Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • no to moze teraz w drugą strone, komu więcej pali :szeroki_usmiech
    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

    Komentarz


    • piramida, jak chciałem zobaczyć ile wyciągnie na 3-cim biegu, to spalanie na kompie pokazywało 12l. a to było dosłownie parę sekund. :P
      mkII 20VT (600h worked)
      Roooooomster

      Komentarz


      • Zamieszczone przez abstinent
        Panie i Panowie,ustanowiłem swój nowy rekord, nie wiem jak to zrobiłem ale udało mi się zejść do 3,4l/100 :diabelski_usmiech
        Tradycyjnie był to odcinek od ślimaka w Skoczowie do Bielska
        Jak Ty to robisz?! Szczerze, naprawdę podziwiam. Miałem dziś dwa razy tę samą trasę, ok. 100 km w jedną stronę, przejazd przez 2 miasta (niespecjalnie duże) no i oczywiście wioski po drodze (więc zwalnianie do 60). Ruch niewielki, średnia ok. 70 km/h (z kompa), spalanie 5,0/4,9 l/100 km. Spalanie rzędu 3,4 l to nawet nie widziałem na chwilowym. Jechałem na tempomacie ustawionym na ok. 110 km (rzeczywiste z GPSu ok. 100 km/h), a jeden kawałek był naprawdę niezłej drogi (oczywiście jak na Polskie warunki). Tak już z czystej ciekawości, z jaką prędkością jechałeś (ile obr/min), jakie opony (tzn. rozmiar, szerokość), czy klima była włączona?

        piramida, 12 l to Pan Pikuś, mi czasem jak przycisnę przy ruszaniu to i pod 50 l potrafi pokazać

        Komentarz


        • 850 km
          Nad morze i nazad: 5,17 według dystrybutora, 4,6 l według kompa.

          Spalanie spalaniem, ale mi się dane rzeczywiste i z kompa rozjeżdżają. :roll:

          Komentarz


          • szachu, klimatronic off, radio nie pamiętam, CB off, but w podłodze off, tempomat off
            :szeroki_usmiech gumy 205/55/16
            prędkość to ok 80/h, z tym że jak jest z górki to przyśpieszam do 110-120 ale powoli, pod górkę powoli zwalniam, ot cała filozofia, jeszcze fajnie się za kimś uczepić
            no i trzeba wziąć pod uwagę że to odcinek ekspresowej :wink:

            Komentarz


            • Zamieszczone przez abstinent
              szachu, klimatronic off, radio nie pamiętam, CB off, but w podłodze off, tempomat off
              :szeroki_usmiech gumy 205/55/16
              prędkość to ok 80/h, z tym że jak jest z górki to przyśpieszam do 110-120 ale powoli, pod górkę powoli zwalniam, ot cała filozofia, jeszcze fajnie się za kimś uczepić
              no i trzeba wziąć pod uwagę że to odcinek ekspresowej :wink:
              No i wszystko jasne Gumy masz takie jak ja, tylko ja nie jeżdżę 80 km/h z zapiętą piątką po ekspresówce (bo pewnie jechałeś na "5"?) :diabelski_usmiech . Jakie miałeś obroty? Pewnie tak w okolicach 1,5k? Ja staram się nie schodzić poniżej 2k, a na trasie to też czasem przyciskam, co by turbinka trochę popracowała i łopatki się nie zapiekły Wg. mnie szkoda samochodu i nerwów na taką jazdę.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez szachu
                No i wszystko jasne Gumy masz takie jak ja, tylko ja nie jeżdżę 80 km/h z zapiętą piątką po ekspresówce (bo pewnie jechałeś na "5"?) :diabelski_usmiech . Jakie miałeś obroty? Pewnie tak w okolicach 1,5k? Ja staram się nie schodzić poniżej 2k, a na trasie to też czasem przyciskam, co by turbinka trochę popracowała i łopatki się nie zapiekły Wg. mnie szkoda samochodu i nerwów na taką jazdę.
                masz bxe no to chyba wiesz jakie są obroty przy 80/h, cały czas 5-ka, poniżej 80 4bieg
                a o przedmuchanie bebechów to dość często dbam :twisted: ważne co by nie cisnąć na chama z takich niskich obrotów :diabelski_usmiech

                Komentarz


                • Zamieszczone przez szachu
                  No i wszystko jasne
                  no właśnie :lol:
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez abstinent
                    masz bxe no to chyba wiesz jakie są obroty przy 80/h, cały czas 5-ka, poniżej 80 4bieg
                    wiem jakie są obroty, dlatego wolę przy 80 jechać jednak na "4" Wg. szkoda silnika, oczywiście na ekspresówce jedzie się inaczej, nie ma takiego wachlowania obrotami jak przy jeździe tradycyjną "Polską drogą"

                    Komentarz


                    • Małe podsumowanie po Chorwacji (podróż tam i z powrotem + wypad do dubrownika i splitu i na miejscu troszkę) 3980 km, średnie spalanie z tankowań 4.81939....(komputer pokazał 4.7), a średnia prędkość w granicach 70km/h. Samochód - 2 dorosłe + dziecko i prawie pełen bagażnik
                      Co do trasy to:
                      Toruń-Bielsko-Biała-Żywiec-Zylina-(trasa nr 1,69 12) -Bratysława(autostrada)-przez Węgry nr86- nstępnie Chorwacja (od granicy przez Zagrzeb Split aż do Makarskiej autostrada, a potem nadmorska 8 ) - odległość 1602 czas 20,5 h
                      Drvenik-Makarska ( 8 ) potem autostrada aż pod granice ze Słowenia - następnie przez Słowenię bocznymi drogami- Austria od Mureck poprzez Graz Wiedeń Bratysławę aż do Zyliny autostrada - potem już jak w tamtą stronę (Żywiec -BB- Łódź-Toruń)>Niestey ten ostatni etap w dzień to porażka :evil: (do okolic Zyliny 1150km w 13h, a potem przez Polskę 520 km w prawie 9 h :evil: )

