Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czynnosci serwisowe w ASO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    słoń, nie po prostu taka mają marżę, bo skądś muszą brać kasę na wypłaty wszystkich prezesów i całej otoczki i hołoty

    Komentarz


    • #52
      a co mi tam,też dowale do pieca
      obydwie sprawy dotyczą żarówek świateł postojowych

      sytuacja number one:ja-zgłaszam przepaloną żarówkę świateł postojowych
      pan- proszę Pana nie trzeba zgłaszać,to jest jeden z punktów przeglądu także maechanik wyłapie

      efekt-powrót na hale po odbiorze bo jednak mechanik nie wyłapał


      sytuacja number two(po 2 latach) :ja-zgłaszam przepaloną żarówkę świateł postojowych(wiedziony oczywiście poprzednim doświadczeniem)
      pan-nie trzeba zgłaszać itd

      efekt: na lusterku wstecznym wisi kartka: " TWÓJ SAMOCHÓD ZOSTAŁ PRZESZEDŁ PRZEGLĄD OKRESOWY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI ZA CO GWARANTUJE: i tu podpis Pana ,który miał tam dyżur. No więc zobaczymy! (pomyślałem).I ku..wa myślicie,że wymienili tą zaj...ną żarówkę???ja pierd...
      za tydzień tam jadę i niech tylko znajdę jakieś głupawe kartki na lusterku...

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez tombiel
        słoń, nie po prostu taka mają marżę, bo skądś muszą brać kasę na wypłaty wszystkich prezesów i całej otoczki i hołoty

        to co piszesz to nic zlego. biznes musi sie zapinac. ale jesli jest drogo to wzamian chce miec bezkompromisowa jakosc uslug czego mi brakuje:-(

        wyslugiwajie sie darmowymi pracownikami/uczniami bez nadzoru lub lo prostu ignorancja to nie fair.


        myslicie ze co 15 km Wam filtr pow zmieniaja jesli macie auto flotowe?

        Cieszyc sie tylko ze polsysntetykow nie maja w beczkach bo na fakturze zawsze jest jest synt.


        Sa tez dobre strony ale nadal nie mam njestety zaufania.

        [ Dodano: Nie 11 Lis, 12 09:43 ]
        Zamieszczone przez słoń
        a co mi tam,też dowale do pieca
        obydwie sprawy dotyczą żarówek świateł postojowych

        sytuacja number one:ja-zgłaszam przepaloną żarówkę świateł postojowych
        pan- proszę Pana nie trzeba zgłaszać,to jest jeden z punktów przeglądu także maechanik wyłapie

        efekt-powrót na hale po odbiorze bo jednak mechanik nie wyłapał


        sytuacja number two(po 2 latach) :ja-zgłaszam przepaloną żarówkę świateł postojowych(wiedziony oczywiście poprzednim doświadczeniem)
        pan-nie trzeba zgłaszać itd

        efekt: na lusterku wstecznym wisi kartka: " TWÓJ SAMOCHÓD ZOSTAŁ PRZESZEDŁ PRZEGLĄD OKRESOWY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI ZA CO GWARANTUJE: i tu podpis Pana ,który miał tam dyżur. No więc zobaczymy! (pomyślałem).I ku..wa myślicie,że wymienili tą zaj...ną żarówkę???ja pierd...
        za tydzień tam jadę i niech tylko znajdę jakieś głupawe kartki na lusterku...

        zbieraj te karteczki. one maja wartosc kolekcjonerska ;-)

        Komentarz


        • #54
          Moda, Ubrania, Dodatki - największa szafa w sieci - Avanti24.pl

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez shok
            A co w przypadku jak auto zostało pomalowane przez aso zanim je kupiłeś?
            Lepszy numer rodem z ASO. Pracownik jeździł flotowym kombiakiem od nowości, ktoś mu po roku zaparkował w bagażniku. Oględziny rzeczoznawcy z firmy ubezpieczeniowej wykazały że samochód był już naprawiany. Było trochę perturbacji, okazało sie w końcu że przy rozładunku u dealera samochód spadł z lawety... I został sprzedany jako nowy.
            1.9 TDI-PD -> 1.6 TDI-CR -> 2.0 TDI-CR

            Komentarz


            • #56
              Ja tam nie zabardzo wierzę w te pismackie ankiety na telefon, ale z moich dotychczasowych kontaktów z ASO Renault i Skoda. Bezapelacyjnie wygrywa ASO RENAULT tak jak w ankiecie

              Komentarz


              • #57
                a macie jakieś doświadczenie z odrzuceniem reklamacji auta na gwarancji, bo nie był wykonywany przegląd/serwis w ASO?

