robia jakas oficjalna prezentacje czy cos takiego.

                      W salonie w Gdyni maja miec 2 sztuki w srode.

                      Przejade sie tym cudem, szkoda tylko ze nie bedzie pewnie benzyny 1.4 tsi... a tylko te najbogatsze wersje, ktorych i tak nie kupie.

                      Jest w salonie o tyle fajnie, ze mozna porownac S2 ktory tam stoi z S3. I jak mam byc szczery to siedzac w srodku z tylu - S2 wcale nie sprawia wrazenia starszego o 7 lat... a wlasciwie sam widok pasazera z tylu to chyba w S2 jest nawet lepszy bo okno jest wieksze.

                      Aha i jeszcze info - nie wiem czy prawda czy brednie - na Polske maja mozliwosc zlozenia na 1700iles tam zamowien i to wszystko w tym roku wiec pewnie w ramach wyprzedazy rocznika nic nie bedzie... no chyba ze ktos sprytny tak kupi, zeby akurat dostac na przelomie roku hehe.

                      I ostatnia rzecz - S3 kombi jest gotowy - wiedzialem zdjecia z wyjazdu sprzedawcow na Sardynie. Prawde mowiac kombi chyba nawet ladniejsze od limuzyny...

                      Udanego ogladania S3 :-)
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz

                      • paweł2
                        L&K
                        • 2010
                        • 1405

                        Zamieszczone przez feels3
                        Moj ojciec (starszy juz Pan na emeryturze) mowi na Octavie ze to "limuzyna"
                        A to mój też ten wiek tak ma.
                        Pewnie na Octavie 8-9 też tak powiemy :roll:
                        Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                        Komentarz

                        • demmsi
                          Elegance
                          • 2011
                          • 966
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                          Zamieszczone przez marlej108
                          Przejade sie tym cudem, szkoda tylko ze nie bedzie pewnie benzyny 1.4 tsi... a tylko te najbogatsze wersje, ktorych i tak nie kupie.
                          Też uważam to za problem. Chciałem się przejechać nowym Passatem Combi ale w podstawowym wyposażeniu... I można sobie szukać i szukać takiego auta demo w salonach...
                          A wersji za 160k zł pod dostatkiem.

                          Komentarz

                          • marlej108
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2006
                            • 4976
                            • Octavia III (5E3)
                            • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                            Zamieszczone przez demmsi
                            Zamieszczone przez marlej108
                            Przejade sie tym cudem, szkoda tylko ze nie bedzie pewnie benzyny 1.4 tsi... a tylko te najbogatsze wersje, ktorych i tak nie kupie.
                            Też uważam to za problem. Chciałem się przejechać nowym Passatem Combi ale w podstawowym wyposażeniu... I można sobie szukać i szukać takiego auta demo w salonach...
                            A wersji za 160k zł pod dostatkiem.
                            w grudniu chcialem sie w Gdyni przejechac Octavia... i w salonie mieli wersje demo... Octavie... tyle ze RS :-)

                            i najpierw sie czlowiek podnieci a potem zamowi i jak odbierze to bedzie zawod, ze to inny jakis ten model... niz na jezdzie probnej :diabelski_usmiech
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz

                            • tadziak
                              Ambiente
                              • 2015
                              • 116

                              Zamieszczone przez marlej108
                              To jest jednoczesnie auto demo do jazd probnych (werja Laurent & Clement). Mozna sie umowic i przejechac. W czwartek i piatek za bardzo tych jazd nie bedzie bo robia jakas oficjalna prezentacje czy cos takiego.
                              Udanego ogladania S3 :-)
                              Marlej - a nie wiesz czy ten czarny w Sopocie jest już dostępny do jazd próbnych czy będzie dopiero po tej ich prezentacji? Bo mi mówili, że raczej przed tą prezentacją nie będzie można się przjechać...

                              Komentarz

                              • OrsonTSI
                                Rider
                                • 2010
                                • 715
                                • Volkswagen
                                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                Čtenářka Auto.cz Silvie Nakládalová zachytila na dálnici z Mladé Boleslavi do Prahy trojici nových Superbů Combi. Nezamaskované automobily jsou opatřeny plnohodnotnými registračními značkami.
                                OII 1,4 TSI Elegance

                                KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                Komentarz

                                • pawel934
                                  Rider
                                  • 2007
                                  • 344

                                  No to dzisiaj pojeździłem. L&K, TDI 190 KM DSG.

