Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • pawelslx, gdybyś dołączył przed chwilą na forum to bym się nie zdziwił tym pytaniem, a już dwa lata jesteś na forum :|
    gdzieś był taki temat o oznaczeniach, poszukaj
    temat jest o spalaniu diesli

    Komentarz


    • W łikend majowy zrobiona trasa Zabrze - Łodź -Zabrze (4 os. + bagaż)
      Do Łodzi całą drogę deszcz - miejscami mocny - max 120 km/h, spalanie 5,5.
      Z powrotem sucho - max 100 km/h - spalanie 4,7.
      Czas przejazdu w obie strony: identyczny - 2,5h. (215km)
      MARCIN
      Mój szkodnik

      Komentarz


      • no ja nie wiem jak wy to robicie, w dalszym ciągu..
        wróciłem przed chwilą z działki , prowadziła Krysia dla bezpieczeństwa, typowa spokojna jazda bo troszkę ruchu było , lae bez zadnej szarpaniny, rzadko do stu dochodziłem i wraz 5,7 po 4okm takiej jazdy... :?

        Sławek kupił ostatnio atuświat , są testy spalania paru samochodów.., ciekawa lektura, są także testy spalań okokło 20 innych aut które mieli w redakcji w ostatnim czasie.
        i wychodzi mi na to że albo oni nie umieją testować samochodów, albo piszą nieprawdziwe dane ...., albo większość kolegów z naszego forum uprawia nagminnie PSJ :twisted:
        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
        GVI 1.4TSI
        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

        Komentarz


        • Można pocisnąć i polecieć 150, spalając średnio 6,5 i zyskać do 0,5h. Wiozłem żonę i tęściową i nie chciałem się narażać, a tak bezstresowo na tempomacie
          MARCIN
          Mój szkodnik

          Komentarz


          • bzyq_74, Do Lodzi jezdze od siebie spod domu za 2,5godziny co owocuje spalaniem na poziomie 6,5l, da sie i za 2h15min ze spalanie i wtedy wychodzi 7-7,5l. Tylko ja mam te 50km dalej :twisted:
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • Zakupiona 2 tygodnie temu, 99r., 98000 real przebieg': po wymianie wszystkiego co się dało łącznie z rozrządem: pierwsze 900 km: spalanie wg komputera 5,2 a faktycznie 5,4. jak dla mnie bomba. Nie jeździłem ekonomicznie...
              ja chce naklejkę...............

              Komentarz


              • Pruszków>Karpacz
                4 osoby, ich bagaże, 4 rowery na dachu, gaz w podłodze - 7,8 l/100km
                Mój Szkodnik

                Komentarz


                • Maicroft, jasne ze się da. :twisted:
                  Z miesiąc temu wracałem z Wawy i od Częstochowy (90km) dałem ostro w palnik i w domu byłem w 40 min - średnia z komputera wyszła 135 :shock:, spalanie 6,8.
                  MARCIN
                  Mój szkodnik

                  Komentarz


                  • Katowice - Bukowina tatrzańska (przez kraków i A4) - 6,8L

                    70 km A4 - 140km/h
                    reszta drogi ok 70-120
                    w tym : 20 km korków

                    buty 17 225/45
                    klima 100% 20-21`C

                    ------------

                    Bukowina Tatrzańska - Katowice (przez Wadowice) - 5,5L

                    70 - 100Km/h
                    w tym : 10 km korków

                    buty 17 225/45
                    bez klimy

                    Widać jaka różnica jest jak sie jedzie pod górę a jak z góry Tak ze teren ma duże znaczenie. Tak samo częste stawanie i ruszanie. Generalnie wracając ciągle jechałem spokojnie na tempomacie. Stad takie spalanie.

                    Przed wyjazdem zalałem pod korek i pojeździłem tydzień do pracy 100% miasto, a potem ten wypad do Bukowiny. W sumie zrobiłem 605km. Komp pokazał średnie z tych 605km 6,6L. Dziś na stacji tej samej leje znów pod korek i weszło 39,65L. Co świadczy o tym, że komputer wskazuje dokładnie.

                    Zanim sie bawiłem w test spalania pamiętam ze zawsze na komputerze z wszystkich jazd było ok 7l. Ja głównie miasto i krótkie dystanse do pracy zaledwie 7km. Tak ze miasto trzeba liczyć te 7 dla PD. Żona w Fabi kombi 1.9 ma średnie 6,5 przy podobnej drodze jak ja. No moze ona nieco wiecej a4 jezdzi i wolniej

                    Niestety PD to nie to samo co VP gdzie był problem przekroczyć 6 w trasie . Pamiętam wypady do Włoch, Austrii gdzie spalanie 4,8-5,2 było norma przy załadowanym aucie z nartami i boxem
                    OII 2.0 TDI BKD 140 PD Elegance+ @182KM/408NM F O T K I
                    SII 2.0 TDI CFGB 170 CR Platinium+ F O T K I

                    Komentarz


                    • Trasa w Weekend majowy:

                      Katowice - Dąbki - Katowice przez Niemcy (Olszyna - Berliner Ring - Kołbaskowo) jazda do 3 osoby, powrót 1 osoba
                      -> średnia prędkość wg. wskazań kompa: 103km/h
                      -> średnie spalanie 5,3 l/100km (sprawdzane napełnieniem baku pod korek).

