Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez cool_torun
    Na polskiej autostradzie przy podobnej pogodzie i prędkości a także podobnym nachyleniu drogi
    Stwierdzenie o pochyleniu drogi jest trochę złudne. :szeroki_usmiech Myślę, że tu inny czynnik namieszał.
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • Adam B - nachylenie drogi wiem że bywa złudne (jestem geodetą), ale bazowałem na wskazaniach wysokości nad poziomem morza z GPS-a
      A co do różnicy, sądzę że wynika to z innej technologi kładzenia warstwy ścieralnej - w Polsce asfalt idzie prosto z ciężarówki do rozściełacza, a w Niemczech zauważyłem że najpierw z ciężarówki asfalt idzie do jakiegoś ustrojstwa (które chyba mieli i rozdrabnia asfalt ) a potem dopiero do rozściełacza

      Komentarz


      • Octavia II kombi
        1.9 TDI 105km BXE, bez dpfa
        Miasto Kraków- bez korków tylko stanie na światłach od czasu do czasu- 8 - 8,5L
        Trasa np obwodnica Krk ok 6-6.5 L
        Minimalne jakie udało mi się zrobić Katowice-Krk 5,6 L
        A przy jeżdzie za tirem przy predkosci ok. 90km/h z tempomatem - 4,6 L (ale tego nie biorę pod uwagę)
        Wyniki są podane przy jeżdzie w pojedynkę, bez bagażu.
        Jeżdzę bardzo spokojnie i patrząc na spalanie innych zastanawiam się czy nie szukać gdzieś problemu wysokiego spalania.?

        Komentarz


        • Zamieszczone przez BartekD
          Jeżdzę bardzo spokojnie i patrząc na spalanie innych zastanawiam się czy nie szukać gdzieś problemu wysokiego spalania.?
          nie szukaj
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • cool_torun, jeździłem po różnych autostradach, ale wyłapać średnie spalanie zależne od nachylenia drogi i dodatkowo porównać to z odcinkami autostrad w Polsce, znaleźć podobne odcinki z nachyleniem, wyzerować komputery itp. Wielki szacunek dla Ciebie i teścia.
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz


            • Zamieszczone przez szkoda
              Zamieszczone przez BartekD
              Jeżdzę bardzo spokojnie i patrząc na spalanie innych zastanawiam się czy nie szukać gdzieś problemu wysokiego spalania.?
              nie szukaj
              Normalne wyniki. Powiedziałbym nawet, że troszki za małe, zwłaszcza na obwodnicy :diabelski_usmiech

              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

              Komentarz


              • no to spoko, troche zacząłem się martwić jak zacząłem czytać ile kolegom spalaja samochody a jestem po świezym zakupie jakies 2 tygodnie temu. Gdzies jeszcze obilo mi sie o uszy ze 1.9 TDI w wersji BXE (moj jest z 2007) ma ciut wieksze spalanie od innych-no ale to rozumiem że nalezy puscic miedzy bajki i legendy

                Komentarz


                • Zamieszczone przez BartekD
                  Gdzies jeszcze obilo mi sie o uszy ze 1.9 TDI w wersji BXE (moj jest z 2007) ma ciut wieksze spalanie od innych
                  Tzn jakich innych? :roll:
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • BartekD Ja zaraz po zakupie spalanie miałem na poziomie +1 litr do tego co mam teraz :wink:

                    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez AdamB
                      Zamieszczone przez BartekD
                      Gdzies jeszcze obilo mi sie o uszy ze 1.9 TDI w wersji BXE (moj jest z 2007) ma ciut wieksze spalanie od innych
                      Tzn jakich innych? :roll:
                      Chodziło mi o wersje silnika (BXE itd...) ale tak jak mówie myślę żę to bajka.
                      Mam nadzieje że spalanie się ustabilizuje.
                      Ale mam porównanie ze octavia 1 4x4 w kombi 1.9 tdi takżę podobny silnik i tam spalanie na podobnych trasach jest mniejsze.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez szkoda
                        Zamieszczone przez BartekD
                        Jeżdzę bardzo spokojnie i patrząc na spalanie innych zastanawiam się czy nie szukać gdzieś problemu wysokiego spalania.?
                        nie szukaj
                        szukaj

