Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jazda po Krakowie 400 km, dystans jednorazowy do 15 km. Przy włączonej klimie i koreczkach Octavia wciągnęła 8l/100.

    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

    Komentarz


    • Zamieszczone przez kabanos13
      Jazda po Krakowie 400 km, dystans jednorazowy do 15 km. Przy włączonej klimie i koreczkach Octavia wciągnęła 8l/100.
      naszczeście moja 0II nie jest skazana na ta chwile na korki itd.....wiec ma "lajcikowe zycie" i 1000 na baku to dla niej "pryszcz" :diabelski_usmiech
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • Zamieszczone przez piotrek_os
        Zamieszczone przez kabanos13
        Jazda po Krakowie 400 km, dystans jednorazowy do 15 km. Przy włączonej klimie i koreczkach Octavia wciągnęła 8l/100.
        naszczeście moja 0II nie jest skazana na ta chwile na korki itd.....wiec ma "lajcikowe zycie" i 1000 na baku to dla niej "pryszcz" :diabelski_usmiech
        Jutro wyrywam się wreszcie poza drogi Kraka i moja Szkodzinka też odetchnie. Wtedy spalanie w okolicach 5,5.

        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

        Komentarz


        • Zamieszczone przez piotrek_os
          Dzis tankowałem po 1058 km - średnia 5,34 :diabelski_usmiech
          ja pierdziu taki wynik miałem tylko raz jak odebrałem malutką, potem systematycznie spadało :diabelski_usmiech a po virusie jeszcze bardziej spadło

          przed virusem na pełnym baku robiłem około 650km
          po virusie na pełnym baku robię około 570km
          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

          Komentarz


          • Zamieszczone przez loru
            Zamieszczone przez piotrek_os
            Dzis tankowałem po 1058 km - średnia 5,34 :diabelski_usmiech
            ja pierdziu taki wynik miałem tylko raz jak odebrałem malutką, potem systematycznie spadało :diabelski_usmiech a po virusie jeszcze bardziej spadło

            przed virusem na pełnym baku robiłem około 650km
            po virusie na pełnym baku robię około 570km
            to moja 0II w najwieksze mrozy nie przekroczyla mi 6 litrów :diabelski_usmiech
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • Spalanie

              Witam

              Spalanie po przejechaniu 700 km głownie w Warszawie (raz w korku, raz bez) wyszło na poziomie 6,8 l/100km.

              W momencie gdy nie ma korków spalanie jest na poziomie 4,9 - 5,5 litra w zależności od stylu jazdy,

              Co o tym myślicie??
              Była O1 2003 1.9 TDI ASV 110 KM, Jest O2 FL 2013 2.0 TDI CR 110KM

              www.mukozuzia.pl

              Przekaż Swój 1% podatku Zuzi. Pomóż ratować jej życie.

              PerfectService by DobryGrześWawa

              Komentarz


              • Re: Spalanie

                Zamieszczone przez strzala_1st
                Witam

                Spalanie po przejechaniu 700 km głownie w Warszawie (raz w korku, raz bez) wyszło na poziomie 6,8 l/100km.

                W momencie gdy nie ma korków spalanie jest na poziomie 4,9 - 5,5 litra w zależności od stylu jazdy,

                Co o tym myślicie??
                Że trzeba ściągnąć kapelusz :diabelski_usmiech
                Było: 117,5KM / 238,9 Nm
                Jest: 144 KM / 301,4 Nm by CompSport

                -> MOJA SKODA <-

                Komentarz


                • Re: Spalanie

                  Zamieszczone przez strzala_1st
                  Witam

                  Spalanie po przejechaniu 700 km głownie w Warszawie (raz w korku, raz bez) wyszło na poziomie 6,8 l/100km.

                  W momencie gdy nie ma korków spalanie jest na poziomie 4,9 - 5,5 litra w zależności od stylu jazdy,

                  Co o tym myślicie??


                  :shock:
                  Ja nie wierze

                  Miasto:6.6-7.5L
                  Trasa 150kmh po autostradzie:5.3L
                  AHF silnik

                  Komentarz


                  • Re: Spalanie

                    Zamieszczone przez strzala_1st
                    Witam

                    Spalanie po przejechaniu 700 km głownie w Warszawie (raz w korku, raz bez) wyszło na poziomie 6,8 l/100km.