                Niedługo strzeli mi 15kkm i zastanawiam się, czy nie wolę inaczej wydać kasy, którą będą chcieli pobrać ode mnie w ASO....

                Ostatnio Link,13945,2][tutaj link][/URL] przeczytałem, coś takiego:

                6 Z DALA OD ASO

                Kupiłeś nowy samochód – na gwarancji. Zbliża się czas przeglądu. Sprzedawca ostrzegał, że jeśli nie chcesz jej stracić, musisz stawić się w Autoryzowanej Stacji Obsługi.
                Do czego masz prawo? Zlekceważ to, co powiedział Ci sprzedawca. W sukurs kierowcom, którzy nie chcą przepłacać w ASO, a chcą zachować gwarancję, przychodzi Unia Europejska. Rozporządzenie Komisji Europejskiej z 1 czerwca 2012 roku numer 461/2010, zwane w Polsce GVO, stanowi, że kierowca nie musi już wybierać ASO i nie ryzykuje przy tym utraty jakichkolwiek praw. Zostało ono wydane, by chronić wolną konkurencję – to Ty wybierasz, na usługi w jakiej cenie masz ochotę się zdecydować (pod warunkiem, że użyjesz części oryginalnych lub porównywalnej jakości, a naprawy będą zgodne z zaleceniami technicznymi oraz specyfikacjami ustalonymi przez producenta). Rozporządzenie, wraz z sektorowymi wytycznymi do niego, reguluje też kwestię tzw. zamienników. Ich stosowanie nie ma wpływu na trwanie gwarancji

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez pugo
                  a macie jakieś doświadczenie z odrzuceniem reklamacji auta na gwarancji, bo nie był wykonywany przegląd/serwis w ASO?
                  hmmm..., sam kup odpowiedni olej, zapłacisz ok. 200zł z filtrem i robocizną; dostaniesz pieczątkę, skasowanie przeglądu w liczniku i takie tam...
                  ASO kasuje 80zł za litr oleju; za 160 kupisz z górnej półki 5-litrowy baniak, zostanie na dolewkę

                  u mnie pierwsze ASO na 30kkm (CAYC):
                  Zamieszczone przez qbec
                  29 903 km ASO: przegląd, wymiana filtra oleju i oleju 213,80 zł + olej
                  Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem...

                  mój szkodnik

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez lu5asz
                    Ja zmienilem koła w ASO i auto mi w prawo ściąga :evil:
                    ...Pikuś, mnie kiedyś wypuścili z ASO FIATA bez oleju w silniku.
                    Ale ze stemplem i fakturą.

                    A w ASO Skody pracował kolega.
                    Kiedyś mocno przestrzegał mnie przed jakością oleju z beczki.
                    Mówił coś o zlewkach... Ale chyba przesadzał.
                    Sądząc po cenie za litr, musi to być najlepszy olej na swiecie.

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez Voit
                      A w ASO Skody pracował kolega.

                      Kiedyś mocno przestrzegał mnie przed jakością oleju z beczki.

                      Mówił coś o zlewkach... Ale chyba przesadzał.
                      A ja był bym w stanie w to uwierzyć, niestety. :twisted:

                      Komentarz


                      • #61
                        Zawsze kupuję olej w bańce, 5 l.
                        Z teg, co wlelwm do silnika zawsze sporo mi zostaje.
                        poniewaz auto nie pobiera oleju, po kilku latach w garażu zebrało mi się kilka baniek z resztkami (po ok 1 l.) oleju. dokładniej olejów, różnych producentów.
                        I kiedyś rozmawiałem sobie o tym z szefem nieautoryzowanego warsztatu, niegdyś PLOMOZBYTU, obecnie prywatnej firmy.
                        Bywałem tam dość często, z różnymi samochodami, bo niedaleko mieszkałem.
                        Zawsze z ich usług byłem zadowolony - robili niedrogo i dobrze.
                        ... I wtedy właśnie szef wssomnianego warsztatu zaproponował mi olej z beczki.
                        No dobra, pomyślałem, może to jest wyjście. kupię tyle oleju ile potrzebuję, nie będę dokładał kolejnej bańki do kolekcji...
                        I wtedy szef warsztatu zaproponował mi, że da mi ekstra rabat i odliczy mi objętość oleju, który niepotrzebnie stoi w tych banieczkach w garażu...
                        Zabrałem samochód sprzed warsztatu i więcej tam nie wróciłem.
                        ...Co tak naprawdę jest w beczkach z olejem? Cholera jedna wie.

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez Voit
                          ...Co tak naprawdę jest w beczkach z olejem? Cholera jedna wie.
                          w beczkach z olejem jest... olej. przynajmniej jak się ją kupi od dystrybutora... potem jest w niej to co się wleje... dobrze że wodą nie da się chrzcić oleju :/
                          Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem...

