Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tadziak
    Ambiente
    • 2015
    • 116

    Na razie w zasadzie nie było tu żadnej negatywnej opinii na temat nowego Superba. Bo brak super przyśpieszenia w przypadku tej wielkości auta i charakterystyki limuzyny ciężko uznać za wadę. Superb nie będzie Octavią RS - tu ma byc przede wszystkim komfortowo, cicho i łagodnie.

    A czy ktoś jeszcze uważa, że jakość spasowania wnętrza robi lepsze wrażenie niż w Passacie? Czy to tylko moje wrażenie? Chodzi mi o to, że nic nie trzeszczy pod naciskiem, nie ma luzów (a w Nowym Passacie jak się te rózne listwy ozdobne przyciśnie to zaraz skrzypią).

    Komentarz

    • pawel934
      Rider
      • 2007
      • 344

      Zamieszczone przez marlej108
      Moim zdaniem jest z tylu... troche mniej miejsca niz bylo w S2. Mialem takie odczucie na targach w Poznaniu, i teraz w Sopocie przy ogladaniu Superba. Akurat u dealera staly i S2 i S3... i choc linijki nie mialem, to nie ma juz tego wrazenia - WOW! niesamowita ilosc miejsca!... - tylko: no duzo miejsca z tylu, chyba troche wiecej niz w Passacie, w ktorym tez jest bardzo duzo.

      Ponizej 3 fotki z niemieckiego testu:

      1. Ford Mondeo
      Das Internetportal zum Thema Auto. Hier finden Sie Testberichte, Kaufberatung und mehr als 700.000 Autos im Automarkt.


      2. VW Passat
      Das Internetportal zum Thema Auto. Hier finden Sie Testberichte, Kaufberatung und mehr als 700.000 Autos im Automarkt.


      3. Skoda Superb
      Das Internetportal zum Thema Auto. Hier finden Sie Testberichte, Kaufberatung und mehr als 700.000 Autos im Automarkt.


      W koncu sie z linijka wybiore :lol:
      Zgadzam się z tym stwiedzeniem.
      BMW 130i - klik
      kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
      BMW E36 '92 na tor

      Komentarz

      • lockin
        Rider
        • 2013
        • 691
        • Superb II (3T4)

        Zamieszczone przez tadziak
        A czy ktoś jeszcze uważa, że jakość spasowania wnętrza robi lepsze wrażenie niż w Passacie? Czy to tylko moje wrażenie? Chodzi mi o to, że nic nie trzeszczy pod naciskiem, nie ma luzów (a w Nowym Passacie jak się te rózne listwy ozdobne przyciśnie to zaraz skrzypią).
        Passat jest z tego znany, w sensie jak nic w środku nie trzeszczy to nie jest passat, tak gdzieś na forum paska mi się obilo
        JEST >>> O2FL by Lockin

        BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
        BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
        BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
        BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

        Komentarz

        • ukuk
          Rider
          • 2010
          • 699

          ^^to na nagraniu z ASO mowili

          Komentarz

          • tadziak
            Ambiente
            • 2015
            • 116

            Zamieszczone przez lockin
            Passat jest z tego znany, w sensie jak nic w środku nie trzeszczy to nie jest passat, tak gdzieś na forum paska mi się obilo
            No na to wygląda, bo miałem Passata CC i 10 razy mi wymieniali ramki, podklejali elementy a i tak trzeszczał i skrzypiał. Myślałem, że w B8 wszystko solidne, ale podczas 1 jazdy testowej już się odzywały rózne elementy na wybojach. Widziałem też na forum Paska, że ludzie skarżyli się na trzeszczenie zaraz po odbiorze...

            Skoda niby biedniejszy krewny VW, ale lepiej montowany?

