Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Enriquez
    RS
    • 2009
    • 7685
    • Superb III (3V3)

    Zamieszczone przez polrob
    Enriquez,

    Ten 1.4 był z DCC czy bez?
    Był zainstalowany DCC.
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz

    • marlej108
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 4976
      • Octavia III (5E3)
      • CJZB 1.2 TSI 86 KM

      Napisalem powyzej ze "nie ma sie czego wstydzic. " ale troche to cofam - bo niektore usterki w nowych modelach Skody to wolaja o pomste do nieba - czyli stuki w tylnym zawieszeniu O3 i wycierajacy sie slupek srodkowy - jakies idiotyzmy wynikajace z groszowych oszczednosci, a w przypadku S3 tez jakies stuki z tylu wynikajace chyba z kiepskiej jakosci dosc taniego elementu... Dziwne tylko ze juz sie pojawil post ze facetowi wymienili... i znowu stuka... troche to moze byc wkur... jace w aucie za te cene.. I tutaj to Skoda ma sie troche czego wstydzic niestety.



      ps. swoja droga ciekawe czy na forum Passata tez sie ktos skarzy ze tam stuka cos z tylu od razu w nowych aucie? przeciez maja niby te same zawieszenia... czyzby inny podwykonawca niektorych elementow?
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz

      • voltar
        L&K
        • 2009
        • 1107
        • Octavia II (1Z3)
        • BZB 1.8 TSI 160 KM

        Zamieszczone przez marlej108
        Dziwne tylko ze juz sie pojawil post ze facetowi wymienili... i znowu stuka... troche to moze byc wkur... jace w aucie za te cene.. I tutaj to Skoda ma sie troche czego wstydzic niestety.
        Te problemy w S3 nazywają się :" kupiłem auto w 1 roku produkcji ... "
        Co z tego że za dużo kasy ? Ktoś musi sfinansować linię szkoleniową .... Z moich obserwacji wynika że jakość idzie z każdym miesiącem do góry. Po pół roku nauczyli się montować prawidłowo (tak żeby się otwierał i zamykał) schowek przed pasażerem...

        [ Dodano: Wto 19 Sty, 16 20:50 ]
        To ze Skoda to nie premium to wie kazde dziecko.
        Może dziecko wie ale sama Skoda i cała rzesza pismaków już nie ...


        O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

        Komentarz

        • Maicroft
          Moderator
          S_OCP MemberModeratorr
          • 2004
          • 25757
          • Audi

          No wlasnie, moze dlatego S2 to byl duzo lepszy model. Tam nawet w pierwszych modelach nie bylo roznych dziwnych problemow.
          Spritmonitor.de

          Komentarz

          • mamaj12
            RS
            • 2009
            • 1956
            • Octavia II combi (1Z5)
            • BKD 2.0 TDI 140 KM

            Nie wierzyłem jak ktoś tu pisał, że S3 w bida wersji światła na klapie się nie świecą (że wymaga to dopłaty, i to niemałej). A jednak wczoraj widziałem takiego na taksówce.
            obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
            wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

            Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

            Komentarz

            • piramida
              RS
              • 2009
              • 12222
              • Superb III (3V3)

              mamaj12, jak bida to bida, nie ma lipy, nie ma świateł :szeroki_usmiech
              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

              Komentarz

              • voltar
                L&K
                • 2009
                • 1107
                • Octavia II (1Z3)
                • BZB 1.8 TSI 160 KM

                Zamieszczone przez mamaj12
                Nie wierzyłem jak ktoś tu pisał, że S3 w bida wersji światła na klapie się nie świecą (że wymaga to dopłaty, i to niemałej). A jednak wczoraj widziałem takiego na taksówce.
                Jeśli chodzi o te LED przedłużenia świateł na klapie to chyba tego nie ma nawet wersja średnia wyposażenia a dopiero od Style ...


                O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                Komentarz

                • marlej108
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2006
                  • 4976
                  • Octavia III (5E3)
                  • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                  Zamieszczone przez voltar
                  Zamieszczone przez mamaj12
                  Nie wierzyłem jak ktoś tu pisał, że S3 w bida wersji światła na klapie się nie świecą (że wymaga to dopłaty, i to niemałej). A jednak wczoraj widziałem takiego na taksówce.
                  Jeśli chodzi o te LED przedłużenia świateł na klapie to chyba tego nie ma nawet wersja średnia wyposażenia a dopiero od Style ...
                  o kurwcze... ale dziadostwo :shock:

                  ps. swoja droga dzis byl rekord - tak jak w 3miescie praktycznie w ogole nie widze S3, to dzis widzialem 3 sztuki, z czego dwie na parkingach Uniwersytetu Medycznego w Gdansku. Jeden byl czarny kombi i stal zaparkowany obok O2... i prawde mowiac ta O2 jakos wcale duzo bardziej ubogo od tego S3 nie wygladala, na dodatek dopiero przy innym aucie widac jak male reflektory sa w S3. Powiem prawde - jakos mi sie ten S3 w ogole tym momencie nie podobal... wygladal wcale nie jak najnowszy samochod, ale auto ktore juz od dobrych kilku lat jest na rynku...