                        kabanos samochód z 2007 roku więc nie nowy

                        na trasie jak jedziesz sam i spokojnie do tych 110-120 to powinno się w 5l zmieścić


                        6,4 czy tam 6,2 to miałem max z trasy ok 900km gdzie trochę deptałem po gazie :lol:

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez BartekD
                          Octavia II kombi
                          1.9 TDI 105km BXE, bez dpfa
                          Miasto Kraków- bez korków tylko stanie na światłach od czasu do czasu- 8 - 8,5L
                          Trasa np obwodnica Krk ok 6-6.5 L
                          Minimalne jakie udało mi się zrobić Katowice-Krk 5,6 L
                          A przy jeżdzie za tirem przy predkosci ok. 90km/h z tempomatem - 4,6 L (ale tego nie biorę pod uwagę)
                          Wyniki są podane przy jeżdzie w pojedynkę, bez bagażu.
                          Jeżdzę bardzo spokojnie i patrząc na spalanie innych zastanawiam się czy nie szukać gdzieś problemu wysokiego spalania.?
                          BartekD:
                          Wydaje mi sie ze Twoje spalanie jest w porzadku. Ja rowniez w miescie i to z klima mam takie spalanie a czasem nawet z odczytu komputera na dystansie powiedzmy 15 km srednio mam i ponad 9! (klima wlaczona, korki) Na trasie jak jezdze przez wioski czyli niby jade ~70-90 km/h ale przejezdzajac przez wioski musze zwalniac do 50-60 to mam srednio z 5-5.5 wiec jesli Ty na obwodnicy masz do 6.5 (na pewno wieksza predkosc niz moja) to jest to chyba spalanie ok.

                          BTW rowniez czasem patrzac na moje spalanie dziwie sie ludziom ze im wychodzi 4-4.5 a niektorzy pisza ze tyle maja w nawet miescie!!! Te diesle w OI chyba musialy byc bardziej oszczedne;-)
                          pozdrawiam
                          miq!

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez abstinent
                            samochód z 2007 roku więc nie nowy
                            nawet jak bedzie produkcja 1945 okopy....i jak go ktos teraz kupi - to dla tej osoby bedzie nowy :diabelski_usmiech
                            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez abstinent
                              Zamieszczone przez szkoda
                              Zamieszczone przez BartekD
                              Jeżdzę bardzo spokojnie i patrząc na spalanie innych zastanawiam się czy nie szukać gdzieś problemu wysokiego spalania.?
                              nie szukaj
                              szukaj

                              kabanos samochód z 2007 roku więc nie nowy

                              na trasie jak jedziesz sam i spokojnie do tych 110-120 to powinno się w 5l zmieścić


                              6,4 czy tam 6,2 to miałem max z trasy ok 900km gdzie trochę deptałem po gazie :lol:
                              Zastanawia mnie tylko, ile kilometrów zrobił kolega BartekD za te 2 tygodnie. Naprawdę trzeba poczekać chwilke, nauczyć się jazdy tym samochodem. Później powinno być lepiej.

                              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez abstinent
                                Zamieszczone przez szkoda
                                Zamieszczone przez BartekD
                                Jeżdzę bardzo spokojnie i patrząc na spalanie innych zastanawiam się czy nie szukać gdzieś problemu wysokiego spalania.?
                                nie szukaj
                                szukaj

                                kabanos samochód z 2007 roku więc nie nowy

                                na trasie jak jedziesz sam i spokojnie do tych 110-120 to powinno się w 5l zmieścić


                                6,4 czy tam 6,2 to miałem max z trasy ok 900km gdzie trochę deptałem po gazie :lol:
                                ja na bank przy takiej predkosci ~120km/h w 5 litrach bym sie nie zmiescil. Jak jade z 120 km/h to mam spalanie juz rzedu 5.5-6.0 a jak pojade z >130 km/h to idzie 6.0 w gore
                                pozdrawiam
                                miq!

