Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jeździłem - weekend z Rapidem Spaceback

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    greg505, o toledo myślę, że to porażka i zejście klasę niżej w seacie, przecież to było zawsze auto wielkości octavii, a ostatnio nawet chyba ciut większe....nie kumam tych ludzi w seacie - nazywania czegoś co jest powiększoną fabią - toledo. Lepszy pomysłem byłoby zrobienie czegoś na bazie OIII i nazwanie tego toledo...niż na bazie rapida

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez sew1981
      nie kumam tych ludzi w seacie - nazywania czegoś co jest powiększoną fabią - toledo.
      A ludzi w Skodzie, którzy nazwę sportowego coupe z lat 80tych nadali wózkowi dla statecznych mniej zamożnych rodzin rozumiesz??

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez bishop
        Gadamy , gadamy /piszemy/, a głównego testera nie widać, spłoszył się, czy urlop ?
        Nie spłoszył się, nie jest na urlopie, tylko nie za bardzo widzę sens rozmowy, skoro jestem atakowany za coś czego nie zrobiłem.
        A to zarzuca mi się stronniczość spowodowaną moimi niby powiązaniami z kimś tam w Skodzie, lub pismach dziennikarskich. To znowu ktoś, kto tylko siedział w salonie w Rapidzie pisze, że wie lepiej bo on siedział i wie. Cóż z tego, że nie przejechał ani kilometra tym autem, lub jeśli to 5-6 km wokół tzw. komina. On wie lepiej niż ktoś kto zrobił tym autem prawie 800 km po różnych drogach.
        No cóż, to chyba ostatni mój test opisany na tym forum. Pozostałe testy będę opisywał w innym miejscu, bo tu jak widać nie bardzo ma to sens.
        No wiec rozmawiajcie sobie Panowie dalej. Ja czekam na wasze testy, wtedy wypowiem się w podobnym tonie jak niektórzy tutaj 8)

        P.S.
        Zaraz ktoś pewnie napisze, że się obrażam i że zadzieram nosa. NIE !! Nie o to chodzi. Mogę prowadzić dyskusję merytoryczną z ludźmi, którzy też jeździli tym autem i mają merytorycznie coś do powiedzenia na temat samego samochodu, a nie autora testu.
        Czarny Elegance

        Komentarz


        • #54
          Chris11, też nie rozumiem, ale te wydarzenia dzielą lata świetlne i młode pokolenie zapomniało o tamtym rapidzie.
          Natomiast Toledo idzie liniowo zmieniając generacje jak każdy wóz masowo produkowany :P

          Komentarz


          • #55
            Big, +1

            Komentarz


            • #56
              Waśka, Rapid jest na szerokość węższy od O1. Z przodu na długość podobnie, bo ustawić zawsze można pod siebie, ale za to z tyłu miażdży O1. Wiem, bo miałem O1 i jeździłem Rapidem sedan. Badażnik to wiadomo Rapid nie ma się czego wstydzić.

              Generalnie wg. mnie auto jest bezpłciowe. Jazdą przypomina mi Fabię, a nie O1 czy O2, którymi jeździłem. Oczywiście jak ktoś kupi to będzie zadowolony, chyba że przesiada się z O2 lub podobnych aut, albo użytkuje na zmianę. Wtedy jak wyda dużo kasy na niego to może żałować.

              Dużym plusem są silniki 1.2 TSI 105km z 6b skrzynią lub 1.6TDi 105 KM. Wtedy auto jedzie i naprawdę przyśpieszenia i elastyczność jak w lepszym aucie, bo Rapid jest lekki.

              Big nie obrażaj się, ale za dużo plusów widziałeś. Stąd pewnie tyle kontr wypowiedzi. Ja sądziłem, że będzie lepiej niż okazało się w rzeczywistości (poza silnikiem 1.2 TSi 105KM). Rapid jest za bardzo Fabiowaty, żeby się nim zachwycać.
              Była O1 jest F2.

