Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • to tym bardziej nie bierz oleju C3.
    KLIK -> O3 1.4 TSI EL

    Komentarz


    • MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W30, A3/B3, A3/ B4, C3, SM/CF, VW 504.00/507.00

      Ten bedzie dobry bo mam w dobrej cenie.

      Komentarz


      • Jeśli nie masz DPFa, to nie ma potrzeby stosowania normy 507. Wystarczy 505.01 i lepkość 5W40. Ale odpowiadając na Twoje pytanie: możesz go zalać.

        Komentarz


        • No to i ja mam pytanie - co prawda nie Skoda, ale spróbuję. Suzuki Grand Vitara 2.0 Tdi 2003, 270tys przejechane. Roczne przebiegi ok. 6-8 tys - samochód dla wędkarza
          Czym go smarować ?
          SATYNOWA O2 Tour
          Z pozdrowieniami
          Bartek

          Komentarz


          • TwoB,

            Motul X-cess 5W-40 - w kazdym razie jakis dobry olej 5W-40 z wysokim TBN
            KLIK -> O3 1.4 TSI EL

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Seed
              Motul X-cess 5W-40 - w kazdym razie jakis dobry olej 5W-40 z wysokim TBN
              OK dzięki
              teraz jest na Castrolu Edge Turbo Diesel 5w40, ale jakoś mi ten olej nie leży.
              SATYNOWA O2 Tour
              Z pozdrowieniami
              Bartek

              Komentarz


              • Zamieszczone przez TwoB
                No to i ja mam pytanie - co prawda nie Skoda, ale spróbuję. Suzuki Grand Vitara 2.0 Tdi 2003, 270tys przejechane. Roczne przebiegi ok. 6-8 tys - samochód dla wędkarza
                Czym go smarować ?
                Tym czym się smaruje silniki 2.0 HDI z PSA bo w tym samochodzie jest taki silnik.
                Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                Komentarz


                • Możecie polecić jakiś sklep internetowy lub stacjonarny we Wrocławiu.

                  Komentarz


                  • giiiienek,
                    internetowy sprawdzony sklep? masz w dziale ogloszen klubowych. ja robie zakupy u kolegi klubowego w Pro Choice - części samochodowe, VAG, Motul, Mann
                    KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez zepter00
                      Tym czym się smaruje silniki 2.0 HDI z PSA bo w tym samochodzie jest taki silnik.
                      tyle to ja wiem hmm
                      SATYNOWA O2 Tour
                      Z pozdrowieniami
                      Bartek

                      Komentarz


                      • Orlen Platinum 5W40, opinia po 5 tys. km:
                        1. Odpalanie na zimnym (a prawdziwych mrozów jeszcze nie było) - kiepsko, na M1 0W40 ani na Lotosie Synth. 5W40, tak nie było. Metal o metal trze i tyle.
                        2. Jazda na zimnym (tem. zew. od -2 do +5) - silnik chodzi jak młockarnia. To chyba rozrząd. Słuchać też jak wałek z turbiny świszczy. Bardzo niefajnie.
                        3. Jazda na rozgrzanym silniku. OK. Być może spalanie większe 0,1 do 0,3l.
                        4. Ubytki: dolałem ok. 0,3 l.
                        Jazda 50% miasto, 50% autostrada.
                        Silnik R18A2.
                        http://www.dadrl.org.uk
                        http://www.lightmare.org

                        Komentarz


                        • Poproszę Speców o potwierdzenie poniższej tezy.
                          Oleje dwa, oba 5W40, oba c3 i 505.01., oba bardzo podobne TBN i temp.zapłonu.
                          Olej A ma podane lepkości 95,8 przy 40* i 14,2 przy 100*, temp. płynięcia -30*.
                          Olej B to lepkość 74 przy 40* i 12,6 przy 100*, płynięcia -36*.
                          Biorąc powyższe pod uwagę, to dla jeżdżącego motorem PD spokojnie 1700-2000obr. prawie tylko trasy, całorocznie codziennie, bardziej wskazany będzie olej B.
                          Olej A powinien wolniej spływać do miski?
                          Dzięki.

                          [ Dodano: Nie 19 Sty, 14 10:35 ]
                          ..... a jeszcze wskaźnik lepkości: oleju A 152, oleju B 172.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez BroHen
                            bardziej wskazany będzie olej B.
                            wg mnie tak.
                            Zamieszczone przez BroHen
                            Olej A powinien wolniej spływać do miski?
                            teoretycznie TAK...ale też będzie wolniej smarował (bardzo wysoka lepkość przy 40C). Masz dla nich podane CCS ?
                            Zamieszczone przez BroHen
                            wskaźnik lepkości: oleju A 152, oleju B 172.
                            ze wskazaniem na B.
                            Pamiętaj, że to tylko papierowe dane...

                            Zamieszczone przez dragster
                            Platinum 5W40,
                            aż tak "źle" ? :wow
                            Przy Lotosie chyba nie było tak negatywnych opinii.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • [quote="PAOLO ESCO"]
                              Zamieszczone przez BroHen
                              bardziej wskazany będzie olej B.
                              wg mnie tak.
                              Masz dla nich podane CCS ?
                              Pamiętaj, że to tylko papierowe dane...


