Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

xenon Osram D1S Night Breaker Unlimited

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Niemam zdjęcia Mirek

    BTW - nie krytykuję tylko oceniam na podstawie zdjęcia, może to zdjęcie poprostu robi takie wrażenie.
    Spróbuje jutro u siebie pstryknąć kalkulatorem i porównać z tym co widać "LIVE"

    Komentarz


    • #52
      KulfonP, jest kilka szkół ustawiania świateł - jedna - tak jak piszesz - lewe niżej, prawe wyżej, jednakże w przepisach jest napisane, że mają być ustawiane lewe i prawe tak samo - masz to nawet napisane na reflektorach - ma być 1% pochylenia dla obu lamp. Nie sądzę, że w samochodzie lewa lampa jest zamontowana fizycznie niżej od prawej, no chyba że u Czechów, bo Skoda tak właśnie ustawiała lampy w nowych autach - czyli błędnie - czym przyznali się w jednym z TPI i była akcja warsztatowa przedsprzedażna.
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • #53
        Enriquez schodek w przysłonie reflektora robi tę właśnie różnicę między lewa strona auta a prawą czego na tych zdjęciach zbyt dobitnie nie widać (patrząc daleko do przodu może widac tam jakąś róznicę ale mizerną) - stąd moje wątpliwości i "głębokie wywody filozoficzne" .
        Wspomniany schodek przysłony sprawia, że lewa cześć jezdni oraz lewe pobocze jest oświetlona krócej i niżej niż prawa strona i prawe pobocze.

        Absolutnie się zgadzam, że lampy Lewa i Prawa powinny byc ustawione na taki sam poziom tak jak piszesz co najdobitniej widać "na ścianie".

        Pierwsze lepsze zdjęcie z sieci dla zobrazowania o czym piszę i jak ja to widzę w swoim dupowozie:

        Komentarz


        • #54
          Zrobię fotki na ścianie, wyraźnie widać u mnie to co na powyższym zdjęciu
          Marek

          Komentarz


          • #55
            pstrykacz,

            jak coś mogę podjechać i porównamy światła bo mój sprzęt foto nie ma 2/3 (tylko ISO moge przestawić) z podanych przez ciebie ustawień (Lumix TZ5)

            no i na ustawienie świateł tez będzie trzeba się wybrać bo coś mi się wydaje że przy wymianie zderzaka coś było poskładane nie tak (na 100% był odpalany bez lamp bo na wszystkich żarówach świeciły błedy na kompie

            Komentarz


            • #56
              Spoko, ja zamierzam w sobotę porobić nowe fotki świateł, jakby co to zapraszam.
              Marek

              Komentarz


              • #57
                Mr0czny, jaki przebieg - ile lat zrobiłeś na ksenonach starych :?:
                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                GVI 1.4TSI
                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                Komentarz


                • #58
                  pisałem wcześniej 8 lat 140 kkm

                  Komentarz


                  • #59
                    KulfonP, spoko, załapałem o co Ci chodzi - w O2FL bez ksenonu, na soczewce można to wycięcie przysłony wyprostować - jest ruchoma. W ksenonie już nie ma takiej opcji.
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #60
                      a nie wiem czy jest czy można by założyć taki temat kto jaką barwe ma xenona bo to chyba też bedzie miało wpływ na światło, ja aktualnie nie moge sie zdecydować jaką barwe dać
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez eaglemirek
                        KulfonP, pokaż swoje - po krytykujemy i my
                        OK wywołany wczora z wieczora do tablicy publikuję materiał fotograficzny prosto z lasu:

                        Aparat EOS450D, szkło 17-55 f/2.8, ISO=400, WB=światło dzienne

                        OSRAM XENARC ORIGINAL D1s (2 miesięczne)

                        1/8 sekundy, światłocień na brązowych drzwiach jakiegoś tam garażu:





                        Las, 1/13s



                        Las, 1/10s



                        Las, 1/8s



                        Las, 1/5s to zdjęcie moznaby porównywac z Waszymi robionymi przy f/1.8



                        Las, 1/3s Tutaj wyraźnie widac asymetrię oświetlenia




                        A teraz dla odmiany fotki z nieoświetlonej drogi - widać jak na dłoni asymetrię strony L i P, lewa "sunie" po lewym pasie podczas gdy prawa wyraźnie wyżej oświetla pobocze:

                        1/10s, f/2.8



                        1/8s, f/2.8



                        1/5s, f/2.8



                        1/3s, f/2.8

                        Komentarz


                        • #62
                          nic lepszego pod ręką nie było jak NExus 5

                          ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                          zna ktoś jakiś zakład w okolicy Katowic fgdzie można fachowo ustawić xenony bo patrząc na wasze fotki to wydaje mi się że są za bardzo zjechane w dół i na boki ?

