Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Maicroft
    AdamB, Ale Ty masz srednia predkosc z kazdego baku ile ?? 60-70km/h ?? Jak masz srednia 110km/h to ile jest ??
    Uuuu, nie wiem tego nie sprawdzam. Ale żebym miał 110km/h ??, to chyba ostatni wyjazd do trójmiasta nocą, 2+2 + bagaże i wyszło 5,67l/100km. Wtedy cały odcinek autostrady od Łodzi do trójmiasta przejechałem na tempomacie 170-175km/h.

    Nie mniej jednak wychodzi mniej o min. 0.5l/100km od 1.9TDI BXE w OII na tych samych trasach.
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • Mi 1.6TDI tez mial palic malo, wyszlo jak zawsze, palil 0,5l mniej niz BKD z programem :lol:
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • Maicroft, to wszystko zależy od odcinków na jakich się jeździ. Kupując 1.6TDI kalkulowałem pod siebie i w zasadzie koszty eksploatacji zgadzają się z moimi założeniami przed zakupowymi. Trochę mi przeszkadza stopniowanie skrzyni, lepiej jak by była 6-b.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • Nigdy nie mialem z celego zbiornika ponizej 5l. Trase odemnie do Wroclawia i spowrotem to zawsze bylo min 6l, a wiecej jak 140 nie jechalem.

          Jezdzac noca udalo mi sie zejsc raz do 5,2l jadac nad morze i spowrotem, ale wiecej jak 120-130 nie jechalem.

          Zwykle przy srednie 100km/h na dluzszym dystansie typu 600-900km dla kazdego wariantu ponizej bylo 5-5,5l. Jak srednia rosla do 110 to min. 5,5l, przy sredniej 125-130 - 6,5-7l :lol:
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • U mnie na chwilę obecną komp pokazuje 4,9 z ostatnich około 2500 km. Większość jazda miejsko-podmiejska, ale raczej bez dużych korków i jedna trasa 300 km w jedną stronę.
            Najmniej z całego baku miałem 4,3 liczone z dystrybutora, około 1300 km na tankowaniu.

            Komentarz


            • Toyota Avensis I 2.0 D4D 110KM obecnie 196tys. km
              Średnia z 15tys. km od IX.2015-obecnie > 5,9L/100km z tego 70% autostrada (4 osoby + bagażnik 80%) + reszta +10 do organiczeń

              Komentarz


              • agr na wtryskach 205 i chip przejechane 654 zalano 40.5L ropy.500km prędkość 140-150 S8 i A4 resztę krajowe i wokół komina.Średnią z S8 i A4 125km z całego cyklu spadło do 107km.Spalanie 6.2 jak kolega zauważył.Dużo???Chyba nie.

                Komentarz


                • to spalanei na poziomie 6.2 litra na sto.
                  G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                  Komentarz


                  • Spalanie wg komputera z ostatnich 4 000km to 5.7l/100km w jezdzie glownie miejskiej(75%). Najmniejsze spalanie jakie odniosłem na trasie to 4.8l (Żywiec-Gliwice) przy ciagnieciu do 4 000 obrotow na kazdym biegu, jednak z predkoscia nieprzekraczajaca 120km/h, powyzej spalanie rosnie do 6-7l, widac tutaj brak 6 biegu. W miescie w zaleznosci od zakorkowania nalezy liczyc 5-6.5l, jednak najczesciej oscyluje ono w granicach 6l

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Matix
                      W miescie w zaleznosci od zakorkowania nalezy liczyc 5-6.5l, jednak najczesciej oscyluje ono w granicach 6l
                      :shock:

                      AXRem? Ja to ostatnio samym miastem o dośc różnych porach 8 przekroczyłem :lol:

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez PieTrzaK
                        :shock:

                        AXRem? Ja to ostatnio samym miastem o dośc różnych porach 8 przekroczyłem :lol:
                        To jest normalne spalanie AXR'a

                        Komentarz


                        • Trasa 350km .Srednia prędkość 70km/h spalanie 5.2 zimówki 15'
                          Kondziu

