Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czyszczenie szyb z lodu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czyszczenie szyb z lodu

    Zamieszczone przez leszekmw
    naprawdę jestem pod wrażeniem spalania tych nowych 1.4 tsi...
    spacerek z Piotrkowa Trybunalskiego do Szczecinka 420 km prędkość 90-100 średnie spalanie 4,8L
    Chcę pić z umiarem, ale umiar nie chce pic ze mną

  • #2
    Czyszczenie szyb z lodu

    Jak usuwacie lód z przedniej szyby? Ja dzisiaj skrobałem i porysowałem w kilku miejscach. Straszne gówno, te nowe szyby, auto 2 lat nie ma i już druga szybka i teraz porysowana... Jest jakiś patent na takie rysy od skrobaczki? Podobno NordGlass to usuwa?

    Komentarz


    • #3
      Tichy, stosuj odmrażać w płynie do szyb i nie będziesz miał rys
      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Biszczu
        Tichy, stosuj odmrażać w płynie do szyb i nie będziesz miał rys
        Tylko w płynie.Ja używam odmrażacza K2 ok 8 PLN,a poza tym jest bardzo skuteczny i ładnie pachnie
        zibi

        Komentarz


        • #5
          A ja nie używam odmrażacza. Szybę skrobię, a jak już jest ciężko, to odpalam auto na parę minut i czekam aż się lód roztopi.

          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

          Komentarz


          • #6
            Znam takiego, co audio odpala i lód sam się kruszy :lol:
            Długo używałem i popieram odmrażacz + nawiew od środka. Teraz mam podgrzewaną więc po ok. 2 minutach schodzi przy pomocy płynu i wycieraczek :diabelski_usmiech

            Komentarz


            • #7
              Polecam ten odmrażacz
              Strony nie znaleziono - Autoland

              Używam od kilku lat i moim zdaniem jest jednym z lepszych
              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

              Komentarz


              • #8
                ja od kilku dni po powrocie do domu schładzam szybę zimnym nawiewem i psikam odmrażaczem. Na razie się sprawdza
                Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                Komentarz


                • #9
                  ja korzystam z takiej skrobaczki:
                  Link
                  nie rysuje szyb, mam ją już 5 sezon.

                  Komentarz


                  • #10
                    Mata na szybę i zero rys!

                    Komentarz


                    • #11
                      Stosuję osłonę na szybę, później ląduje w bagażniku + odmrażacz w płynie (zazwyczaj MORS)
                      AMSOIL club

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez stefcio
                        ja korzystam z takiej skrobaczki:
                        Link
                        nie rysuje szyb, mam ją już 5 sezon.
                        murska robi robote :szeroki_usmiech

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Tichy
                          Jak usuwacie lód z przedniej szyby?
                          Włączam jej podgrzewanie i po ok. minucie usuwam wodę, w którą zamienia się lód, wycieraczkami. Prosto łatwo i przyjemnie, oraz bez rys
                          A jeśli chodzi o auto żony, które takowego podgrzewanie nie ma, to w ruch idzie odmrażacz do szyb Sonaxa zamiennie z matą na przednią szybę i problemu skrobania oraz rys brak.
                          Czarny Elegance

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez cysterniarz
                            Zamieszczone przez stefcio
                            ja korzystam z takiej skrobaczki:
                            Link
                            nie rysuje szyb, mam ją już 5 sezon.
                            murska robi robote :szeroki_usmiech
                            tez uzywam
                            choc auto na codzien stoi w garazu. ale jak jade gdzies w gory i stoi pod chmurka to tylko murska

                            Komentarz


                            • #15
                              A czy po odmrażaczu szyba nie jest zamazana? ja kiedyś kilka razy użyłem i efekt był taki, ze była pomazana jak cholera, wycieraczki nie chciały tego zmyć a przy minus 20 cięzko latac ze szmatą
                              Była: O1 2003 .19 TDI ASV
                              Jest Vectra 1.9CDTI 2008

                              Komentarz


                              • #16
                                ja jak zostawiam autko pod chmurka na noc a wiadomo ze jst mrozik spryskuje szybe odmrazaczem do szyb, jak lapie mroz czy pada snieg potem jest łatwiej usunąć lód

                                Komentarz


                                • #17
                                  U mnie jest tak:
                                  1. używanie odmrażacza w płynie powoduje masakryczne parowanie szyb od środka,
                                  2. używam skrobaczki z mosiężną końcówką. ale zawsze jak kończe jazdę, to przemywam szybę wycieraczkami aby usunąć np drobiny piasku,
                                  3. od czasu do czasu używam tzw pre icer, skondensowany płyn którym spryskuje szybę na noc. Czasami spisuje się świetnie i rano zero lodu na szybie.
                                  2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                                  2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                                  2009 Renault Clio MTV 1.4
                                  2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                                  2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A ktoś próbował usuwać rysy od skrobaczki?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Tichy
                                      A ktoś próbował usuwać rysy od skrobaczki?
                                      Nie da się.