                  Drugi to byl szary (ale nie szary biznes, tylko ten ciemniejszy - grafitowy) sedan w wersji L&K z bezowym wnetrzem - ten sie prezentowal lepiej... ale po chwili obok stanela w podobnym kolorze Mazda 6... i z zewnatrz bardziej mi sie podoba ta Mazda. Wewnatrz chyba jednak Superb.

                  I na koniec na ul. Grunwaldzkiej szary biznes lakier sedan ciagnal... przyczepke (Superb ciagnacy przyczepke - swietokradztwo...) - ten wygladal najlepiej.

                  Wiec dalej sie bede upieral - szary biznes to najlepszy kolor do S3. Szkoda ze nie ma troche innych odcieni srebrnego jak w Passacie - dzis widzialem wlasnie B8 w kolorze srebrnym ale nie takim standardowym ale o nieco innej barwie, bardziej metalicznej - piekny lakier.
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz

                  • Prim
                    L&K
                    • 2013
                    • 1040
                    • Audi

                    Zamieszczone przez marlej108
                    Wiec dalej sie bede upieral - szary biznes to najlepszy kolor do S3. Szkoda ze nie ma troche innych odcieni srebrnego jak w Passacie - dzis widzialem wlasnie B8 w kolorze srebrnym ale nie takim standardowym ale o nieco innej barwie, bardziej metalicznej - piekny lakier.
                    To prawda

                    [ Dodano: Sro 20 Sty, 16 22:06 ]
                    Zamieszczone przez marlej108
                    s. swoja droga ciekawe czy na forum Passata tez sie ktos skarzy ze tam stuka cos z tylu od razu w nowych aucie? przeciez maja niby te same zawieszenia... czyzby inny podwykonawca niektorych elementow?
                    Bo niektórzy twierdza ze GVII ma bardziej komfortowe zawieszenie
                    Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                    VW Jetta 1.2 TSI

                    Komentarz

                    • rafiki
                      RS
                      • 2012
                      • 15968
                      • Octavia II combi (1Z5)
                      • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                      Zamieszczone przez voltar
                      Zamieszczone przez mamaj12
                      Nie wierzyłem jak ktoś tu pisał, że S3 w bida wersji światła na klapie się nie świecą (że wymaga to dopłaty, i to niemałej). A jednak wczoraj widziałem takiego na taksówce.
                      Jeśli chodzi o te LED przedłużenia świateł na klapie to chyba tego nie ma nawet wersja średnia wyposażenia a dopiero od Style ...
                      Dokładnie: http://www.skoda-auto.pl/Documents/m...T16161601B.pdf
                      Pakiet zewnętrznego oświetlenia LED (dodatkowe światła pozycyjne na pokrywie bagażnika oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej w technologii LED):
                      Active - niedostępne
                      Ambition - 750 zł
                      Style, L&K - standard
                      رافال
                      Spoty
                      Cause freedom is a lonely road
                      My O2FL

                      Komentarz

                      • mac_aaron
                        Elegance
                        • 2012
                        • 984
                        • Octavia III (5E3)
                        • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                        Zamieszczone przez marlej108
                        Wiec dalej sie bede upieral - szary biznes to najlepszy kolor do S3.
                        Też tak uważam. Dziś widziałem brązowego i ten kolor zupełnie zmienia auto, stałem obok i nie wierzyłem, że S3 może być brzydki Wyglądał (liftback) prawie jak S2 liftback...

                        Komentarz

                        • piramida
                          RS
                          • 2009
                          • 12222
                          • Superb III (3V3)

                          Panowie spokojnie, przyjdzie wiosna to kolory wypieknieją
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz

                          • Enriquez
                            RS
                            • 2009
                            • 7685
                            • Superb III (3V3)

                            Dziś widziałem B8 Paska na stalowych kołach i bez ledów tylko na żarówce z przodu - czarny sedan. Większej nędzy nie widziałem już dawno.

