Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Kris86
    średniej prędkości
    Z samej autostrady Ci nie podam bo nie było tak wyrywkowej kontroli cała trasa Lublin Liptovski Mikulasz pokonaliśmy w nie całe 6h gdzie wszyscy wiemy jak trzeba uważac na słowackich policjantów wiec tam przepiosowo
    Na kompie wyszła średnia ( to samo Automapa) cos koło 86km/h

    Zamieszczone przez Kris86
    polecam przejechanie się takim niby słabym 1.2 TSI
    Może i tak da się 100KM z litra tylko ile to polata szczególnie ze Skoda zaleca 30tys na jednym oleju będzie to samo co BXE na Long Life opisywanym szeroko na tym forum

    Zamieszczone przez Kris86
    nie wspominając o innych kosztach
    noo turbo jest, dwumasa też coraz częściej jest, elektroniki też nie brakuje suma sumarum przy 300 000 zbliżymy sie do podobnego budżetu ale miało być tak tanio...

    Dobra dość tych dywagacji... Jak piaslem jedni lubia blondynki ( Pb ) drudzy brunetki (ON) i dyskusja uważam dalsza jest jałowa

    pozdro

    [ Dodano: Sro 01 Kwi, 15 13:42 ]
    Zamieszczone przez kabanos
    diesla przy 180
    U mnie przy 195 elektronika zatrzymuje sie na 11,5l więcej nie pokazała jaka była by średnia z takiej wycieczki....
    http://carsdetailing.blogspot.com/

    Komentarz


    • Umnie dalej ok 7 teraz z baku wyszło 7,1l/100 parktcznie 90 % obwodnica warszawy i predkość na tempomacie 110KM/h cały czas. najmniej średnia mi zeszła do 5,6l/100 narabiane w dojazdcach do trasy. na motostacie wszystkie wyniki.
      Spalanie - Motostat.pl
      Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
      Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
      Sprzedam na OLX!!

      Komentarz


      • u mnie od pełnego do rezerwy 960-80km. czyli na moje oko to jakoś 4,9-5,1 głownie trasa z górkami i masą zakrętów prędkość 80-130km/h koła 15''

        Panowie mam pytanko bedzie różnica jak zaleje vervę?
        MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

        KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

        Komentarz


        • Podgrzeję atmosferę, z baku z powrotem 4.73 l/100km na 225/45R17 Coraz bardziej podoba mi się ten silnik :szeroki_usmiech

          Dziś do pracy dojechałem ze spalaniem 4.1, na trasie pojawiało się 3.9. Jazda jak wszyscy z kilkoma strategicznymi wyprzedzeniami.
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • Jak Wy to robicie?Mi poniezej 5l raz udało sie zejsc,ale to byla baaardzo spokojna jazda :twisted:
            Kondziu

            OCP

            Komentarz


            • lu5asz, jazda jak wszyscy na "7"
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • Zamieszczone przez marcin607
                bedzie różnica jak zaleje vervę
                kilka razy probowalem, vervy itp.... nie widze róznicy ani szybciej, ani wiecej km .... bez sensu
                http://carsdetailing.blogspot.com/

                Komentarz


                • Zamieszczone przez gusiak11
                  Zamieszczone przez marcin607
                  bedzie różnica jak zaleje vervę
                  kilka razy probowalem, vervy itp.... nie widze róznicy ani szybciej, ani wiecej km .... bez sensu
                  Mam takie same doświadczenia.


                  AdamB, najlepsze jeszcze przed tobą :P

                  Jadąc rano 7-ką do Krakowa nie ma się zbyt dużego wyboru. Jedzie się w sznureczku. Ładne spalanie idzie uzyskać z tego silniczka.

                  >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                  Komentarz


                  • kabanos, ma potencjał ten silnik :szeroki_usmiech
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • Chyba jedynie waha auta oraz inne przelozenia silnika.

                      Ale ja mimo wszystko drugi raz w aucie ktore wazy az tyle, lub jak kto woli tylko tyle takiego silniczka nie wezme Bo u mnie nie chcialo to byc tak oszczedne. Gdyby palilo 1l mniej niz palilo to byloby ok :idea:
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • Maicroft, w moim przypadku znaczenie ma droga jaką dojeżdżam do pracy codziennie. W przypadku tras jak twoje pewnie spalanie by było podobne.
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz


                        • AdamB, Jak jezdze do Krakowa przez okoliczne wioski, a nie po A4, to tez mialem 5-5,2l, ale nigdy 3, a nawet niskiego 4 z przodu nie widzialem po przejechaniu tych 95km. Wiec na srednie ponizej 5l nie byloby szans mimo wszystko, a to trasy gdzie faktycznie w 5,5l na luzie mozna bylo sie zmiescic.
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • Maicroft, ostatnio jechalem do Katowic przez Olkusz z Krakowa i z powrotem . Do Olkusza jak wszyscy bo sie nie da inaczej, od Olkusza 100-120 do celu i podobnie z powrotem. Spalanie wg kompa 4.4 więc realne 4.5-4.6.
                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                            Komentarz


