Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez zecke
    CGGB-1.4 16V, rocznik 2012r. przebieg niecałe 23 tys km, rocznie robię 11-12 tys km z tego do pracy mam około 12 km w jedną stronę
    normalnie powinieneś dostać "owocka" z zadanie takiego pytania...ale, że masz "jedyny słuszny silnik" :haha: to podpowiem - tylko olej z SAE 0W40 lub 0W30 - Neste 0W40, Motul Max 0W40 (ja bym między nimi wybierał) lub 0W30 Statoil LazerWay V 0W30 (te trzy oleje kupisz na forum) ewentualnie coś innego z 0W40 lub 0W30 - wg uznania. Zmiany stałe co 15 tys km max. Na 5W30 nie patrz nawet :P
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz


    • PAOLO ESCO, mówiłem mu to ale kolega mocno się broni przed olejami 0W30 czy 0W40 ... w zasadzie to powinien przetestować wszystkie oleje jakie Ty przerobiłeś, macie wręcz takie same silniki :P

      Komentarz


      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
        Zamieszczone przez zecke
        CGGB-1.4 16V, rocznik 2012r. przebieg niecałe 23 tys km, rocznie robię 11-12 tys km z tego do pracy mam około 12 km w jedną stronę
        normalnie powinieneś dostać "owocka" z zadanie takiego pytania...ale, że masz "jedyny słuszny silnik" :haha: to podpowiem - tylko olej z SAE 0W40 lub 0W30 - Neste 0W40, Motul Max 0W40 (ja bym między nimi wybierał) lub 0W30 Statoil LazerWay V 0W30 (te trzy oleje kupisz na forum) ewentualnie coś innego z 0W40 lub 0W30 - wg uznania. Zmiany stałe co 15 tys km max. Na 5W30 nie patrz nawet :P
        Dzięki, a chodziło mi o 5W40 ops:

        Komentarz


        • Zamieszczone przez zecke
          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
          Zamieszczone przez zecke
          CGGB-1.4 16V, rocznik 2012r. przebieg niecałe 23 tys km, rocznie robię 11-12 tys km z tego do pracy mam około 12 km w jedną stronę
          normalnie powinieneś dostać "owocka" z zadanie takiego pytania...ale, że masz "jedyny słuszny silnik" :haha: to podpowiem - tylko olej z SAE 0W40 lub 0W30 - Neste 0W40, Motul Max 0W40 (ja bym między nimi wybierał) lub 0W30 Statoil LazerWay V 0W30 (te trzy oleje kupisz na forum) ewentualnie coś innego z 0W40 lub 0W30 - wg uznania. Zmiany stałe co 15 tys km max. Na 5W30 nie patrz nawet :P
          Dzięki, a chodziło mi o 5W40 ops:
          Uzasadnij szerokiemu otoczeniu - które pytasz o poradę i chcesz poznać ich zdanie - czemuż to do praktycznie nowego auta chcesz wlewać 5W40 ?

          Komentarz


          • Bo taki zalewany dotąd miałem 5W40

            Komentarz


            • Zamieszczone przez zecke
              Bo taki zalewany dotąd miałem 5W40
              Ledwo dwie wymiany tj. fabryczna a następnie w serwisie ... ulżyj swojemu silnikowi.

              Komentarz


              • właśnie dlatego opinii zaczerpnąć chciałem :wink:

                Komentarz


                • Zamieszczone przez zecke
                  Bo taki zalewany dotąd miałem 5W40
                  ASO

                  Zamieszczone przez zecke
                  dlatego opinii zaczerpnąć chciałem
                  --->
                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                  tylko olej z SAE 0W40 lub 0W30
                  Zamieszczone przez micrusec
                  macie wręcz takie same silniki
                  no właśnie, więc wiem co piszę bo "przetestowałem" to SAE w moim silniku osobiście i to nie tylko na jeździe po mieście ale też kilka razy na trasie Polska-Włochy-Chorwacja i to w lecie...
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Ja mam ten sam silnik co kolega Zecke, rożnią się kodem (mój BXW) i chyba wlotem powietrza do filtra i zawieszeniem w karoserii. Do tej pory jeździłem na Mobil 1 ESP 5W30, ale chciałem coś lepszego i mam Neste City Pro 0W40 - nie ma się co bać, auto jeździ i ma się dobrze, mam wrażenie, że minimalnie ciszej pracuje, ale to moje subiektywne wrażenie, co do spalania to nie wzrosło jest takie samo jak na mobilu, choć cały czas obserwuje. Po za tym innych zmian nie widać ale głównie chodziło mi o ochronę silnika i mam nadzieję, że ta jest lepsza niż na poprzednim oleju.

                    Komentarz


                    • Neste jest ogólnie łatwo dostępny, na szeroką skalę.
                      Natomiast Statoil choć bardzo fajny to powiedziałbym że średnio-trudno dostępny, nie na każdej stacji paliw jest to raz a dwa od nie dawna ma go w ofercie Nasz zaufany sprzedawca.
                      Motul, Millers powiedziałbym łatwo dostępne są.

                      Mówię o olejach z zerem przed wu :lol:

                      Komentarz


                      • Shell się ostatnio chwalił, że ich produkty będą na bazach gtl, jak produkty pozostałych liderów jakościowych.
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz


                        • Dziękuje Panowie za zainteresowanie i pomocne sugestie w wyborze, w Fabii zalany zostanie Neste City Pro 0W40 .

