Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • skipper.u
    Rider
    • 2011
    • 480
    • Superb III (3V3)
    • CGGA 1.4 MPI 80 KM

    a czemu mi nikt nie odpowiada na pytanie?
    sprawdzałem pod maską i w książce serwisowej - nie jest nigdzie zapisane jaki olej wlany, w książce wpisane, że QG1 bo mam stały okres obsługowy...

    ponawiam pytanie
    jaki olej do mojego silnika?

    przebieg 55 tys.
    Do tej pory coś mi lali w ASO ale nie wiem co, i czy w ogóle wymieniali bo po ostatnim przeglądzie olej czarny był jak sprawdziłem po przyjeździe do domu...


    może jakiś amerykansky?

    [ Dodano: Sro 09 Kwi, 14 13:09 ]
    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    0W40 lub 0W30
    to jaki w końcu?
    co to znaczy 0 zamiast 5 przed i 30 lub 40 po w?

    Komentarz

    • leonn
      RS
      • 2011
      • 2726
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      Zamieszczone przez micrusec
      na co Mi 12 szt. 1 litrowych butelek ??
      Na zapas? Na następne wymiany?


      Zamieszczone przez neoXs
      Czemu w takim razie ASO (i to kilka, do których dzwoniłem) namiętnie upiera się przy 5w30 i straszy, że albo nie zaleją, albo na własną odpowiedzialność co może mieć później znaczenie jeśli będą na gwarancji kłopoty z silnikiem.
      Daj sobie spokój ze Śliwką i jedź do Emidy nigdy nie robili tam problemów, że nie zaleją Twojego oleju.
      Na wszelki wypadek weź ze sobą rachunek za olej i oficjalną listę abrobowanych oleji przez VW na której Motul 0W40 jest jak byk. I dopilnuj żeby doradca wpisał do systemu, że olej przywieziony przez Ciebie posiada aktualną oficjalną aprobatę VW 502.00, a nie tylko „olej klienta”to tak na wszelki wypadek. :wink:
      Możesz też zapytać SAP, czy ASO może odmówić wymiany oleju przywiezionego przez Ciebie.
      Przy jakim przebiegu chcesz wymieniać ten olej?





      Zamieszczone przez skipper.u
      a czemu mi nikt nie odpowiada na pytanie?
      Jak to nikt nie odpowiada? :roll:
      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      Zamieszczone przez skipper.u
      jaki olej do mojego silnika?
      świeży :klnie: świeży ....
      Ile stron tego tematu przeczytałeś?

      Komentarz

      • zecke
        Ambiente
        • 2012
        • 124

        Zamieszczone przez skipper.u
        a czemu mi nikt nie odpowiada na pytanie?
        sprawdzałem pod maską i w książce serwisowej - nie jest nigdzie zapisane jaki olej wlany, w książce wpisane, że QG1 bo mam stały okres obsługowy...

        ponawiam pytanie
        jaki olej do mojego silnika?

        przebieg 55 tys.
        Do tej pory coś mi lali w ASO ale nie wiem co, i czy w ogóle wymieniali bo po ostatnim przeglądzie olej czarny był jak sprawdziłem po przyjeździe do domu...


        może jakiś amerykansky?

        [ Dodano: Sro 09 Kwi, 14 13:09 ]
        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
        0W40 lub 0W30

        to jaki w końcu?
        co to znaczy 0 zamiast 5 przed i 30 lub 40 po w?


        KLASA LEPKOŚCI I GĘSTOŚCI
        Dla poszczególnych wartości gęstość w niskich temperaturach i po literce W lepkość
        w temperaturach wysokich:

        0W30 oraz 0W40 - w temp. od ok. -40 do ok. +50
        5W30 oraz 5W40 - w temp. od ok. -30 do ok. +50
        10W40 - w temp. od ok. -20 do ok. +50
        15W50 - w temp. od ok. -15 do ok. +60

        Komentarz

        • pedros
          RS
          • 2009
          • 1958
          • Volkswagen
          • BFQ 1.6 MPI 102 KM
          • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

          ja tylko swoje 3 grosze w kontekście oleju do przekladni

          zalany Sintofluid fe 75 plus AR9100

          jest fantastyczny efekt! biegi coraz lżej wklikuja się. przyjemność użytkowania wzrosła.


          co do głośności jeszcze nie wiem bo lozysko na dniach wymieniam.
          generalnie odczucia bardzo pozytywne.

