Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • shok
    RS
    • 2009
    • 2070
    • Octavia I (1U2)
    • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

    Zamieszczone przez konkon
    IMO do tego silnika się średnio nadaje, osobiście lałbym Lotosa 5W-40, brat cioteczny zalał nowego z plusem do Corsy 1.0 i zachwyt, nigdy tak szybko nie wyciszała się hydraulika. W granicach 80 zł to też śmiech na sali.
    Ile osób jeździ na Lotosie. Bo ogólnie każdy tu zachwala niby taki dobry a i tak zalewacie oleje dwa razy droższe. Tak więc jak to jest z tym olejem Lotosu. Np. wspomniany 5W40 jest godny zalania i gdzie można go kupić ?
    Bo temat ten jest taki trochę nudny Millers, Amsoil, Fuchs,Mobil i tak w kółko od nie pamiętnych czasów. Potem mała przerwa na pochwałę Lotosa bo brata szwagier zalał i znów wychwalanie olejów gdzie 1/3 ceny to cena reklam.

    Komentarz

    • parasite
      L&K
      • 2011
      • 1368

      Zamieszczone przez shok
      znów wychwalanie olejów gdzie 1/3 ceny to cena reklam.
      A kto tu chwali Castrola? :P
      AGR 112KM, 232Nm
      Subaru Impreza GH 2.0 150KM

      Komentarz

      • Ayu
        RS
        • 2009
        • 4154

        Po około 6 kkm dolałem w sumie litr Lazerway'a 5W40. Tragedii nie ma.

        Komentarz

        • tasek
          Ambiente
          • 2012
          • 114

          może śmiesznie to zabrzmi ale w moim zyciu był jeden ciekawy moment. mianowicie kiedys kupiłem sliczną kosiareczke do trawy 6 kucyków. chciałem żeby słuzyła długo więc stwierdziłem ze oleum sae 30 które jest polecane w klasie jakości SG jest 5 razy gorsze od nawet złotego lotosa 5w40 więc dotarcie zrobiłem na sae 30 który mi wcisnał sprzedawca a po 3 godz koszenia wlałem lotosa 5w40 i co? zaczęło się lać jak z kaczki gdzieś spod głowicy jak sie motor zagrzał. na sae 30 było sucho, pomyslałem ze przez te wynalazki zniszczyłen nowa kosiarke za 2tys. spuściłem ten badziew a że w garażu był 0w40 z auta wiec go wlałem. i co... nic sucho kosiarka śmiga do dnia dzisiejszego. lotosa nawet do kosiarki nie wleje. pomyślcie jaką on musiał miec lepkość jak maszyna chłodzona powietrzem dostała temperatury skoro stał się rzdszy od SAE 30 lotos ma lepkość kinematyczna w temp. 100ºC (mm2/s, cSt) 13,7 a SAE 30 ok 11,9 mm2/s

          [ Dodano: Czw 07 Cze, 12 19:06 ]
          kto moze sie wypowiedziec o MANNOL LEGEND 0w40 (kto to i gdzie produkuje)
          Specyfikacja:

          SAE 0W-40; API SM/CF; ACEA A3/B3/B4
          MB 229.3



          Typowe wartości:
          Klasa SAE: 0W-40
          Gęstość w 15 °C: 855kg/m3
          Lepkość przy 40 °C: 80CSt
          Lepkość przy 100 °C: 14,1CSt
          Lepkość przy -30 °C: 5700CP
          Wskaźnik lepkości: 182
          Temperatura płynięcia: -57°C
          TBN: 9,8 KOH g / kg

          [ Dodano: Czw 07 Cze, 12 19:39 ]
          ten mannol jest niemiecki ale ciekawi mnie czy to jakis produkt marketowy czy stała marka na rynku. gdzieś piszą ze to odłam mobila.

          Komentarz

          • Dzida
            RS
            • 2006
            • 2253

            Panowie. Ja zalałem Lotosa w tej chwili do BKD i jestem bardzo zadowolony (sorry nie mój topic, wiem ale pytaliście o Lotosa). Uważam że po 2-3 kkm ten olej "dotarł" się w moim silniku i chodzi zajebiście.

