Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • piotrek_os, a który to konkretnie, bo kojarzę co najmniej dwie stacje na Puławskiej?
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • Zamieszczone przez szkoda
      piotrek_os, a który to konkretnie, bo kojarzę co najmniej dwie stacje na Puławskiej?
      Puławska 86 po prawej stronie jadąc w kier piaseczna. :evil:
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • Zamieszczone przez szkoda
        o tym wiem, ale może to jakaś lipa (w ogóle nie bardzo rozumiem tę ideę większego o 5L zbiornika w scoucie )
        w 4x4 tez jest wiekszy. A idea zapewne taka ze one wiecej pala :smokedevil
        Marek



        Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
        Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

        Komentarz


        • Zamieszczone przez marbab
          w 4x4 tez jest wiekszy.
          dziwne , zazwyczaj zmniejszali wszystko przy 4x4...bagażniki, zbiorniki..
          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
          GVI 1.4TSI
          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

          Komentarz


          • Zamieszczone przez leszekmw
            bagażniki
            w O1 :idea:
            saport techniczny baj DGW
            była BKD+DSG '05 120kkm
            była BXE '08 190kkm
            no i nie ma :-)

            Komentarz


            • Ostatni tydzień - 100% miasto na klimie w upałach wyszło 7,3 :twisted:
              MARCIN
              Mój szkodnik

              Komentarz


              • 110% wawa, klima 200% wyszło 7,8 :szeroki_usmiech
                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                Komentarz


                • Zamieszczone przez loru
                  110% .... 200% .... :szeroki_usmiech
                  jestem po mat-fizie, ale tego nie znałem :szeroki_usmiech , człowiek się całe życie uczy :diabelski_usmiech i ... głupi umrze.
                  MARCIN
                  Mój szkodnik

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez bzyq_74
                    loru napisał/a:
                    110% .... 200% .... :szeroki_usmiech

                    jestem po mat-fizie, ale tego nie znałem :szeroki_usmiech , człowiek się całe życie uczy :diabelski_usmiech i ... głupi umrze.
                    już tłumaczę :

                    100% jazdy po wawie + 10% dojazdu do niej = 110% :szeroki_usmiech
                    klima ma chłodzić mnie co daje 100% + silnik co daje kolejne 100% = 200% :diabelski_usmiech
                    :yay: :jump:
                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                    Komentarz


                    • 85% miasto 15% trasa, klima non stop- spalanie 7,711864407
                      mkII 20VT (600h worked)
                      Roooooomster

                      Komentarz


                      • Wkońcu pijecie ile trzeba
                        Ogrodzenia Panelowe

                        Komentarz


                        • Pją te diesle coraz więcej w tych upałach, IC nie daje rady chłodzić to i auta się muli... mocniej lejesz konie po dupie to i więcej piją... taka kolej rzeczy
                          RENT COMPLEX

                          DACAR.team

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez cycek
                            Wkońcu pijecie ile trzeba
                            trasa gorzow wlkp - poznan lawica
                            srednia prekosc 70, czas jazdy 4h, 270 km
                            srednie spalanie 4.1
                            gdyby nie ruch w pierwsza strone to moze bym zszedl ponizej 4.0, ale i tak jak narazie to moj rekord.
                            Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                            Komentarz


                            • dzis wrociłam z władysławowa do Czeladzi k/Katowic jazda w nocy w 90% trasa nr1
                              ok 100km autostrady do gdanska i kawałek koło piotrkowa tryb. i dwupasmowka od łodzi do Czeladzi tam srdenia predkosc to 150 do 170 km/h na reszcie trasy ok 120-130 jak sie dało chyba z trzy wahadełka koło włocławka i 600km poszło w ok 8,5h [dwa postoje na kawusie i te trzy wahadełka ] wyjezdzajac z włądysławowa tankowanie pod korek i w czeladzi pod korek weszło 36,22l dokładna odległosc według google maps to 583
                              co daje ok 6,21 srednia na 100 km klima on 4+50% człowieka hehe kombik załądowany walizami
                              tydz. temu miałem wieksze ok 6,6 spalanie srednie tez na trasie opisane troche wyzej teraz przed wyjazdem robiłem wymiane oleju i tu mam pytanie czy moze byc taka roznica ze wzgledu na czysty olej czy to tylko zwykły przypadek i roznica wziełą sie ze wzgledu na wieksza odległos ??
                              Szukajacy Octavi I (juz nie, juz posiadajacy )
                              Po roku 2002
                              1.9TDI do 110KM

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez B4rd
                                srdenia predkosc to 150 do 170 km/h
                                przelotowa chyba

                                [ Dodano: Nie 18 Lip, 10 21:19 ]
                                Zamieszczone przez B4rd
                                zwykły przypadek
                                IMO
                                (może było pod wiatr )

                                [ Dodano: Nie 18 Lip, 10 21:20 ]
                                poza tym co to za różnica 6,2 czy 6,6...
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • B4rd, strasznie długo Ci zeszło z takimi prędkościami jakimi jechałeś lub jechałaś (bo nie wiem do końca z twojego postu ) i to w nocy
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez szkoda
                                    Zamieszczone przez B4rd
                                    srdenia predkosc to 150 do 170 km/h
                                    przelotowa chyba

