Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • loru, wszystkiego trzeba w życiu spróbować :szeroki_usmiech

    [ Dodano: Pon 01 Sie, 11 22:04 ]
    Zamieszczone przez BartekD
    Ja jeszcze dodam ze coraz czesciej zaczalem uzywac tempomatu nawet przy normalnej jezdzie i to chyba tez zmniejsza spalanie
    To akurat nie zmniejszy spalania.
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • Zamieszczone przez AdamB
      loru, wszystkiego trzeba w życiu spróbować :szeroki_usmiech
      ja też spróbowałem to dostałem zjebę od żony i na tym się skończyło moje eko
      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

      Komentarz


      • Zamieszczone przez loru
        Zamieszczone przez AdamB
        loru, wszystkiego trzeba w życiu spróbować :szeroki_usmiech
        ja też spróbowałem to dostałem zjebę od żony i na tym się skończyło moje eko
        Tutaj sam jeździłem, dokładnie ten przebieg to dojazdy codzienne do pracy 60km tam i 60km z powrotem.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • Ostatnio zrobiłem teścik na obwodnicy Krakowa. Przez 70 km średnio moja Octavka spaliła 4,4 l :shock: ,ale droga strasznie wolno ubywała :diabelski_usmiech
          ps. trzymałem 2000 obr. = około 92 km/h

          [ Dodano: Pon 01 Sie, 11 22:47 ]
          Zamieszczone przez AdamB
          Tutaj sam jeździłem, dokładnie ten przebieg to dojazdy codzienne do pracy 60km tam i 60km z powrotem
          Musiałeś pewnie odpowiednio wcześnie wyjeżdżać

          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

          Komentarz


          • Zamieszczone przez kabanos
            Ostatnio zrobiłem teścik na obwodnicy Krakowa. Przez 70 km średnio moja Octavka spaliła 4,4 l :shock: ,ale droga strasznie wolno ubywała :diabelski_usmiech
            ps. trzymałem 2000 obr. = około 92 km/h

            [ Dodano: Pon 01 Sie, 11 22:47 ]
            Zamieszczone przez AdamB
            Tutaj sam jeździłem, dokładnie ten przebieg to dojazdy codzienne do pracy 60km tam i 60km z powrotem
            Musiałeś pewnie odpowiednio wcześnie wyjeżdżać
            to przynajmniej jechałeś przepisowo i nie musiałeś martwić sie o misiaków :wink:
            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

            Komentarz


            • Zamieszczone przez piramida
              to przynajmniej jechałeś przepisowo i nie musiałeś martwić sie o misiaków :wink:
              Wystarczyło, że jechałem jak wszyscy "7" i nie dałem się sprowokować. Dziś już to się zmieniło. :szeroki_usmiech

              [ Dodano: Wto 02 Sie, 11 08:19 ]
              Zamieszczone przez kabanos
              Musiałeś pewnie odpowiednio wcześnie wyjeżdżać
              Jakbym nie jechał to dojazd rano w okolice Ikei od Kozłów-Miechów zajmuje 1h +- 10min.
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • Wczoraj trasa Toruń-Gdańsk(IKEA)-Toruń ->180km w jedną stronę
                Do Gdańska dane z kompa: śr prędkość 78 km/h; spalanie 5.3
                Z Gdańska do Torunia: śr. prędkość 90 km/h; spalanie 4.8 :shock:
                Na pokładzie 2 osoby (z powrotem jak to z IKEI - bagażnik troszkę załadowany :wink: )
                Komputer co do spalania zaniża ok. 0.2 l/100
                Chyba z powrotem musiałem mieć niezły wiaterek pod ogon jak tak

                Komentarz


                • A mi jak spalanie spadlo ostatnio w trasie ponizej 6l to stwierdzilem ze cos sie zepsulo, lecz ostatecznie stanelo na rownym 6.5l. W sumie jak na jazde z wakacyjnym wypelnieniem wnetrza i boxem na dachu w korkach to jest ok.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • Witam.
                    Właśnie spaliłem pierwszy bak. Komputer pokazuje średnio 5.5 l. Po zatankowaniu i policzeniu wyszło mi 5.53 l. Trasa mieszana. Warszawa centrum - Warka. Codziennie. Aby tylko tak dalej. :lol:
                    " zawsze chciałem mieć takie coś "