                          mój szkodnik

                          Komentarz


                          • #63
                            Serwis poza ASO bez utraty gwarancji! :: Wykop.pl

                            Komentarz


                            • #64
                              Witam Panowie.
                              Ja od upłynięcia gwarancji przestałem jeździć do ASO z czymkolwiek.
                              Ostatnio tylko złamałem tę zasadę, bo zaistniała potrzeba wymiany świec zapłonowych (dojście do nich w BFQ jest masakryczne). Ale w związku z tym, że mam u nich 10% rabatu na części i robotę, to nie wyszło jakoś przesadnie wiele (68 zeta za robotę).
                              Rabat przyznawany jest każdemu, kto zakupi u nich kolejną furę po 5% za każdą.
                              Jeśli chodzi zaś o przeglądy, to mechanik dostaje od krawata kartkę z tabelką do sprawdzenia poszczególnych punktów auta i tę kartkę każdy powinien przynajmniej zobaczyć na oczy.
                              Ja zawsze żądałem wglądu i kopii na pamiątkę.

                              Komentarz


                              • #65
                                Witam,
                                gwarancja kończy sie 2013.07.31. przegląd II należy wykonać do 2013.07.15 będzie ok 25000 km. czy jest sens korzystac z ASO czy lepiej u sprawdzonego mechanika? co sądzicie?

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez artur135
                                  czy jest sens korzystac z ASO czy lepiej u sprawdzonego mechanika?
                                  Z własnymi materiałami IMO jak najbardziej dla pieczątki w książce GW co za kilka lat może mieć znaczenie przy odsprzedaży :P (oczywiście stoisz przy swoim aucie) poza tym przy takim zabiegu masz w późniejszym terminie szansę na GDM ze strony SAP a to może się przydać 8)
                                  Pozdr. Przemek

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez Przem78
                                    Zamieszczone przez artur135
                                    czy jest sens korzystac z ASO czy lepiej u sprawdzonego mechanika?
                                    Z własnymi materiałami IMO jak najbardziej dla pieczątki w książce GW
                                    Też tak mówię.
                                    artur135, kup świece, olej, wszystkie filtry i jedź do ASO, za samą robote nie zapłacisz dużo więcej jak u mechamika.

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      A dajcie spokój z tym ASO, nawet oleju nie umieją nalać... :lol: Właśnie odsysałem po ich "obsłudze" dobre ~300 ml bo na miarce było grubo ponad maks. :roll: Ciekawe czy nic się nie spieprzyło od takiego stanu oleju. Więcej auta ASO nie zostawię.

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Wrzucam linka do artykułu gdzie gość pojechał do ASO sprawdzić auto przez zakupem. W ASO wystawili fakturę za ponad 800z i stwierdzili, że z samochodem jest wszystko OK. Po jakimś czasię znajomy odkrył, że auto zostało zespawane z dwóch :diabelski_usmiech

                                        Link

                                        Oczywiście ASO nie ma sobie nic do zarzucenia! :twisted:
                                        VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez szkoda
                                          Zamieszczone przez bishop
                                          Jak kupujesz u 1 właściciela w umowie wpisujesz przebieg, stan bezwypadkowy i to ,że wszystkie elementy mają fabryczny lakier, i facet się musi podpisac pod tym, poprostu nie ma wyjścia albo jest pewny albo pdpisuje "wyrok " na siebie ...i masz w d... jakieś pieczątki z aso.
                                          potem spotykamy się w sądzie i możemy do usranej śmierci już sobie dowolnie definiować "stan bezwypadkowy" i "fabryczny lakier" bo takie pojęcia nie istnieją
                                          jak już jesteś taki ostry to lepiej definiuj PRECYZYJNIE w samej umowie co masz na myśli

                                          a co w sytuacji jak już mi dodefiniujesz, podpiszesz a ja za tydzień rozwalę błotnik, pomaluję, za pół roku znudzi mi się Twoja fura i przyjdę, że był malowany, i niezgodny z umową, oddajesz kasę?

                                          więc objaśniam, że tego typu stwierdzenia, jak i stwierdzenia o tym, że auto jest sprawne techniczne itp. ja mogę podpisywać w ciemno, nie jestem rzeczoznawcą, żeby moje stwierdzenia miały jakąkolwiek wiążącą wartość dla sądu na przykład.
                                          stan bezwypadkowy - jak nikt w nim nie zginął - definicja komisu Miecia s zoo
                                          bez kolizyjny- bez stłuczki :lol: :lol: :lol: :lol:

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X