            Komentarz

            • feels3
              Rider
              • 2013
              • 348

              Na pewno nie O3, a juz na pewno nie moja, na dziurach wszystko skacze i dzwoni

              Komentarz

              • perfex
                L&K
                • 2005
                • 1117

                Zamieszczone przez marlej108
                Moim zdaniem jest z tylu... troche mniej miejsca niz bylo w S2. Mialem takie odczucie na targach w Poznaniu, i teraz w Sopocie przy ogladaniu Superba. Akurat u dealera staly i S2 i S3... i choc linijki nie mialem, to nie ma juz tego wrazenia - WOW!
                A powinno być miejsca Więcej ? I tak z każdą generacją coraz więcej ? Po co ?
                Jak z tyłu jedzie Pan Starosta (czyli chyba główny target Superba :szeroki_usmiech ) to i tak przedni fotel pasażera jest przesunięty do przodu a sądzę, że jest dosyć mało rodzin z dwójką dzieci o wzroście 205cm :wink:
                Pozdrawiam
                perfex

                Octavia HTP

                Komentarz

                • marlej108
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2006
                  • 4976
                  • Octavia III (5E3)
                  • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                  wiecej byc nie musi, ale niech nie bedzie mniej. A wydaje sie, ze jest mniej (choc byc moze to tylko subiektywne odczucie - serio porownam to z miarka przy identycznie ustawionych fotelach przednich pode mnie w tygodniu - przynajmniej w salonie bedzie atrakcja - wariat :diabelski_usmiech )

                  ps. a co zabawne to sprzedawca z Sopotu sam do mnie zagadnal, ze ten nowy to sprawia wrazenie troche mniejszego w srodku... ale ze to niemozliwe bo ma wiekszy rozstaw osi.

                  Ps.2 i tak S3 ma mnostwo miejsca z tylu, tylko serio - nie ma juz tego wrazenia WOW! - i jak sie usiadze w Passacie a potem w Superbie to ta przestrzen o dziwo... wydaje sie podobna.

                  Za to w S2 miejsca z tylu nie da sie porownac z zadnym autem - to po prostu autobus dla pasazerow siedzacych na tylnej kanapie... dlatego tak sie dziwie temu osobistemu wrazeniu co do przestronnosci tylnej kanapy. Ciekawi mnie czy to odczucie bedzie mialo przelozenie na faktyczne centymetry.
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz

                  • pstryczek
                    RS
                    • 2009
                    • 10772
                    • Superb III (3V3)

                    Jak dla mnie, prawie trzyletniego użytkownika S2 w liftbacku, to miejsca z tyłu na długość jest po prostu za dużo. Może w S3 jest po prostu wszystko solidniejsze dlatego miejsca wydaje się mniej. Stąd też bierze się lepsze wyciszenie, skoro tapicerki więcej

                    Superb miał tylko na szerokośc zbyt mało miejsca i tu zmiana byłaby najbardziej oczekiwana
                    Marek

                    Komentarz

                    • AdamB
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2007
                      • 8028
                      • Octavia IV (NX3)
                      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                      Zamieszczone przez feels3
                      Na pewno nie O3, a juz na pewno nie moja, na dziurach wszystko skacze i dzwoni
                      A sprawdzałeś ciśnienie w kołach?? :szeroki_usmiech
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz

                      • barteka3
                        Classic
                        • 2014
                        • 32

                        Zamieszczone przez marlej108
                        wiecej byc nie musi, ale niech nie bedzie mniej. A wydaje sie, ze jest mniej (choc byc moze to tylko subiektywne odczucie - serio porownam to z miarka przy identycznie ustawionych fotelach przednich pode mnie w tygodniu - przynajmniej w salonie bedzie atrakcja - wariat :diabelski_usmiech )

                        ps. a co zabawne to sprzedawca z Sopotu sam do mnie zagadnal, ze ten nowy to sprawia wrazenie troche mniejszego w srodku... ale ze to niemozliwe bo ma wiekszy rozstaw osi.

                        Ps.2 i tak S3 ma mnostwo miejsca z tylu, tylko serio - nie ma juz tego wrazenia WOW! - i jak sie usiadze w Passacie a potem w Superbie to ta przestrzen o dziwo... wydaje sie podobna.