                              Niestety nie ma CCS .... mam świadomość, że te cyferki to papier, ale czego innego się trzymać? Próbować i słuchać, chociaż złe wrażenia słuchowe to niekoniecznie złe efekty smarowania.
                              Dzięki wielkie za odpowiedź.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                Zamieszczone przez dragster
                                Platinum 5W40,
                                aż tak "źle" ? :wow
                                Przy Lotosie chyba nie było tak negatywnych opinii.
                                No tak to słyszę rano. Na Lotosie faktycznie tak nie było.
                                Silnik R18A2.
                                http://www.dadrl.org.uk
                                http://www.lightmare.org

                                Komentarz


                                • Witam, serdecznie. Panowie mam pytanie, od niedawna jestem szczęsliwym posiadaczem Octavii 2 z 2006 roku z silnikiem 1.9 TDI. Po sprowadzeniu dałem autko na kompleksowy serwis rozrząd. filtry itp.. Co mnie zdziwiło mechanik wlał mi olej Castrol Edge 5W30 5004 00/ 507 00. Czy jest to odpowiedni olej do tego auta, przebieg 260 000. Pozdrawiam

                                  Komentarz


                                  • shaka220v, norma O.K. a marka jak kto woli
                                    pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                    Komentarz


                                    • Mam pytanie do osob ktore widze ze dobrze sie czuja w temacie olejow silnikowych, a mianowicie:
                                      Do tej pory zalewalem swoja SII 1.9TDI Millers Oils XF Longlife 5w-30, a z racji tego ze skonczyl mi sie juz zapas tego oleju zastanawiam sie czy dalej ponowic zamowienie i zostac przy tym oleju czy moze przejsc na Fuchs TITAN GT1 PRO C-3 XTL 5W-30 lub moze Fuchs TITAN GT1 LONGLIFE III 5W-30
                                      Dodam ze rocznie robie 50kkm i zmieniam olej co 10-12kkm, a co do obecnego Millers Oils XF Longlife 5w-30 to nie mam zadnych zastrzezen, martwi mnie jedynie tylko ze jest to olej Longlife a ja go zmieniam duzo wczesniej i nie wiem czy w takim razie powinien go lac jak i kazdy inny Longlife :?: :idea:

                                      Komentarz


                                      • Dzięki, pozdrawiam

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez skodaman
                                          czy moze przejsc na Fuchs TITAN GT1 PRO C-3 XTL 5W-30
                                          Osobiście nie radzę. To już lepiej zostań przy poprzednim chociaż ostatnio ma na forum sporo przeciwników
                                          Przy tak sporym przebiegu rocznym masz znakomitą sposobność przetestować przynajmniej dwa rodzaje olejów (najlepiej ze specyfikacją 505.01) ale na zimę 5W30 a w pozostałych okresach 5W40.

                                          Powodzenia
                                          (5 pozycji nad Twoim wpisem jest spec od olejów to się podpytaj :szeroki_usmiech )
                                          pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez skodaman
                                            Dodam ze rocznie robie 50kkm i zmieniam olej co 10-12kkm, a co do obecnego Millers Oils XF Longlife 5w-30 to nie mam zadnych zastrzezen, martwi mnie jedynie tylko ze jest to olej
                                            Ja polecam olej 0W30 Fuchs Supersyn Longlife Plus a wymianę 2x w roku sprawdza się .
                                            GT1 PRO 3 III nie ma .
                                            GT1 PRO C3 wymiana co 10 -12 000km to olej HC III+ czyli półsyntetyk.

                                            Specem nie jestem na tym forum ale to co zaopatruję np. floty jeżdzące Skodami po 200 000km w ciągu 5 lat nigdy nie miałem przykrych niespodzianek wszystkie silniki idą z leasingu w idealnej kondycji do zadowolonych osób prywatnych.
                                            I nie ważne czy diesle czy DPF czy benzyny czy LPG.
                                            I to wystarcza i tak to są przebiegi wystarczające dla tych nowych konstrukcji później idą na ...odpoczynek :-)

                                            [ Dodano: Sro 22 Sty, 14 08:02 ]
                                            Zamieszczone przez shaka220v
                                            Co mnie zdziwiło mechanik wlał mi olej Castrol Edge 5W30 5004 00/ 507 00. Czy jest to odpowiedni olej do tego auta, przebieg 260 000. Pozdrawiam
                                            Krzywdy nie zrobi lepiej taki niż 10W40 bo i takie jaja też siędzieją i niestety do czasu jak firmy petrochemiczne nie zainwestują w coś więcej niż w podnośniki czy wycieczki do ciepłych kraów dla szefów serwisów czyli w szkolenia z zakresu znajomości środkó smarnych i ich norm tak będzie.
                                            Olej może być ale w mojej ocenie lepiej jak jest ten zachodni niż ten z Polszy :-)

                                            Jak masz DPF to musi być jak nie masz DPF to może być każdy 505.01 / 15 000km max albo 506.01 15000km x2 spokojnie przy interwiałach dziennych min. 16km od zimnego startu
                                            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                            http://www.zmienolej.pl/
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                            Komentarz


                                            • skodaman, u mnie we flocie wszystkie skody 1.9 TDI jezdza na oleju 5W-40 Motul Specyfic (lub X-clean 5W-40). Silniki maja potezne przebiegi i trzymaja sie swietnie. Takze moge polecic z pelna odpowiedzialnoscia 5W-40. A uwierz, ze z racji czestych wymian (max co 15 tys), moglem przetestowac wszystkie oleje polecane na tym forum.
                                              KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                              Komentarz


                                              • Wielkie dzieki za wszelkie porady
                                                Z Motula to mam dostep do Motul 8100 X-clean 5W-40 ACEA C3 lub Motul VW SPECIFIC 505 01,502 00 5W-40 VW wiec ktory z nich kupic?

                                                Komentarz


                                                • skodaman, bierz Motul 8100 X-clean 5W-40 ACEA C3 jesli bedzie w dobrej cenie.
                                                  KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                                  Komentarz


                                                  • Panowie zalewam do swojej AGR 10w40 i chce teraz przejśc na motula. Powiedzcie mi jakiego motula najlepiej zalać ?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X