Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odcinek 45km,pol miasto,pol traska ,4.6
    Kondziu

    OCP

    Komentarz


    • W moim aucie komputer zawyża zużycie paliwa.Bardzo przykry jest fakt,że nasze przepisy dotyczące prędkości sprzyjają zajechaniu każdego auta.Katalizatora czy też turbiny no chyba,że jak już wcześniej ktoś napisał by przed tym chronić auto zapomnieć o wyższych biegach używając tylko niższych by obrotomierz trzymał się w granicach 3000 obrotów :?
      Odkryłem super auto

      Komentarz


      • Zamieszczone przez AdamB
        kowal 2002, normalnie jeżdżę, ani szybko ani wolno , ani oszczędnie. Jeżdżę tak aby mieć z jazdy przyjemność. 8)

        A spalanie dlatego mam takie, że dojeżdżam do pracy sam bocznymi drogami na których nie ma ruchu.
        A na nawet jak jadę drogami krajowymi czy autostradami to i tak przekroczyć 6l/100km to mi się jeszcze nie udało. No nie wiem normalnie jak można wykręcić OII 1.9TDI BXE spalanie powyżej 6,5l/100km. Powiedzcie jak to robicie :szeroki_usmiech

        Wystarczy wyjechać na A4 i pomykać 180 k/h średnia ze 150km 7literków dla 1.9 BJB
        i 9,5 dla 2.0 BMM
        KRISTOF
        1.9 bjb
        2.0 4x4

        Komentarz


        • Jechałem z kolegą Passatem ok. 10 letnim, fakt stosował PSJ 2000 obr max, ale mówi że na baku zimą po mieście robi ok. 1100 km? Wlewa na raz 60l, czyli pewnie bak 65l. Aż tak się różnią auta z przed tych paru lat od obecnych pod względem spalania?

          Komentarz


          • Jezdzi jak pipa, jezdzi duzo, ma male kolka to mu pali kolo 6l.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • Fakt koła to miał jakieś małe, to ma duży wpływ na spalanie?

              Komentarz


              • natash, pojeździj na 15", a później na 18" to zobaczysz że nie dość że to nie jedzie, to jeszcze wpizdu pali :!:
                no ale lans musi być

                Komentarz


                • od miesiaca , czyli mrozy, krotkie odcinki miasto, spalam ok 7,5 pod 8l

                  rekordy latem 6 w mieście było a nawet mniej :wink:

                  Komentarz


                  • trasa niemcy - polska, 650 km, z czego 500km autobahn - predkosc caly czas 140, 80 km polskie drogi - predkosc 60, 70 km miasto caly czas na wysokich obrotach spalanie 5.6
                    Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez radekgw
                      trasa niemcy - polska, 650 km, z czego 500km autobahn - predkosc caly czas 140, 80 km polskie drogi - predkosc 60, 70 km miasto caly czas na wysokich obrotach spalanie 5.6
                      140km/h i sie zmieściłeś w 5,6l/100km?? To chyba po Meksyku jeździłes bo coś mi tu kaktus rosnie kolego

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez kazik4x4
                        140km/h i sie zmieściłeś w 5,6l/100km?? To chyba po Meksyku jeździłes bo coś mi tu kaktus rosnie kolego
                        Przez całe Niemcy w zeszłe wakacje jechaliśmy w granicach 120-180. Przez pewien czas non stop 170km/h, tak jak inni na dystansie ok 80-100km. Do granicy polskiej dojechaliśmy ze średnim spalaniem z dystrybutora 5,5l- do razu tankowaliśmy. Jak tylko wjechaliśmy do polski spalanie wzrosło do 5,9, mimo że prędkości były mniejsze- inna płynność ruchu. Możesz sprawdzić w motostacie, jest spalanie z całego wyjazdu.
                        mkII 20VT (600h worked)
                        Roooooomster

                        Komentarz


                        • kazik4x4, u mnie miałem 6,2 z deptania po PL (B-B - Bydgoszcz- Szczytno-B-B)
                          w dupę dostała trochę :diabelski_usmiech
                          ale jadąc non stop 150-170 to te 7-8 max by było
                          z tym że silnik miał by bidę trochę :lol:

                          Komentarz


                          • Zakupiłem niedawno Octavię 2007 rocznik 1.9 TDI DSG, przebieg 75 tys km.

                            Spalanie poza miastem wg komputera.
                            Trasy typu Wrocław - Sudety: 5.8l (na odcniku ok. 500km)
                            Ciekawe że na odcinku Jelenia do Wrocławia miałem 5.2l (z górki),
                            a w drugą stronę (w góry) było około 6l.
                            Prędkości 120km/h jak się da, generalnie 80-120.
                            Temperatuery w zakresie 2-8 stopni na dworze.