                                    [ Dodano: Nie 18 Lip, 10 21:19 ]
                                    Zamieszczone przez B4rd
                                    zwykły przypadek
                                    IMO
                                    (może było pod wiatr )

                                    [ Dodano: Nie 18 Lip, 10 21:20 ]
                                    poza tym co to za różnica 6,2 czy 6,6...
                                    srednia predkosc na odcinkach autostrady i od łodzi do czeladzi aha zwalniajac przy fotoradarach do 80 :diabelski_usmiech nie było łatwo bo troche padało ale autko mam od 2 tyg i powiem ze sie sprawdziło wysmienicie i za to kocham octavie

                                    albo teraz z wiatrem hehe

                                    a i mały zarcik
                                    wracałem z mamuska tesciem zonka i synem znad moza za pilota przez jakis czas miałem mamuske pochwaliła mnie ze odkad mam nowy samochod to jezdze ostroznie bo tam gdzie moge 130 jechałem 100 (dobrze ze była nieswiadoma bo ja mam octawke po przekłądce z anglika :diabelski_usmiech )
                                    Szukajacy Octavi I (juz nie, juz posiadajacy )
                                    Po roku 2002
                                    1.9TDI do 110KM

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez B4rd
                                      srednia predkosc na odcinkach autostrady i od łodzi do czeladzi aha zwalniajac przy fotoradarach do 80 :diabelski_usmiech
                                      czyli przelotowa
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz


                                      • AdamB zeszło długo bo miałem dwa postoje ok 20-30min i te trzy wahadełka gdzie sie stało i duzo sie tam straciło czasu
                                        Szukajacy Octavi I (juz nie, juz posiadajacy )
                                        Po roku 2002
                                        1.9TDI do 110KM

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez B4rd
                                          AdamB zeszło długo bo miałem dwa postoje ok 20-30min i te trzy wahadełka gdzie sie stało i duzo sie tam straciło czasu
                                          Podobną trasę częstą pokonuję tylko że do Słupska przez Radomsko - Łódź - Włocławek-obwodnica trójmiasta - Lębork - Słupsk co daje ok 650km i bez napinania robię ją w 8.5 godziny ze spalaniem 5.5l/100km wraz z klimą i także w nocy. Ostatnio pojechałem przez Poznań-Piłę-Szczecinek-Słupsk również w nocy i wyszedł mi czas 9 godzin/670km. Z tym że na A2 trzymałam średnią prędkość 160km/h ( nie przelotową/ zwalniałem tylko na bramkach), na S1 od wjazdu z Radomska do wjazdu do Łodzi prędkość trzymałem przelotową ok 140km/h no i spalanie w sumie wyszło podobne. Przerw robię max dwie po parę minut.
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz


                                          • No dobra kropelki.

                                            Lodz(Wlokniarzy)- Czestochowa(Tesco) - 9,3l :twisted: Srednia predkosc ~140km/h
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • AdamB niezle spalanie
                                              Maicroft tu juz przeciwnie :diabelski_usmiech
                                              Szukajacy Octavi I (juz nie, juz posiadajacy )
                                              Po roku 2002
                                              1.9TDI do 110KM

                                              Komentarz


                                              • to ja dziś zapodam, Katowice -Szczyrk przez Salmopol i powrót do Katowic... 5,6 l. :diabelski_usmiech Ale więcej jak 140 nie szło jechać bo nie było gdzie i jak. Większość w okolicach 100.
                                                RENT COMPLEX

                                                DACAR.team

                                                Komentarz


                                                • ostatnia trasa, jazda bardzo oszczędna, ale nie powolna.....

                                                  ok. 130 km.. łaziska-racibórz-wodzisław-rybnik-łaziska...... nie wiem, jaka średnia prędkość, ale jechałem rekreacyjnie i wyszło 4,2l/100km....

                                                  trasa sompolno-łaziska przez łódź 330 km , prędkość ile wlezie, bo bicie rekordu w czasie było, na pokładzie full, czas 3h45m spalanie 5,3l/100km

                                                  motor AGR...

                                                  Komentarz


                                                  • Hej, jakiś czas temu pisałem, ze zmieniłem 1,8TSI na seata exeo 2,0TDI CR z DPF.
                                                    Przejechałem już 3 tys km i na razie takie spostrzeżenia ze spalania:
                                                    - przede wszystkim komp oszukuje, zaniża spalanie o 1,5l prawie .... od razu pytanie czy to sie da jakoś podregulować?
                                                    - Pierwszy bak wypalony po mieście, komp pokazuje 6,7 a z wyliczenia ręcznego wychodzi 8l.
                                                    - Drugi bak wypalony w trasie i komp pokazuje 5,0 a wyliczenie że 6,5l
                                                    Teraz jest jeszcze gorzej bo już silnik dotarty i przestałem go oszczędzać. Spalanie po mieście to prawie 10l .... Czy to nie za dużo? Tyle udawało mi się spokojnie utrzymać w TSI i to nawet przy szybszej jeździe.
                                                    Żeby nie narzekać, w dieslu na razie podoba mi się jedno w porównaniu z TSI. Chodzi o możliwość utrzymania dużej prędkości przelotowej w trasie. Przy 180 Km/h na 6ce jest 3 000 obrótów a wrażanie jest takie jakby się jechało góra 140...
                                                    seat exeo 2.0 TDI CR

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X