Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Moja Occia również się rozpasała w te mrozy (absolutnie nie widzę zależności między temperaturami, krótkimi odcinkami, dynamiką jazdy a spalaniem :twisted: ).

    Więc wyszło z ostatnich dwóch tankowań na dystansie 1200km spalanie średnie z dystrybutora
    6,2l/100km

    70% żywiołowa trasa, 30% miasta wszelakie, używanie Eberspachera, dłuższe grzanie silnika przed ruszeniem oraz uskutecznianie jazdy Occią przez moją połowicę tym autem (kochanie, octavia się lepiej prowadzi przy 140 niż peżot ).

    Chyba nie jest źle
    Była O1 kombi ALH++ 150/340
    Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

    Komentarz


    • abstinent, No nie przesadzaj, z pojedynczego wypadu :P Z calego baku jak bedziesz mial ponad 10 to pogadamy.

      Z popoludnia to jakos 13,7l mialem :diabelski_usmiech
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • Dziś zalałem, bo jutro trasa, 300 km po mieście, spalanie z dystrybutora 8l/100km. TDI miało być ekonomiczne i bezawaryjne, tak sobie myślałem przed zakupem :P

        Komentarz


        • Witam Kolegów.
          Właśnie mija dwa lata od zakupu mojej Oktawki - skrupulatnie zapisuję każde tankowanie (taki już jestem) i średnie spalanie w ciągu tego okresu wyniosło - 6,1 l/100.
          Zaznaczam ze robię koło 17 tys rocznie - 60%/40%- 60 to trasa, nie za długa, ale trasa.
          Pozdrawiam
          crys7

          Komentarz


          • Zamieszczone przez natash
            Dziś zalałem, bo jutro trasa, 300 km po mieście, spalanie z dystrybutora 8l/100km. TDI miało być ekonomiczne i bezawaryjne, tak sobie myślałem przed zakupem :P
            Nie narzekaj
            Dziś się na trasie Piotrków Trybunalski - Częstochowa bujałem się po trasie z jakimś dziadkiem (dosłownie) w Punto Abarth (MY2011) 1.4 TwinAir - ok 175km. Fakt - odejście to miało, wygląda fajniusio, ale na pytanie ile to mu tak pali to zmiękłem.
            Licząc z dystrybutora, nie udało mu się zejść jeszcze poniżej 10l/100 nawet na samej trasie.

            Więc 8l w TDI na 100% miasta, teraz zimą, to nie jest tragedia.
            Była O1 kombi ALH++ 150/340
            Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

            Komentarz


            • Trasa 2 x 200 km, w jedną stronę 5 osób w tym osobnik 100kg, spalanie 6,5, z powrotem 4 osoby, brak najcięższego pasażera spalanie 6,2, AC 100% trasy 16-19C. Prędkości w granicach 80-120km/h kilka razy 140km/h przez chwilę. Chyba nieźle jak temperatura na zew wskazywała w czasie podróży od -10C do -18C.

              Komentarz


              • w piątek wieczorem trochę pokręciłem się po mieście, temp na zewnątrz -19 , średnia 11,8 l/100 ,
                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                Komentarz


                • Tak czytam i nie wiem czemu narzekacie na te BXE.

                  Wczoraj wsiadlem do takiego, przejechalem 122mile. Trasa BB-Pyrzowice po S1. Czas przejazdu w jedna i druga strone po 1:15h wiec totalnie bez napinki. W jedna strone komputerek wyliczyl spalanie w tych smiesznych jednostkach na mile/l 12,8, a potem 14,4. Zakladajac optymistycznie to cos kolo 4,5l, niech bedzie ze ten komputerek klamie i pali 5l. Na auto do jazdy codziennej to wynik IMO calkiem dobry, jak Panda mi palila na podobnej trasie 4,5-5l
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Maicroft
                    Tak czytam i nie wiem czemu narzekacie na te BXE.
                    Ja też nie wiem czemu narzekają, dojeżdżam do pracy około 60km w jedną stronę, parę wyjazdów w roku po 1300km w jedną stronę i muszę powiedzieć na tą chwilę nie widzę lepszej alternatywy, no może 1.6TDICR. Super się sprawdza. Spalanie jak w danych z motostatu.
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Maicroft
                      Tak czytam i nie wiem czemu narzekacie na te BXE.
                      ja też nie wiem, pali ile powinien i jest git, dobijam praktycznie bez usterkowo do 100kkm jest git
                      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                      Komentarz


                      • 100% prawdy trasy min 50 km i super się sprawdza, jak na miasto i 15km trasy to są ekonomiczniejsze wybory

                        Komentarz


                        • Za darmo nic nie ma, również jazdy autem :diabelski_usmiech , a co niektórzy chyba by chcieli

                          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                          Komentarz


                          • Lepsze spalanie jest na docieraniu autka,czy po dotarciu?
                            Kondziu

                            OCP

                            Komentarz


                            • A co pali 6l zamiast 4l :twisted:

                              Na poczatku wiecej, potem mniej, a potem znow wiecej bo zaczynasz jezdzic normalnie
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • Powiem Ci ze malo pali,jak wracalem z Krakowa A4,140km/h i troche po miescie to ponizej 6 llekko zeszlo.A jak jade 100km/h to 4 bierze.Troche miasta ,troche traski i 5,7 Wiec dlatego sie pytam, hehe
                                Kondziu

                                OCP

                                Komentarz


                                • To i ja dodam swoje pięć groszy...