                            A tak po płaskim poza miastem to waha się ciągle około 6l.
                            Trochę mnie to niepokoi, bo widzę u kolegów że 5l to standard.

                            Mario

                            Komentarz


                            • Zimą w mieście to 8-9 to standard, na trasie to 6, chyba że 90km/h i muskanie gazu.

                              Komentarz


                              • MarioJ, to jest typowe średnie spalanie jak się jedzie jazdą szarpaną, czyli dużo się wyprzedza, cały czas czujny , przygotowany do wyprzedzania, tam gdzie można to się wyprzedza, tam gdzie można to się ciśnie. Np. Jadąc spokojnie, urlopowo na luzaka do Słupska zajeżdżam ze spalaniem 4.5l/100km, ale jadąc sposobem w/w spalanie mam 5.8l/100km.
                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                Komentarz


                                • AdamB, a ja ostatnio naprawdę spokojnie jadąc (wypad Śrem - Jelenia Góra - Szklarska) tam i z powrotem średnia wyszła 5.9l :? Kurcze ale droga była fatalna bo mimo że jechałm wolno to ciągłe zakręty jazda na wpół korku...wlokąc się póżnij przyspieszając...pewnie dlatego spalanie takie duże.... Gdy wybiorę się na ligę światową np. do Łodzi wtedy na autostradzie mogę sprawdzić realne spalanie w trasie :P powinno być mniej - przynajmniej w jedną stronę bo w którąś na bank będę cisnął :diabelski_usmiech :szeroki_usmiech ops:
                                  nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                  Komentarz


                                  • BADYL, autostrady wcale nie są paliwooszczędnymi drogami :diabelski_usmiech drenują nasze portfele opłatami jak i wysokim spalaniem. Nie bez powodu rząd podniósł prędkość dopuszczalną na drodze.
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • AdamB, Te niskie spalanie osiągnę pewnie w drodze powrotnej gdy będę już trochę zmęczony :wink: Wtedy spóbuję pobić rekord niskiego spalania, ale znając zycie w kirunku NA imprezę gdy będę wypoczęty itd spalanie do najniższych należeć nie będzie :P dodam tylko, że nie sprawdzałem jeszcze predkości max auta :diabelski_usmiech
                                      nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                      Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                      Komentarz


                                      • AdamB, masz rację.
                                        W zeszłym roku jadąc nad morze spalanie wyszło mi 4,6L.
                                        Też jazda spokojna na autostradzie do 110, reszta ok 90-100 bez korków.
                                        Średnia prędkość z trasy 80km/h.
                                        Powrót - 1h szybciej, ale cały czas palnik - 6,3L wyszło i 100zł w plecy.
                                        MARCIN
                                        Mój szkodnik

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez bzyq_74
                                          Powrót - 1h szybciej, ale cały czas palnik - 6,3L wyszło i 100zł w plecy.
                                          Na naszych drogach dawanie w palnik się słabo opłaca, ani czasowo, ani kwotowo.
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz


                                          • Witam odbiegnę trochę od tematu,ale też coś o spalaniu napiszę.Dziś Fabią 1,9 TDI 77KW na trasie 530 km przy średniej prędkości na komputerze 72km/h pokazało spalanie 5,2 L/100km. Trasa była zróżnicowana ale w większości Autostrada, ale też i mazurskie drogi ( dziś zasypane śniegiem) oraz teren zabudowany. Uważam,że to chyba całkiem przyzwoity wynik. Jak myślicie??
                                            Była Octavia Tour +
                                            jest O2 Tour , Bosso Burdello

                                            Komentarz


                                            • Mi najmniej spalił 3,6 L/100km na trasie Łódź-Wejherowo, po Gdańsku jak się poruszam to nie całe 6 , a na trasie Gdańsk- Wejherowo jeszcze nie maiłem większego spalania niż 4,5 L/100km
                                              Karol
                                              Pensjonat Karwia
                                              Wielkanoc 2014 nad morzem
                                              Wielkanoc nad morzem 2014

                                              Komentarz


                                              • Ja ostatnio jeżdżę ok. 6-7 km potem postój czekam np. na żonę i powrót lub jakaś wizyta w markecie i dopiero dom, a zejść poniżej 8l nie mogę, co mnie niezmiernie irytuje :P.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez natash
                                                  Ja ostatnio jeżdżę ok. 6-7 km potem postój czekam np. na żonę i powrót lub jakaś wizyta w markecie i dopiero dom, a zejść poniżej 8l nie mogę, co mnie niezmiernie irytuje :P.
                                                  moim zdaniem normalne spalanie :wink:
                                                  nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                                  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                                  Komentarz


                                                  • A przed zakupem człowiek, żył w nieświadomości, że "w piątce się zmieści", a teraz ekonomiczne wyliczenia z przed zakupu auta poszły w łeb :diabelski_usmiech

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X