                                  Auto jakoś specjalnie mnie nie porwało. Jeździłem z DCC - rzeczywiście czuć dużą różnicę między trybem comfort a sport, ale głównie negatywnie.. Tzn. w trybie Sport auto przez taki "ostry", krótki próg zwalniający przejeżdża stosunkowo twardo, ale po zjeździe fajnie to tłumi i jedzie dalej. Z kolei w trybie comfort, sam przejazd przez próg jest prawie równie twardy, za to po zjeździe auto się buja jak C5 W trybie comfort auto jest mocno bujające, niewspółmiernie do poprawy komfortu. Jeśli chodzi o prowadzenie w zakrętach, to nie było okazji pojechać jakoś blisko granicy przyczepności. Nie miałem okazji się bardziej rozpędzić, więc o wyciszeniu nie chcę nic zmyślać.

                                  Silnik jest OK, ale szczerze mówiąc wydawał mi się nieco ospały - zarówno na sporcie, jak i w normalnym trybie skrzyni. Przy normalnej jeździe jest OK, ale przy depnięciu w podłogę silnik bardzo głośno słychać, natomiast niewiele się dzieje.

                                  Wykończenie jest bardzo OK. Skórka przyjemna w dotyku, deska miękka, nie ma się do czego przyczepić. Bagażnik bardzo duży.

                                  Myślę, że moje lekkie rozczarowanie jest podyktowane bardzo wygórowanymi oczekiwaniami. Nie można powiedzieć, że auto jest złe. Ale szczerze mówiąc nie widzę jakiejś ogromnej przepaści w stosunku do poprzedniej generacji.

                                  Aha, jeśli chodzi o osiągi - tego dnia (przed Superbem niestety) jeździłem jeszcze BMW M4, BMW i8 oraz Teslą S. To słabe punkty odniesienia, a mogłem się nimi mimowolnie kierować.

                                  Myśleliśmy, żeby u nas w domu zastąpić "auto do zadań specjalnych" (S-maxa) Superbem, z atutami w postaci fajnych osiągów i wyciszenia. Po tej jeździe czekamy raczej na 2.0 280 KM.

                                  Pozdrawiam,
                                  Paweł
                                  BMW 130i - klik
                                  kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                                  BMW E36 '92 na tor

                                  Komentarz

                                  • marlej108
                                    RS
                                    S_OCP Member
                                    • 2006
                                    • 4976
                                    • Octavia III (5E3)
                                    • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                    Zamieszczone przez tadziak
                                    Zamieszczone przez marlej108
                                    To jest jednoczesnie auto demo do jazd probnych (werja Laurent & Clement). Mozna sie umowic i przejechac. W czwartek i piatek za bardzo tych jazd nie bedzie bo robia jakas oficjalna prezentacje czy cos takiego.
                                    Udanego ogladania S3 :-)
                                    Marlej - a nie wiesz czy ten czarny w Sopocie jest już dostępny do jazd próbnych czy będzie dopiero po tej ich prezentacji? Bo mi mówili, że raczej przed tą prezentacją nie będzie można się przjechać...
                                    Czesc,

                                    mi sprzedawca wczoraj powiedzial, ze ten czarny juz jest do jazd probnych i ze jakbym chcial to mozemy go wziac na jazde, ale podziekowalem na razie bo przed czwartkiem i tak za bardzo nie mam czasu, a akurat w czwartek jak niby ta oficjalna prezentacja bedzie to z kolei mowil, ze wtedy tych jazd probnych nie bedzie no bo go beda prezentowac.
                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                    Spalanie - Motostat.pl

                                    Komentarz

                                    • tadziak
                                      Ambiente
                                      • 2015
                                      • 116

                                      Zamieszczone przez marlej108
                                      mi sprzedawca wczoraj powiedzial, ze ten czarny juz jest do jazd probnych i ze jakbym chcial to mozemy go wziac na jazde, ale podziekowalem na razie bo przed czwartkiem i tak za bardzo nie mam czasu, a akurat w czwartek jak niby ta oficjalna prezentacja bedzie to z kolei mowil, ze wtedy tych jazd probnych nie bedzie no bo go beda prezentowac.
                                      Faktycznie, umówiłem się na poniedziałek, ale na razie tylko możliwe są 'ostrożne' jazdy testowe, tzn ze sprzedawcą obok Spróbuję przejechać się też Passatem dla 'świeżego' porównania

                                      [ Dodano: Sob 20 Cze, 15 20:04 ]
                                      Zamieszczone przez pawel934
                                      Nie miałem okazji się bardziej rozpędzić, więc o wyciszeniu nie chcę nic zmyślać.

                                      Silnik jest OK, ale szczerze mówiąc wydawał mi się nieco ospały - zarówno na sporcie, jak i w normalnym trybie skrzyni. Przy normalnej jeździe jest OK, ale przy depnięciu w podłogę silnik bardzo głośno słychać, natomiast niewiele się dzieje.
                                      Fajna recenzja. A mógłbyś napisać chociaż coś na temat wrażeń z wyciszenia silnika, na postoju? Czy też np. w jakim stopniu wyciszone są hałasy z zewnątrz (ruch uliczny itp.). Nie miałeś wrażenia, że w kabinie mocno czuje się drgania diesle'a?