                                  Przy aktualnej temperaturze na zewnatrz - 6 stopni średnie spalanie wychodzi mi 4.2l /100 km przy średniej predkości 90 km/h (codziennie pokonuje do pracy dystans 50 km w jedna stronę ) Jesli chodzi o dłuższa trase Gdańsk -->Kraków --> Gdańsk to wyszło ok. 4.4 l/ 100 ( było by może mniej ale jechałem A1 - 130 km/h)
                                  Nic tylko wsiadać i jeżdzić przy takim spalaniu :szeroki_usmiech

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez ajoter
                                    Przy aktualnej temperaturze na zewnatrz - 6 stopni średnie spalanie wychodzi mi 4.2l /100 km przy średniej predkości 90 km/h (codziennie pokonuje do pracy dystans 50 km w jedna stronę )
                                    Srednia, czyli tyle pokazuje komputer w systemie drzwi-drzwi czy Ty jedziesz 90km/h po obwodnicy 3City
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • ajoter, żeby mieć średnią z kompa 90km/h to byś musiał latać na 50KM ze 200km/h :diabelski_usmiech We wcześniejszym poscie napisałem....że w podobnym dystansie dość prosta droga mój spalił średnio 6,9 litra....no wtedy na dworze było -15....jak było cieplej zona schodziła do nawet do 5.3 litra :wink:


                                      ale powracając do tematu średniej predkości....kolego od zatrzymania do zatrzymania srednia prędkosć wyszła mi chyba 48km/h...gdzie na "zwykłej" drodze jechałem przeważnie 90ką a na dwupasmówce to już.....no troszkę więcej :P :diabelski_usmiech
                                      nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                      Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                      Komentarz


                                      • W systemie drzwi-drzwi. Dojeżdzam do roboty sprawdzam spalanie i wychodzi 4.1 l/100 km.Z całej trasy.Wyjezdzam codziennie o 5 rano,wiec o tej godz. jest pusto i można spokojnie ze stała predkością przejechac przez Gdańsk. Może przez miasto nieda się przejechać 90 km/h ale mieszkam blisko Armii krajowej wiec do krajowej "7" mam powiedzmy rzut beretem. Dalej już cisne 90 km/h do samego Elbląga. Natomiast jak wracam do domu to zaczynają się korki(godziny szczytu :evil: ) na dolocie do Gdańsk i spalanie skacze do 4.7 l/100km. Wiec mysle ze nie jest źle :wink:

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez ajoter
                                          spalanie skacze do 4.7
                                          u mnie wynik nie osiągalny :P
                                          nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                          Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                          Komentarz


                                          • Ostatnie mrozy i spalanie podskoczyło u mnie na 5.36l/100km :cry:
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • No to lecisz po 7-ce tak 110, zeby miec srednia 90. Do tego droga bez swiatel, jak sam piszesz korkow.

                                              Wiec tylko sie cieszyc, ze dziennie dojazd do pracy to tylko 25zl.
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz


                                              • Przy minusowych temperaturach w miescie niezmiennie 8l/100km

                                                Komentarz


                                                • Lato 4,7 zima 5,3 ON.Kombi 2004 110km przebieg 234000
                                                  Odkryłem super auto

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez BADYL
                                                    ajoter, żeby mieć średnią z kompa 90km/h to byś musiał latać na 50KM ze 200km/h :diabelski_usmiech We wcześniejszym poscie napisałem....że w podobnym dystansie dość prosta droga mój spalił średnio 6,9 litra....no wtedy na dworze było -15....jak było cieplej zona schodziła do nawet do 5.3 litra :wink:


                                                    ale powracając do tematu średniej predkości....kolego od zatrzymania do zatrzymania srednia prędkosć wyszła mi chyba 48km/h...gdzie na "zwykłej" drodze jechałem przeważnie 90ką a na dwupasmówce to już.....no troszkę więcej :P :diabelski_usmiech
                                                    Mi na dystansie 100 km od Węgrowa trasą S8 wjazd przed Wyszkowem, zjazd przed M1 i do Bemowa (średnia prędkość z kompa 85 km/h) spalanie z kompa wyszło 7,3 l/100 km Cisnąłem ile się dało... no w Markach zwolniłem bo radiowóz był i jeden nieoznakowany przez CB zgłaszali) :diabelski_usmiech
                                                    Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                                    "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                                    Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X