Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez kabanos
    pstryczek, Ktoś tu Komuś zmienił nick

    Nie, skończyłem pewien etap w OCP :evil:
    Marek

    Komentarz


    • Trasa Glogów -Sarbinowo sr.predkosc 85km/h 100-110 a gdzie dwa pasy 140km/h Spalanie 6.1 full bagaznik i 4 osoby spalanie z dystrybutora 6.25

      Ta sama trasa ale w drugą strone,sr.predkosc 100km/h 6.3 z komputera,po dotankowaniu wyszło 7.0.Wiekszosc trasy powyzej 100km/h a gdzie było mozna 150.Wyprzedzałem co sie dało :twisted:
      Kondziu

      OCP

      Komentarz


      • Trasa Warszawa - Wronki - Warszawa, 768km za 126pln (przy 4,86PLN/dm3) - bład, pomyliłem cyferki, errata pod postem AdamaB :-).

        Motur wraca do formy, a ja sie chyba starzeję. Zaczynam takie podroze odbierac jako karę wymierzaną samemu sobie...
        Pozdrawiam, Robreg.
        ----
        furmanka.blogspot.com fan ;-)

        Komentarz


        • robreg, poniżej 3.5 l/100km???? :szeroki_usmiech
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • Zamieszczone przez AdamB
            robreg, poniżej 3.5 l/100km???? :szeroki_usmiech
            pochrzaniłem trochę ;-)

            powinno być tak: 768km, 126,29PLN, 4,69pln/dm3, co daje 26,93dm3 oraz 3,51dm3/100km - głównie cena za dm3 ON przekłamała obliczenie.

            Trasa to droga krzyżowa, bez klimy, bez otwartych szyb, z nogami wsadzonymi do bagażnika, bo już nie miałem co z nimi robić... 11,5h takiej jazdy. Kiedyś po wyjściu z takiej przejażdżki zamkną mnie od razu w zakładzie...

            A podróżując licznikowo 160km/h, spalanie mam w okolicach 9,1dm3/100km :-) Taki fajny BXE...
            Pozdrawiam, Robreg.
            ----
            furmanka.blogspot.com fan ;-)

            Komentarz


            • robreg, i tak bardzo dobrze jak na BXE
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • Ale po co katowac siebie i auto :lol: :?: Chyba jedynie jednorazowo dla sprawdzenia siebie i auta :diabelski_usmiech
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • No wlasnie mialem okazje - sam w aucie, wolna niedziela i zona narzekająca, ze za wolno jadę... Na wyciągnięcie telefonu komórkowego. :-)
                  Pozdrawiam, Robreg.
                  ----
                  furmanka.blogspot.com fan ;-)

                  Komentarz


                  • Bielsko-Biała - Głogów 3:30h spalanie 6,3 -2+2 i bagaze srednia predkosc kolo 100km/h Na A4 150-160 non stop
                    Kondziu

                    OCP

                    Komentarz


                    • Dwa tygodnie temu moja żona zrobiła trasę Kraków - Warszawa - Gdańsk - Warszawa - Kraków. Jazda 7-ką. Spalanie 5,3 l/100 km, średnia prędkość 58 km/h.

                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                      Komentarz


                      • chyba oszalałeś myśląc, że będziesz tak pruł....
                        jedno zdanie mojej kochanej żoneczki i cuda z zasięgiem i spalaniem (3,3l/100) w białasie :lol:
                        nie ma to jak lepciejsza połowa :wink:

                        Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                        => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                        => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                        => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                        "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Wally
                          chyba oszalałeś myśląc, że będziesz tak pruł....
                          jedno zdanie mojej kochanej żoneczki i cuda z zasięgiem i spalaniem (3,3l/100) w białasie :lol:
                          nie ma to jak lepciejsza połowa
                          Da sie??? Da się ;-)
                          Pozdrawiam, Robreg.
                          ----
                          furmanka.blogspot.com fan ;-)

                          Komentarz


                          • Kwestia priorytetów
                            Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                            Komentarz