                      Jazda po niemieckich autostradach z prękością ok. 120km/h.
                      Klima nastwiona na ok. 19 st.C.

                      Czas samej jazdy to ok. 8 godzin.

                      Osobom z okolic Katowic polecam tę trasę, dłuższa ale jazda bez szapania i kombinowania z wyprzedzaniem.
                      Była Octavia II (Combi) 1.9 TDI PD

                      Był Rapid 1.4 TDI-CR

                      Poprzednio także Fabia II Combi 1,4 16V

                      Komentarz


                      • u mnie za ostatnie 5k pokazuje 6,6 litra
                        sporo trasy, autostrady miasta, gory tez

                        Komentarz


                        • 4,83 l/100 km

                          Witam,
                          jeśli ktoś chciałby to przeczytać, to informuję że na 1 baku pokonałem 1275 km po czym paliwa zabrakło.
                          Średnio wyszło 4,83 l/100 km...
                          PZDR
                          Jak74

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Jak74
                            po czym paliwa zabrakło
                            i układzik zapowietrzony :diabelski_usmiech

                            Mój ostatni wyczyn: Lublin - Ustrzyki Górne (ok 310 km) z czasem 3h30m, spalanie wyszło 5.2 l/100km. W drodze powrotnej trzeba było jechać spokojniej z czasem o 50 minut dłuższym a spalanie również odpowiednio niższe - 4.2 l/100km.

                            Komentarz


                            • wy jezdzicie pustymi autami? ciagle na 6 biegu czy jak robicie te 4.2l?

                              ja w sumie praktycznie zawsze w tracie mam 4 osoby+ bagaz ale ponizej 5,6 litra nigdy nie zszedlem

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez marax0
                                ja w sumie praktycznie zawsze w tracie mam 4 osoby+ bagaz ale ponizej 5,6 litra nigdy nie zszedlem
                                to zejdź z prędkością poniżej 80km/h na pustej trasie i zejdziesz . Mnie nawet Outlanderem udało się zejść do 4,9, ale to hardcorowa jazda. Bez tempomatu noga nie wytrzyma

                                Komentarz


                                • w faktycznie jak na 6 biegu po plaski sie toczy w zakresie 70-85km to pokazuje wartosci ponizej 4 litrow nawet na plaski, ale kto by tak dal rade jezdzic?




                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez marax0
                                    kto by tak dal rade jezdzic?
                                    tempomat właśnie

                                    [ Dodano: Pią 07 Maj, 10 15:49 ]
                                    ale w pewnym momencie też nerwy siadają :lol:
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez marax0
                                      wy jezdzicie pustymi autami? ciagle na 6 biegu czy jak robicie te 4.2l?
                                      stare klekoty na pompie tak potrafią, przy spokojnej jeździe poza terenem zabudowanym trzymam ok 100-120 + przejazdy przez miasta i wychodzi poniżej 4,5 bez problemu.

                                      Komentarz


                                      • a pózniej turbo do czyszczenia i parę 100 oszczędności szlak trafia ostatnio na własnej skórze doświadczyłem, chociaż to był przymusowy a nie celowy PSJ :evil:
                                        Virus injected!

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez scr008
                                          a pózniej turbo do czyszczenia
                                          akurat dla mnie to nie problem bo sam sobie czyściłem (pierwszy raz od 230 tys) i nie kosztowało mnie to ani złotówki, a poza tym w trasie mam nawyk zmiany biegu przy 2500-3000 obr/min więc od takiej jazdy turbo nie umrze.
                                          Zresztą spalanie mojej staruszki widać w podpisie.

                                          Komentarz


                                          • czasami dobrze jest zrobić sobie ecodriving, to nie zaszkodzi turbinie
                                            Marek

                                            Komentarz


                                            • 500km, 80%miasto, 5,9 wg kompa, 5,98 wg baku

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Jak74
                                                to informuję że na 1 baku pokonałem 1275 km
                                                o kurrr.., aż po kalkulator poszedłem z wrażenia... :diabelski_usmiech
                                                no bracie , ale masz cierpliwość ...
                                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                GVI 1.4TSI
                                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                Komentarz


                                                • i ja nie wiem ja takie wyniki są możliwe
                                                  ja po warszawie nie zszedłem poniżej 7,3l/100km
                                                  W trasie jak jadę 120-140km/h to mi wychodzi ok 6l
                                                  a wolniej jeżdzić nie lubię )))

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Majsiek
                                                    a wolniej jeżdzić nie lubię
                                                    no i wtedy jest to niemożliwe
                                                    saport techniczny baj DGW
                                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                                    była BXE '08 190kkm
                                                    no i nie ma :-)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X