                    W momencie gdy nie ma korków spalanie jest na poziomie 4,9 - 5,5 litra w zależności od stylu jazdy,

                    Co o tym myślicie??
                    Mam ten sam silnik. W mieście wynik poniżej 5l nie do osiągnięcia. Bez korków w Krakowie kręcę się w okolicach 6l. W korkach w lecie z klimą 8l. To jest rzeczywisty wynik. Pniżej 5l to tylko w trasie i to przy PSJ.
                    Średnie spalanie z komputera z ostatnich 3000 km to 6l/100 km. Komputer o około 0,2 l zaniża spalanie.

                    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                    Komentarz


                    • Re: Spalanie

                      Zamieszczone przez kabanos13
                      W mieście wynik poniżej 5l nie do osiągnięcia. Bez korków w Krakowie kręcę się w okolicach 6l. W korkach w lecie z klimą 8l. To jest rzeczywisty wynik. Pniżej 5l to tylko w trasie i to przy PSJ.
                      Średnie spalanie z komputera z ostatnich 3000 km to 6l/100 km. Komputer o około 0,2 l zaniża spalanie.

                      Silnik ALH, modzony.
                      Wyniki identyczne. Delikatna jazda w mieście - ok 6. Ciut mocniej i już mniej jak 6,5 się nie da.
                      5/100 tylko trasa przy mega PSJ (V nie więcej niż 85km/h, zero rozpędzania turbiny, sprawdzane dwa razy na trasie po 500km każda).
                      Trasa przy wykorzystaniu stadka przy wyprzedzaniach i klimie - 6-6,5.

                      Wszystko z dystrybutora.

                      kabanos13 - jeździmy podobnie
                      Była O1 kombi ALH++ 150/340
                      Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                      Komentarz


                      • Re: Spalanie

                        Zamieszczone przez soszek81
                        Zamieszczone przez kabanos13
                        W mieście wynik poniżej 5l nie do osiągnięcia. Bez korków w Krakowie kręcę się w okolicach 6l. W korkach w lecie z klimą 8l. To jest rzeczywisty wynik. Pniżej 5l to tylko w trasie i to przy PSJ.
                        Średnie spalanie z komputera z ostatnich 3000 km to 6l/100 km. Komputer o około 0,2 l zaniża spalanie.

                        Silnik ALH, modzony.
                        Wyniki identyczne. Delikatna jazda w mieście - ok 6. Ciut mocniej i już mniej jak 6,5 się nie da.
                        5/100 tylko trasa przy mega PSJ (V nie więcej niż 85km/h, zero rozpędzania turbiny, sprawdzane dwa razy na trasie po 500km każda).
                        Trasa przy wykorzystaniu stadka przy wyprzedzaniach i klimie - 6-6,5.

                        Wszystko z dystrybutora.


                        kabanos13 - jeździmy podobnie
                        Ja w trasie PSJ uprawiam, jak muszę. Tzn. jazda w kolumnie samochodów z przyzwoitą prędkością 80-90 km/h. Po prostu nie lubię się przeciskać o 1, 2 samochody do przodu. Niewiele to daje, a stresior duży. Wtedy auto potrafi zaskoczyć i spalanie w okolicach 5l realne. No ale jak się zrobi trochę miejsca to... jak tu nie pocisnąć

                        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                        Komentarz


                        • To u mnie trasa 170 km ze średnią prędkością 75kmh (przez 30 km korek i jechałem max na 2ce), prędkość max 140 i średnia spalania wyszła 4,6. Fakt że poza tymi 30ma kilometrami reszta trasy pusta. Wynik sam mnie zaskoczył. :shock:
                          Silnik AHF.