                        Za to w S2 miejsca z tylu nie da sie porownac z zadnym autem - to po prostu autobus dla pasazerow siedzacych na tylnej kanapie... dlatego tak sie dziwie temu osobistemu wrazeniu co do przestronnosci tylnej kanapy. Ciekawi mnie czy to odczucie bedzie mialo przelozenie na faktyczne centymetry.
                        poczucie mniejszego "wow" w S3, jeżeli chodzi o ilość miejsca z tyłu, bierze się prawdopodobnie ze znacznie większej szerokości wnetrza (+69mm!) w S3 - w S2 jest niestety bardzo wąsko

                        Komentarz

                        • Maicroft
                          Moderator
                          S_OCP MemberModeratorr
                          • 2004
                          • 25757
                          • Audi

                          Zamieszczone przez leszekmw
                          tu prawie wszyscy porównują octavie do aut klasy wyższej i w zasadzie każdemu wychodzi ze różnicy nie ma więc po co przepłacać..
                          Bo cena O3 jak i S3 jest jak aut o segment wyzszych jak tak sie temu przygladnac :diabelski_usmiech

                          A premium te auta nigdy nie beda, bo maja silniki poprzeczne i rzedowe benzynowe 6 cylindrow mozna policzyc na jednej rece. Brak 6 i 8 cylindrowych diesli i kolko sie zamyka. Kazda marka klasy wyzszej lub premium takie posiada.

                          Wiem, ze teraz panuje na wypierdki 3 cylindrowe o pojemnosci flaszki wodki w zestawie z 3 turbinami w autach o masie 2t.
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz

                          • greg505
                            L&K
                            • 2013
                            • 1239

                            Zamieszczone przez pawel934
                            Zamieszczone przez marlej108
                            Moim zdaniem jest z tylu... troche mniej miejsca niz bylo w S2. Mialem takie odczucie na targach w Poznaniu, i teraz w Sopocie przy ogladaniu Superba. Akurat u dealera staly i S2 i S3... i choc linijki nie mialem, to nie ma juz tego wrazenia - WOW! niesamowita ilosc miejsca!... - tylko: no duzo miejsca z tylu, chyba troche wiecej niz w Passacie, w ktorym tez jest bardzo duzo.

                            Ponizej 3 fotki z niemieckiego testu:

                            1. Ford Mondeo
                            Das Internetportal zum Thema Auto. Hier finden Sie Testberichte, Kaufberatung und mehr als 700.000 Autos im Automarkt.


                            2. VW Passat
                            Das Internetportal zum Thema Auto. Hier finden Sie Testberichte, Kaufberatung und mehr als 700.000 Autos im Automarkt.


                            3. Skoda Superb
                            Das Internetportal zum Thema Auto. Hier finden Sie Testberichte, Kaufberatung und mehr als 700.000 Autos im Automarkt.


                            W koncu sie z linijka wybiore :lol:
                            Zgadzam się z tym stwiedzeniem.
                            W passacie jest tak samo beznadziejny podlokietnik jak w o3, z tymi cup holedrami.
                            S3 dostal wreszcie jakis normalny
                            Black magic

                            Komentarz

                            • marlej108
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2006
                              • 4976
                              • Octavia III (5E3)
                              • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                              Zamieszczone przez barteka3
                              Zamieszczone przez marlej108
                              wiecej byc nie musi, ale niech nie bedzie mniej. A wydaje sie, ze jest mniej (choc byc moze to tylko subiektywne odczucie - serio porownam to z miarka przy identycznie ustawionych fotelach przednich pode mnie w tygodniu - przynajmniej w salonie bedzie atrakcja - wariat :diabelski_usmiech )

                              ps. a co zabawne to sprzedawca z Sopotu sam do mnie zagadnal, ze ten nowy to sprawia wrazenie troche mniejszego w srodku... ale ze to niemozliwe bo ma wiekszy rozstaw osi.

                              Ps.2 i tak S3 ma mnostwo miejsca z tylu, tylko serio - nie ma juz tego wrazenia WOW! - i jak sie usiadze w Passacie a potem w Superbie to ta przestrzen o dziwo... wydaje sie podobna.