            Komentarz

            • Pidziek
              RS
              • 2011
              • 1845

              Zamieszczone przez shok
              Bo temat ten jest taki trochę nudny Millers, Amsoil, Fuchs,Mobil i tak w kółko od nie pamiętnych czasów. Potem mała przerwa na pochwałę Lotosa bo brata szwagier zalał i znów wychwalanie olejów gdzie 1/3 ceny to cena reklam.
              Uważasz że lepiej kupic Dębicę Passio niż dobre yokohamy ?
              Marki jakie tutaj sie przewijają naprawdę kosztuja wiecej bo prezentuja inny poziom od tego co można kupić w markecie.
              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
              http://www.zmienolej.pl/
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

              Komentarz

              • konkon
                Rider
                • 2008
                • 667
                • Octavia I (1U2)
                • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

                Zamieszczone przez shok
                Ile osób jeździ na Lotosie. Bo ogólnie każdy tu zachwala niby taki dobry a i tak zalewacie oleje dwa razy droższe. Tak więc jak to jest z tym olejem Lotosu. Np. wspomniany 5W40 jest godny zalania i gdzie można go kupić ?
                Ano tak się składa że jeździ największy odsetek w PL.
                Każdy leje to na co go stać i co mu się podoba, jeżeli ktoś ma mało wysiloną jednostkę, nie ma sportowej żyłki Lotos sprawdzi się bardzo dobrze.
                Kupić go można w dobrej cenie na alledrogo (81 zł 4L, 102 zł 5L, ceny z przesyłką).
                Czekam na lepszą propozycję w tej cenie.
                Zamieszczone przez shok
                temat ten jest taki trochę nudny Millers, Amsoil, Fuchs,Mobil i tak w kółko od nie pamiętnych czasów
                To najlepsza okazja żebyś go ożywił i wniósł powiew świeżości !
                Zamieszczone przez shok
                Potem mała przerwa na pochwałę Lotosa bo brata szwagier zalał i znów wychwalanie olejów gdzie 1/3 ceny to cena reklam
                Małe sprostowanie. Pochwały Lotos zaczął zbierać daleko stąd, Paolo podał jako propozycję, ze względu na parametry itd.
                I nie brata szwagier tylko bracia cioteczni, jeden z nich zalał nowego (wersja Plus).
                Co do Millersa i Amsa to nie znam opinii złej czy nawet zniesmaczenia czymkolwiek.
                tasek, :haha:
                Zamieszczone przez tasek
                w moim zyciu był jeden ciekawy moment.
                Życzę Ci więcej ciekawych chwil w życiu.
                Zamieszczone przez Dzida
                Ja zalałem Lotosa w tej chwili do BKD i jestem bardzo zadowolony
                Czyżby Traffic PRO 505.01 ? Quazar ?
                Konrad
                OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                90 konny AGRessor
                PerfectServiceBy DGW
                WhitePride :smokedevil

                Komentarz

                • shok
                  RS
                  • 2009
                  • 2070
                  • Octavia I (1U2)
                  • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                  Pidziek,
                  nie bardzo rozumie o co biega z tymi oponami.Ale jeżeli ktoś jeździ normalnie zgodnie z przepisami to po co przepłać

                  konkon, ja się zapytałem kto zalał ten olej bo sam mam ochotę go wypróbować. A poza Tobą nie za wiele osób pisało o nim poza wstawkami w stylu "brata szwagier" stąd moje pytanie.
                  Co do świeżości... niestety nie wniosę do tego tematu ponieważ moja wiedza na temat olejów jest zbyt mała.