                          Komentarz


                          • Dzis w nocy wrocilem z gór z weselicha.....a wiec ponad 700 km zrobione i spalanie 5 literkow :diabelski_usmiech
                            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                            Komentarz


                            • W długi łikend zrobione 1300km nad morze (Pobierowo) i nazat.
                              Nad morze 8h do 110 - spalanie 4,6l. Z powrotem 7,5h (w tym 1,5h toczenie się do Goleniowa :evil: ) potem ogień 160-170 na S3 i A4; jednopasmówki 120-140 i wyszło 6,3l
                              MARCIN
                              Mój szkodnik

                              Komentarz


                              • Grodzisk Maz - Remieńkiń (za Suwałkami) - 6h, dwójka dzieci, dwie babcie, bagażnik w opór załadowany - 5.7L

                                powrót tego samego dnia do Grodziska na pusto - 5h - 4.7L.
                                bkc+dsg

                                Komentarz


                                • Ja w moim Variancie 1.9 TDI BLS Kraków - Praga - Kraków 120km/h tempomat 5,3. Średnie z 10kkm 6.0. Poniżej 5 cieżko zejśc nawet przy bardzo spokojnej jeździe.

                                  Komentarz


                                  • Wczoraj wieczorkiem - wskazanie kompa 4,4 wiec trzeba dodac 0,2 = 4,6
                                    Załączone pliki
                                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                    Komentarz


                                    • Ja przeszedłem samego siebie

                                      Dzisiaj komp przy tankowaniu pokazał 9.2 na 1243km :diabelski_usmiech Z tankowania pod kurek wyszło 9.3. Rezerwa już taka była, że zmieściłem 51l
                                      Było: 117,5KM / 238,9 Nm
                                      Jest: 144 KM / 301,4 Nm by CompSport

                                      -> MOJA SKODA <-

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Karql
                                        Ja przeszedłem samego siebie
                                        Rezerwa już taka była, że zmieściłem 51l
                                        Dwa razy tankowałem po 57l (z odpowietrzeniem), wskazówka nawet się nie podnosiła a komp już dawno twierdził że nie powinienem już jechać
                                        Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                        Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                        Komentarz


                                        • a jak zalać odpowietrznik?

                                          Komentarz


                                          • W TDI zajrzyj we wlew paliwa (tam gdzie wciskasz pistolet do tankowania). Po lewej stronie, ok 2 cm od brzegu wlewy jest taki "dzyndzel".
                                            Jak już zatankujesz normalnie i pistolet odbije, to wciskasz pistoletem ten dzyndzel, przytrzymaj i tankuj, tylko z wyczuciem aby nie rozlewać poza wlew (ja tek robię). Wchodzi jeszcze 5-7 litrów, a jak jesteś cierpliwy to i może więcej.

                                            Zawsze tak tankuję. Efekt jest taki że przez pierwsze 120-150 km wskaźnik paliwa w ogóle nie spada.
                                            Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                            Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                            Komentarz


                                            • to Ci wchodzi 60??

                                              Komentarz


                                              • zbiornik ma 55l + to co we wlewie/odpowietrzeniu
                                                więc tankowania po 52-54l to u mnie norma, jak napisałem wcześniej - dwa razy nawet wlazło po 57 (zawsze tankuję jednakowo więc nie ma lipy ;P ) ale dojazd do stacji był już z duszą na ramieniu, max eco drajwing i szukaniem w pamięci kto z kumpli jest w okolicy co by mnie podholował w razie czego.
                                                Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                                Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                                Komentarz


                                                • Ja do Golfa V Varianta wlałem 55l. Komputer pokazywał 5km zasięgu.

                                                  Komentarz


                                                  • soszek81, w liftbacku nie jest mniejszy zbiornik? Wcześniej najwięcej ile udało mi się nalać to było 49. Zawsze wysuwam pistolet tak, żeby opierał się tylko o krawędź wlewu i leje do oporu, czekam aż trochę piana zejdzie i znowu i tak kilka razy, aż piana bardzo powoli opada.

                                                    rucinski, w nowej a3 kumpla jak komp pokazywał 0, wskazówka się nie podnosiła przejechaliśmy jeszcze z 20km i na drugi dzień dojechał do stacji :diabelski_usmiech
                                                    Było: 117,5KM / 238,9 Nm
                                                    Jest: 144 KM / 301,4 Nm by CompSport

                                                    -> MOJA SKODA <-

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X