Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jackit
    Classic
    • 2013
    • 22

    syntetyczny czy półsyntetyczny???

    Witam ponownie Panowie sprawa zostala rozstrzygnieta co mam zalac z racji tego ze nie wiem co jest silnik nie cieknie zaleje polsyntetyczny spelniajacy norme vw 505.01 do tdi z pompowtryskami. jakiej firmy olej mozecie polecic???? castrol valvoline czy moze mobil albo motul???

    Komentarz

    • PAOLO ESCO
      RS
      • 2009
      • 6626
      • Volkswagen
      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

      Zamieszczone przez jackit
      silnik nie cieknie
      no i ....
      Zamieszczone przez jackit
      zaleje polsyntetyczny spelniajacy norme vw 505.01 do tdi z pompowtryskami
      bez sensu, bez sensu... chcesz zadbać o silnik i turbo a masz zamiar wpakować do Octavki półsyntetyk - bez sensu. Zalej tak, jak Tobie pisałem olej z SAE 5W/40 ze specyfikacją VW 505.01. Za 2-3 miesiące jak się zrobi zimno będziesz żałował, że wlałeś 10W/40 zamiast 5W/40... a na tym półsyntetyku silnikowi a zwłaszcza turbinie kompletnie nie pomożesz! ... kup coś takiego http://allegro.pl/listing/listing.ph...lvoline+505.01 lub napisz do elemenateur, konkon, RobertM i dostaniesz u nich Motula w dobrej cenie.
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz

      • kristofer55
        Rider
        • 2012
        • 272

        czy bierze Wam olej w okresie 15 tys?

        Komentarz

        • PAOLO ESCO
          RS
          • 2009
          • 6626
          • Volkswagen
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          Zamieszczone przez kristofer55
          czy bierze Wam olej w okresie 15 tys?
          Zamieszczone przez kristofer55
          bierze Wam olej w okresie 15 tys?
          99,99% użytkowników diesla na tym forum odpowie TAK-bierze.

          cytat:
          "Następny mit z którym należy sie rozprawić: "Moj silnik nie bierze nic oleju"
          Guzik prawda !
          Każdy silnik (zwłaszcza wysokoprężny ) zużywa olej w większym lub mniejszym stopniu i jest to "naturalne".
          W górnej części cylindra, na gładzi część oleju zostaje spalona, część mgły olejowej zostaje wydmuchana, itp.
          Zużycie w granicach 0.3 - 2 gram na KWh jest normalne i naturalne. Jest to o wiele mniej niż dawniej niemniej jest. Jeżeli ktoś zaobserwuje ,że stan oleju nie spada w ciągu kilku tysięcy km to bankowo paliwo dostaje sie do oleju i je rozcieńcza (zwłaszca mając DPF-a zjawisko te mioże być spotęgowane). Praktycznie w dieslu może w idealnych warunkach przez 15000 wystarczyć od minimum do maximum. W silniku benzynowym o pojemności 2l może wystarczyć połowa tego, czyli 0,5 l/15000. Jeżeli jeździmy szybko, po autostradach to nie dziwota będą dolewki w ilości 1l/15.ooo plus spadek poziomu pod koniec (jasne, że przed wymianą nikt nie będzie dolewał do maximum). Jeżeli silnik będzie cokolwiek zużyty to nawet dolewka 2l (!!!) na 15000 w dieslu nie jest powodem do rozpaczy.
          Tylko nie piszcie o tym ,że wasze auto oleju nie zużywa..."

          ps. nie ma co ukrywać, że jednostki VW należą do tych, które nie mają zapotrzebowania na olej. Wręcz przeciwnie ! Zużycie oleju przez silniki VW (z małymi wyjątkami) jest SKANDALICZNIE wysokie, wręcz niedopuszczalne przy obecnej technologii i chyba jasno to należy podkreślić.
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz

          • Pidziek
            RS
            • 2011
            • 1845

            Ja bym powiedział że przy obecnej technologii poziom zużycia jest skandalicznie wysoki w porównaniu do silników VW sprzed np. 15 lat czy 10-ciu :-)
            Ale coż koszty, zużywanie się silnika a raczej specjalne postarzanie mechaniki aby samochód był wozidłem przez tylko kilka lat a nie na całą dekadę :-)

            Pozdrawiam
            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
            http://www.zmienolej.pl/
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

            Komentarz

            • kristofer55
              Rider
              • 2012
              • 272

              PAOLO ESCO, dzięki za informację, ja dolewkę zrobiłem przy 11tys ;p

              Komentarz

              • mally
                Drive
                • 2010
                • 43

                Zamieszczone przez krzem88
                Witam

                Testował już ktoś olej ORLEN Platinum MaxExpert V ( 504.00/507.00) w Octavii 2 z silnikiem 1.9TDI?

