Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • do pracy na odcinku 3,5km i kilku światłach spalanie jak jest teraz zimno około 8l

    Komentarz


    • Zamieszczone przez AdamB
      Zamieszczone przez pstryczek
      No włąśnie, ja na tym odcinku zabóliłem 300zł, choć wiedziałem, że to nie eSka :evil:
      Dlatego trzymałem 120-130 max. , ale od Częstochowy do Łodzi dużo jej nie ma, A1 też co kot napłakał, robót trochę, generalnie z Gdyni do domu przyjechałem w 5h 30 min. Wyjazd był z Gdyni około 19:30
      Ja jadąc na urlop z Krakowa do Władka przez trójmiasto, dzień wcześniej trasa Kraków- Lublin- Kraków, zrobiłem 1300km na jednym baku z średnim 4,4 wg dystrybutora (na kompie trochę mniej było). Jednak styl jazdy był czysto relaksacyjny, przelotowa ~110km/h.

      Komentarz


      • Katowice - Poznań - Gorzów Wlkp - Poznań - Katowice. głównie trasa, ale też trochę jazdy po mieście. spalanie 6-6.2l, prędkości na autostradzie w granicach 130-140, na krajówce 100-110

        Komentarz


        • Glogów-Poznań-Głogów-Bielsko Biała prędkości dopuszczalne plus 20km/h spalanie z dystrybutora 5,4( cos sie chyba auto popsuło )

          [ Dodano: Sro 18 Lis, 15 20:11 ]
          Nadal auto popsute.Glogow-Poznan-Glogów 4.8 z baku .Od machania lewakiem az ręka boli,następna Skoda z DSG
          Kondziu

          OCP

          Komentarz


          • Witam,

            mało jestem aktywny na forum, ale może pozwolicie, że się pochwalę dzisiejszą trasą. Pierwsza taka długa od kupna samochodu. Octavia 2.0 TDI 150 KM z DSG. Paliwo zwykły ON z BP. Temperatury takie raczej zimowe, bo dzisiaj w Poznaniu pierwszy śnieg. W pewnym momencie przednia szyba zaczęła zamarzać na moich oczach. Na szczęście jest przycisk max ogrzewanie na przednią szybę.

            Średnie spalanie do granicy (pierwsze 170 km) 5,8l/100km, ale średnia prędkość była ciut mniejsza niż póżniej. Zapomniałem zapisać ile dokładnie to było. Za to w Niemczech już 5,5l/100 km przy średniej 123 km/h.

            Tempomat aktywny był przez ustawiony na 140 km/h, czyli jakieś ~130 wg wskazań GPSa. Tryb jazdy normalny, tylko tempomat i klimatyzacja ustawione na eko, ale to tak w połowie drogi dopiero wpadłem na to, żeby tak zrobić.

            Fotka z komputera pokładowego od tankowania na granicy do przyjazdu na miejsce:

            Wykres prędkości wg śladu GPS (oczywiście 176 km/h to artefakt, tyle na pewno nie jechałem)

            Wykres wysokości n.p.m. dla trasy. Myślałem, że to A2 jest taka górzysta i przez to większe spalanie, ale wychodzi na to, że to nie o to chodzi.


            Tutaj album z tymi samymi obrazkami, gdyby hosting się popsuł: Link

            Komentarz


            • Dziwnie wskazuje to wskazanie spalania...

              741km do zera zasiegu, zbiornik do pelna wg wielu nie przyjmuje wiecej jak 50l, wiec 6,7l wychodzi, jak uda wlac sie 45l na pusty to ~6l

              Fajne wykresy do analizy trasy.

