Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • to i ja napisze ile mi spala octavia I combi 1.9 ASZ 130km seria
    lato 5,1- 5,5
    zima 6,2-6,5
    minimalne spalanie 4,6 tylko raz
    max około 7,5l -8 szacuje na odcinku 200km . Szacuje bo na ogól spalanie liczę co tankowanie czyli rezerwa albo blisko niej to jest 800 -1000.
    Na spalanie moim zdaniem ma wpływ jakość paliwa różnica nawet około 0,7l normalnie 0.3- 0.4l stacji nie bede wymieniał bo to reklama by była, drogi i styl jazdy.

    Komentarz


    • Moja w zimę przy bardzo mocnym deptaniu pali 6,2 - 6,4. ASV po chipie na 140 KM. Minimalne przy lekkim obchodzeniu się z pedałem gazu 4,5l na setkę. Można mniej tylko nerwy mi nie wytrzymują. Najniższe zarejestrowane spalanie przed chipem na oponach 195 R15 wyniosło 3,4 L/100km, to było późno w nocy i przez zamknięte stacje benzynowe musiałem dotoczyć się do domu na prawie pustym baku.
      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

      Komentarz


      • zepter00 - ale to spalanie to podajesz z kompa, prawda?
        Była O1 kombi ALH++ 150/340
        Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

        Komentarz


        • Zamieszczone przez soszek81
          to spalanie to podajesz z kompa, prawda
          pewnie tak, a niedługo się okaże, że 2,5 albo mniej

          tłukę się ostatnie 2 tygodnie żony autkiem - vw polo 1,4 TDi AMF
          100% miasto gdańsk - czyli masakra w korkach
          wyliczone z baku - 720km i 42l = 5,8 l/100km
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • silnik seria, oponki zimowe 195 - obecnie średnia z dystrybutora 5.2-5.4ltr/100km (komp pokazuje średnio 0.2 mniej),

            80% trasa, jazda na spokojnie, bez szaleństw v ok. 80-100km/h - odcinki około 30-40 km na raz,
            20% miasto (raczej bez korków), ale któtkie odcinki 5-10km z długimi przerwami, więc silnik przeważnie wystygnie przed ponownym odpaleniem

            w sumie ok. i nie narzekam, ale jak czytam o spalaniach w granicach 3.5 litra to chyba mi za dużo pali :szeroki_usmiech

            Komentarz


            • [quote="krzynol"]
              Zamieszczone przez soszek81
              to spalanie to podajesz z kompa, prawda
              pewnie tak, a niedługo się okaże, że 2,5 albo mniej /quote]


              oczywiście, że z kompa. Komp potrafi zaniżać 0,2-0,4 l/100 km tylko znamienne jest że moje wyniki są niemal identyczne z kolegi hary _1982, który sprawdzał w naturze z silnikiem ASZ czyli są jak najbardziej realne. A tak nawiasem koledzy to niestety ale jazdy ekonomicznej się trzeba nauczyć. Wynik na kompie został sfotografowany a to, że wy nie potraficie wykręcić takiego rezultatu nie oznacza iż jest on niemożliwy. W sumie przy 4x4 o niskim spalaniu można zapomnieć. Rekord w niskim spalaniu w Octavi II 1,6 TDI greenline wynosi 1,9 l /100 km, więc nie wiem co wam się w moim 3,4 l/100km nie widzi.
              Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

              "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

              Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

              Komentarz


              • zepter00 - ależ ja nie twierdzę że nie możliwe. Tylko.....

                Mój komp przekłamuje różnie. Raz o 0,1 a raz o 0,7 (zaniża) i za cholerę go nie wyczujesz.
                Do tego co podaje dodaję zwykle 0,5 i przeważnie trafiam.

                Teraz co do wielkości wskazań. Minimum jakie osiągnąłem to 3,2 z kompa na trasie 250km.
                Minimum ze zbiornika 4,1 (1000km). Tyle wskazań.

                Dystrybutor zaś swoje. Jazda bardzo spokojna, nie w 100% eko czy PSJ to z kolejnych zbiorników 4,9/4,7/4,9 (przejechane łącznie 2700km). Jazda z gazem w podłodze (jak na mnie) 3 osoby i pełny bagażnik - 6.05 (trasa 400km, tankowane przed i po).
                Przeważnie z tankowań 5,2-5,5. Bez oglądania się za siebie, z używaniem Eberspachera.

                Naprawdę chciałbym kiedyś wyjeździć zbiornik z kimś komu auto pali poniżej 4l (oczywiście on swoim i ja swoim) i zweryfikować to przy dystrybutorze.

                Miłej nocy.
                Była O1 kombi ALH++ 150/340
                Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                Komentarz


                • No zbiornik wyjeździć tak oszczędzając to ciężko by było, bo to krew człowieka zalewa. Takie wyniki to człowiek osiąga jak nie ma gdzie zatankować a rezerwa się świeci. W trasie to depczę bardzo mocna a i w mieście nie skąpię gazu.
                  Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                  "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                  Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                  Komentarz


                  • Mi komputer przekłamywał o 15% zanim go nie przeprogramowałem.