                          OCP

                          Komentarz


                          • 1.9 TDI ALH na wtryskach 216 i nowym sofcie, zrobiłem 820 km na 52 litrach więc średnie wychodzi 6,3 jazda 50/50 miasto trasa. Według komputera średnie z tego dystansu 4.8. :roll:

                            Komentarz


                            • Ja jak zawsze idę pod prąd

                              Lukii

                              Mój Brokuł

                              Komentarz


                              • Lukki ty masz diesla? :shock: To przecież nie możliwe. Mój stary Leon TDI FR ARL na 6 biegu nie miał spalania chwilowego wyższego niż 13 l/100 km niezależnie od prędkości i od tego ile gazu się wciskało. Chwilowego !!! A tyle co Tobie to mi nie palił nawet na torze.
                                Nie wiedziałem, że TDI tak się da :shock:

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez tomek evo
                                  Mój stary Leon TDI FR ARL na 6 biegu nie miał spalania chwilowego wyższego niż 13 l/100 km niezależnie od prędkości i od tego ile gazu się wciskało.
                                  To chyba byl zepsuty :lol:

                                  Auta ktorymi jezdze pokazuja chwilowe spalanie na poziomie 30-50l po wcisnieciu gazu i nie sa to samochody ciezarowe :lol: A 13l to ma Superb po miescie jak nim kilka dni latem pojezdze z wlaczona klima na moich ekstremalnych trasach :lol:

                                  Tak wiec przy przelotowej 180-200 ~15l to chyba bez dramatu

                                  A Superb na trasie BB-WAW-BB przy sredniej ~100km/h od drzwi do drzwi, a trzeba przejechac jednak po miescie kawalek od dluzszego czasu 6,2-6,4l/100km po kazdym takim przelocie.
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • 1002km na 55l średnia 5.49l/100km
                                    taka średnia wyszła z pełnego zbiornika do zapalenia rezerwy. spokojna jazda autostradowa max 120-130 km/h plus miasto 50/50
                                    W sumie pierwszy raz zapaliła się mi rezerwa w tym aucie.Chciałem zobaczyć czy da się zrobić 1000km na zbiorniku bez jakiegoś super mega eco jazdy.

                                    Komentarz


                                    • 930 km średnia 5,3 l -20% autostrady 140, 80 % krajówki bez eko-jazdy
                                      MARCIN
                                      Mój szkodnik

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez AdamB
                                        robreg, poniżej 3.5 l/100km???? :szeroki_usmiech
                                        AdamB, ostatnio troche mi sie zmienilo. W-wa Bemowo - Gdansk, poczatek trasy S6: 182 minuty! Nie wiedzialem, ze w PL tak można!!! Nie wiem jakie bylo spalanie, ale jak na moje podróże bylo baaaardzo sypko (cytat z mojego syna pełniącego rolę pilota podróży). :-D
                                        Pozdrawiam, Robreg.
                                        ----
                                        furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez bzyq_74
                                          930 km średnia 5,3 l -20% autostrady 140, 80 % krajówki bez eko-jazdy
                                          motostat temu przeczy więcej tankowań i korekta wskazań kompa wskazana

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez rezon
                                            Zamieszczone przez bzyq_74
                                            930 km średnia 5,3 l -20% autostrady 140, 80 % krajówki bez eko-jazdy
                                            motostat temu przeczy więcej tankowań i korekta wskazań kompa wskazana
                                            :terefere :satan
                                            MARCIN
                                            Mój szkodnik

                                            Komentarz


                                            • Bielsko-Głogów spalanie 7,3 :P A miało być oszczedne auto
                                              Kondziu

                                              OCP

                                              Komentarz


                                              • Tuchola - Częstochowa
                                                5,7 l/100 km, V śr. 96 km/h :szeroki_usmiech
                                                رافال
                                                Spoty
                                                Cause freedom is a lonely road
                                                My O2FL

                                                Komentarz


                                                • Fojutowo -Tychy 5,2/100 średnia 105 km/h
                                                  Marek

                                                  Komentarz


                                                  • pstryczek, po co Ci 2.0 jak jeździsz jak kapelusznik :diabelski_usmiech
                                                    Kondziu

                                                    OCP

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X