                Jeśli dobrze pamiętam to PAOLO ESCO, porównywał parametry w stosunku do innych olejów i znaczącej różnicy nie było. Może ktoś się wypowie, ktoś kto zalewał już swoją SKODĘ tym olejem.

                pozdrawiam
                Ja obecnie będę lał to do siebie i pewnie dam znać jak się sprawował, na obecną chwilę mogę pochwalić olej Carlube 5w40 505.01 . O wile lepiej się sprawował od Motula Specyfica 505.01, szczególnie zimą nie było słychać metalicznego klekotania. Obecnie zrobione na oleju mam 12 tyś km i dolałem raptem 100ml.
                Fabia 190/405 ...

                Komentarz

                • PAOLO ESCO
                  RS
                  • 2009
                  • 6626
                  • Volkswagen
                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                  Zamieszczone przez mally
                  mogę pochwalić olej Carlube 5w40 505.01
                  juz kilka lat temu jeździłem dieslem dokładnie na tym oleju - Carlube Triple R 5w/40 (PD) http://allegro.pl/carlube-5w40-synte...442286908.html i pisałem, że Carlube sprawował się bez uwag ale marka mało znana i pozostało to bez rozgłosu :P
                  To sprzedawca Carlube w PL - kupowałem u niego kilka razy. http://allegro.pl/listing/user/listi...p&us_id=642251
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz

                  • BroHen
                    Ambiente
                    • 2013
                    • 125
                    • Superb II (3T4)

                    Czy mógłby ktoś ocenić, czego należałoby się spodziewać w pracy silnika PD na olejach 5W40, z których jeden ma lepkości w 40 i 100st. odpowiednio np. 84 i 13,9 a drugi 92 i 14,2?
                    Czy ta różnica jest na tyle istotna, że w b.niskich temperaturach czas pełnego smarowania byłby dłuższy? A może jakieś inne różnice?
                    Dzięki.

                    Komentarz

                    • barteq
                      Rider
                      • 2011
                      • 309
                      • Opel

                      Warto zwrócić uwagę na CCS, chociaż nie każdy producent takową wartość podaje.
                      Na pewno na oleju, który ma 13.9 przy 40st. silnik będzie miał minimalnie lżej przy rozruchu.
                      Popatrz na Statoil Lazerway C3 5w40 ma lepkość 74 i 12,6


                      OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                      Komentarz

                      • REXAX
                        Rider
                        • 2013
                        • 453

                        Zamieszczone przez BroHen
                        a drugi 92 i 14,2?
                        - tutaj dla porównania Neste 10w40 - http://www.neste.fi/tp_tiedote.aspx?...rp=340&type=tt - to już daje pewien obraz :wink:
                        Zamieszczone przez barteq
                        Popatrz na Statoil Lazerway C3 5w40 ma lepkość 74 i 12,6
                        - dobry przykład gdzie dla porównania Lazerway V 0w30 ma lepkość odpowiednio 72 i 12,2 - wynika z tego że pomiędzy górną a dolną wartością dla 5w40 może być dość znaczna różnica jeden będzie się zachowywał w zimie jak 10w40 a drugi lepiej od 0w40 :wink:
                        Neste 0w40 ma odpowiednio 80 i 14 - ale nie wolno zapomnieć o wskaźniku lepkości :wink:

                        Komentarz

                        • majuDJ
                          Rider
                          • 2012
                          • 464

                          Może ktoś mi kumaty powiedzieć coś o tym oleju http://www.elf.com.pl/karty/EXCELLIU...ECH%200W30.pdf ???? Jak kształtują się jego parametry porównując do Motul X-Cess 8100 5W40? Nadaję się na zimę do 1.9TDi VP?
                          http://www.euromove.pl

                          Komentarz

                          • Pidziek
                            RS
                            • 2011
                            • 1845

                            Zamieszczone przez majuDJ
                            Może ktoś mi kumaty powiedzieć coś o tym oleju http://www.elf.com.pl/kar...TECH%200W30.pdf ???? Jak kształtują się jego parametry porównując do Motul X-Cess 8100 5W40?
                            Wpisz sobie jego i Motula parametry tutaj:



                            Daj sobie temp. -10st.C oi będziesz widział ile ma motul w takiej temp. a ile ten Elfik.