              Komentarz


              • #57
                Niestety nie miałem okazji jeździć rapidem niemniej przy okazji odbioru roomstera przez brata pomacalem sobie z bliska rapida :roll: czerwonego z pakietem sport tj.szklany dach fotele itp. oraz zwykłego sedana. Dla mnie fajne auta i tak ten czerwony jako drugie auto dla żony super a sedana widział bym dla ojca
                zresztą gdybym był ciut starszy to i mi by wystarczył ponieważ dla mnie miejsca w środku by wystarczyło bo karakan jestem :lol: gdybym zmieniał swoje auto to mimo tego że rapid się podoba to odpada w przedbiegach ponieważ ten 105 tsi to za mało :| brat ma te 105km w roomsterze i dla mnie po przesiadce ze smoczka troszkę mało. .. ale ogólnie rapid fajny
                nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez Big
                  Nie spłoszył się, nie jest na urlopie, tylko nie za bardzo widzę sens rozmowy, skoro jestem atakowany za coś czego nie zrobiłem....
                  To nie Ty robiłeś test? :wink:

                  Trochę krytyki, poprawi następne testy, przynajmniej przeczytałeś prawdziwe opinie o teście, taka kawa na ławę, w realnym życiu to byłoby takie gadanie po kątach, za plecami , a tu masz centralnie, za free :szeroki_usmiech ,wkorzystaj to , do poprawy następnych testów.


                  ... On wie lepiej niż ktoś kto zrobił tym autem prawie 800 km po różnych drogach.
                  To samo mogli by Ci napisac własciciele rapida , którzy zrobili kilka tyś km

                  PS
                  Akurat nie wiem czym mój post z pytaniami Cię uraził, oczywiście nikt Cie nie zmusza do pisania, odpowiadania , ale jak się powiedziało a, można iść dalej... tester musi być twardy , a nie chować się do skorupki 8)

                  Komentarz


                  • #59
                    Ja dodam tylko, że taka żywiołowa dyskusja więcej daje, niż 20 stronicowy wątek och ach. Bo potencjalny kupujący zwróci uwagę na to auto i albo przekona się, że rację ma Big, albo reszta, a może prawda leży po środku ?? :diabelski_usmiech
                    Była O1 jest F2.

                    Komentarz


                    • #60
                      a znacie taką społeczność gdzie każdemu dogodzono?
                      i na ocp rapid jednym się spodoba i będzie ok, a innym nie i będzie beznadziejny. Jak ktoś w ogóle zakłada rapida jako jakąś propozycje, kupując nowe auto, to i tak musi przejechać się do salonu (do innych salonów innych marek też), pomacać, przejechać się i samemu ocenić. Takie testy i nasze dyskusje nic nie wniosą dla takich ludzi, a myślę , że głównie do nich miało być to kierowane.Więc...te testy, nie tylko tego auta, to typowo subiektywne odczucia, można sobie poczytać, popatrzeć, ale realnie i tak chyba żaden kupujący nie bierze tego serio...tylko zdaje się na siebie głównie,swoją macankę i przejażdzkę.

                      Komentarz


                      • #61
                        Big, fajny test, nie obrażaj się i rób dalej swoje. Jeśli mogę coś wtrącić od siebie, to ile paliwa zatankowałeś na ilość przejechanych kilometrów, bo wiemy, że skody dość optymistycznie pokazują spalanie i pozostały dystans do tankowania na kompie pokł.
                        Krytyki się nie obawiaj,pamiętaj co Cię nie zabije, to Cię wzmocni :wink:
                        Było szybkie
                        2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
                        CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
                        163HDI HYDRACTIVE 3+
                        Jest wycieczkowóz
                        VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