                            • Wally, jaki tam jest zbiornik?
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez piotrek_os
                                Wally, jaki tam jest zbiornik?
                                1500/3.3 ~ około 55l
                                Pozdrawiam, Robreg.
                                ----
                                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                Komentarz


                                • Superb ma 60l
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez robreg
                                    1500/3.3 ~ około 55l
                                    nie wiem jak to uzyskałeś... szczerze mówiąc, mam BXE od 4 lat mój przelot ponad 40 000 km i nie udało mi sie lepiej niz 4,3 (z komputera)

                                    Dziś wracałem z pojezierza łęczyńsko-włodwaskiego do Lublina lekko ponad 40km i ruch jak to po weekendzie... prędkość 60 - 80 i spalanie doszło do 4,8

                                    te 4,3 moze dało by sie jescze poprawić ale nie o 1-litr

                                    ale generalnie gratulacje
                                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez gusiak11
                                      Zamieszczone przez robreg
                                      1500/3.3 ~ około 55l
                                      nie wiem jak to uzyskałeś...
                                      O spalaniu w okolicach 3,3 pisal Wally. Ja w celach testu motorowni przy nalocie 230.000km, drugi raz urzadzilem sobie dluzszy sprawdzian przy jezdzie 1500rpm @ V bieg - tym razem wyszlo 3,51, za pierwszym razem na trasie Lodz Warszawa mialem 3,46 (z dystrybutora).

                                      Takie wyniki to jednostkowe wybryki, bo ma na nie wplyw nawet to skad dokad jedziesz. Ponizej 4/100, jak masz czas i tempomat da sie schodzić, jak uzywasz tylko drog samochodowych. Przy uzyciu drog krajowych ponizej 4 nie zszedlem nigdy - za duzo przyspieszeń i hamowań. :-)

                                      [ Dodano: Pon 20 Lip, 15 10:33 ]
                                      tym razem trasa W-wa - Władysławowo, S7+S6, trochę korków, parę objazdów dzięki Yanosikowi, jazda z rodziną, więc tempo podróży permanentnie ustawione na aktualne ograniczenie prędkości + 10km/h - spalanie wg komputera 6,2dm3/100km, więc jest szansa, że realnie będzie 6,0 (u mnie komp zawyża spalanie a nie mam czasu zrobić mu właściwej korekty ;-) )
                                      Pozdrawiam, Robreg.
                                      ----
                                      furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                      Komentarz


                                      • robreg, zainspirowany Twoimi osiągnięciami zrobiłem sobie wczoraj teścik na trasie Ostrołęka - Warszawa ale prędkość utrzymywałem na poziomie 90-100km/h i wyszło mi na odcinku 126km średnie z kompa 4,0 l/100km przy średniej z dystrybutora 4,5l/100km i średniej prędkości 79km/h.
                                        Wracając prędkość przelotowa wzrosła do 110-120km/h i średnie podskoczyło do 4,5l/100km z kompa, a dystrybutora już nie sprawdzałem (wg średniego błędu kompa trzeba przyjąć jakieś 4,9).
                                        Poniżej 4l/100km można zejść i czasem mam takie wskazania jeżdżąc licznikowo 75-85km/h ale nie udaje mi takiej przelotowej długo utrzymać :twisted:
                                        Generalnie zauważyłem, że do 110km/h spalanie jest przyzwoite a jak się tę granicę przekroczy to spalanie wzrasta wyraźnie.
                                        PS. wczoraj po tym ecodrivingu wystartowałem ze świateł to w lusterku niezła zasłona dymna się pojawiła :diabelski_usmiech
                                        OII Combi 1.9 TDI BXE 2008 Ambiente ***234 kkm***
                                        Opel Corsa 1.2 A12XER 150 Edition 2012 ***38kkm***

                                        Komentarz


                                        • TomekM, tym, czym mnie TDI PD zaskoczylo, to roznica miedzy spalaniem oszczednym a spalaniem przy jezdzie klepą. Wczesniej mialem doswiadczenie z SDI ASY i tam po prostu nie oplaca sie jezdzic na kropelce. SDI osiagalo spalanie miedzy 5,6 a 7,0. TDI PD BXE u mnie osiagnelo rozpietosc od wspomnianych 3,4...3,5 do niebagatelnych 9,2dm3/100km, wszystko przy jezdzie trasami, w zaleznosci od stylu jazdy.