                            Nadaję się na zimę do 1.9TDi VP?
                            Podobnie jak najlepszy do tego celu Supersyn Longlife Plus 0W30 w mojej ocenie krzywdy nie zrobi w silnikach w których już VW nie spaprał roboty bo w takich nawet norma nie pomoże :-)
                            Jeździ wiele wiele PD na olejach bez norm i jest lepiej niż na olejach z normami ale nie polecam lepiej mieć spokój ducha .

                            [ Dodano: Wto 27 Sie, 13 19:10 ]
                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            To sprzedawca Carlube w PL - kupowałem u niego kilka razy. http://allegro.pl/listing...=p&us_id=642251
                            Kiedyś kupiłem miedziany po pół roku chciałęm posmarować sobie prowadnice w hamulcach na wiosnę i musiałęm wlać połowę opakowania wody tak że wyleczyłem się z produktów tej firmy ale może u kogoś się sprawdza.
                            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                            http://www.zmienolej.pl/
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                            Komentarz

                            • wonky
                              Classic
                              • 2013
                              • 9

                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                              Zamieszczone przez jackit
                              silnik nie cieknie
                              no i ....
                              Zamieszczone przez jackit
                              zaleje polsyntetyczny spelniajacy norme vw 505.01 do tdi z pompowtryskami
                              bez sensu, bez sensu... chcesz zadbać o silnik i turbo a masz zamiar wpakować do Octavki półsyntetyk - bez sensu. Zalej tak, jak Tobie pisałem olej z SAE 5W/40 ze specyfikacją VW 505.01. Za 2-3 miesiące jak się zrobi zimno będziesz żałował, że wlałeś 10W/40 zamiast 5W/40... a na tym półsyntetyku silnikowi a zwłaszcza turbinie kompletnie nie pomożesz! ... kup coś takiego http://allegro.pl/listing/listing.ph...lvoline+505.01 lub napisz do elemenateur, konkon, RobertM i dostaniesz u nich Motula w dobrej cenie.
                              Olej Valvoline DuraBlend Diesel 5W/40 który podałeś w linku to też jest półsyntetyk o lepszych parametrach i z większym dodatkiem syntetyków.

                              Komentarz

                              • Pidziek
                                RS
                                • 2011
                                • 1845

                                Valvoline to przyzwoite oleje ja słyszałem oj nie pamiętam aby ktoś był niezadowolony z tego brandu no chyba że trafił na jakieś "okazje" cenowe z Allegro :-)
                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                http://www.zmienolej.pl/
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                Komentarz

                                • sw29l
                                  Ambiente
                                  • 2011
                                  • 209

                                  Zamieszczone przez Pidziek
                                  Valvoline to przyzwoite oleje ja słyszałem oj nie pamiętam aby ktoś był niezadowolony z tego brandu no chyba że trafił na jakieś "okazje" cenowe z Allegro :-)
                                  ja mam 2k do wymiany oliwy i teraz po płukance wleje i przetestuje tego ; Valvoline SYNPOWER XL-III 5W-30 , kolega bardzo polecał mi na rowni GULF 5w30 ew. LOTOS - byle nie C i M1, ten drugi ponoc ma baze z ruskiej oliwy- czy prawda, nie wnikam.

                                  Komentarz

                                  • Pidziek
                                    RS
                                    • 2011
                                    • 1845

                                    GULF robi swoje bazy z tego co wiem ...
                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                    http://www.zmienolej.pl/
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                    Komentarz

                                    • sw29l
                                      Ambiente
                                      • 2011
                                      • 209

                                      Zamieszczone przez Pidziek
                                      GULF robi swoje bazy z tego co wiem ...
                                      Gulf jest rozlewany na EU w NL i ma swoje bazy, chodzi mi o Mobila 1. Aby było śmieszniej, kolega jest pewien ( były kierownik serv. vw/audi/seat/skoda) że Castrol na rynek pl robi swoje oliwy na bazie Lotos aby poprawić jakość... ciekawa historia.

