Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • AdamB,

    Przy jeździe autostradowej na tempomacie, waga ma drugorzędne znaczenie, co innego w jeździe miejskiej.
    Poza tym Fabia RS z filmiku waży 1243kg, a dodatkowo były w środku 4 osoby i bagaże. TDI na pewno spali mniej, ale nie będą to porażające wartości.

    Bądź tak miły i odpowiedz jeszcze na pytanie tego spalania Yarisa, średnia prędkość 130km/h ?

    Mam wrażenie, że napuszyłeś się niepotrzebnie i sam nie bardzo wiesz dlaczego :roll:

    Komentarz


    • Czyli 7,2 przy srednie okolo 130km/h na autostradzie. Pytanie czy to jest od wyjazdu spod drzwi czy wlaczone na autostradzie. Pali tyle ile ma palic, moim zdaniem ani malo ani duzo.

      Ciekawi mnie jedynie kiedy to bylo krecone, bo strasznie niska temp oleju. 95'C u mnie zazwyczaj jest 105-110'C
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • Maicroft,

        Kręcone na początku marca 2011 ale było dość ciepło jak widać, 16*C.
        Spalanie skasowane bliżej Polski jak już zrobił się mały ruch, żeby średnia wyszła wysoka.
        Ale start/meta +/- na tej samej wysokości.
        Na tempomacie było zapięte non stop 135km/h licznikowe,
        przez ten czas przytrzymały mnie tylko 2x ciężarówki chwilę i średnia już spadła na 127km/h.

        Ogólnie przy jeździe autostradowej 130-150km/h pali ok. 7,5l i to wynik bardzo powtarzalny z tras powyżej 1000km. Średnie zazwyczaj w okolicy 115-120km/h.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez ryjeks
          Mam wrażenie, że napuszyłeś się niepotrzebnie i sam nie bardzo wiesz dlaczego :roll:
          Spoko, nie napuszyłem się :wink: i ogólnie nie ponoszą mnie jakiekolwiek emocje na forum OCP szczególnie. 8)
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • Prowadzę zapiski z 3 lat w stacjebenzynowe.pl i wynik, miasto 5,8; poza 4,8; mieszany 5,6. Prędkości średnie od 50 do 140.
            ALH 90 KM+Chip, 2004r. Ambiente

            Komentarz


            • W końcu wiem ile moja stara pali, dzisiaj wyszło z całego baku 8.9 przy ciężkiej nodzę i jazdą często z prędkościami 200+, czesto krótkie trasy i miasto.
              Uważam że jest to winik bardzo dobry biorąc pod uwagę moc auta plus opona 235 i ciężka noga
              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

              Komentarz


              • piramida, wg mnie to zajebisty wynik, jak na takie osiągi

                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                Komentarz


                • Katowice-Władysławowo sr.spalanie 5,4 z kompa,ale realnie kolo 5,7.Sr.predkosc 98km/h.Czas przejazdu 6h15min.Jechalem noca wiec ruch niewielki,uzywalem tempomatu jak tylko moglem.Nie przekraczalem 150km/h.
                  Kondziu

                  OCP

                  Komentarz


                  • No mistrz, zeby wyciagnac taka srednia, biorac pod uwage jak jedzie sie od Lodzi do Torunia, bo potem to juz wielkiego problemu nie ma. No i tak calkiem realnie pali, w sumie ani duzo, ani malo :lol:
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • Dzisiaj Kraków-Częstochowa-Kraków, przez Olkusz. Jazda bardzo spokojna do 110 km/h, bez klimy. Średnie z kompa 4,7 :shock: Średnia prędkość 73 km/h.

                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                      Komentarz


                      • Udało mi się przejechać 1000 km na jednym zbiorniku. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło i byłem w szoku... Oby tak dalej
                        Octavia 1,9 TDI, 90KM, SLX, 1999

                        http://fith-asg.pl/index.php

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Maicroft
                          No mistrz, zeby wyciagnac taka srednia, biorac pod uwage jak jedzie sie od Lodzi do Torunia, bo potem to juz wielkiego problemu nie ma. No i tak calkiem realnie pali, w sumie ani duzo, ani malo :lol:
                          Cos czuje ze w drodze powrotnej nie bedzie tak kolorowo.Najgorzej,najwolniej to Wloclawek przejechac,droga masakra,same dziury...

                          Widze,ze Ci srednie spalanie spada :P Napisz ,co to za paliwo lejesz ON Eko...?
                          Kondziu

                          OCP

                          Komentarz


                          • lu5asz, We Wloclawku to asfalt zwijaja na noc :lol: Jezdze tamtedy od 8 lat i zawsze jest taki sam bajzel.

                            Normalne paliwo z Lukoila, chociaz teraz przejezdze kilka zbiornikow na czyms innym i zobacze czy bedzie jakakolwiek roznica, poza platnosciami.

                            BKD jezdzilo ciagle na tym paliwie, pomiar na hamowni tez byl robiony na takim paliwie i nic nie odbiegalo od normy.

                            Dzis spalanie wroci do normy, troche ponad 400km po miescie 8,5l :lol:
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • 100 % po mieście na 600 km wyszło 7,4.

                              Zamieszczone przez JSN
                              Udało mi się przejechać 1000 km na jednym zbiorniku. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło i byłem w szoku... Oby tak dalej
                              hehe AGR-em to nawet w korku zrobisz tysiaka :diabelski_usmiech
                              MARCIN
                              Mój szkodnik

                              Komentarz


                              • JSN, Jak pykniesz 1400 to sie pochwal Te silniki nie lubily paliwa :diabelski_usmiech
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Moja mnie zadowala i to dobrze :diabelski_usmiech
                                  jezdze jak juz pisalem nie raz krotkie odcinki, jakies 60 % do kilku km po miescie, reszta (40%) to gora do 20 km, raz tylko mialem wypad tak na 100 km. Jezdze zwawo nie zamulam, czasem sie zdarzy spokojnie, ale czasem pogonie ile sie da, na baku zrobione 910 km.