                                      Komentarz

                                      • pawel934
                                        Rider
                                        • 2007
                                        • 344

                                        Moim zdaniem hałas silnika na postoju oraz wibracje były typowe dla auta tej klasy z 4-cylindrowym dieslem pod maską. Nie skupiałem się na tym, ale w żadnej sposób nie rzuciło mi się to negatywnie w oczy.
                                        BMW 130i - klik
                                        kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                                        BMW E36 '92 na tor

                                        Komentarz

                                        • tadziak
                                          Ambiente
                                          • 2015
                                          • 116

                                          A to było 190 KM z napędem na przód czy obie osie?

                                          Komentarz

                                          • szplukasz
                                            Ambiente
                                            • 2013
                                            • 111

                                            Superb testowy nie miał napędu na 4 koła, ale nie było tak źle (suchy asfalt i opony 235) Kontrolka od esp migała ale auto nie podskakiwało i szło do przodu przy ostrym starcie.
                                            Ogólnie salon w Raszynie ma dwa auta praktycznie takie same czyli diesel 190 km w brązie, najwyższej wersji wyposażenia z automatyczną skrzynia biegów. Różnią się chyba tylko wnętrzem (jedno jasne drugie brązowe) i felgami. Ja jeździłem tym z jasnym wnętrzem z wentylowanymi fotelami.
                                            Moje ogólne odczucia są podobne jak innych. Może dodam tylko że silnik nie jest jakiś strasznie głośny jak na diesla i nie ma żadnych wibracji w kabinie. Ogólnie auto z tym silnikiem jest bardzo kulturalne i nic więcej. Te 190 km gdzieś ginie, przy mocniejszym bucie oprócz większej głośności nic specjalnie się nie dzieje. Dla porównania silnik diesla w RS czuć że jest wyraźnie żwawszy. Na autoforum.cz jest filmik z przyśpieszenia wersji manualnej i wyszło gdzieś koło 9 sekund do 100 km/h. Masa auta widocznie robi swoje. Niestety nie mogłem pojeździć dłużej i nie wiem czy hałas przy prędkości autostradowej jest tak samo odczuwalny jak w Octavii czy mniejszy. Jeśli chodzi o głośność zawieszenia w stosunku do Octavii to jest wyraźnie ciszej. Poniżej wstawiam parę fotek robionych telefonem










                                            Komentarz

                                            • marlej108
                                              RS
                                              S_OCP Member
                                              • 2006
                                              • 4976
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                              Hehe, czyli dobrze widzialem kilka dni temu jak jechalem autostrada lawete z Superbami czarnymi... wszedzie sa te czarne z bezowym wnetrzem na razie chyba :-)
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz

                                              • Alonzo_
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 2460
                                                • Hyundai

                                                Hmmm pierwsze szybkie recenzje jakoś bez ekscytacji :?
                                                U mnie będzie dopiero w 2 połowie lipca żeby pomacać, nie wiem kiedy na jazdy będzie można się umówić.
                                                Ciekawe jakie inni wrażenia będą mieli no i kiedy sam wreszcie się przekonam co ten nowy super superb jest wart.

                                                Komentarz

                                                • marlej108
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2006
                                                  • 4976
                                                  • Octavia III (5E3)
                                                  • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                                  Moim zdaniem jest z tylu... troche mniej miejsca niz bylo w S2. Mialem takie odczucie na targach w Poznaniu, i teraz w Sopocie przy ogladaniu Superba. Akurat u dealera staly i S2 i S3... i choc linijki nie mialem, to nie ma juz tego wrazenia - WOW! niesamowita ilosc miejsca!... - tylko: no duzo miejsca z tylu, chyba troche wiecej niz w Passacie, w ktorym tez jest bardzo duzo.

                                                  Ponizej 3 fotki z niemieckiego testu:

                                                  1. Ford Mondeo
                                                  Das Internetportal zum Thema Auto. Hier finden Sie Testberichte, Kaufberatung und mehr als 700.000 Autos im Automarkt.


                                                  2. VW Passat
                                                  Das Internetportal zum Thema Auto. Hier finden Sie Testberichte, Kaufberatung und mehr als 700.000 Autos im Automarkt.


                                                  3. Skoda Superb
                                                  Das Internetportal zum Thema Auto. Hier finden Sie Testberichte, Kaufberatung und mehr als 700.000 Autos im Automarkt.


                                                  W koncu sie z linijka wybiore :lol:
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                  Spalanie - Motostat.pl

                                                  Komentarz

                                                  • loyd
                                                    RS
                                                    • 2010
                                                    • 2342

                                                    Znacie kogoś kto ma jakieś praktyczne doświadczenia z AdBlue w zimie /na zdjęciu widać wlew tego/. Zamarza ? sprawia kłopoty ? M.in przez to ustrojstwo nie kupiłem Passata.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...