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez zecke
                            w Fabii zalany zostanie Neste City Pro 0W40 .
                            A na Statoilu w Jaworznie V0W30 nie ma?

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez leonn
                              Zamieszczone przez zecke
                              w Fabii zalany zostanie Neste City Pro 0W40 .
                              A na Statoilu w Jaworznie V0W30 nie ma?
                              Nie ma, kiedyś tam dzwoniłem i nie ma.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez micrusec
                                Nie ma
                                To trzeba zamówić

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez leonn
                                  Zamieszczone przez micrusec
                                  Nie ma
                                  To trzeba zamówić
                                  Zamówić mogą ale Ty kupić musisz cały karton, na co Mi 12 szt. 1 litrowych butelek ??

                                  Komentarz


                                  • Odnośnie postów kolegi Zecke i komentarzy do niego.
                                    Czemu w takim razie ASO (i to kilka, do których dzwoniłem) namiętnie upiera się przy 5w30 i straszy, że albo nie zaleją, albo na własną odpowiedzialność co może mieć później znaczenie jeśli będą na gwarancji kłopoty z silnikiem. Na stwierdzenie, że olej spełnia wymagane normy VW mają totalnie wyrypane.

                                    Za Waszą namową kupiłbym 404 Not Found zamiast Mobila 1 5w30 ESP, na którego upiera się ASO. Aczkolwiek od czasu do czasu pojawiają się pewne anomalie odnośnie mojego silnika - Forum - Octavia Club Polska i nie chciałbym aby ASO + SAP w razie jakiejś awarii wypieli się na mnie z gwarancją (a wiecie, że każdy powód jest dobry).

                                    Komentarz


                                    • jaki olej do mojego silnika?

                                      przebieg 55 tys.
                                      Do tej pory coś mi lali w ASO ale nie wiem co, i czy w ogóle wymieniali bo po ostatnim przeglądzie olej czarny był jak sprawdziłem po przyjeździe do domu...

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez neoXs
                                        Czemu w takim razie ASO (i to kilka, do których dzwoniłem) namiętnie upiera się przy 5w30 i straszy, że albo nie zaleją, albo na własną odpowiedzialność co może mieć później znaczenie jeśli będą na gwarancji kłopoty z silnikiem. Na stwierdzenie, że olej spełnia wymagane normy VW mają totalnie wyrypane.
                                        U mnie ori niby 5W40 zalewali Castrol Magnatec bodajże

                                        Zamieszczone przez skipper.u
                                        jaki olej do mojego silnika?

                                        przebieg 55 tys.
                                        Do tej pory coś mi lali w ASO ale nie wiem co, i czy w ogóle wymieniali bo po ostatnim przeglądzie olej czarny był jak sprawdziłem po przyjeździe do domu...
                                        Patrz wyżej, bo identyczne silniki mamy :wink:

                                        Komentarz


                                        • owiesic
                                          Zamieszczone przez neoXs
                                          Czemu w takim razie ASO (i to kilka, do których dzwoniłem) namiętnie upiera się przy 5w30 i straszy, że albo nie zaleją, albo na własną odpowiedzialność co może mieć później znaczenie jeśli będą na gwarancji kłopoty z silnikiem.
                                          Instrukcja Obsługi - dostałeś przy zakupie ??? To przeczytaj część dotyczącą oleju - podpowiem strona 205 --- > Error 404 ... a potem weź w jedną rękę Instrukcję a w drugą bańkę z olejem i zasuwaj do ASO i niech się pocałują w ... ze swoimy "teoriami".

                                          Zamieszczone przez neoXs
                                          Za Waszą namową kupiłbym
                                          Motul X-Max 0W40 - bardzo dobry wybór.

                                          Zamieszczone przez skipper.u
                                          jaki olej do mojego silnika?
                                          świeży :klnie: świeży ....


                                          Zamieszczone przez leonn
                                          To trzeba zamówić
                                          najlepiej u konkona - przecież on Statoila sprzedaje na forum a Wy szukacie niewiadomo gdzie...
                                          Załączone pliki
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • PAOLO ESCO, A oprócz Neste, Lazerwaya V i Xmaxa co można by zalać do tego silnika w następnej kolejności?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Marek__82
                                              co można by zalać do tego silnika w następnej kolejności?
                                              np.:
                                              Valvoline 0W-40
                                              Mobil 1 New Life 0W40
                                              Millers Oils XFS 0W-40
                                              PLATINUM MaxPower 0W-40
                                              Fuchs 0W40
                                              Ravenol 0W40
                                              Liqui Moly Synthoil 0W40
                                              Catrol Edge 0W-40
                                              itd... wg. uznania.
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • PAOLO ESCO, A czy Valvoline to nie to samo co Neste? Czy są jakieś różnice jednak? Fuchs 0/40 chyba nie ma specyfikacji 502 :]

                                                Komentarz


                                                • Racja . Fuchs 0w40 ma MB 229.5 ale nie ma VW 502.0 - jak masz silnik na gwarancji to odpada... ale jak jest po to spokojnie zalewaj.
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • Mam zalany od ok 3000 Motul 0W-40 i jakby ubywa go więcej niż poprzedniego Castrola 5W-30.
                                                    Taka ciekawostka...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X