Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • u mnie średnio nie więcej jak 20, jak bardzo zimno a postoi na luzie zapalony chwilę no to te 25-30 będzie
    Z odcinka 200-300m w 15 się zmieszczę jak powoli jadę
    z tym że połowa pod górkę będzie

    Komentarz


    • Robiłem ostatnio w listopadzie testy oszczędnej jazdy i oto co osiągnąłem:
      - Biodiesel - 4.9l na 100 km
      - zwykły ON - 4.1 na 100

      stosunek trasa/miasto 50/50

      silnik to 66 KW, choć hamownia wykazała 105 km (Octavia I)

      Komentarz


      • To BIO musiałoby kosztować max 4,7zł, aby opłacało się lać. :szeroki_usmiech
        MARCIN
        Mój szkodnik

        Komentarz


        • Zamieszczone przez natash
          Zawsze mam włączone średnie spalanie na komputerze, dziś po lekkiej rozgrzewce na biegu jałowym pewnie ok 5 min, ruszyłem i pokazało mi 49,99l/100, 8km trasy i spalanie 9l/100...
          Bo na postoju podawane jest spalanie w l/h i jak ruszysz przelicza na 100km dlatego taki wynik. Im dłuższa rozgrzewka i krótsza trasa, tym średnie spalanie większe.

          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

          Komentarz


          • Zamieszczone przez natash
            Zamieszczone przez xtremesystems
            to dziwne macie. mnei nie pokzuje wiecej niz 15-20
            po paruset metrach juz jest kolo 10
            A to ciekawe... Ja to nigdy nie mam mniej niż 20l/100km, mówię o pierwszym wskazaniu średniego spalania które się pojawi na kompie po ruszeniu, ok 200m jazdy pewnie.
            to mam dwa pytania
            1) jaki masz olej , ja mam 5w30
            2)jakie masz chwilowe zaraz po odpaleniu

            tez trzeba wziac pod uwage ze ty masz 1.9 ja 1.6

            Komentarz


            • Olel Motul 5W40 505.01, po odpaleniu teraz to pewnie ok. 1l/h ale sprawdzę ruszając z pracy.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez natash
                Olel Motul 5W40 505.01, po odpaleniu teraz to pewnie ok. 1l/h ale sprawdzę ruszając z pracy.
                sprawdz sprawdz .
                bo ja w jak jest dodatnia temp to po odpaleniu mam 1l/h a w te mrozy od 1.5 do 2 l/h przez jakies 30sec


                btw gestrza oliwa wiekszy opor

                Komentarz


                • Twoja gęstsza czy moja, czy ogólnie gęstsza bo -20C

                  Komentarz


                  • 5w40 na pewno gęstsza


                    OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez barteq
                      5w40 na pewno gęstsza
                      Gęstsza od czego? Że się zapytam?

                      Od 5W30? 5W20?

                      Od 0W zapewne tak, więc sprecyzuj...
                      Była O1 kombi ALH++ 150/340
                      Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez xtremesystems
                        1) jaki masz olej , ja mam 5w30
                        Zamieszczone przez natash
                        Olel Motul 5W40


                        OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                        Komentarz


                        • U mnie przy -20 chwilowe zaraz po odpaleniu w okolicach 2,3 ale szybko spada do 1,0. Po jakiś 2 minutach jest 0,7. Olej motul 8001 x-cess.

                          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                          Komentarz


                          • 100% miasto, codziennie kilka minut odpalony na skrobanie szyby, ciagle wlaczona dmuchawa z dogrzewaniem na przednia szybe

                            dystans: 209.0km
                            zatankowane: 22.65l
                            średnia prędkosc = 20km/h
                            Φ [l/100km] = 10.84

                            Wlane do 1 odbicia, bo wczoraj jakos przy -20 zle sie nalewalo, normalnie wlewam do 3 odbicia. Wiec to jest jazda miejska, a nie samymi obwodnicami miasta i ktos mowi ze w miescie pali x :idea:
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • Maicroft, ja teraz w mieście wg wskazań kompa mam spalanie 8-9 l.

                              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                              Komentarz


                              • Dużo jak na 1.6

                                Komentarz


                                • _ANIOŁ_, Tobie pewnie pali 5,5 w mieście :lol:

                                  >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez kabanos
                                    _ANIOŁ_, Tobie pewnie pali 5,5 w mieście :lol:
                                    obecnie 6.5 :?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez _ANIOŁ_
                                      Zamieszczone przez kabanos
                                      _ANIOŁ_, Tobie pewnie pali 5,5 w mieście :lol:
                                      obecnie 6.5 :?
                                      Miasto miastu nierówne. W Krakowie w obecnych warunkach pomarzyć o takima spalaniu.

