Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Mihau
    no to jak spadło spalanie to chyba dobrze :?:
    Nie spadło porzednia mocniejsza srednie miała 5.6l/100km 7-8l to po samym miescie

    Komentarz


    • nie wiem w czym problem giiiiienek
      z 14k km średnia na ALH w serii wychodzi mi 5,5l/100km - przy średniej jeździe - ani mi się nie spieszy ani nie zawalam drogi, czasem mocniej depnę

      po samym mieście wychodzi ok 6,5-7

      Dziś w Warszawie przy wylocie na Pruszków przez te wykopaliska miałem 8,5l, nim wjechałem do Pruszkowa spadło do 6l.

      Jak się tylko stoi w korku to i maluch wciągnie 14l/100
      Była O1 kombi ALH++ 150/340
      Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

      Komentarz


      • Zamieszczone przez martinex
        Ooo czyli te "super oszczędne" dieselki na krótkich trasach po mieście też łoją 10 litrów?
        ad:


        100% Warszawa (200km)=5,8L :lol: :haha: :Bojesie:

        Zamieszczone przez martinex
        To suuuper... że nie kupiłem diesla
        wszyscy się bardzo, bardzo :jump: :kciukgora

        [ Dodano: Pon 21 Cze, 10 22:15 ]
        chciałem jeszcze dodać, że to nie jest normalne :lol:
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz


        • szkoda, ale to byla dla Ciebie meczarnia
          Marek



          Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
          Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

          Komentarz


          • Zamieszczone przez marbab
            szkoda, ale to byla dla Ciebie meczarnia
            kurde, muszę powiedzieć, że nawet nie tak bardzo jak myślałem, że będzie, no i fajnie, że praktycznie wszystko nakręciłem dzisiaj, bez rozwlekania tego na kilka dni

            ten bak przejeżdżę spokojnie ale normalnie, bo te 200km oczywiście się starałem no i zobaczymy

            ale jestem z siebie dumny, bo ani razu nie dałem się podpuścić i też mam wrażenie, że nie byłem zawalidrogą -> ale nie być zawalidrogą jest najbardziej męczące :?
            saport techniczny baj DGW
            była BKD+DSG '05 120kkm
            była BXE '08 190kkm
            no i nie ma :-)

            Komentarz


            • Zamieszczone przez martinex
              Ooo czyli te "super oszczędne" dieselki na krótkich trasach po mieście też łoją 10 litrów?
              :lol:
              nie palą 10l na krótkich odcinkach.
              Pozdrawiam
              pedro

              Komentarz


              • Jak jeżdżę do pracy mój dieselek bez żadnego problemu osiąga 8-9 dopiero jak wracam do domu spada do ok. 6 literków na 100 km.

                Komentarz


                • To u mnie jest odwrotnie, jak jadę do pracy to potrafi spalić 4,5/100, a z powrotem to ciężko zejść poniżej 6/100 :P
                  Marek

                  Komentarz


                  • A ja wyjeżdziłem cały zbiornik i z komputera wyszło 7.2 a z kalkulatora po tankowaniu do pełna 6.9, miasto na dojazdach do pracy, mieszkam 4 km od granicy KLielc a potem jeszcze 8 w ruchu typowo miejskim z korkami niestety.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez soszek81
                      Jak się tylko stoi w korku to i maluch wciągnie 14l/100
                      A jak się jedzie na ssaniu to i 25l. :P
                      mkII 20VT (600h worked)
                      Roooooomster

                      Komentarz


                      • szkoda, Mowilem ze nie potrafisz, tyle to kursant by mial na L-ce :twisted:

                        Pocwicz jeszcze 1l do urwania, ale zacznij od zmiany kol z 17 na 15 i wylacz klime :idea:
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez szkoda
                          100% Warszawa (200km)=5,8L
                          :roll: cud , to teraz musisz przedmuchać turbinkę z tej sadzy :diabelski_usmiech
                          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                          Komentarz


                          • Spalanie 2.0 TDI

                            Jężdzę od 3 miesięcy i jest to sam. służbowy wieć nie uprawiam tzw eco drivingu ale też nie katuje auta tylko jeżdzę normalnie - w trasie 140 do 180 w zależności od zatłoczenia.
                            Jężdzę dużo i rozkłąda się to 20% miasto i reszta poza.
                            Paliwo to BP Ultimate i średnio wychodzi 7,5 litra teraz głównie z klimą.
                            O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                            Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez JerzyM73
                              w trasie 140 do 180 w zależności od zatłoczenia.
                              Zamieszczone przez JerzyM73
                              średnio wychodzi 7,5 litra teraz głównie z klimą.
                              No i tyle ma wyjsc, nie ma nic za darmo.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • Spalanie

