Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poziom oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Poziom oleju

    eaglemirek, zostańmy jednak przy tym ze to Katowice :diabelski_usmiech :szeroki_usmiech

  • #2
    Poziom oleju

    Koledzy nie wiem czy już to było pewnie tak - jak na tym badziewnym bagnecie odczytać poziom oleju?
    Czy jest jakiś sposób aby uczynić go bardziej czytelniejszym?
    Czarny bagnet i przy tym czarny olej i weź tu odczytaj poziom - ni kuta nie da się
    Wyjmuję z silnika, wycieram, wsadzam ponownie i... gów...o nic nie widać :evil:
    To już rozwiązanie w O1 było o niebo lepsze.

    Czy jest jakiś sposób aby dało się to odczytać?

    Żeby ten kto wymyślił taki bagnet zesrał się w najnowsze spodnie

    Chodzi o O2 przed FL

    Dzięki
    Moja Skodzina

    Skoda Octavia II -
    Opel Astra III -

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez krzygaj
      Żeby ten kto wymyślił taki bagnet zesrał się w najnowsze spodnie
      hhahhaahahahaah

      No cóz moze do okulisty trzeba się wybrać :diabelski_usmiech
      a tak powaznie ja nie miałem problemu z odczytaniem stanu oleju, a był juz kiedyś taki temat na forum - wiec nie jestes sam
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        No dobra przeczytałem kilka postów i widzę, że nikt nie ma rozwiązania na zjebany bagnet w BKD - no cóż będę polegał na żółtej kontrolce o niskim poziomie oleju :shock:
        Moja Skodzina

        Skoda Octavia II -
        Opel Astra III -

        Komentarz


        • #5
          krzygaj, hmm, mówisz, że w BKD nie idzie odczytać poziomu oleju na bagnecie?
          Ja jakoś nie zauważyłem, ale może przez to, że mam wadę -0,5
          obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
          wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

          Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

          Komentarz


          • #6
            mamaj12, no ja też -0,5 i -0,25 ale w O1 i innych autach w niczym to nie przeszkadza by odczytać poziom oleju a tu dupa - czyli podsumowując nie ma żadnego patentu by to obejść :?

            wada na "-" to jest do "dali" a tu nawet jak bagnet mam pod nosem to nie idzie
            Moja Skodzina

            Skoda Octavia II -
            Opel Astra III -

            Komentarz


            • #7
              Jak wygląda ten bagnet w BKD? :diabelski_usmiech

              Komentarz


              • #8
                krzygaj, faktycznie te bagnet do najlepszych i najbardziej czytelnych nie należy. Ale bez przesady, wystarczy robić to za dnia, a nie w nocy. Może masz całkiem poniżej? Dolej po trochu sprawdzając. Przecież tam widać kiedy jest olej na bagnecie, a kiedy go nie ma.

                demmsi, ano ma dwie kulki i pomiędzy nimi węższy odcinek, w którym powinien się mieścić poziom oleju. Dla ułatwienia całość jest z czarnego plasiku.
                Ja tu tylko sprzątam...

                Komentarz


                • #9
                  demmsi, fatalnie


                  [ Dodano: Pią 29 Mar, 13 19:26 ]
                  Puchacz, nie no generalnie widzę, że olej jest na bagnecie, ale stwierdzenie jego poziomu - to już graniczy z cudem.
                  Nawet próbowałem takiej metody - wyciągam bagnet, wycieram, wsadzam, wyciągam i jadę ręcznikiem papierowym od góry i sprawdzam od którego momentu zaczyna naciągać olej - i to wydaje mi się, że jest poziom - tylko nie mam pewności, że podczas wyciągania gdzieś na bagnecie olej nie osadzi się z prowadnicy i zafałszuje wynik :shock:
                  Moja Skodzina

                  Skoda Octavia II -
                  Opel Astra III -

                  Komentarz


                  • #10
                    No to już teraz wiem o co chodzi :szeroki_usmiech

                    Musze powiedzieć, że bagnet w moim BXE to mercedes przy waszych :diabelski_usmiech

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja użyłem drobnego papieru ściernego. Teraz bagnet na dole mam srebrny i dużo lepiej widać.

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja mam taki sam bagnet i po prostu mnie wk**w bierze jak mam sprawdzić poziom oleju.

                        BTW Próbował ktoś czy da się włożyć "normalny" bagnet, na którym wszystko widać??
                        [/code]

                        Komentarz


                        • #13
                          Panowie a kto to sprawdza olej w silniku :szeroki_usmiech ja tez mam BKD i po wytarciu bagnetu do sucha nie ma problemu z odczytem co innego jak się wyjmuje za pierwszym razem :wink:
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz


                          • #14
                            Aż zerknąłem sobie dziś na bagnet i dalej nie sprawił mi on większych problemów z odczytem.
                            Czarne na białym to nie jest, ale żeby nie móc odczytać....