          Komentarz

          • slawek72
            Drive
            • 2012
            • 54

            Jako że chwilowo postanowiłem "zdradzić" Millersa zakupiłem LM Synthoil Energy 0W40 ze sklepu motoryzacyjnego na Ang Ebayu i sklep niby ok(ma szeroką gamę produktów LM),setki pozytywów etc ale...
            Zastanawiają mnie dwie rzeczy, pierwsza to kolor bańki 1l, nie jest taki fioletowy tylko ciemniejszy i druga prawdopodobnie mająca wiele wspólnego z pierwszą data produkcji na 1l bańce, wydaje mi się ze to jest koniec '11, a na 5l '13.
            Mając nadzieję że były dobrze przechowywane wierzę że starzenie ich nie dotyczy przez co najmniej najbliższy rok,dwa myślę że ten starszy 1l na dolewki będzie ok ale czy jest na 100% oryginalny, to jest pytanie, zdarzały się jakieś podróby LM ??
            Dodam jeszcze że produkty są zapakowane jak nowe nie ma znaków otwarcia, wklejam zdjęcia niżej, co o tym myślicie ??







            Komentarz

            • leonn
              RS
              • 2011
              • 2726
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              Zamieszczone przez slawek72
              co o tym myślicie ??
              Trudno oceniać zrobiony już zakup gdzieś na ebayu, a pytałeś o to sprzedającego, dlaczego jest rózniaca w kolorze baniek?

              Jak dla mnie to ta 5l trochę sfatygowana jest ale bańki OK. W 2013r LM zmieniło barwy baniek i od stycznia 2013r lali 0W40 właśnie do tych fioletowych, a do grudnia 2012r były te takie czarne. Też miałem/mam 1litr w takiej czarnej z 2011r i wlałem go teraz podczas wymiany żeby się nie zestarzał, a ten nowy co został w 5l wlałem do tej litrówki. :wink:
              Załączone pliki

              Komentarz

              • slawek72
                Drive
                • 2012
                • 54

                Sklep istnieje i sprzedaje zarówno na Ebayu jak i poza, od jakiegoś "no name'a" bym nie kupił bo zwykle jestem ostrożny.
                Inne kolory tłumaczy że zwykle sprzedaje 5l, a ten jeden został mu ze starszej partii, zresztą wystawił go na moje życzenie :wink: , a ja pytam z ostrożności bo nigdy nic nie wiadomo.
                Wydaje mi się że ta zmiana kolorów od 2013 wszystko tłumaczy, wolałem dmuchać na zimne bo za niedługo robię program, dodatkowo płuczę teraz pierwszy raz motor BG109
                i gdyby coś nie teges po wymianie to pierwsze podejrzenia padłyby na tego LM.
                Ale ok dzięki za odp i cenne wskazówki .

                Komentarz

                • leonn
                  RS
                  • 2011
                  • 2726
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  Zamieszczone przez slawek72
                  gdyby coś nie teges po wymianie to pierwsze podejrzenia padłyby na tego LM.
                  Chyba na tego sprzedawce z ebaya, bo co ma z tym wspólnego LM, że koleś Ci mógł lewizne sprzedać? Przewiń 3strony do tyłu :wink:

                  Komentarz

                  • neoXs
                    Rider
                    • 2010
                    • 555

                    Daj sobie spokój ze Śliwką i jedź do Emidy nigdy nie robili tam problemów, że nie zaleją Twojego oleju.
                    Na wszelki wypadek weź ze sobą rachunek za olej i oficjalną listę abrobowanych oleji przez VW na której Motul 0W40 jest jak byk. I dopilnuj żeby doradca wpisał do systemu, że olej przywieziony przez Ciebie posiada aktualną oficjalną aprobatę VW 502.00, a nie tylko „olej klienta”to tak na wszelki wypadek. :wink:
                    Możesz też zapytać SAP, czy ASO może odmówić wymiany oleju przywiezionego przez Ciebie.
                    Przy jakim przebiegu chcesz wymieniać ten olej?
                    Zadzwoniłem sobie dzisiaj do Śliwki i tam Pan jak usłyszał, że chcę wziąć Motula 0w40 z normą VW 502 to stwierdził, że nie ma żadnego problemu i serdecznie zapraszają xD Cóż jak widać czasami warto trafić na inną osobę z serwisu i już odmienne zdanie. Olej http://sklep-oleje.pl/pl/p/MOTUL-8100-X-MAX-0W-40/211 już zakupiony, a w środę wymiana

                    Komentarz

                    • skipper.u
                      Rider
                      • 2011
                      • 480
                      • Superb III (3V3)
                      • CGGA 1.4 MPI 80 KM

                      taki dobry będzie?