                      Komentarz


                      • Poprzednio miałem OI 1.9 TDI 90 KM i w porównaniu z tamtym samochodem trochę zawiodłem się na spalaniu 1.9 BXE. Wychodzi mi, że spala ok 1 litra więcej niż poprzedniczka, szczególnie w mieście. Jeśli chodzi o spalanie to wygląda to następująco (wg komputera)
                        Miasto (Gdańsk, 10 km od pracy do domu):
                        - godziny szczytu, korki: 8-9 l
                        - wieczór/weekend, światła co kawałek, jazda płynna choć co kawałek wlokę się w sznurku samochodów - 7 l
                        Trasa:
                        - 5.0 (rekord) - jadąc przez sporą część trasy 80-90 km/h
                        - 5.9 - autostrada z prędkością 140 km/h
                        - 6.5 - autostrada z prędkośćią 160 km/h

                        Komentarz


                        • mati76, chciałbyś aby 105KM paliło mniej niż 90KM? :roll:
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez mati76
                            Poprzednio miałem OI 1.9 TDI 90 KM i w porównaniu z tamtym samochodem trochę zawiodłem się na spalaniu 1.9 BXE. Wychodzi mi, że spala ok 1 litra więcej niż poprzedniczka, szczególnie w mieście.
                            no ale masz teoretycznie 15KM więcej no i waga też trochę większa, fizyki się nie oszuka.
                            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez AdamB
                              mati76, chciałbyś aby 105KM paliło mniej niż 90KM? :roll:
                              nie chciałbym by paliło mniej ale podobnie szczególnie, że wg producenta spalanie powinno być zbliżone do mojej poprzedniej octavii i pojemność ta sama... Generalnie nie ma z tym większego zmartwienia, po prostu spodziewałem się mniejszego spalania i tyle

                              Komentarz


                              • mati76, ladne podsumowanko, pozwol ze wkleje swoje wartosci to sobie porownarz, ze wcale nie masz tak zle

                                Miasto (Gdynia, 8 km z domu do pracy i do domu):
                                - godziny szczytu, korki: 9.5-10.5 l
                                - wieczór/weekend, światła co kawałek, jazda płynna choć co kawałek wlokę się w sznurku samochodów - 8.3 l
                                Trasa:
                                - 6.2 (rekord) - jadąc przez sporą część trasy 80-90 km/h, ale nie bede tak jezdzil
                                - 7.0 - autostrada z prędkością 140 km/h
                                - 7.5 - autostrada z prędkośćią 160 km/h
                                Marek



                                Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                Komentarz


                                • marbab, ale Ty masz 2l i do tego 4x4 to co się dziwisz

                                  Komentarz


                                  • O masz to moje BKD DSG pali tyle samo - da sie :twisted:
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • szachu, ja sie specjalnie nie dziwie. Na to co mam to i tak pale nie wiele wiecej.

                                      Maicroft, czyli pali w normie
                                      Marek



                                      Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                      Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez loru
                                        waga też trochę większa
                                        nieeeeeeeeeeeeeeee :!: :!: :!: :!: :!: :szeroki_usmiech
                                        saport techniczny baj DGW
                                        była BKD+DSG '05 120kkm
                                        była BXE '08 190kkm
                                        no i nie ma :-)

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez szkoda
                                          nieeeeeeeeeeeeeeee :!: :!: :!: :!: :!: :szeroki_usmiech
                                          przecie napisałem trochę , nie... :P
                                          O1 1.9 TDI - 1270
                                          O2 1.9 TDI - 1295
                                          :diabelski_usmiech

                                          a dobra to temacik o spalani to ostatnio jakaś sierota jestem bo mi wyszło 6.08 l/100km
                                          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                          Komentarz


                                          • ja juz przestałem liczyc, podjezdzam pod dystrybutor i zawsze płace około 200 :szeroki_usmiech a na liczniku mam przebieg pomiedzy 500-600km :P
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez piramida
                                              ja juz przestałem liczyc, podjezdzam pod dystrybutor i zawsze płace około 200 a na liczniku mam przebieg pomiedzy 500-600km
                                              dokładnie, prawda jest taka, że zjarasz tyle ile wlejesz i wyżej ch... nie podskoczysz, tak jak z olejem, wiadomo, że bierze, przeesz k@#wa nie daje :kciukgora :szeroki_usmiech
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • Moj świeży zakup spalił dziś na trasie do Zakopanego 420km 5.7l/100km. W sumie cały czas trasa tylko w Częstochowie 0,5h korek i kilka śiwatełek. Ogólnie jestem mile zaskoczony myślałęm że 2.0 TDI zeżre więcej
                                                2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                                                Komentarz


                                                • 355km 100% W-wa = 8,8L
                                                  370km 100% trasa = 7,3L
                                                  :szeroki_usmiech
                                                  saport techniczny baj DGW
                                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                                  była BXE '08 190kkm
                                                  no i nie ma :-)

                                                  Komentarz


                                                  • Właśnie wróciłem z wakacji (4400 km)
                                                    Spalanie średnie 5,4 - 5.6 l/100km
                                                    Prędkości: 120 - 160 km/h, głównie autostrady.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X