                                Wg mnie jest bardzo OK wcześnej jeździełem Corollą 1,4 D4D 90 kM i przy podobnym stylu jazdu wychodziło mi 6 do 6,5 litra
                                Tu przy o wiele większej mocy i pojemności jest barzdo dobrze.
                                Podejżewam że przy bardzo spokojnej jeździe zszedł by poniżej 6 litrów.
                                Ale jak jak to mówię samochód służy do jazdy a nie do jeżdzenia z punktu A do B
                                O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Maicroft
                                  szkoda, Mowilem ze nie potrafisz, tyle to kursant by mial na L-ce

                                  Pocwicz jeszcze 1l do urwania, ale zacznij od zmiany kol z 17 na 15 i wylacz klime
                                  nie no, mniej to mogę ale już na trasie

                                  [ Dodano: Wto 22 Cze, 10 17:12 ]
                                  Zamieszczone przez loru
                                  Zamieszczone przez szkoda
                                  100% Warszawa (200km)=5,8L
                                  :roll: cud , to teraz musisz przedmuchać turbinkę z tej sadzy :diabelski_usmiech
                                  co czynię

                                  [ Dodano: Wto 22 Cze, 10 17:13 ]
                                  Zamieszczone przez JerzyM73
                                  Podejżewam że przy bardzo spokojnej jeździe zszedł by poniżej 6 litrów.
                                  przy BARDZO spokojnej, schodzi GRUBO poniżej

                                  [ Dodano: Wto 22 Cze, 10 17:13 ]
                                  Zamieszczone przez JerzyM73
                                  Ale jak jak to mówię samochód służy do jazdy a nie do jeżdzenia z punktu A do B
                                  :idea:
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • VW New Beetle- przy uskutecznianiu umiarkowanego psj- 5,5l na trasie, w mieście ok. 10l/100.

                                    Ale muszę powiedzieć, że Superb na 18tkach i z włączoną klimą wciągał mi ok. 9-15l/100 na odcinkach ~15-20km. Za to na trasie dało się radę zejść do 5.2- nie niżej. Normalnie było ok. 6-6,5l. Tylko czasami, jak się śpieszyłem, podchodziło pod 8-9.

                                    A teraz moim żółtkiem nawet gdybym chciał, tak nie będę robił- życie mi miłe.
                                    Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                                    Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                                    Komentarz


                                    • 1.9TDI BXE seria. Przebieg od nowości 76700 km -5.92/100km
                                      Więcej info jak klikniesz w link w podpisie
                                      Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                      Komentarz


                                      • dzisiaj wracałem ze skałek ze wspinania i udało mi sie zejsc do 3.4l/100 (wskazanie kompa) przy jezdzie około 30km/h oczywiscie było to na odcinku około 3km :diabelski_usmiech
                                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                        Komentarz


                                        • Z gory :lol:

                                          Co by bylo zabawniej. Jakis czas temu Bradleya przyciagnalem do domu, jakies 45km. Silnik mial wlaczony caly czas, jechal czesciowo w cieniu busa i zuzycie paliwa jakie obliczyl mu komp to ~2,5l/100km, a silnik przeciez nie musial wykonywac zadnej pracy, bo auto jechalo na krawacie. Tak wiec nie wierze, ze na dluzsza mete taki silnik zuzycie 3,5l wykonujac badz co badz prace potrzebna do ruszenia, a potem utrzymania jakies tam predkosci :idea:
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • 1.9 TDI ALH 90 KM

                                            Miasto - 5,5
                                            Trasa - 5
                                            Średnio - 5,2

                                            Komentarz


                                            • Dziś trasa: Zakroczym (Statoil) - Gdańsk. Nie przekraczałem za często 130km/h. Spalanie wg komputera 5,7l; na oponach 225 - żeby było wiadomo, że szerokość robi kolosalną różnicę 8)

                                              Komentarz


                                              • 900 km do holandii, jazda przewaznie 120 - 130 km/h, 3 razy po 10 minut 190 km/h na autobanach. Srednia prekosc trasy 95, srednie spalanie 5.4
                                                Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                                                Komentarz


                                                • na 20 litrach 316 km, 90 % po miescie czasem z klima, raz przejazd autostrada odcinek 10 km z gazem w podlodze, ogolnie jazda nie PSJ

                                                  Komentarz


                                                  • Teścik zrobiłem, taki nie do końca miarodajny bo nie na torze :P
                                                    Ta sama trasa w nocy z klimą i bez - różnica w spalaniu 1,5 litra na 100. Trasa około 15km, bez ruchu przeszkadzającego, temperatura otoczenia podobna, średnia prędkośc podobna :P
                                                    Różnica oczywiście na korzyść jazdy bez klimy(w nocy się da w dzień nie :evil: ). Oczywiście spalanie wg kompa.
                                                    Marek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X