                                      Komentarz

                                      • xof
                                        Ambiente
                                        • 2012
                                        • 191

                                        Zamieszczone przez sw29l
                                        ...byle nie C i M1, ten drugi ponoc ma baze z ruskiej oliwy- czy prawda, nie wnikam.
                                        Z ruskiej, nie z ruskiej, ale ruscy sobie chwalą całą gamę M1, przykładowe pomiary dla ESP 5w30:
                                        NOACK 5,6 , zapłon 250, CCS w -30 5033, ma trochę estrów i być może PAO.



                                        Nic lepszego w cenie 135/4l się raczej nie dostanie. Ostatnio nawet TBN poprawili na >6, żeby olej spełniał wymagania ACEA C3-10.

                                        Komentarz

                                        • sw29l
                                          Ambiente
                                          • 2011
                                          • 209

                                          Zamieszczone przez xof
                                          Zamieszczone przez sw29l
                                          ...byle nie C i M1, ten drugi ponoc ma baze z ruskiej oliwy- czy prawda, nie wnikam.
                                          Z ruskiej, nie z ruskiej, ale ruscy sobie chwalą całą gamę M1, przykładowe pomiary dla ESP 5w30:
                                          NOACK 5,6 , zapłon 250, CCS w -30 5033, ma trochę estrów i być może PAO.



                                          Nic lepszego w cenie 135/4l się raczej nie dostanie. Ostatnio nawet TBN poprawili na >6, żeby olej spełniał wymagania ACEA C3-10.
                                          ja mam M1 go 2-gi raz zalany obecnie u siebie i nic do niego nie mam - jest ok, bez dolewki wytrzymuje do 15k/km, z info na opakowaniu napisane bylo ze rozlewany Belgia/ Antwerpia , nie tylko ruskie to chwala w uk tez ma swietna renome.

                                          Komentarz

                                          • Pidziek
                                            RS
                                            • 2011
                                            • 1845

                                            Z ruskiej, nie z ruskiej, ale ruscy sobie chwalą całą gamę M1, przykładowe pomiary dla ESP 5w30:

                                            NOACK 5,6 , zapłon 250, CCS w -30 5033, ma trochę estrów i być może PAO.



                                            Nic lepszego w cenie 135/4l się raczej nie dostanie. Ostatnio nawet TBN poprawili na >6, żeby olej spełniał wymagania ACEA C3-10.
                                            Tylko jak się mają oleje C3 do wysokosiarkowej ruskiej ropy ?

                                            Low, mid saps do Polskich paliw jest OK ale nie wiem czy odważyłbym się jechać na oleju C3 i tankować coś za wschodzie ..
                                            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                            http://www.zmienolej.pl/
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                            Komentarz

                                            • krzem88
                                              Ambiente
                                              • 2012
                                              • 156
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BJB 1.9 TDI PD 105 KM
                                              • CHZD 1.0 TSI 115 KM

                                              Panowie proszę o wyrozumiałość :roll: Powiedziecie mi tylko jedna rzecz, czy do octavii 2 z silnikiem 1.9 TDI ( rok prod 2006) ma być olej ze specyfikacją 505.01 ? czy też może 507.00? z góry dziękuje i pozdrawiam

                                              Komentarz

                                              • PAOLO ESCO
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 6626
                                                • Volkswagen
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                Zamieszczone przez krzem88
                                                do octavii 2 z silnikiem 1.9 TDI ( rok prod 2006) ma być olej ze specyfikacją 505.01 ? czy też może 507.00?
                                                mozesz zalewać dwie specyfikacje - wg uznania. ( no chyba, że masz silnik z DPF-em to wtedy lejesz olej z VW 507.00 ale jestem pewien na 99,9% że nia masz DPF-a).
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz

                                                • krzem88
                                                  Ambiente
                                                  • 2012
                                                  • 156
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BJB 1.9 TDI PD 105 KM
                                                  • CHZD 1.0 TSI 115 KM

                                                  dziękuje Ci, nie mam na szczęście, więc zostaje norma 505.01

                                                  Komentarz

                                                  • PAOLO ESCO
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 6626
                                                    • Volkswagen
                                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                    Zamieszczone przez krzem88
                                                    zostaje norma 505.01
                                                    ale możesz lać zarówno olej ze specyfikacją VW 505.01 do wyboru SAE 5W/30 lub 5W/40 albo olej ze specyfikacją VW 507.00 o SAE 5W/30 i każdy z nich spełni specyfikację oleju VW dla Twojego silnika.
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...