                  Komentarz

                  • Pidziek
                    RS
                    • 2011
                    • 1845

                    Zamieszczone przez shok
                    Pidziek,
                    nie bardzo rozumie o co biega z tymi oponami.Ale jeżeli ktoś jeździ normalnie zgodnie z przepisami to po co przepłać
                    No właśnie to takie porównanie jakosciowe.
                    Dla kogos zupełnie wystarczające sa opony X a ktoś uważa że chce po prostu lepsze opony które zapewnia dużo lepsze bezpieczeństwo i wybiera Y a do czego to "piję" ano d tego że jak w każdym produkcie cena jest adekwatna do jakosci nie zawsze płaci się 1/3 ceny za marketing a porównywanie Lotosa oleju lepszego od nisko przetworzonych castroli, mobili to juz porównanie do marek Motul, LM, Millers czy Amsoil jest nie na miejscu.
                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                    http://www.zmienolej.pl/
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                    Komentarz

                    • shok
                      RS
                      • 2009
                      • 2070
                      • Octavia I (1U2)
                      • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                      Zamieszczone przez Pidziek
                      jak w każdym produkcie cena jest adekwatna do jakosci nie zawsze płaci się 1/3 ceny za marketing a porównywanie Lotosa oleju lepszego od nisko przetworzonych castroli, mobili to juz porównanie do marek Motul, LM, Millers czy Amsoil jest nie na miejscu
                      czyli można rozumieć ,że np.Lotos 5W40( mimo ,iż jest sporo tańszy) jest lepszym olejem od Castrola czy Mobila i można śmiało go lać. Wyższa półka to już Motul, LM, Millers czy Amsoil . Dobrze to zrozumiałem?

                      Komentarz

                      • Dzida
                        RS
                        • 2006
                        • 2253

                        Zamieszczone przez konkon
                        Quazar
                        Quazar C3 5W30. I naprawdę polecam tę oliwę.

                        Komentarz

                        • Pidziek
                          RS
                          • 2011
                          • 1845

                          Zamieszczone przez shok
                          czyli można rozumieć ,że np.Lotos 5W40( mimo ,iż jest sporo tańszy) jest lepszym olejem od Castrola czy Mobila i można śmiało go lać. Wyższa półka to już Motul, LM, Millers czy Amsoil . Dobrze to zrozumiałem?
                          Lotos w porównaniu do tego z Niemiec i Europy zachodniej wypada gorzej, w porównaniu do tych z Polski i krajów europy wschodniej - lepiej.

                          Wyższa półka to już Motul, LM, Millers czy Amsoil . Dobrze to zrozumiałem?
                          Dokładnie.
                          Jest tak jak ze wszystkim.
                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                          http://www.zmienolej.pl/
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                          Komentarz

                          • tasek
                            Ambiente
                            • 2012
                            • 114

                            czym sie różni Castrol EDGE 0W-40, Castrol Edge Sport 0W-40. Castrol EDGE FST 0W-40, Castrol EDGE 0W-40 A3/B4 ? chyba przesadzili z ta mnogościa. byłem w czoraj w hurtowni po 12l bobila 0w40 ale juz zamykami ale w drzwiach pogadałem i polecieli mi kupić edge 0w40 FST za 130zł za 4l ponoc ma temp płyniecia -60 mobil tylko -39 i ogólnie polecaja castrola edge
                            co myslicie o tym który kupic w poniedziałek mobil 0w40 czy edge 0w40

                            Komentarz

                            • parasite
                              L&K
                              • 2011
                              • 1368

                              Nie wiem jaki silnik, ale jaki jest sens kupować Castrola praktycznie w cenie dobrego syntetyka?
                              Ja wlewałem LM 0W40 i płaciłem 170zł za 5l.
                              AGR 112KM, 232Nm
                              Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                              Komentarz

                              • Dzida
                                RS
                                • 2006
                                • 2253

                                Zamieszczone przez tasek
                                za 4l ponoc ma temp płyniecia -60
                                Nawet zakładając hipotetycznie że tyle ma, (choć w to wątpie) to na cholerę mi taki olej? No chyba że ktoś wybiera się na biegun. . . :roll:

                                Komentarz

                                • tasek
                                  Ambiente
                                  • 2012
                                  • 114

                                  olej mający taka płynność na pewno ma bdb bazę a to chyba podstawa w oleum tak mi się wydaje. a gdzie można kupic LM 0w40 za 170zł???