                      Komentarz

                      • slawek72
                        Drive
                        • 2012
                        • 54

                        Chyba na tego sprzedawce z ebaya, bo co ma z tym wspólnego LM, że koleś Ci mógł lewizne sprzedać?
                        To logiczne, o to dokładnie mi chodziło, trudno żebym miał pretensje do firmy o to że ktoś podrabia jej olej :wink:

                        Komentarz

                        • endryu
                          RS
                          • 2006
                          • 3773
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                          Ten odpowiedniejszy http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje...life-4l-detail
                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                          =================================================

                          Komentarz

                          • uli07
                            Rider
                            • 2012
                            • 391
                            • Octavia II combi (1Z5)
                            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                            MB 229.5

                            A propos Fuchsa i MB 229.5
                            Krążył tutaj taki pdf z opisem specyfikacji Mercedes-Benz, a w nim bylo napisane, ze MB 229.5 spelnia parametry VW 502.00. Moze ktos go ma i moze skleic fragment lub sprostowac jesli sie myle.

                            Pozdrawiam,
                            Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                            Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                            Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                            Komentarz

                            • skipper.u
                              Rider
                              • 2011
                              • 480
                              • Superb III (3V3)
                              • CGGA 1.4 MPI 80 KM

                              Zamieszczone przez endryu
                              tylko, że to jest norma 502 a w instrukcji mam dopuszczony 503 lub 504

                              Komentarz

                              • Pidziek
                                RS
                                • 2011
                                • 1845

                                Zamieszczone przez uli07
                                A propos Fuchsa i MB 229.5
                                Krążył tutaj taki pdf z opisem specyfikacji Mercedes-Benz,
                                Tak zgadza się sam go kiedyś wklejałem



                                Skipper: zalej olej z aprobatą VW 503.00 bo z tego co widzę masz sugerowany tryb longlife



                                Ale tu nic się nie stanie spokojnie go zalej i ciesz się długoletnią i bezawaryjną pracą jednostki wymianę rób co 12 miesięcy i bedzie supcio :-)
                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                http://www.zmienolej.pl/
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                Komentarz

                                • zecke
                                  Ambiente
                                  • 2012
                                  • 124

                                  Zamieszczone przez skipper.u
                                  Zamieszczone przez endryu
                                  tylko, że to jest norma 502 a w instrukcji mam dopuszczony 503 lub 504
                                  Ale ten Olej który Ty pokazałeś ma normę 506, dla Silników Diesel, oraz normę 503.01

                                  VW 503 01 - Oleje do doładowanych silników benzynowych w samochodach
                                  osobowych z przedłużonym okresem między wymianami
                                  VW 506 00 - Norma do silników Diesla z przedłużonym okresem między wymianami.
                                  VW 506 01 - Norma dla silników Diesla z pompo wtryskiwaczami z przedłużonym
                                  okresem między wymianami


                                  Komentarz

                                  • endryu
                                    RS
                                    • 2006
                                    • 3773
                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                    sprawdzałem pod maską i w książce serwisowej - nie jest nigdzie zapisane jaki olej wlany, w książce wpisane, że QG1 bo mam stały okres obsługowy...
                                    To sprecyzuj czy masz stały okres QG2, czy zmienny QG1 i jaki chcesz olej na QG1 czy QG2 :?:
                                    Zamieszczone przez skipper.u
                                    endryu napisał/a:
                                    Ten odpowiedniejszy http://www.zmienolej.pl/o...glife-4l-detail

                                    tylko, że to jest norma 502 a w instrukcji mam dopuszczony 503 lub 504
                                    Na stały okres QG2 ten Fuchs, który podałem jest odpowieni. W instrukcji 502.00.