                                  Komentarz


                                  • Dzisiaj powrót od rodziców. Ruch na drodze znikomy. Jazda równa do 90 km/h. Pod domem, po przejechaniu 119 km moim oczom ukazał się taki widok :shock:
                                    Załączone pliki

                                    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                    Komentarz


                                    • Wiedziałem, że mało pije AGR, ale, że aż tak? :shock: Dobra, przyjmuję wyzwanie, walczę o 1400km na jednym zbiorniku!
                                      Octavia 1,9 TDI, 90KM, SLX, 1999

                                      http://fith-asg.pl/index.php

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez JSN
                                        Wiedziałem, że mało pije AGR, ale, że aż tak? :shock: Dobra, przyjmuję wyzwanie, walczę o 1400km na jednym zbiorniku!
                                        Jak zatankujesz z odpowietrzeniem +- 60l, i będziesz jeździł tak jakby gaz parzył to jest do zrobienia
                                        Było: 117,5KM / 238,9 Nm
                                        Jest: 144 KM / 301,4 Nm by CompSport

                                        -> MOJA SKODA <-

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez kabanos
                                          piramida, wg mnie to zajebisty wynik, jak na takie osiągi
                                          Dzisiaj znowu tankowałem i z całego baku wyszło 8.65, styl jazdy podobny z tym że mniej przelotów obwodnicą :wink:
                                          Jak bym jeździł jak pizda to myslę że do 8 bym dobił jeżdżąc po mieście :wink:
                                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                          Komentarz


                                          • Z tankowania wyszło 5,17 l/100 km.

                                            >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                            Komentarz


                                            • 1065.5 km na jednym baku i rezerwa się nie zapaliła.
                                              Trasa w Boże Ciało Toruń-Zakopane śr z kompa 4.9 l/100 i 76km/h
                                              Powrót dziś (powroty z długiego weekendu :x ) Zakopane-Toruń śr z kompa 4.4 l/100km i 70 km/h
                                              W samochodzie 4 dorosłych plus dziecko, bagażnik zapakowany po półkę, ciśnienie w oponach 2.4 przód, 3.1 tył
                                              Tankowanie przed wyruszeniem w trasę i w drodze powrotnej przy tym samym dystrybutorze.
                                              Średnia z tankowania 4.76 l/100

                                              Komentarz


                                              • No to jazda:

                                                Sanniki (Łowicz, Stryków, Łódź) - Łask - 130km, 2h05 - 3,8l/100 wg kompa
                                                30km po Łasku w 3 dni i powrót - wyszło z 290km średnie 4,2l/100

                                                Sanniki - Kraków (Sochaczew, Grodzisk Maz - biznes - Grójec, Radom, Kielce).
                                                Ja + dziecko, bagażnik full (ponad 120kg rupieci).
                                                Łącznie 370km, 5h 40 min, klima ON, na drogach zwykłych - 85-90 na tempomacie, na dwupasmówkach 120 na tempomacie, za Kielcami zacząłem troszkę podganiać więc i wyprzedzania dynamiczne się znalazły (wcześniej bez ciśnienia wyprzedzania).
                                                Komp pokazał 4,6l/100km.

                                                Tankowanie pod korek i żonka w swoją trasę.

                                                Kraków - Tomaszów Lubelski (chyba przez Rzeszów - zwykle tak jeździ).
                                                340km, jazda nocą, klima OFF, 2 dorosłe osoby + dziecko, trochę bagażu. Czas przejazdu 4h40 min.
                                                Powrót tą samą trasą, konfiguracja jw. z tym że klima ON. Czas przejazdu 5h05 min - jazda dziś między 11 a 16.30 (jeden przystanek).
                                                Łącznie z wyjazdu komp pokazał:
                                                - 690km
                                                - 9h 50 min jazdy
                                                - powrót spalanie średnie 4,6l/100km
                                                - średnie z wyjazdu - 4,2l100km :shock:

                                                Dodam tylko iż wskazówka paliwomierza zeszła faktycznie nieznacznie poniżej połowy zbiornika.


                                                Edit.
                                                Skała - Kraków Pd obwodnicą i z powrotem (żona). Przebieg podskoczył do 770km, spalanie średnie do 4,3l/100km a wskazówka paliwomierza "oparła się" dopiero o 3/8 skali...
                                                Mogłoby być lepiej
                                                Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                                Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                                Komentarz


                                                • ostatnie 8kkm przez dziesięć miesięcy 6,22
                                                  biorąc pod uwagę że ostra zima była i 70% miasto to :wink:

                                                  Komentarz


                                                  • Przez ostatnie niecałe 6tysi na kompie wyskoczyło 5,3.
                                                    Żona codziennie do pracy 60km w dwie strony no i ja jak się popołudniem dorwę to przegonię na maxa. Czasem jakaś dłuższa trasa się trafiła.
                                                    Silnik AHF z virusem na 142 kucyki...

                                                    aha i tyle wychodzi jak leję do baku :wink: :wink: no może troszkę więcej ,ale tylko troszkę.
                                                    Była O1 Laurin & Klement +
                                                    President Johnny II ASC / Sirio Silver Mag 90
                                                    _________________________________
                                                    Najważniejsze to abyśmy byli zdrowi.....
                                                    reszta to CH......

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X