                              Za to w S2 miejsca z tylu nie da sie porownac z zadnym autem - to po prostu autobus dla pasazerow siedzacych na tylnej kanapie... dlatego tak sie dziwie temu osobistemu wrazeniu co do przestronnosci tylnej kanapy. Ciekawi mnie czy to odczucie bedzie mialo przelozenie na faktyczne centymetry.
                              poczucie mniejszego "wow" w S3, jeżeli chodzi o ilość miejsca z tyłu, bierze się prawdopodobnie ze znacznie większej szerokości wnetrza (+69mm!) w S3 - w S2 jest niestety bardzo wąsko
                              Nie, nie Bartek. mi chodzi tylko o odleglosc na nogi do oparcia przedniego fotela. Ale zmierze toto na jezdzie probnej, bo bardzo mozliwe ze to tylko wlasnie wrazenie.

                              [ Dodano: Pon 22 Cze, 15 18:34 ]
                              ps. na forum Superba jak na razie jedyny posiadacz S3 opisal przygode z kluczykiem... sluchajcie podstawowy kluczyk od S3 wyglada ... jak od Fabki - caly plastikowy... za to do wersji L&K przepiekny... ale standardowy - koszmar.

                              ps. ruszyla produkcja S3 kombi...
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz

                              • blackrs
                                RS
                                • 2008
                                • 4826
                                • Superb II combi (3T5)
                                • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                W białymstoku juto już będzie ( do oglądania, a do jazdy w nast tyg) 1.4 150 km wersja style. chyba sobie się nim śmignę
                                BYŁA o1 rs
                                BYŁA o2 1.6
                                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                Komentarz

                                • marlej108
                                  RS
                                  S_OCP Member
                                  • 2006
                                  • 4976
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                  ooo mam nadzieje, ze i w 3miescie beda mieli bardziej normalna wersje a nie max. wypas :-) do jazd probnych.
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz

                                  • tadziak
                                    Ambiente
                                    • 2015
                                    • 116

                                    Ja dziś jeździłem tym 3miejskim czarnym 190 KM 4x4 L&K. Wrażenia mam mieszane

                                    Te wibracje/hałas sllnika to raczej temat nieaktualny - dziś nic takiego na minus mi się w oczy nie rzuciło. Natomiast auto mimo pełnej opcji wydawało się takie ospałe, ciężko było mi wyczuć jak docisnąć gaz, żeby przyśpieszenie było odpowiednie. Generalnie takie wrażenie mułowatości - chociaż sprzedawca, przekonywał że to też kwestia dotarcia.

                                    Niezbyt wrażenie robił też system Canton - co prawda puściliśmy tylko radio, ale brzmiało znacznie gorzej niż w Audi czy nawet Passacie (standardowe głośniki). Przypuszczam, że equalizer ustawiony na maksa neutralnie, nie miałem czasu więcej się bawić.

                                    W standardowym trybie jazdy kierownica dosyć ostrożnie reaguje na ruchy - trzeba porządnie nią skręcić, żeby auto wykonało manewr. Trochę lepiej w trybie Sport.

                                    Wyciszenie robi wrażenie takiego 'w porządku'. Nie ma jakiegoś uczucia błogiej izolacji akustycznej, braku szumów wiatru czy odgłosów ruchu ulicznego, przejeżdzających tirów, ale też nie jest źle. Przy 130 km/h zmierzyłem około 67-68db, przy 100 km/h 66db, a na postoju koło 48 db (wziąłem decybelomierz ze sobą ) )

                                    Porównywałem też dziś Passata B8 i wyciszenie porównywalne, natomiast takie ogólne poczucie komfortu jazdy - lepsze.

                                    To tak na szybko wrażenia - może coś mi jeszcze się przypomni to dopiszę

                                    Komentarz

                                    • marlej108
                                      RS
                                      S_OCP Member
                                      • 2006
                                      • 4976
                                      • Octavia III (5E3)
                                      • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                      wychodzi na to, ze kazdy kto jedzie tym najmocniejszym dieslem ... nie jest zbytnio pod wrazeniem. System Canton tez sobie nieco grabi...