                                    A jeżeli chcesz na zmienny okres QG1 to wybierz z normą 503.00, 504.00
                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                    =================================================

                                    Komentarz

                                    • REXAX
                                      Rider
                                      • 2013
                                      • 453

                                      Ot Siergiej potestował we wsiech temperaturach
                                      https://www.youtube.com/watch?v=3MEcngTPq4Y -31
                                      https://www.youtube.com/watch?v=kGTx7jt5PuU -35
                                      https://www.youtube.com/watch?v=htXi3quVU-w -40

                                      Komentarz

                                      • PAOLO ESCO
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 6624
                                        • Volkswagen
                                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                        Zamieszczone przez REXAX
                                        Siergiej potestował we wsiech temperaturach
                                        tylko szkoda, że dwa SAE 0W30 i 0W40 ...a nie te same SAE róznych producentów no ale lepsze to niż nic :wink:
                                        Zamieszczone przez REXAX
                                        -40
                                        przy -40 to juz nawet te oleje "nie płyną" :lol: Widać różnicę pomiędzy 0W30 a 0W40. Elf Full Tech 0W30 nad podziw dobrze wypadł co mnie nie zaskoczyło, bo miałem ten olej w silniku Picanto 1.0 w zimie i naprawdę ładnie i cicho silnik na nim pracował. Strach pomysleć co by było przy tych temeraturach z olejami 5W40... inna sprawa że przy -40 to moglibyśmu pomarzyć o uruchomieniu silnika.
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz

                                        • Seed
                                          Elegance
                                          • 2010
                                          • 875
                                          • Octavia III (5E3)
                                          • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                          Zamieszczone przez neoXs
                                          Zadzwoniłem sobie dzisiaj do Śliwki i tam Pan jak usłyszał, że chcę wziąć Motula 0w40 z normą VW 502 to stwierdził, że nie ma żadnego problemu i serdecznie zapraszają xD Cóż jak widać czasami warto trafić na inną osobę z serwisu i już odmienne zdanie. Olej http://sklep-oleje.pl/pl/p/MOTUL-8100-X-MAX-0W-40/211 już zakupiony, a w środę wymiana
                                          bardzo dobry wybor. najlepszy do TSI.
                                          KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                          Komentarz

                                          • misza_zabrze
                                            L&K
                                            • 2013
                                            • 1371
                                            • Octavia II combi (1Z5)
                                            • BLR 2.0 FSI 150 KM

                                            slawek72, powiem Ci w ten sposob ze jesli kupujesz z Ebay.co.uk to mozesz byc spokojny. Poprostu tutaj dbaja o reputacje firmy. obowiazuja tu straszne kary za tzw podmienianie itp Nie moga sobie na takie rzycz pozwolic Kiedys zakupilem sprezyny przednie Zalozylem i sie okazalo sa za slabe. Auto opadlo na glebe. Wiec szybki mail do sprzedawcy oczywiscie zarzadali kopii rachunku za robocizne i kilka dni pozniej w mojej poczcie znalazlem czek ze zwrotem za czesci i poniesione koszty robocizny Oczywiscie sami zorganizowali odbior wadliwych czesci.
                                            Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                                            Obecnie -> Seicento 900+LPG
                                            Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                                            Bylo ->GOLF 3 1.8

                                            Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                                            Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                                            Komentarz

                                            • rodro
                                              Ambiente
                                              • 2010
                                              • 238
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                              W lipcu wybieram się do Hiszpanii (4000 km), przed wyjazdem wymiana oleju i teraz dylemat, który olej najlepiej sprawdzi się na taki wyjazd i później da się go eksploatować do przebiegu 10-11 kkm. Chcę wybrać spośród tej listy:
                                              - lazerway ll 5w30,
                                              - Neste city pro 0w40,
                                              - motul x-max 0w40,
                                              - ravenol sso 0w30.
                                              Silnik 1.4 tsi, jeszcze na gwarancji (4lata)

                                              Komentarz

                                              • PAOLO ESCO
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 6624
                                                • Volkswagen
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                Zamieszczone przez rodro
                                                - Neste city pro 0w40, - motul x-max 0w40,
                                                najważniejsze byś miał świeży olej na taką trasę. Też mam podobną "zagwozdkę" na przełomie czerwca-lipca jadę do Włoch ponad 3 tys km.
                                                Na lato bierz Motula 0W40 w 1,4 TSI dobrze się sprawdza. Seed go testuje w O3 1,4 TSI i chwali.
                                                Zamieszczone przez Seed
                                                najlepszy do TSI.