                                          A co do bąków z wydechu, to ja ich problem rozwiazuje przy ruszaniu spod swiatel - pomimo swojego oszczędnego stylu jazdy nigdy nie mialem problemow z zapieczonymi kierownicami VTG :-) :-) :-)
                                          Pozdrawiam, Robreg.
                                          ----
                                          furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                          Komentarz


                                          • Trochę polatałem teraz po Polce ...

                                            najpierw Lublin- Zakopane- Lublin w tamtą do Rzeszowa komputer pokazywał poniżej 5,5L ostatecznie wyszło coś w okolicach 6,5L na 100 po autostradzie (pusto było )
                                            wracając jakoś po zakopiance nie dało sie jechać i na wlocie do Krakowa komputer pokazywał 4,3L co dość szybko zmieniło sie na autostradzie w Lublinie pokazywał znów coś koło 6,5L gdyby zwolnic na autostradzie do jakiś 130 poleciał by na jednym baku

                                            Teraz we wtorek wróciłem z Pobierowa (koło Międzyzdrojów) trasa szybka przez A2 i S3 w tamtą spalanie 6,9 średnia z trasy 114km/h czas przelotu nie licząc śniadania w okolicach 8:20
                                            Z powrotem ciekawa sytuacja od startu do Łodzi praktycznie non stop w deszczu prędkość przelotowa podobna a spalanie spado do 6,7 ostatecznie średnia z trasy 108km/h czas przeliotu 8:10 spalanie ustabilizowało sie na 6,8 z kalkulatora też, bardziej zależało nam na czasie niż na oszczędzaniu

                                            Śr. z drugiej pozycji kompa po kilku bardzo spokojnych lokalnych wycieczkach, nie wiem czego tak jest ale mimo że jest 90km/h to wszyscy profilaktycznie 70... zeby jescze było sie na co pogapić a tu las las las... wyprzedzać sie nieda bo nie ma gdzie wiec spalanie spadło do 6,6 więc ja tam nie narzekam
                                            http://carsdetailing.blogspot.com/

                                            Komentarz


                                            • Widzę tu tylko trend do bicia w dół...
                                              Ja z kolei pochwalę się spalaniem 12,2 litra na 100km na trasie Wawa Łomża :twisted:
                                              Lukii

                                              Mój Brokuł

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Lukii
                                                Widzę tu tylko trend do bicia w dół...
                                                E... nie ... pedał do końca w podłogę na A4 jak pisałem wyżej i skończyło sie na 13,8 więcej nie chciała pić do tych 3-4 to mi też daleko z moim 6,9, jak by autostrad w PL było więcej to pewnie było by z 8,5 bo na tempomacie pokazywało w granicach 8,9-9,2

                                                ale znam takich tu wczesniej padła wypowiedz kolegi co prawda lata na Pb ale on od tej wartości zaczyna (13,8) i sie cieszy jak... napisał kwestia priorytetów
                                                http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                Komentarz


                                                • Katowice - Zachodniopomorskie, A4 i dalej S3, dystans 650km, av speed 99km/h, spalanie 5.0
                                                  2 osoby na podładzie + troche bagażu

                                                  jazda 95 % na tempomacie 125-130 km/h na A i S, reszta 70-90 tak jak inni jechali bo wyprzedzać mi się nie chcę

                                                  Auto z podpisu.
                                                  Kodiaq 1.5 DSG Style

                                                  Komentarz


                                                  • Tomek000, 5 z kompa czy z dystrybutora? Nie chciało mi się wierzyć, ale widzę, że te 1.6 są naprawdę oszczędne
                                                    رافال
                                                    Spoty
                                                    Cause freedom is a lonely road
                                                    My O2FL

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X