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez abstinent
                                  szukaj

                                  kabanos samochód z 2007 roku więc nie nowy

                                  na trasie jak jedziesz sam i spokojnie do tych 110-120 to powinno się w 5l zmieścić
                                  nigdy w życiu się z tym nie zgodzę, no i co teraz :?: :szeroki_usmiech
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez piotrek_os
                                    Zamieszczone przez abstinent
                                    samochód z 2007 roku więc nie nowy
                                    nawet jak bedzie produkcja 1945 okopy....i jak go ktos teraz kupi - to dla tej osoby bedzie nowy :diabelski_usmiech
                                    chodziło mi że nie z salonu bo ktoś pisał że musi się ułożyć

                                    Zamieszczone przez szkoda
                                    Zamieszczone przez abstinent
                                    szukaj

                                    kabanos samochód z 2007 roku więc nie nowy

                                    na trasie jak jedziesz sam i spokojnie do tych 110-120 to powinno się w 5l zmieścić
                                    nigdy w życiu się z tym nie zgodzę, no i co teraz :?: :szeroki_usmiech
                                    to że kolega BartekD będzie więcej płacił na CPN-ie

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez abstinent
                                      na trasie jak jedziesz sam i spokojnie do tych 110-120 to powinno się w 5l zmieścić
                                      Znasz bajkę o świstakach :szeroki_usmiech
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • AdamB, bajka się nazywa B-B - Wrocek na zimówkach 3os. + dystrybutor

                                        Komentarz


                                        • AdamB, bajka się nazywa B-B - Wrocek na zimówkach 3os. + dystrybutor
                                          Swoją OII zrobiłem już deczko ponad 100kkm autostradami, drogami lokalnymi i wiem mniej więcej ile ona pali. Nie mniej jednak gratulacje wytrwałości.
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz


                                          • Jeszcze jedna ciekawostka. Po przejechaniu 200 km i jeździe 15 km od tunelu ŚLink w kierunku południowym komputer pokazał mi że mogę jeszcze przejechać 1520 km :szeroki_usmiech
                                            Ale tak poza tym wybrykiem spokojnie do włączenia rezerwy robiłem 1000-1100 km

                                            Komentarz


                                            • Ja w 5 litrach to się mieściłem przy mega PSJ

                                              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez kabanos
                                                Ja w 5 litrach to się mieściłem przy mega PSJ
                                                Dokładnie.

                                                Ostatnie 4 tankowania (łącznie ok 3k km), styl jazdy dynamiczny, prędkości różne, stanie w korkach na remontach, miasto ok 20% z tego, klima prawie na okrągło. Połowa solo, połowa 3+1 z pełnym bagażnikiem.

                                                średnie spalanie z dystrybutora na tym dystansie przy każdym kolejnym tankowaniu - powtarzalne 5,8l/100km
                                                Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                                Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                                Komentarz


                                                • Nie uprawiam PSJ.
                                                  Nie należę do zawalidróg, z reguły jeżdżę przepisy +10 (poza granicami kraju przestrzegam przepisy restrykcyjnie :szeroki_usmiech) , ale czasem mi się zdąża ignorować niektóre ograniczenia (które nie mają żadnego uzasadnienia).
                                                  Stosuję natomiast kilka zasad:
                                                  Po pierwsze przewidywanie na drodze-jak widzę czerwone, ograniczenie prędkości, teren zabudowany - hamuję silnikiem :!: staram się nie tykać hamulca
                                                  Po drugie - dynamiczne przyspieszanie do zadanej prędkości
                                                  Po trzecie - jeśli jest korek (zamknięty przejazd i inne wydarzenia na drodze) i widzę że samochody stoją gaszę silnik
                                                  Po czwarte - staram się w ogóle nie używać biegu jałowego

                                                  Komentarz


                                                  • Dzisiaj trasa A4 wrocław - kraków, spalanie 8.4, średnia prędkość z 260km to 145km/h prędkość przelotowa 160-210 8)
                                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X