                                  Komentarz

                                  • parasite
                                    L&K
                                    • 2011
                                    • 1368

                                    Zamieszczone przez tasek
                                    olej mający taka płynność na pewno ma bdb bazę a to chyba podstawa w oleum tak mi się wydaje. a gdzie można kupic LM 0w40 za 170zł???
                                    To chyba nie działa tak prosto.
                                    LM brałem z oliwiarki: http://oliwiarka.pl/wszystkie-produk...-0w-40-5l.html
                                    AGR 112KM, 232Nm
                                    Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                    Komentarz

                                    • shok
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 2070
                                      • Octavia I (1U2)
                                      • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                                      Co polecacie do ClioIII 1.2 16V przebieg ok 100tyś.km Lany do teraz był ELF EXCELLIUM LDX 5W40 Kierowca: kobieta -normalny spokojny tryb jazdy
                                      O tym oleju piszą :


                                      "SYNTETYCZNY OLEJ DO SILNIKÓW BENZYNOWYCH I DIESLA
                                      ELF EXCELLIUM LDX 5W40 jest najnowocześniejszym, syntetycznym olejem silnikowym zestawionym ze specjalnie wyselekcjonowanych bazowych olejów syntetycznych i dodatków uszlachetniających. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii extremalnie wytrzymałych wiązań molekularnych - Exteme Engine Protection olej ten zapewnia doskonałą i stałą ochronę silnika przez czały czas od wymiany do wymiany.
                                      ELF EXCELLIUM LDX 5W40 zalecany jest do stosowania w silnikach benzynowych i wysokoprężnych najnowszej konstrukcji: wielozaworowych, wolnossących i turbodoładowanych, z wałkami rozrządu w głowicy, z katalizatorem spalin lub bez, zasilanych benzyną bezołowiową jak również gazem propan-butan. Może być on stosowany w jeździe sportowej, miejskiej i po autostradzie, w samochodach osobowych i dostawczych użytkowanych w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.
                                      ELF EXCELLIUM LDX 5W40 zaleca się szczególnie do silników z hydraulicznym sterowaniem zaworów, bowiem wycisza on głośną pracę układu rozrządu"

                                      Czy zalać taki sam?

                                      Komentarz

                                      • tasek
                                        Ambiente
                                        • 2012
                                        • 114

                                        skoro go nie bierze to zostan przy tym samym, koledzy powiedzą Ci to co wszystkim: Mobil, Castrol, Shell, Elf, BP, Lotos, Platinum to niskoprzetworzone oleje budżetowe HC, wyzsza marka to Amsoil, Fuchs a jeszcze wyższa to ROYAL PURPLE, red oil, Millers (PAO, Estry, Polimery itp)
                                        to tak jak z detailingiem wosk do 200zł jest be a te za 1000-12000 są dobre, tylko nikt faktycznie nie zrobi testów i nie powie czy cena 100x wyższa jest odzwierciedleniem jakości? odpowiedź brzmi nie? ale ludzie lepiej sie czują jeśli słono za coś zapłaca bo w swoim przekonaniu mają pewność ze wybrali najlepiej. czy koledzy na tym forum maja auta wyczynowe za 600 tys zł żeby lać oleje wyczynowe po 300zł pewnie nikt. niech ktos zrobi prawdziwy test długodystansowy oliwek i wtedy bedzie można coś powiedzieć np dlaczego mobil jest lepszy od castrol a red oil lepszy od millers
                                        czy elf ldx jest lepszy od mobil? niech ktoś CI porowna kilka parametrów i odpowiedź będzie jasna. kiedys znany tuner zrobił test castrol RS na maluchu 100tys km rozebrał silnik i opublikował to w miare było odpowiedzią na pytanie czy RS jest lepszy od np lotosa i selektola którym wszyscy zalewali silniki
                                        ja w jednym aucie przechodze całkowiecie na amsoila 5w40 reszta zostanie na mobil 0w40 i castrol 0w40 za kilka lat powiem czy róznica w cenie sie opłaciła czy lepiej sie było upić albo 2 opony za to kupić
                                        z 2 strony czy tym samym autem sie jeździ 15 lat żeby głowe sobie zawracać który olej jest lepszy skoro za 4 lata i tak kupimy inne auto