                            Zamieszczone przez mac_aaron
                            Dziś widziałem brązowego i ten kolor zupełnie zmienia auto, stałem obok i nie wierzyłem, że S3 może być brzydki
                            Y.o.u. make my day
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz

                            • hubert78
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2007
                              • 1576

                              Zamieszczone przez piramida
                              Panowie spokojnie, przyjdzie wiosna to kolory wypieknieją
                              Dokładnie przy takiej pogodzie jaka jest teraz wszystkie kolory wygladają paskudnie

                              Komentarz

                              • marlej108
                                RS
                                S_OCP Member
                                • 2006
                                • 4976
                                • Octavia III (5E3)
                                • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                Zamieszczone przez Enriquez
                                Dziś widziałem B8 Paska na stalowych kołach i bez ledów tylko na żarówce z przodu - czarny sedan. Większej nędzy nie widziałem już dawno.
                                Serio? No nie wiem, kazdy ma swoj gust... ale moim zdaniem Passat Trendline wcale nedznie jak piszesz nie wyglada...

                                zreszta kazdy sam sobie moze zobaczyc:



                                Największy wybór samochodów nowych i używanych na raty w leasingu, najmie, kredycie i za gotówkę. Poznaj ofertę Superauto.pl i spełnij marzenie o nowym aucie!


                                W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


                                Co do wersji active w S3 i trendline w B8 to moim zdaniem glowny ich wizualnym zdziadzeniem jest brak chromowanych listew wokol szyb - od razu rzuca sie w oczy ze to jakas tansza wersja...

                                Ale oczywiscie kazdy moze lubic co innego.

                                [ Dodano: Czw 21 Sty, 16 11:31 ]
                                Zamieszczone przez hubert78
                                Zamieszczone przez piramida
                                Panowie spokojnie, przyjdzie wiosna to kolory wypieknieją
                                Dokładnie przy takiej pogodzie jaka jest teraz wszystkie kolory wygladają paskudnie
                                niekoniecznie... przede wszystkim paskudnie wygladaja auta brudne... ale jak maja byc czyste skoro pogoda paskudna? ;-)
                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                Spalanie - Motostat.pl

                                Komentarz

                                • pshemeq
                                  Classic
                                  • 2011
                                  • 31

                                  Odnośnie różnic w cenie między B8 a SIII- dziś trochę przegladałem cenniki i bez wnikliwej analizy (wybrałem tylko kilka droższych pozycji) oraz biorąc kwoty z cennika, bez upustów wychodzi tak:

                                  Passat B8 1.8 TSI Highline- 118.490 PLN
                                  SIII 1.8 TSI Style- 116.600 PLN

                                  Superb nie ma w standardzie trójstrefowej klimy- 1.100 PLN, aktywnego tempomatu do 160 km/h- 1.400 PLN, tapicerki z alcantary- 5.500 PLN. To 8.000 PLN do dopłaty w SIII i już cena wyższa niz VW...

                                  Komentarz

                                  • Enriquez
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 7685
                                    • Superb III (3V3)

                                    Zamieszczone przez marlej108
                                    Serio? No nie wiem, kazdy ma swoj gust... ale moim zdaniem Passat Trendline wcale nedznie jak piszesz nie wyglada...
                                    Patrzę na te Twoje zdjęcia i widzę, że ta bidna wersja nie ma też tych chromów na zderzaku. Ponadt był cały czarny na stalowych felgach bez kołpaków z oponami na oko 205. Uwierz mi, że wyglądało to karykaturalnie.

                                    [ Dodano: Czw 21 Sty, 16 12:38 ]
                                    Zamieszczone przez pshemeq
                                    To 8.000 PLN do dopłaty w SIII i już cena wyższa niz VW...
                                    A teraz zrób podobne ćwiczenie i porównaj 2.0 TSI 220KM L&K z B8 Highline i dodaj do Passata wszystkie opcje, jakie są w L&K.

                                    Dlatego nie kupuje się wersji niższych niż L&K bo to się zwyczajnie nie opłaca i warto wziąć tańszego Passata, na którego czeka się znacznie krócej.
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz

                                    • voltar
                                      L&K
                                      • 2009
                                      • 1107
                                      • Octavia II (1Z3)
                                      • BZB 1.8 TSI 160 KM

                                      Zamieszczone przez Enriquez
                                      A teraz zrób podobne ćwiczenie i porównaj 2.0 TSI 220KM L&K z B8 Highline i dodaj do Passata wszystkie opcje, jakie są w L&K.
                                      No do L&K też coś dodać należy co jest w B8 Highline a nie ma w S3 np. specjalna przednia szyba.