                        Komentarz


                        • #62
                          Big-u (odkładając nasze wcześniejsze jakieś spięcia) od siebie napiszę tylko tyle - testuj auta i opisuj to tutaj.
                          Uczciwie trzeba powiedzieć, że pewnie wielu z nas jakieś auta sobie testuje ale mało kto dzieli się spostrzeżeniami (zakładając temat) tu. A do tego fajnie się to czyta w Twoim wydaniu. A wnioski? Ja trochę aut w swoim czasie testowałem dla siebie, porównywałem odczucia z różnymi testami znajdywanymi w necie i wiem, że każdy test publikowany jest obarczony zawsze błędem - bo jaki by on nie był testuje to człowiek, który nawet jeśli stara się być bezstronny ma jakieś swoje upodobania i preferencje, które gdzieś się pojawią w ocenie. Dlatego wiele testów z chęcią czytam ale gdy sam coś kupuję konfrontuję to z własnymi spostrzeżeniami.
                          Moim zdaniem chłopie jest lepiej bo zmieniłeś ton swoich wpisów i czasami teraz częściej Ciebie atakują inni niż Ty ich (przynajmniej w tych działach gdzie ja czytam). Ale to niestety pokłosie tego co było kiedyś. Trzeba to olać i przeżyć. Ile ludzi tle poglądów, kwestia bardziej istotna jak one są wyrażane w dyskusji.
                          Testuj, pisz. A że czasami ktoś napisze coś co ukłuje -takie jest forum, każdy kto ma własne zdanie naraża się na krytykę - my akurat to wiemy :wink:.
                          Co do rapida ja też takiego optymizmu w tym aucie jak Ty nie widzę, wręcz przeciwnie - osobiście uważam, że skoda chciała zrobić coś co jej nie wyszło mianowicie wsadzić O3 w średniaki, rapida w kompakty. Rynek tego "nie kupił" i teraz skoda sama nie wie co ma z tym zrobić. Co widać nawet po gimnastyce marketingowców - bo nie wiedzą już czasami (IMO oczywiście) jakimi argumentami tu zdobyć klienta aby nie kolidowało to z innymi produktami. IMO Rapid zwyczajnie jest pomiędzy fabią a O3 a jeśli ostatecznie one są w klasach sąsiadujących to dla Rapida zwyczajnie nie ma miejsca w takim kształcie (auta i cennika). Zwyczajnie skodzie ten eksperyment nie wyszedł. Lud może wg niektórych ciemny i głupi ale nie da się mu wszystkiego wcisnąć.

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez Alonzo_
                            Rynek tego "nie kupił"
                            kurcze chyba się z tym nie zgodzę ponieważ wracając z nad morza widziałem więcej rapidów niz OIII :roll: baaa w samym Dźwirzynie widziałem 2x rapidy i tylko 1xOIII :wink:
                            nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                            Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                            Komentarz


                            • #64
                              Zamieszczone przez BADYL
                              Zamieszczone przez Alonzo_
                              Rynek tego "nie kupił"
                              kurcze chyba się z tym nie zgodzę ponieważ wracając z nad morza widziałem więcej rapidów niz OIII :roll: baaa w samym Dźwirzynie widziałem 2x rapidy i tylko 1xOIII :wink:
                              I znalazłeś kolejny przykład jakie ludzie czasami głupoty wypisują :wink: (czyli napisałem)
                              A na poważnie to jest oczywiście moje zdanie. A co do obserwacji wokół to patrząc chociażby na okolice Torunia i 10-tke przy której mieszkam to to powyższe spostrzeżenie moje wydaje się słuszne. Aa znowu patrząc na ilość 03 nie pasuje mi to z jej spadkami sprzedaży i słabymi stosunkowo wynikami, bo jeździ tu tego dużo.
                              Rapidy tez oczywiście są ale zdecydowanie IMO mało.

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez greg505
                                Zamieszczone przez Waśka
                                a bagażnik ma marne 415 l. mało, nawet zakładając że nikt tych wynalazków TSI nie będzie gazował.
                                - start-stop (opcja czy dają na siłę?) i wtopa z klimą na stopie to porażki.
                                Przeciez rapid sedan ma 550litrowy bagaznik.
                                Co do s-s to w zadnym samochodzie klima nie chodzi jak silnik nie pracuje, zreszta ja nie widze z tym problemu, gdyz jak jest zapotrzebowanie na klime, to silnik sie sam ponownie uruchomi (albo wogole nie wylaczy).
                                ale mowa jest nie o sedanie.
                                sam system s-s to porażka, zwłaszcza jeśli jest dawany na siłę a nie opcjonalnie (o to pytałem). co do "zapotrzebowania na klimatyzację" to czytasz co zostało napisane?
                                "Testowany Rapid Spaceback był wyposazony w system Start-Stop. Działał on niezauważalnie i nie przeszkadzał w ekploatacji auta. Jednak jego wielkim minusem był fakt, że po wyłączeniu silnika przestawała działać klimatyzacja, co przy temperaturach sięgajacych 30 stopni nie było zbyt miłe."
                                Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X