                          Komentarz


                          • #63
                            Mr0czny - zdjęcie z kalkulatora może nie powala ale ja nic takiego co piszesz w twoim przypadku nie widzę...

                            Komentarz


                            • #64
                              Ja bym tam nic nie robił, teren nierówny więc nie widać zasięgu.
                              Marek

                              Komentarz


                              • #65
                                Panowie jak doznania po prawie roku użytkowania? Czy stojąc aktualnie przed wyborem kupić czy nie to jaka była by decyzja? Warto wydawać te 600pln?
                                PerfectService by DGW
                                Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
                                Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
                                Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

                                Komentarz


                                • #66
                                  Warto, światła świetnie oświetlają drogę

                                  [ Dodano: Pon 28 Gru, 15 13:17 ]
                                  Odświeżę trochę temat.

                                  Wczoraj zrobiłem fotki nowych palników jakie zamontowałem(takie widzimisię).


                                  Parametry takie same jak poprzednie moje fotki, czyli 1/4s f1,8 ISO400, 4300K
                                  Marek

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    pstryczek, co teraz tam masz?
                                    PerfectService by DGW
                                    Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
                                    Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
                                    Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Teraz mam Osram Cool Blue. Pojeżdżę rok i będę miał porównanie. Na razie NB są lepsze jak dla mnie :P
                                      Marek

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez Adrian
                                        Panowie jak doznania po prawie roku użytkowania? Czy stojąc aktualnie przed wyborem kupić czy nie to jaka była by decyzja? Warto wydawać te 600pln?
                                        Ja bym drugi raz 600 pln nie wydał. Zdjęcia porównawcze na pierwsze stronie wątku.
                                        Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          gieu, ja jednak się zdecydowałem na zakup i w porównaniu do poprzednich ori jest ogromna zmiana. Porównanie mam bo ostatnio codziennie wracałem o 1 w nocy tą samą trasą, tydzień jeździłem na starych i tydzień na NB. I jak dla mnie jest jaśniej.
                                          PerfectService by DGW
                                          Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
                                          Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
                                          Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Panowie, a ja Wam pokażę jak wygląda porównanie ori lamp 8 letnich i nowych sztuk. Próbowałem czyścić soczewki lecz niewiele to dało. Szukanie super żarówek niewiele zmieni. Jak odbłyśnik jest już zmęczony to nie da rady nic poprawić. Moje żarówki mają 3 lata. Jest to podstawowy xenon osram 4150. Jak już pisałem wcześniej - lampy nóweczki. A wygląda to tak:

                                            Przed:
                                            ]"]Photo Storage

                                            Po:
                                            ]"]Photo Storage

                                            Trochę polowałem na te lampy, ale udało się wyrwać w bardzo dobrej cenie. Na drodze jest wreszcie mega jasno
                                            O czarnulę dba Robekcool http://www.k-mot.pl/page7.php
                                            Graty i płyny ustrojowe zapewnia Kondzio http://www.oilspa.pl/

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              cześć..
                                              tak i ja chce kupić nowe żarówki , chłopak na forum a4 ma Philips 4850K po 320 i ostramy jakieś po 280 . co mam brać ?
                                              chyba ze jeszcze coś innego..
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Tylko Osram NightBreaker. Philipsy mocno narażone na podróbki, zresztą nawet oryginały są chińskie :evil:
                                                Marek

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  [b]pstryczek[/b możesz mi pokazać je gdzieś w internecie , a allegro ? bo nie mogę znależć , same jakieś tanie mi wyskakują ..chodzi mi o ksenony oczywiście..
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Pierwsze z wyświetlonych
                                                    Night Breaker
                                                    Marek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X