                                      O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                      Komentarz

                                      • idas
                                        Elegance
                                        • 2006
                                        • 828

                                        A czy wiedzieliscie ze przednia szyba w SIII jest jakies 10cm krotsza niz w B8?
                                        Autor narzeka takze na prace DSG w porownaniu do B8 :shock:
                                        W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
                                        VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                        VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                        Komentarz

                                        • perfex
                                          L&K
                                          • 2005
                                          • 1117

                                          Zostawiając na chwilę VAG - widzieliście cennik najnowszego Volvo S90?
                                          Najtańszy 2.0d 150km 171tys, a 2.0d 190km 177 tys zł. To wersja podstawowa ale poza oczywistościami ma chyba wszystkie te 3-4 literowe skróty w temacie systemów bezpieczeństwa (w tym czytanie znaków i utrzymywanie na pasie ruchu) ma też m.in aktywny tempomat, alu 17, radio z bluetooth i wyświetlaczem 6,5 , skóra na kierownicy i dźwigni biegów, komputer po polsku i takie tam. Jak za taki kawał żelaza z dobrymi imidżem to jest dobra cena..
                                          Pozdrawiam
                                          perfex

                                          Octavia HTP

                                          Komentarz

                                          • pstryczek
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 10772
                                            • Superb III (3V3)

                                            idas, ale ten gościu - tester z Twojego linku do wyjątkowa maruda i średnio się zna na motoryzacji i testowaniu aut. Oglądałem sporo jego filmów i wyciągnąłem sobie sporo wniosków i wyrobiłem opinię o nim.
                                            Marek

                                            Komentarz

                                            • leszekmw
                                              RS
                                              • 2005
                                              • 5356

                                              Zamieszczone przez piramida
                                              leszekmw, co to znaczy że przy automacie siedzisz dalej? Jaki ma to związek z poprawna pozycja za kierownicą?
                                              No cześć Panowie..troszkę mnie nie było .. , niby-odpoczywałem sobie tydzień na nartkach..
                                              oczywiście że siedzieć możesz sobie dalej ponieważ nie musisz wciskać sprzęgła.można siedzieć komfortowo jeżeli się nie jeździ sportowo...
                                              nawet ładnie mi wyszło..

                                              stał któregoś dnia koło mnie na parkingu biały s3 w kombi..
                                              no jakiś ten tył faktycznie niedorobiony jakby , za małe światła w stosunku do bryły nadwozia , generalnie wyglądał kiepsko ale to pewnie wina również kapsli z marketu i to straszne brzydkich.. . aha..jakoś tak siedział nisko... , nienaturalnie to wyglądało..
                                              a Krysia po pierwszym spojrzeniu powiedziała że długi..
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz

                                              • marlej108
                                                RS
                                                S_OCP Member
                                                • 2006
                                                • 4976
                                                • Octavia III (5E3)
                                                • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                                Zamieszczone przez voltar
                                                Jeśli chodzi o te LED przedłużenia świateł na klapie to chyba tego nie ma nawet wersja średnia wyposażenia a dopiero od Style ...
                                                Przedwczoraj widzialem czarnego kombiaka ambition i faktycznie zrobili bezsensu - te swiatla na klapie bagaznika... sie nie swieca. Wyglada toto troche idiotycznie.

                                                a czy w przypadku S2 po liftingu gdy zmienili swiatla w limuzynie, tez bylo takie dziadostwo ze swiecily sie cale tylko w elegance (czyli odpiedniku style) czy tez swiecily sie normalnie cale? Bo wydaje mi sie, ze to zdziadzenie to jakas nowosc....

                                                Nie wiem ile ta oszczednosc kosztowala, ale na pewno mozna ją sobie bylo podarowac...

                                                Oczywiscie siedzac w aucie tego sie nie widzi... ale ogolnie wtedy te swiatla swiecace sie bez tych czesci na klapie bagaznika to jakies duze wcale nie sa...
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz

                                                • Agamek12
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2006
                                                  • 9935
                                                  • Ford

                                                  Superb III w kolorze grafitowym parkuje na parkingu pod "moim" blokiem w Katowicach. Muszę powiedzieć, że wygląda bardzo "lekko", ale jednocześnie potężnie. To zupełnie inna liga stylizacyjna niż S2... Bardzo mi się podoba. Może kiedyś kupię używkę?
                                                  Adam... Używam:
                                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                                  Komentarz

                                                  • leszekmw
                                                    RS
                                                    • 2005
                                                    • 5356

                                                    może..kiedyś...
                                                    :wink:
                                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                    GVI 1.4TSI
                                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...