              GPS Visualizer for Android to z tego ?? i nawigacji w telefonie, czy zewnetrzny gps w aucie
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • 100% miasto, krótkie odcinki - 7,6 l/100 km
                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                Komentarz


                • U mnie bez zmian, poniżej 5l/100km. Wprawdzie opony 195/65R15 ale temperatura na zewnątrz nadrabia różnicę w spalaniu vs. 225/45R17
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • 90% miasto i spalanie 7,8/100. Zima daje popalić :evil:
                    Marek

                    Komentarz


                    • 70% miasto / 30 % trasa - 6,7 l/ 100
                      MARCIN
                      Mój szkodnik

                      Komentarz


                      • Takie tam z wczoraj

                        Warunki były średnie więc jazda do 70-80 km/h max., wg kompa spalanie 3,9 l/100 km rekord poprawiony o 0,1 :lol:
                        رافال
                        Spoty
                        Cause freedom is a lonely road
                        My O2FL

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Maicroft
                          Dziwnie wskazuje to wskazanie spalania...

                          741km do zera zasiegu, zbiornik do pelna wg wielu nie przyjmuje wiecej jak 50l, wiec 6,7l wychodzi, jak uda wlac sie 45l na pusty to ~6l

                          Fajne wykresy do analizy trasy.

                          GPS Visualizer for Android to z tego ?? i nawigacji w telefonie, czy zewnetrzny gps w aucie
                          Wykresy robiłem przez stronę GPS Analyzer, a dane wyeksportowałem z historii lokalizacji z Google. Na telefonie podejrzewam, że ciężko by się to robiło.

                          Z tym zasięgiem to wydaje mi się, że kiedy komputer pokaże 0 km to ma się jeszcze 6 litrów rezerwy. Znajomy miał tak kiedyś w Rapidzie, że miał 0 km zasięgu i przejechał jeszcze 40 km do stacji, a pewnie mógł więcej. Mi też nie udało się zatankować więcej niż 40 parę litrów przy teoretycznie "pustym" baku.

                          Komentarz


                          • 5,85
                            5,62
                            5,78

                            Trzy ostatnie tankowania. 1,9 TDI, ASV, seria. Koła zimowe 195/65/15, ciśnienie 2,1.
                            3/4 trasa, sam lub we dwoje, czasem z klimą. Zwykła ropa, stacja eMila. Styl jazdy umiarkowany, ale nastawiony też na przedmuchanie turbo.
                            Silnik R18A2.
                            http://www.dadrl.org.uk
                            http://www.lightmare.org

                            Komentarz


                            • Im więcej A4, tym częściej 7,5l/100km. Szczegóły w motostat.

                              Komentarz


                              • dozm, no coś ten komp chyba przekłamuje ..5,5 litra przy 125 średniej..
                                a może skasowałeś komp na początku autostrad ? ale to tez by było niesamowicie mało..według mnie nierealne..

                                byłem teraz we włoszech, zebrałem wszystkie paragony i porobiłem zdjęcia komputera ..
                                nie chce mi się ich wklejać ale jakby ktoś chciał to nie widzę problemu..

                                trasa do włoch -
                                1441 km ,
                                średnia prędkość 97km/h ,
                                średnie spalanie 7,0 l
                                trasa bez problemów , przez Znojmo , około 270km lokalnymi drogami
                                na autostradach utrzymywałem około 150 -155km/h , oprócz ograniczeń w austri ma sie rozumieć.

                                dojazdy do stoków zrobiłem 360km

                                powrót do polski -
                                1441 km
                                średnia prędkość 107km/h
                                średnie spalanie 7,3 l
                                czas przejazdu 13,32h
                                lokalnymi tyle samo co w tamtą stronę.
                                autostrada włochy ok 15okm/h
                                autostrada austria ok 150km/h , oprócz ograniczeń + 33minuty w totalnym korku ze względu na shengen/uchodźców
                                autostrada czechy- polska ok 165-170km/h

                                suma kilometrów 3250 km
                                średnie spalanie z dystrybutora 7,15l / dystrubutor ten sam co tankowałem przed wyjazdem / oczywiście pod korek.
                                jazda dynamiczna cały czas.