                            • AdamB, nie chce mnie się wierzyć by w takim przedziale prędkości tj 100/120 zejść do 4.4 no chyba ze te nowe silniki 1.6 są tak mało paliwozerne :wink: ja w przedziale 80/100 zszedlem RAZ na 4.9 . Dzis jadąc podobnie z dzieckiem wyrobiłem 5.1 i uważam że jest to extra wynik Generalnie mnie w tzw. trasach spala przeważnie 6l rzadko mniej przeważnie więcej ale mało robię tych tras wiec nie jeżdżę jak dziadek tylko NORMALNIE
                              nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                              Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                              Komentarz


                              • BADYL, połowa trasy byla z taka prędkością. Może w weekend majowy wybiore sie nad Bałtyk to wtedy sprawdze jak wyjdzie na autostradach.
                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                Komentarz


                                • Dzis wypad do Wrclawia a4 i stwierdzam ze mam za słaby silnik a wolno jeździć nie potrafię.Takie 2.0 w Superbie duzo lepiej sie zbiera ?
                                  Kondziu

                                  OCP

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez marcin607
                                    Panowie mam pytanko bedzie różnica jak zaleje vervę?
                                    też mnie ciekawiło czy paliwa nazywane premium coś dadzą - spróbowałem Diesel Gold ze Statoil - niestety żadnych efektów in plus. Silnik (BXE) ani ciszej nie pracował, ani odczuwalnie lepiej się nie zbierał. Najgorsze było zaś... że spalanie wzrosło. Wyraźnie było to widoczne na postoju gdzie normą było 0,7 l/h na rozgrzanym silniku zaś po goldzie miałem 0,9 spadające czasem do 0,8 l/h. Zaś na trasie którą często pokonuję (około 250 km) gdzie zwykle mam spalanie 5,5-5,8 l/100 wyszło mi 6,3 l/100. Tankuję w zasadzie na 3 stacjach (konkretnych) i pomiędzy nimi (Shell koło Reduty w Wawie, Tesco Górczewska, czy Auchan Górczewska) nie widzę różnic w pracy silnika czy spalaniu
                                    sotdi

                                    Komentarz


                                    • BADYL, to co pisze AdamB jest jak najbardziej prawdziwe.
                                      W zeszłym roku jechaliśmy z kolegą na 2 auta jeden za drugim nad morze (650 km).
                                      Ja swoim BXE, on OIII 1,6 TDI- w obu 2+1 z pełnym bagażnikiem.
                                      Jazda raczej dynamiczna - A4 - 150, krajówki 100/110, S3 (Świebodzin-Szczecin) - 130/140.
                                      Moja spaliła 5,7; O III tylko 5,2.
                                      BADYL pewnie Twoja 2,0 w tych warunkach spaliłaby ~ 6l.
                                      MARCIN
                                      Mój szkodnik

                                      Komentarz


                                      • bzyq_74, być może masz rację i nie chcę negować tego co napisał kolega AdamB, tylko ten przedział 100-120 i wynik 4.4l...jeżeli faktycznie tak jest to pogratulować oszczędnego silnika

                                        ps. kilka stron wcześniej podałem mój wynik z zeszłego roku jaki uzyskałem z trasy Śrem/Pobierowo.

                                        ŚREM 17.40 do Pobierowo 22.00 375km spalanie z kompa 5.5 średnia 91km/h
                                        Dziś wyjazd Pobierowo 3.15 do Śrem 7.10 spalanie 5.7... średnia prędkość 98km/h
                                        generalnie zadowala mnie spalanie BKD choć troszkę głośny przy większych prędkościach...zresztą już w innym wątku o tym wspomniałem :P
                                        nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                        Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                        Komentarz


                                        • W marcu kilka razy bylem S2 za Legnica plus raz nad morzem i srednie predkosci od tankowania do tankowania, a to jazda w trasie plus zawsze cos miasta, czy tez drogi gdzie sa ograniczenia do tych 40 i w krzakach stoi patrol sa w okolicach 100-105km/h przy spalaniu 6,4-6-8.

                                          I tyle zawsze wychodzi, nie chce mniej, wiecej nie ma problemu :twisted:
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • 160 km po a4 z pedelem gazu w podłodze (Kraków Koszykarska- Tarnów Narutowicza w 38min, zdarzały się ostre hamowania 190-90 i znów rozpędzanie do 190) + ok 180km po Krakowie. Spalanie z tego odcinka 8.1l/100km, a wg kompa 6,9l/100km.

                                            Komentarz


                                            • 149 km, troche krajowka, troche miasto, wiekszosc A4 ze srednia predkoscia 120 km/h, chwilowo nawet i 160. Spalanie 5.2 na 100. Mysle, ze mozna zejsc nizej - na krajowce z eco drivingiem wychodzi 4,7 na 100 . Diesel power

                                              BTW ja mam w BXE 0,5 l / h na postoju, nawet potrafi byc 0,4 na rozgrzanym silniku, kolga wyzej pisze o 0,7...

                                              Komentarz


                                              • Rauxel, BXE to inna bajka niż 1.6TDI CR. Przesiadłem się z BXE którym zrobiłem 187kkm od nowości i tam miałem spalanie o 0.7l/100km większe. A chwilowe o którym piszesz to zależy od ustawień kąta synchronizacji. Miarodajne są pomiary z baku.
                                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                Komentarz


                                                • 1,6 to nowsza jednostka i CR, stad nizsze spalanie Odnioslem sie do postu kolegi sotdi, ktory pisze o spalaniu na postoju w BXE rzedu 0,7 l/h.

                                                  Komentarz


                                                  • Rauxel,
                                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X