                                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                      Komentarz


                                      • Wczoraj zrobiona trasa: Zabrze -> Ostrołęka -> Zabrze
                                        razem 920 km
                                        spalanie: 5,8l (z tankowania)
                                        jazda tam w temperaturze -21 do -26; 5,5h; v śr = 80km/h; spalanie 6,2l
                                        jazda z powrotem w temperaturze -14 do -20; 6,0h; v śr = 70km/h; spalanie 5,4l
                                        Po drodze naliczyłem ok 20 unieruchomionych ciężarówek.
                                        MARCIN
                                        Mój szkodnik

                                        Komentarz


                                        • -14C
                                          Odpaliła od strzała..
                                          3-4 minuty grzania motoru, 500m postój po chlebek i w drogę, grzanie siedzeń na "2"
                                          Po 3-4 km ruszyła się wskazówka, leciało letnie powietrze.
                                          Po 12-14 km dobiła do 90C, leciało gorące powietrze.
                                          Spalanie 8l z 15 km po mieście, ale raczej to jest ciągła jazda z 4-5 postojami na światłach.

                                          Ekonomicznie to nie wychodzi :shock: :P

                                          Komentarz


                                          • natash, no to tak jak u mnie teraz :diabelski_usmiech
                                            choć ostatnio 9,2 chyba miałem :shock:
                                            mrozy dają popalić, nie tylko samochodom ale i naszym portfelom
                                            nie pal na postoju, chwile odczekać aż silnik się uspokoi i w drogę :wink:

                                            Komentarz


                                            • Jak ruszyłem i czekam do pierwszego pokazania się średniego spalania... 44,3 :lol: :shock: ale widzę jak wskazówka od ilości paliwa zapierdala na dól w mgnieniu oka

                                              Komentarz


                                              • ja tam nie umiem jeździć.....trasa: Śrem-Poznań, Poznań- Śrem ( jedną stronę około 45KM) spalanie z kompa 6.9 :P
                                                nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                                Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez kazik79
                                                  Zamieszczone przez zepter00
                                                  więc nie wiem co wam się w moim 3,4 l/100km nie widzi.
                                                  kolego nie dziw się, ale takie wyniki (3,4/100 - pomiar od odpalenia silnika do zakończenia jazdy danego odcinka), to kręciłem jak miałem fabię 1.9SDI - przy bardzo spokojnej jeździe około 70km/h na 5 biegu
                                                  nie pisz tylko, że nie umiem jeździć eko bo takie średnie spalanie miałem z odcinka 40 km gdzie jak dobrze trafiłem (a jeżdżąc nad ranem udawało się to dość często) to jak rozpędziłem się do tych 70km/h i wrzuciłem "piątkę" to przez te 40km nie tykałem hamulca i nie zmieniałem biegu - czyli czysta płynna jazda i chyba bardziej eko to już się nie da - fabią jeździłem tak prawie 4 lata, więc czasu na naukę miałem w bród, choć uważam, że zawsze można się czegoś nowego nauczyć i tu czekam na Twoje rady :szeroki_usmiech

                                                  osobiście taki wynik (3.4/100) w dużo cięższej OI i to 4x4 jest dla mnie trudny do wyobrażenia, ale jeśli Twoja to potrafi to ok.

                                                  sądzę, że aby ustanawiać rekordy należałoby ustalić jakieś wspólne założenia
                                                  np. przebyty dystans, średnia prędkość przejazdu, czy kasujemy/resetujemy kompa do pomiaru po rozgrzaniu silnika czy też mierzmy od momentu odpalenia samochodu itd.
                                                  Twoja Fabia nie miała kompa ze wskazaniem spalania chwilowego. Moją radą jest posiadać i ustawić to ustrojstwo na wyświetlanie tejże funkcji oraz muskać tak delikatnie pedał gazu, by się na wyświetlaczu pokazywały jak najmniejsze liczby. :lol: Możesz też spróbować jechać trzy metry za dużym tirem lub, tak jak ja, miej śladowe ilości paliwa w zbiorniku na przejechanie 50 km i żadnej otwartej stacji dookoła... takie coś baaaardzo motywuje. :lol: Mój wynik był od odpalenia silnika do końca jazdy na dystansie równo 50 km o 2 w nocy. Opisał bym jeszcze inne zasady eko jazdy ale... mi się nie chce. :wink: Zalecam też uważne czytanie bo zostałem obdarowany przez ciebie wspaniałą opcją, czyli napędem 4x4 a takowego niestety nie posiadam. Poszukaj sobie ile wynosi minimalne spalanie Octavi z silnikiem TDI i zobacz jak daleko jestem, do rekordu. .
                                                  Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                                  "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                                  Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                                  Komentarz


                                                  • no to magiczna granica 11l prawie została przekroczona :diabelski_usmiech
                                                    wczoraj po mieście trochę się pokręciłem, w sumie bez korków itp no i 10,9l w pewnym momencie się uzbierało :shock:

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X