                    Komentarz


                    • Ostatnia trasa:
                      KR - Łask -- spokojnie - przelotowa 100-110 na tempomacie, jazda nocą.
                      Łask - Grodzisk Maz -- od Piotrkowa do Mszczonowa pi....... remonty 40-70max, jazda w dzień
                      GM - Łask -- powrót wieczorem tego samego dnia, awiomalin, krople nasercowe i coś z apteczki mamusi na wk....., gdybym mógł to bym pociągnął jakieś cięższe %, nie lepiej niż za dnia
                      Łask - Kraków -- jazda na pełen gaz, aby na koniec baku się turbo nie zastało.

                      Sporo jazdy z klimą.
                      Łącznie ponad 830km, wlazło 45l
                      Z dystrybutora wyszło
                      5,37l/100km

                      Do przeżycia
                      Była O1 kombi ALH++ 150/340
                      Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez AdamB
                        No dobra, mój nie chlubny rekord, mój pierwszy raz i zapewne ostatni......... spalanie 4.8l/100km. Przy 1060km zapaliła mi się rezerwa. Moja pierwsza 4 z przodu ze spalaniem. :shock:
                        Widać, ze w bogatym kapeluszu jezdzisz teraz :diabelski_usmiech
                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                        Komentarz


                        • Moją O II 2006 Kombi przejechałem już prawie 5000 km a mam Ją 3 mies. i 8 dni.
                          Spalanie, różnie ... średnio ok.5,5 l/100km ale oczywiście zdarzało się różnie gdy jadąc po "Polskich Autostradach" chciałem zobaczyć ile "pójdzie" ale obok żona...więc ... pozwoliłem sobie na 185km/h (4osoby i bagaż bo jechaliśmy nad morze) średnie spalanie poszło na ok.10 l/100km ale muszę dodać ,że poruszaliśmy się też trochę w korku pod lekka górkę pół minuty jazdy 5 min czekania i tak przez ponad 1/2 h
                          Fajnie było patrzeć jak komputer pokazywał spalanie jadąc 140 km/h na 4,3 l

                          Komentarz


                          • Bielsko-Szczytno zaliczone

                            Wyjazd w nocy, sam i kilka rzeczy, ogólnie zamiar wleczenia się, i tak też się stało :P
                            Średnia na liczniku 80-100km/h, czas jazdy 7,15 h
                            Do Ciechanowa 4,2 :lol: dalej podskoczyło na 4,3
                            Na miejscu trochę się włóczyłem po wioskach
                            Powrót cztery osoby i kilka walizek, wyjazd po południu i wolno już nie było, bo średnio 110-130, Tankowałem za Warszawą i wyszło 4,85 według baku, a według kompa 4,8
                            Później goniłem się długo z OII 2.0tdi, to tak do 160-170 bywało :diabelski_usmiech i od tankowania do domu wyszło 5,8

                            a to taka ciekawostka za Częstochową

                            Komentarz


                            • Dzisiaj pobiłem swój rekord, średnie spalanie 2litry :diabelski_usmiech oczywiscie z górki wracając z Krakowskiego ZOO na odcinku może 2km :P
                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                              Komentarz


                              • Własnie wróciłem z traski 400 km - jazda do 100km/h - spalanie z kompa 4,2 (realne wyjdzie +0,2) :diabelski_usmiech
                                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                Komentarz


                                • Sosnowiec-Międzyzdroje-Sosnowiec
                                  Trasa do Międzyzdrojów przez Polskę, wskazania komputera 5,2 l/100km
                                  Trasa powrotna to droga przez Niemcy, wskazania komputera 5,4 l/100 km przy jeździe na tempomacie ustawionym na prędkość 140 km/h

