Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Było buuum Octavia VS Peugeot 1:0

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    phrix, pokaż mi ustawę, rozporządzenie, które jest obowiązującym aktem prawnym w Polsce nakazujące demontaż haka. Nie mogłem niczego takiego znaleźć w PoRD.

    Nie jestem też pewien czy UE odgórnie nakazuje demontaż kuli, gdy jest on nieużywany. Wiem, że w Beneluxie, Francji są problemy i duże kary, kiedy jedzie się z hakiem.

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez idas
      kowaltom99, podloga w bagazniku jest cala?
      Jesli tak to raczej nic sie powaznego nie stalo.
      Klapa bagaznika nie jest porysowana?
      Sprawdzałem - nie ma żadnego zdeformowania, wyciągnąłem nawet koło zapasowe - podłoga wygląda OK.

      [ Dodano: Sob 19 Sty, 13 09:14 ]
      Zamieszczone przez phrix
      nie ma podstaw to nie Niemcy gdzie nie wolno jeździc z hakiem

      w Polsce nie ma przepisu który by tego zakazywał
      W Polsce z tego co wiem nie ma przepisu ale w UE podobno są. Od czasu wejścia do wspólnoty te przepisy dotyczą nas również :

      W związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej zmieniły się przepisy dotyczące haków holowniczych...

      Na terenie Unii Europejskiej zgodnie z przepisami wszystkie Haki muszą mieć odczepiany zaczep kulowy.

      Należy pamiętać, że kiedy jedziemy bez przyczepy, kula musi być zdemontowana. W tańszych urządzeniach, żeby to zrobić, trzeba odkręcić mocujące go śruby, w droższych robi się to automatycznie.
      Informacje zaczerpnięte z Interneru specjalistą nie jestem i nie chcę nikogo wprowadzać w błąd ale w instrukacjach obsługi haków widnieje zapis o obowiązku jego demontażu. Nawet podczas zakupu haka w polskiej firmie zwrócono mi na to uwagę. ( zakładam, że producent zna przepisy)

      Jeżeli o logikę chodzi to gdy ciągne przyczepę, jest to oznaczone światłami odblaskowymi i mijania. Natomiast przy pustym haku jest on niewidoczny dla kierujących.

      PS; Sam też mam stale zapięte kule. Szkoda mi czasu na szukanie przepisów, dociekliwi mogą napisać maila np. do firmy HAK POL zakładam że chętnie odpowiedzą i będą znali wytyczne jako producent.

      Napisze tak.
      Policja była, sprawdziła dokumenty.
      Dowód rejestracyjny żonie oddali - można autkiem jeździć.
      Sprawca dostał mandat i go przyjął.

      Skoro Policja się nie czepiała haka - to znaczy, że nie ma potrzeby demontażu.

      Komentarz


      • #28
        Panowie i dobrze, że takiego haka nie trzeba zdejmować. Jak ktoś nie ma w głowie to niech mu leci po kieszeni (kierowca puga). Co z tego, że zderzak się posypał... Niech uważa jak jeździ i tyle- teraz będzie miał nauczkę aby zachować bezpieczną odległość albo jeździć uważniej :diabelski_usmiech

        Komentarz


        • #29
          To wszystko zależy co i z jaką prędkością wjechało w tyłek. Tym razem hak uratował dupsko, ale innym razem może być powodem większych szkód (naruszone podłużnice to duuuuuuży problem). Grunt, że nikomu nic się nie stało

          Komentarz


          • #30
            panowie. niedawno wjebalem sie na taki hak. kurwowalem jak cholera. nie wzywalem policji. ale powiedzcie co policjanci robia jak taki oacjent nie ma zlozonego haka

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez xtremesystems
              panowie. niedawno wjebalem sie na taki hak. kurwowalem jak cholera. nie wzywalem policji. ale powiedzcie co policjanci robia jak taki oacjent nie ma zlozonego haka
              Pisałem wyżej - nic nie robią za niezłożony hak.
              Dobrze rozumiem - Ty wjechałeś komuś w tyłek z hakiem?
              Mogłeś wezwać policję - i miałbyś dodatkowo mandat na parę PLN.

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez kowaltom99
                wypadły 2 czujniki (pewnie tylko się wypięły z zatrzasków i wiszą na kablach - bo cały czas PDC piszczy- muszę podłączyć VCDS i sprawdzić czy żyją)
                Jakiś czujnik musi być padnięty. Miałem tak samo jak mi padł 1 z czujników.
                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez kiki
                  Panowie i dobrze, że takiego haka nie trzeba zdejmować. Jak ktoś nie ma w głowie to niech mu leci po kieszeni (kierowca puga). Co z tego, że zderzak się posypał... Niech uważa jak jeździ i tyle- teraz będzie miał nauczkę aby zachować bezpieczną odległość albo jeździć uważniej :diabelski_usmiech
                  Załóż np taką sytuację że jedziesz motocyklem i przed tobą coś się dzieje i nie masz szans uniknąć kłopotów i musisz "położyć" motocykl i jedziesz na dupie wprost w hak z tyłu.... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
                  Wg mnie hak powinno się demontować gdy nie jest używany.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X