                                                Neste Oil 0W40
                                                Viscosity 40 C - 80
                                                Viscosityc100 C - 14
                                                Viscosity Index - 181
                                                Pour Point -54
                                                Flash Point 220
                                                CCS -35 C -5500
                                                TBN – 7,5
                                                Graniczna temperatura pompowania -45 !


                                                Motul 0W40
                                                STANDARDS ACEA A3 / B4
                                                API SERVICES SN
                                                APPROVALS BMW LL-01
                                                MB-Approval 229.5
                                                Porsche A40
                                                VW 502 00 – 505 00
                                                Viscosity at 40C - 76.2
                                                Viscosity at 100C 13.5
                                                Viscosity Index 184
                                                Flash point 228 C
                                                Pour point - 45
                                                Sulfated ash 1,1%
                                                HTHS 3,6
                                                TBN 10.1

                                                Zamieszczone przez rodro
                                                - ravenol sso 0w30.
                                                u mnie wypadł średnio. Zalałem go na trasę PL-Włochy-PL gdzie jako świezy olej się sprawdził ale dosyć szybko wg mnie stracił część parametrów i silnik zaczął na nim mało przyjemnie pracować (zwłaszcza w zakresie wyższych obrotów).
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz

                                                • skipper.u
                                                  Rider
                                                  • 2011
                                                  • 480
                                                  • Superb III (3V3)
                                                  • CGGA 1.4 MPI 80 KM

                                                  Zamieszczone przez endryu
                                                  sprawdzałem pod maską i w książce serwisowej - nie jest nigdzie zapisane jaki olej wlany, w książce wpisane, że QG1 bo mam stały okres obsługowy...
                                                  To sprecyzuj czy masz stały okres QG2, czy zmienny QG1 i jaki chcesz olej na QG1 czy QG2 :?:
                                                  Zamieszczone przez skipper.u
                                                  endryu napisał/a:
                                                  Ten odpowiedniejszy http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje...life-4l-detail
                                                  tylko, że to jest norma 502 a w instrukcji mam dopuszczony 503 lub 504
                                                  Na stały okres QG2 ten Fuchs, który podałem jest odpowieni. W instrukcji 502.00.

                                                  A jeżeli chcesz na zmienny okres QG1 to wybierz z normą 503.00, 504.00
                                                  mam stały okres QG2 (wyżej była pomyłka, napisałem QG1)
                                                  i chcę zostać przy stałym
                                                  (sorry za pomyłkę myślałem o stałym okresie a wpisałem QG1)
                                                  teraz sprawdziłem w instrukcji, faktycznie do QG2 jest norma 501.01 i 502.00

                                                  ale w opisie tego oleju FUCHS 0W30 TITAN SUPERSYN LONGLIFE 4L:
                                                  Zamieszczone przez endryu
                                                  nie widzę normy 502.00

                                                  aha, chciałem jeszcze dodać, że w lipcu jadę do Chorwacji, w cieniu nieraz ponad 40 stopni...

                                                  Komentarz

                                                  • endryu
                                                    RS
                                                    • 2006
                                                    • 3773
                                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                    Zamieszczone przez skipper.u
                                                    nie widzę normy 502.00
                                                    Bo to jest kolejna wersja tego oleju i jak narazie Fuchs chyba nie chce płacić dla VW (poprzedni miał tę normę). Kolega Pidziek o tym pisał. Twojego silnika ten olej nie zepsuje
                                                    Możesz zajrzeć na polecany Motul X-max 0W40. Kolega Seed, coś może o tym napisać.
                                                    Specjaliści olejowi z forum wspominali, że 0W30 i 0W40 sprawdzą się też w klimatach ciepłych krajów. Bardzo dobre na QG2.
                                                    Zamieszczone przez skipper.u
                                                    aha, chciałem jeszcze dodać, że w lipcu jadę do Chorwacji
                                                    Życzę "szerokości" i miłego pobytu
                                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                    =================================================

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...