                                jak wy te spalania po 5 litrów robicie..chyba umrę i się nie dowiem.. :twisted:

                                oczywiście nie pierwszy raz robiłem długą trasę..
                                wyniki mniej więcej sie powtarzają , tylko nigdy nie byłem tak dokładny..
                                pozdrawiam ..i chyba pojade do mechanika żeby mi posprawdzał wóz bo chyba zepsuty..coś dużo pali.. :?
                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                GVI 1.4TSI
                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                Komentarz


                                • leszekmw, musisz usunąć te szyny kolejowe pod autem co masz przyspawane.. (tak widziałem w Mercu w "Zmiennikach"... :szeroki_usmiech
                                  Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                  Komentarz


                                  • orzel720, żeby więcej palił ?
                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                    GVI 1.4TSI
                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez leszekmw
                                      średnie spalanie 7,3 l
                                      Leszku tyle to miałem z podobnej trasy do Italii w 2013 w wakacje ALE w 1.4TSI CAXA...
                                      A w mojej jak widzisz ~180KM wg kompa ta sama trasa z wakacji 2015 w to samo miejsce ~5,9...
                                      Może warto coś polookać do ukł wtryskowego "programu" itp dodatkowo masz DSG moze to podwyższa?
                                      Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez leszekmw
                                        średnia prędkość 107km/h
                                        średnie spalanie 7,3 l
                                        Lublin-Pobierowo ile sie dało A2 potem w gorę S-ka, na autostradzie tak pod 160, średnia na końcu autostrady bardzo podobna do twojej... spalanie z dystrybutora pod Szczecinem podobne do twojego 6,9l/100km Mondeo MK IV 2.0 TDCI o 1l więcej więc przy takich prędkościach to chyba normalne spalanie... albo szybko albo ekonomicznie
                                        http://carsdetailing.blogspot.com/

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez orzel720
                                          leszekmw napisał/a:
                                          średnie spalanie 7,3 l
                                          Leszku tyle to miałem z podobnej trasy do Italii w 2013 w wakacje ALE w 1.4TSI CAXA...
                                          A w mojej jak widzisz ~180KM wg kompa ta sama trasa z wakacji 2015 w to samo miejsce ~5,9...
                                          Może warto coś polookać do ukł wtryskowego "programu" itp dodatkowo masz DSG moze to podwyższa?
                                          _________________
                                          nie wiem..mi zawsze auta dużo palą w porównaniu do kolegów..
                                          wyjście jest tylko jedno chyba..

                                          [ Dodano: Sro 27 Sty, 16 12:41 ]
                                          gusiak11, jak wracełem z nad morza w tamtym rok to lecieliśmy ze Sławkiem tak pod 180 cały czas ,lał deszcz i mogło być lekko pod wiatr..paliwo znikało w oczach prawie.. .
                                          ale to pewnie przez zepsuty samochód..
                                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                          GVI 1.4TSI
                                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                          Komentarz


                                          • jak wy te spalania po 5 litrów robicie..chyba umrę i się nie dowiem.. :twisted:
                                            Bo jeździć to trzeba umić :lol:
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • HAHA..pewnie tak..
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez leszekmw
                                                nie wiem..mi zawsze auta dużo palą w porównaniu do kolegów..
                                                Nie przejmuj się nie jesteś sam ...

                                                Franek ile pali twoje TDI ... no mi ''litr''
                                                ... a tobie Józek ... no mi ''póltora'' ale to tylko jak sie wydziczam
                                                a nam leszekmw-u pali miedzy 6-7


                                                ale widać...

                                                Zamieszczone przez AdamB
                                                Bo jeździć to trzeba umić


                                                Zamieszczone przez leszekmw
                                                paliwo znikało w oczach prawie..
                                                W skodzie tego nie zauważyłem ale w Mondeo MK III jak sie leciało tak ponad 170 to widać było jak sie powoli, powoli ... wskazówka w lewo udaje
                                                http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez leszekmw
                                                  HAHA..pewnie tak..
                                                  No i po kolejnym tankowaniu znowu 4.64l/100km z baku. :lol:
                                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                  Komentarz


                                                  • AdamB, Ale Ty masz srednia predkosc z kazdego baku ile ?? 60-70km/h ?? Jak masz srednia 110km/h to ile jest ??
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X