                                      ps. Passatem jechales z jakim silnikiem i u ktorego dealera? Tez chce sie wybrac ale najpierw Superbem, choc akurat silnik 2.0 tdi w ogole mnie nie interesuje i czekal jakie wersje beda mieli za dwa dni w Gdyni i Gdansku...
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz

                                      • andriu21tg
                                        L&K
                                        S_OCP Member
                                        • 2008
                                        • 1499

                                        Każdy robi jazdę mocnymi jednostkami bo pewnie tylko takie dostępne. . Z tych powiedzmy 10 osób auto kupi 1 i nie będzie to l&k .a ambitny z kilkoma dodatkami i silnikiem 1.4 .. ale gadania jak i co będzie na 20 stron. . osobiście myślę że benzyna 1.8 będzie najlepszym rozwiązaniem stosunkiem mocy do ceny. . I sam pewnie jak skończą się choroby wieku dziecięcego będę myślał. . Wówczas obecny S2 będzie miał 4 lata i czas będzie bez dodkładania wymienić padline na nowszy model. .

                                        Komentarz

                                        • pstryczek
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 10772
                                          • Superb III (3V3)

                                          Ja się przyznaję, nowego też nie kupię, ale jak za trzy lata trafi się Style 190KM to będzie mój, pod warunkiem dobrej przeszłości :P
                                          Marek

                                          Komentarz

                                          • tadziak
                                            Ambiente
                                            • 2015
                                            • 116

                                            Zamieszczone przez marlej108
                                            ps. Passatem jechales z jakim silnikiem i u ktorego dealera? Tez chce sie wybrac ale najpierw Superbem, choc akurat silnik 2.0 tdi w ogole mnie nie interesuje i czekal jakie wersje beda mieli za dwa dni w Gdyni i Gdansku...
                                            Ja jechałem Biturbo 240 KM od Plichty na Szadółkach Wcześniej, w kwietniu, testowałem tam Diesla 150 KM i też średnie wrażenie robił. To jest o tyle fajny dealer, że od razu można wskoczyć autem na obwodnicę i sobie potestować przy prędkościach konkretnych

                                            Komentarz

                                            • maro rs
                                              Elegance
                                              • 2014
                                              • 948

                                              tadziak, i jak ten diesel 240 KM?
                                              Bo żeby wiedzieć, że 190 KM szału nie będzie robić, wystarczyło przejechać się kiedyś Octavią 184 KM i wziąć poprawkę na większą masę Superba
                                              "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                              Komentarz

                                              • piramida
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 12222
                                                • Superb III (3V3)

                                                Odnosnie klekota 190konnego, mam wrażenie że w trybie drive za szybko skrzynia zapodaje kolejne biegi stad mułowatość silnika, miałem takie wrażenie w RS tdi gdzie w okolicy 2000 skrzynia wrzucała kolejny bieg, strasznie mnie to irytowało bo aby sie zebrać mając na blacie 1400-1500 obrotów musiałem dość głęboko wcisnąć gaz i dopiero skrzynia z łaską robiła redukcje. :roll:
                                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                Komentarz

                                                • pawel934
                                                  Rider
                                                  • 2007
                                                  • 344

                                                  Dokładnie, w mojej opinii tyczy się do większości aut spełniających Euro 6. Podejrzewam, że wynika to z faktu, że testy homologacyjne przeprowadzane są na D i bardzo ważnym kryterium jest ekonomia, kiedy skrzynia jest w tym położeniu.
                                                  BMW 130i - klik
                                                  kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                                                  BMW E36 '92 na tor

                                                  Komentarz

                                                  • tadziak
                                                    Ambiente
                                                    • 2015
                                                    • 116

                                                    Zamieszczone przez maro rs
                                                    tadziak, i jak ten diesel 240 KM?
                                                    Bo żeby wiedzieć, że 190 KM szału nie będzie robić, wystarczyło przejechać się kiedyś Octavią 184 KM i wziąć poprawkę na większą masę Superba
                                                    240 KM w Passacie dawało znacznie lepsze odczucia - przyśpieszenie już naprawdę przyjemne i jakoś skrzynia bardziej 'słuchała', lepiej dopasowywała się do sytuacji niż w Superbie. Ale to dziwne, bo np w A6 i 170 KM przyśpieszenie robi podobne wrażenie jak to 240 KM w Passacie...

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...