                                  Komentarz


                                  • takie coś znalazłem..
                                    Strona nie została znaleziona | AutoTesty.net.pl
                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                    GVI 1.4TSI
                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                    Komentarz


                                    • Trasa
                                      Wołomin - Sobieszewo i z powrotem,
                                      wybrałem świadome dłuższą trasę przez Płońsk, Rypin, Grudziądz, A1, średnia 6,8 l/100km, prędkości do 110km/h poza miastem na A1 w do 150km/h nie mam pojęcia jak można robić spalanie rzędu 4,8 czy 5,2, toż to podpada pod utrudnianie ruchu.
                                      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                      Komentarz


                                      • loru, :nono

                                        Komentarz


                                        • Moj BXE serja tyle ze 4x4 i skrzynia 6. Trasa Polska- Jukej, klima non stop na auto i lodowka turystyczna na gniazdku- 6,2l/100km dane z paliwa nie z kompa, srednia predkosc 120km/h. Szczeze powiem ze myslałem ze bedzie mniej no ale odeszla juz era tanich diesli. Pozdrawiam
                                          Mowa dana nam jest po to, żeby wyrażać myśli

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez abstinent
                                            loru, :nono
                                            ale, że co :szeroki_usmiech
                                            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                            Komentarz


                                            • Ostatnie spalanie 4,99/100 km :diabelski_usmiech I na zbiorniku 1153 km :diabelski_usmiech
                                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                              Komentarz


                                              • Trasa:
                                                - Zabrze -> Kielce -> Radom -> W-wa -> Serock -> W-wa -> Kozienice -> Ożarów -> Kielce -> Zabrze
                                                - często 80-90, czasem 130-140 km/h
                                                - klima 50% trasy
                                                - razem przejechane: 935 km
                                                - spalanie: 5,2 l (z tankowania)
                                                MARCIN
                                                Mój szkodnik

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez loru
                                                  Trasa
                                                  Wołomin - Sobieszewo i z powrotem,
                                                  wybrałem świadome dłuższą trasę przez Płońsk, Rypin, Grudziądz, A1, średnia 6,8 l/100km, prędkości do 110km/h poza miastem na A1 w do 150km/h nie mam pojęcia jak można robić spalanie rzędu 4,8 czy 5,2, toż to podpada pod utrudnianie ruchu.
                                                  Na szczęście tych z "normalnym" spalaniem jest więcej
                                                  A na poważnie, z własnego doświadczenia. Standardowy dojazd do pracy, bez korków (krótki postój na 1-2 światłach), dystans ok. 6-7 km. Spalanie ok. 7.5 litra (z kompa).

                                                  Po pracy jadę do teściów po syna. Od końca czerwca na tej trasie są dwa nowe wiadukty (po korkach zostało tylko niemiłe wspomnienie). Trasa wygląda tak, że wyjeżdżam z pracy od razu na dwupasmówkę, potem wiadukt, zjazd na rondo, znowu dwupasmówka, zakręt 90 st. (będzie tu kiedyś skrzyżowanie),dwa światła, zwężenie do jednego pasa, tu troszkę czasem postoję. Ogólnie odległość ok. 4-5 km. I spalanie... grubo poniżej 7 l. Zazwyczaj 6.5 l (przy upałach i włączonej klimie). Widać więc ile zależy od "trasy". Ostatnio jechałem tą trasą ale przez cały czas dwupasmówka (nie zjeżdżałem na rondo), spalanie 5.9 l.

                                                  Żeby porównać spalanie to trzeba jechać na tej samej trasie, w tym samym czasie i najlepiej z tym samym kierownikiem. Inaczej nie ma to najmniejszego sensu. No chyba, że ktoś się chce dowartościować. A w bajki, że komuś pali do 5 l po "mieście" to można opowiadać dla grzecznych dzieci.

                                                  Komentarz


                                                  • 500km, z czego połowa ze stolicy do Bielska i raczej nie powoli, reszta miasto - 6,44 dystrybutor, komp 6,3

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X