                    Komentarz


                    • natash - w O2 się da, niestety, w O1 ten kanał jest zablokowany - sprawdzałem.
                      Była O1 kombi ALH++ 150/340
                      Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez zepter00
                        więc nie wiem co wam się w moim 3,4 l/100km nie widzi.
                        kolego nie dziw się, ale takie wyniki (3,4/100 - pomiar od odpalenia silnika do zakończenia jazdy danego odcinka), to kręciłem jak miałem fabię 1.9SDI - przy bardzo spokojnej jeździe około 70km/h na 5 biegu
                        nie pisz tylko, że nie umiem jeździć eko bo takie średnie spalanie miałem z odcinka 40 km gdzie jak dobrze trafiłem (a jeżdżąc nad ranem udawało się to dość często) to jak rozpędziłem się do tych 70km/h i wrzuciłem "piątkę" to przez te 40km nie tykałem hamulca i nie zmieniałem biegu - czyli czysta płynna jazda i chyba bardziej eko to już się nie da - fabią jeździłem tak prawie 4 lata, więc czasu na naukę miałem w bród, choć uważam, że zawsze można się czegoś nowego nauczyć i tu czekam na Twoje rady :szeroki_usmiech

                        osobiście taki wynik (3.4/100) w dużo cięższej OI i to 4x4 jest dla mnie trudny do wyobrażenia, ale jeśli Twoja to potrafi to ok.

                        sądzę, że aby ustanawiać rekordy należałoby ustalić jakieś wspólne założenia
                        np. przebyty dystans, średnia prędkość przejazdu, czy kasujemy/resetujemy kompa do pomiaru po rozgrzaniu silnika czy też mierzmy od momentu odpalenia samochodu itd.

                        Komentarz


                        • U mnie nadal średnie z baku 5.11/100km wg komputera również 5.1
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • a u mnie 8l przy tych mrozach i miasto :roll:
                            w porywach nawet 8,5 :diabelski_usmiech

                            Komentarz


                            • U mnie w BXE średnio wychodzi 6,7.

                              Komentarz


                              • U mnie po mieście 6,5, jak zimny 1500-2500, potem do 3500 z 2 raz pociągnę. Niżej nie da się zejść, dziś przy -9C, spalił 8l/100, komp pokazuje na 100% prawidłowo.

                                Komentarz


                                • z ostatnich 550 km, komp 5.2, dystrybutor 5.7. zimny 1500-2200, później do 2800-2900. wynik taki już mam 3 raz z rzędu


                                  OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                                  Komentarz


                                  • abstinent, Zaczynasz wychodzic na ludzi. 8 to juz jakos brzmi, a nie 5 jakbys jakims Tico jezdzil :twisted:

                                    P.S. Odsniez Rovera 8)
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • Maicroft, rovera już nie ma od kilku dni :diabelski_usmiech
                                      poszedł do żyda

                                      Komentarz


                                      • ostanio trasa przy temp -8.

                                        310 km w 3 godziny z malym hakiem
                                        srednia wg kompa byla 98km/h
                                        spalanie ......6,2

                                        Komentarz


                                        • Dziś pokręciłem się w mieście po kilku klientach, zrobione 40km, temp -15 i średnia 8,5l :twisted:
                                          MARCIN
                                          Mój szkodnik

                                          Komentarz


                                          • Zawsze mam włączone średnie spalanie na komputerze, dziś po lekkiej rozgrzewce na biegu jałowym pewnie ok 5 min, ruszyłem i pokazało mi 49,99l/100, 8km trasy i spalanie 9l/100...

                                            Komentarz


                                            • W mieście jak się kręcę to tak 8,0 to norma , jak deptam to nawet 10,0
                                              A w trasie 6,2 / 6,4
                                              Ostatnio znajoma jechała moim autem i zeszła do 5,2 a wyglądałem tak :shock: :lol:
                                              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez natash
                                                po lekkiej rozgrzewce na biegu jałowym pewnie ok 5 min, ruszyłem i pokazało mi 49,99l/100
                                                :shock:

                                                po takim czymś mi pokazuje 28l/35l max miałem, z tym że wciskam gaz bardzo delikatnie na samym początku, jak bym miał pod butem jajko :P


                                                OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                                                Komentarz


                                                • to dziwne macie. mnei nie pokzuje wiecej niz 15-20
                                                  po paruset metrach juz jest kolo 10

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez xtremesystems
                                                    to dziwne macie. mnei nie pokzuje wiecej niz 15-20
                                                    po paruset metrach juz jest kolo 10
                                                    A to ciekawe... Ja to nigdy nie mam mniej niż 20l/100km, mówię o pierwszym wskazaniu średniego spalania które się pojawi na kompie po ruszeniu, ok 200m jazdy pewnie.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X