                                      Murska nie rysuje szyb.
                                      Mam i używam do dwóch zim...
                                      Ale najpierw idzie odmrażacz w płynie - zazwyczaj taki, jaki trafię w promocji.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez stefcio
                                        ja korzystam z takiej skrobaczki:
                                        Link
                                        nie rysuje szyb, mam ją już 5 sezon.
                                        tak, tez to tam już kilka lat - niezniszczalna.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          jak ktos nie chce skrobac to polecam pre icer, mialem kiedys chyba z Nigrin rewelacyjny byl, dawal rade nawet w tegie mrozy, a jesli chwycilo to lod nie czepial sie tak szyby i rano poprawialem tylko odmrazaczem, teraz mam garaz wiec nie uzywam juz.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Nie ma sie co rozwodzic jeden kamien i szyba do wymiany 8) :diabelski_usmiech
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Kolego Tichy, skrobaczka Murska rządzi. Będę ją reklamował wszem i wobec, bo to genialny w swojej prostocie, fiński wynalazek.



                                              Ja kupiłem tu: (akurat mam w miescie ich sklep):

                                              Skrobaczka do szyb MURSKA - zimowe akcesoria samochodowe | Przedsiębiorstwo FRYDA - Sklepy Fabryczne Kegel-Błażusiak - producent Odzieży Roboczej, Obuwia Roboczego oraz Pokrowców na Fotele Samochodowe Odzież Robocza & Pokrowce miarowe do samochodów

                                              Dziwie się że szerzej nie reklamują tej skrobaczki oraz że kosztuje ona marnych kilka złotych, bo dałbym za nią nawet ze 20-30 zeta, bo jest warta takiej ceny.

                                              Wpisz w google "skrobaczka Murska" orqaz nazwę swojego miasta i poszukaj, gdzie ją kupić. Ja wolę kupić takie cuś bezpośrednio w sklepie, bo pewnie na Allegro roi się od podrób.

                                              Tajemnice tej skrobaczki to odpowiedni stop, z którego jest wykonana ta blaszka do skrobania, samo wykonanie blaszki (ostra i idealnie równa krawędź), kąt pod jakim jest zamocowana, odpowiednia twardość blaszki (twardsza od lodu, ale miększa od szkła). Piasek NIGDY nie wbija się do tej blaszki (jak ma to miejsce w przypadku plastikowych skrobaczek) i przez to szyba nie jest porysowana. To właśnie mikroskopijne ziarenka piasku wbite w plastikową krawędź skrobaczki rysują szybe.

                                              Ostatnio kupiłem tacie i teraz tata boleje nad faktem, że przez 20 lat jeździł i skrobał plastikiem, a tu takie cudeńko za parę złociszy i lód schodzi jak złoto, a szyba nie porysowana.
                                              Pozdrawiam tom_tom

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez tom.tom
                                                Piasek NIGDY nie wbija się do tej blaszki (jak ma to miejsce w przypadku plastikowych skrobaczek) i przez to szyba nie jest porysowana. To właśnie mikroskopijne ziarenka piasku wbite w plastikową krawędź skrobaczki rysują szybe.
                                                W nia sie nie wbija, ale potrafi podejsc niestety przed i wtedy jest problem. Tez jej uzywam juz druga zime i jestem zadowolony. Trzeba tylko uwazac przy uszczelkach, zeby ich nie pociac i lakieru nie porysowac.

                                                A przesiadlem sie z takiej, ktora byla z twardej gumy i cienki lod szedl bez problemu, gorzej jak bylo go bardzo grubo. Chociaz jak jest grubo lodu, a czasem sie tak zdarza jak jest odwilz i popada taki mokry snieg, ktory zamarznie, to uzywam brutalnej metody - butelka z ciepla woda, nie wrzatek
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Trzeba tylko uwazac przy uszczelkach, zeby ich nie pociac i lakieru nie porysowac.
                                                  Potwierdzam, niestety ja u siebie porysowałem lakier na drzwiach, nie zauważyłem kiedy skrobaczka omsknęła się po uszczelce
                                                  Pozdrawiam,
                                                  Andys

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X