Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pierwsza Mazda 6 - przestroga dla zainteresowanych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pierwsza Mazda 6 - przestroga dla zainteresowanych

    Zamieszczone przez aniol
    owen, Jak moge doradzić z własnego doświadczenia to zacznij od kabli w przelotce
    tak już tam zajrzałem wczoraj po zdjęciu tapicerki przejrzałem większą część wiązki dziw kierowcy i okazuje się że przyczyną był urwany kabel żółto-czerwony i lusterka i centralny działają jak ta lala,daję ci punkcik za konkretną podpowiedź dla innych jak będą mieli takie problemy

  • #2
    Pierwsza Mazda 6 - przestroga dla zainteresowanych

    Reportaż z Turbo Kamery - i szok po obejrzeniu stanu (najprawdopodobniej bezwypadkowego) auta: Turbo kamera, sezon 15, odcinek 1 - program online, Oglądaj na Player.pl
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • #3
      Agamek12, Odnośnie Mazdy to w sumie mnie to nie dziwi, bo koledze też gnije. Porażką, jest zachowanie się dilera, ale to znowu nie dziwi, bo w Polsce podejście do klienta jest nadal jak do frajera, który kupił nowe auto, a potem dupe zawraca jak przyjedzie po co innego niż na okresowe przeglądy. :evil:

      Fotoradary podobnie, ale ten koleś z Volwo pokazał typową głupotę i w sumie mi go nie żal, bo sam się o to prosił. Jak zresztą 90% kupujących na wygląd i chcących kupić tanio, bez przebiegu auto sprowadzone z zachodu. :diabelski_usmiech
      Była O1 jest F2.

      Komentarz


      • #4
        Dig Dug, zobaczyłem tą Mazdę 6 i porównałem jej wygląd ze spodem 13-letniej Rolki żony - no ta Rolka to po prostu idealne jest - ślady rdzy naprawdę "śladowe". A moja starutka Avensis nie ma nawet minimalnych śladów korozji...
        Co ci japońscy inżynierowie spieprzyli, że Mazda 6 jest takim totalnym rdzewiejącym złomem???
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz


        • #5
          Agamek12, co spieprzyli to prawdopodobnie wie tylko Mazda ale przecież już od dłuższego czasu wiadomo, że blacha - delikatnie to ujmując - nie jest największym atutem Mazdy 6
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • #6
            Agamek12, Ten mój kolega wymienił 13 letniego passata sedan na 6 letnią mazdę w kombi. Po pół roku pluł sobie że passat nie miał rdzy, a ta 6 gnije i faktycznie pokazywał mi. Po 3 latach sprzedał 6 i jezdzi meganką II po Fl i sobie chwali.

            Tak jak ta 6 to nawet Polonez nie gnił. :twisted:
            Była O1 jest F2.

            Komentarz


            • #7
              i co? dali mu pewnie dobrą cenę w postaci sporej obniżki na nowe auto za tego złoma skorodowanego i kupił...nową mazdę 6.....po raz kolejny, "pozdrowienia" dla tego Pana....zamiast wziąć kasę i zawijać się stamtąd, to w tym samym salonie wziął nowe auto. Nakręca kamery itp, a później bierze od nich nową 6...śmiech na sali. Ja bym dwa razy w tą samą rzekę się nie pakował z takim dealerem

              Komentarz


              • #8
                sew1981, myślę, że facet dostał bardzo fajną ofertę i dlatego się na nią zgodził - z pewnością głupi nie jest...
                Będziesz mieć może kiedyś 100kzł na zakup nowego auta, to może też kupisz coś, co jakiś inny "mądrala" uzna za totalnie zły wybór...
                Adam... Używam:
                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                Passek: B6 175KM/366Nm

                Komentarz


                • #9
                  Obstawiam, że dostał ofertę nie do odrzucenia. Wykup + zakup u nich. Chodziło o kwestie wizerunkowe mazdy.
                  A volvo... Zakup auta w Gnieźnie....Bez sprawdzania można założyć, że to ulep. W tym zagłębiu rozbitków. Eh ci ludzie.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Dig Dug
                    ale ten koleś z Volwo pokazał typową głupotę i w sumie mi go nie żal, bo sam się o to prosił. Jak zresztą 90% kupujących na wygląd i chcących kupić tanio, bez przebiegu auto sprowadzone z zachodu.
                    Dokładnie. Nie sprawdził, zaufał sprzedawcy z komisu i płacze :lol: W Polsce takie rzeczy :wink:

                    Komentarz


                    • #11
                      Ameryki nikt nie odkrył. Od lat wiadomo, że Mazdy 6 rdzewieją. A akurat ten wyposzereg Mazdy 6 miał notoryczne problemy z korozją na dołach drzwi i tylnych błotnikach i jest to powszechnie wiadome, tak samo jek to że Mazdy nie kupuje sie z dieslem, bo te silniki są awaryjne.
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • #12
                        Agamek12, nie chodzi o ofertę i ile mu z ceny zjechali...tylko o pewną "twarz" tego gościa, najpierw pluje - słusznie, a później kupuje u nich auto w wielkiej zgodzie. Sorry, ale ja bym po takiej akcji nie tylko zmienił dealera, a nawet markę. Bo jaka jest gwarancja, że nowa 6 za parę lat też nie zacznie gnić?....Gościu bezmyślny,według mnie i tyle. Tylko jak jakikolwiek będzie miał problemy z nową mazdą, to nikt już w tv nie będzie chciał go oglądać.... :lol:
                        a co do tej 100, to na pewno dwa razy w to samo g...bym nie wstępował, nawet po ekstra żniżkach :P

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez sew1981
                          Gościu bezmyślny,według mnie i tyle.
                          No nie taki bezmyślny, skoro stać go na auto za grube pieniądze. Zresztą jego sposób rozmowy wskazywał, że facet ma poukładane w głowie bardziej, niż np. człowiek od Volvo...

                          Zresztą nie o człowieku tu mowa, a o samochodzie... (po raz kolejny)
                          Adam... Używam:
                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                          Passek: B6 175KM/366Nm

                          Komentarz


                          • #14
                            Agamek12, no wiadomo, że ten od volvo to już totalna głupota i brak doświadczenia poprostu, bywa.
                            Głównym przesłaniem tego programu nie jest żaden samochód - to tylko przedmiot w sporze, tylko o podejściu do klientów/kierowców jest ten program, a więc o ludziach. Pokazuje jak salon/handlarz i sm próbuje palić głupa i dymać ludzi, oraz ich reakcję. To nie program o awaryjności mazdy 6, tylko program o "dymaniu" człowieka przez człowieka

                            Komentarz


                            • #15
                              sew1981, ja pokazałem zardzewiałą Mazdę 6 i taki jest motyw przewodni mojego wpisu (czysto techniczny!).
                              Adam... Używam:
                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                              Passek: B6 175KM/366Nm

                              Komentarz


                              • #16
                                Agamek12, ale program mówi o 2 innych wątkach także, obejrzałem cały tak się składa i tak to interpetuje, myślę, że nie tylko ja :wink:

                                Komentarz


                                • #17
                                  sew1981, i dobrze interpretujesz - tyle tylko, że ja podjąłem wątek o samym rdzewieniu Mazdy - nie potrafię wstawić jedynie kilkudziesięciu sekund zdjęć skorodowanego samochodu...
                                  Adam... Używam:
                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Agamek12, paniemajet a ja obejrzałem cały i stąd wnioski

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Gośc kupił nową Mazdę 6. Widać do końca nie był z auta niezadowolony albo dostał spory upust na nowy plus dobrą cenę za rzęcha.

                                      Za to gość od Volvo mnie rozwalił. Jakiemuś pasibrzuchowi z komisowego placu patrzyło dobrze z oczu... :P

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Mazdy rdzewialy i pewnie beda jeszcze dlugo rdzewiec, tam nawet powloka lakiernicza jest ciensza niz na europejskich to gnija szybciej. Byly w Kamerze tematy odnosnie szybko korodujacych aut i czesto tyczylo sie to wlasnie japonczykow. Osobiscie odpuscilem sobie mazde choc sie nia interesowalem wlasnie przez to ze lubi sie z ruda. Co do zabezpieczenia antykorozyjnego to chyba jednak lepsi sa od jakiegos czasu wlosi (tak wlosi poprawili sie od czasow Uno i jemu pochodnych) i francuzi, choc to moze kogos zabolec, lepsi od niemcow rowniez (bo jednak szwabol tez lubi przyrdzewiec tu i uwdzie)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Co do błotników i drzwi to jeszcze można zrozumieć, ale ta mazda zgniła od środka. Najgorsze jest dopiero widoczne po odcięciu zewnętrznego oblachowania.


                                          A Wy narzekacie na rdzewiejące klapy pod nakładką nad tablicą.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            a propos japońców. Ja miałem bardzo krótko civica w sedanie. 2 letnie auto niespełna miało wżery na nadkolach. W starszym o rok egzemplarzu, który oglądałem, podwozie było do natychmiastowej akcji zabezpieczającej, całe w rudej. Choć civic sedan to turek, a nie japończyk

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X