                                        [ Dodano: Nie 10 Cze, 12 12:05 ]
                                        ps tesciu ma Lanosa i od nowości lał mobila 5w50 bo mu tak kiedyś zalali. ma nastukane ok 200 tys km w sobote mu zmieniałem oliwe znów na 5w50 i w skrzyni SHC 75w90 i co z tego że o to dba jak rudzielec zzera mu podwozie i za chwile zmienia auto inni lali lotosa 10w40 za 60zł i tak samo te auta wygladaja i jeżdzą

                                        Komentarz

                                        • OCPtaxi
                                          Rider
                                          • 2011
                                          • 383

                                          Jakie olej do zagazowanego 1,6 MPi BSE polecacie?

                                          Zbliża mi się trzeci przegląd przy 45tys. Auto z gazem
                                          Z fabryki i po pierwszym przeglądzie Octavia jeździła na Castrolu Edge 5w30, na ostatnim przeglądzie zalany został Mobil 5w40 (skoro auto i tak ma przeglądy co 15 tys to stwierdziłem że nie ma sensu olej Longlife).

                                          Auto serwisuję co ok. 3 miesiące (przebiegi po ok. 5tys. miesięcznie), jazda na taxi, aczkolwiek nocna więc mało korków i raczej płynna jazda w trybie mieszanym po Warszawie.
                                          Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

                                          Komentarz

                                          • PAOLO ESCO
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 6624
                                            • Volkswagen
                                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                            Zamieszczone przez OCPtaxi
                                            Jakie olej do zagazowanego 1,6 MPi BSE polecacie?
                                            :wink: a po lekturze wątku nic się Tobie nie nasuwa? .... 0W/40, 5W/40 na syntetycznej bazie z podwyższonym TBN i dobrym pakietem dodatków załatwi sprawę.
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz

                                            • shok
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 2070
                                              • Octavia I (1U2)
                                              • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                                              Zamieszczone przez tasek
                                              skoro go nie bierze to zostan przy tym samym,
                                              No to zostanę przy tym samym.Podziękował

                                              Komentarz

                                              • leonn
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 2726
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Zamieszczone przez shok
                                                Co polecacie do ClioIII 1.2 16V przebieg ok 100tyś.km Lany do teraz był ELF EXCELLIUM LDX 5W40 Kierowca: kobieta -normalny spokojny tryb jazdy

                                                Czy zalać taki sam?
                                                Ja od 240tyś.km do Megane 1.4 16V+Lpg, zalewam ELF EXCELLIUM LDX 5W40, silnik oleju nie bierze, chodzi cicho, ciśnienie mierzyłem ostatnio jest ok, więc nie eksperymentuje i leje dalej LDXa. Moim zdaniem możesz spokojnie do Clio dalej lać Elfa Ldx 5W40.

                                                Komentarz

                                                • zak14
                                                  Rider
                                                  • 2011
                                                  • 605
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                  Zamieszczone przez tasek
                                                  wyzsza marka to Amsoil, Fuchs a jeszcze wyższa to ROYAL PURPLE, red oil, Millers (PAO, Estry, Polimery itp)
                                                  Dyskusyjne. Ani Fuchs-a nie postawiłbym na półce obok AMS-a, ani RP razem z Redline (bo o tą markę jak rozumiem chodzi), a już na pewno RP nie powinien stać wyżej niż AMS.
                                                  Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                                  Komentarz

                                                  • Pidziek
                                                    RS
                                                    • 2011
                                                    • 1845

                                                    Ostatnio poleciłem mojemu klientowi zakup Redline w UK bo tam pracuej i po zalaniu oleju do silnika zostało mu w bance ze 2 setki oleju, niby nic ale na dnie był czarny osad , ni to Mos2 ni to nie wiadomo co ....
                                                    był to olej 5W30...
                                                    Dla mnie nie dopuszczalne.

                                                    Royal wypada dobrze na wałku FLEX a na tymże samym wałku najlepiej spisuje sie co ...?

                                                    Ktoś pamięta ten jakże śmieszny test ?

                                                    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


                                                    Więc sami widzicie na ile są miarodajne testy na wałku FLEX....
                                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                    http://www.zmienolej.pl/
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...