                            Cyknąłem fotki, szału nie robią, ale myślę, że widać, że odczyt jest (bez aptekarskiej precyzji, ale jest).
                            Zdjęcie - 30.03.2013 | Fotosik.pl
                            obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                            wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                            Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              mamaj12, nie chce wiedziec jakim glutem smarujesz silnik :diabelski_usmiech
                              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                              Komentarz


                              • #16
                                mamaj12, no nie wiem jak dla mnie z tych 2 zdjęć po lewej stronie 2 i 3 od góry wynika, że masz ponad stan (górna kulka jest umazana olejem) - a jakim cudem twierdzisz, że to są te kreseczki co zaznaczyłeś, to nie wiem :P
                                Moja Skodzina

                                Skoda Octavia II -
                                Opel Astra III -

                                Komentarz


                                • #17
                                  Nexus6, swojego czasu jedynym słusznym polecanym na forum
                                  krzygaj, mówisz, że przelane... to wytłumacz jakim cudem przed kulką bagnet jest suchy?
                                  obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                                  wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                                  Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    mamaj12, nie mam pojęcia u mnie po wytarciu i ponownym włożeniu całość jest mokra - i gów...o widać - przelane to raczej nie mam, bo jakiś czas temu zaświeciła mi się kontrolka o niskim stanie i dolałem może z 200ml i jeżdżę, a to było z jakieś 2tys km temu
                                    Moja Skodzina

                                    Skoda Octavia II -
                                    Opel Astra III -

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      A myślałem, że tylko ja miałem ten problem, w piątek sprawdzałem pierwszy raz poziom oleju w mojej Octavii i pierwsza myśl po wyjęciu bagnetu była mniej więcej taka, co to ku*wa jest? :shock: ale po wytarciu i przyjrzeniu się bagnetowi jakoś dałem radę

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Koledzy odświeżę temat - czy jest możliwe sprawdzenie poziomu oleju za pomocą VCDS?
                                        Moja Skodzina

                                        Skoda Octavia II -
                                        Opel Astra III -

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez krzygaj
                                          Koledzy odświeżę temat - czy jest możliwe sprawdzenie poziomu oleju za pomocą VCDS?
                                          Spójrz w mojego posta: Link
                                          Chociaż u mnie po wymianie wartość była taka sama

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez mamaj12
                                            Nexus6, swojego czasu jedynym słusznym polecanym na forum
                                            krzygaj, mówisz, że przelane... to wytłumacz jakim cudem przed kulką bagnet jest suchy?
                                            Ja mam dokladnie ta sama sytuacje.Ze po dolaniu a dolalem niewiele bo bylo juz na kresce mini.Kulka jest po wyjeciu przetartego wczesniej bagnetu mokra a ponizej niej jest do polowy suchy bagnet.Wiec jest to kwestja tego ze w rurce od bagnetu zaciagasz odrobina oleju.Wazne aby patrzec czy jest mokry dokladnie caly bagnet. A to swiadczyloby o totalnym przelaniu.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Re: Poziom oleju

                                              Zamieszczone przez krzygaj
                                              Koledzy nie wiem czy już to było pewnie tak - jak na tym badziewnym bagnecie odczytać poziom oleju?
                                              Czy jest jakiś sposób aby uczynić go bardziej czytelniejszym?
                                              Czarny bagnet i przy tym czarny olej i weź tu odczytaj poziom - ni kuta nie da się
                                              Wyjmuję z silnika, wycieram, wsadzam ponownie i... gów...o nic nie widać :evil:
                                              To już rozwiązanie w O1 było o niebo lepsze.

                                              Czy jest jakiś sposób aby dało się to odczytać?

                                              Żeby ten kto wymyślił taki bagnet zesrał się w najnowsze spodnie

                                              Chodzi o O2 przed FL

                                              Dzięki
                                              Krzygaj, ciesz się że nie sprawdzasz poziomu oleju w przekładniach kierowniczych i skrzyniach biegów maszyn roboczych, gdzie bagnet jest w postaci zwykłego, nie polerowanego pręta a olej jeśli nie jest niczym innym zabarwiony jest po prostu biały

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Co jakiś czas sprawdzam poziom oleju, ale przyjąłem zasadę, że jak jest bagnet mokry, to jest OK - nie zagłębiam już się dokładnie w jego poziom
                                                Myślę, że jakby było mało, to "sprytna" Skodzina mrugnie do mnie odpowienią lampeczką
                                                Póki co dłuższych tras nie planuję także nie ma chyba obawy, że się zatrze.

                                                I pewnie tak zostanie... - profilaktycznie raz w tygodniu sprawdzam
                                                Moja Skodzina

                                                Skoda Octavia II -
                                                Opel Astra III -

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X