Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • szkoda, hehe dokldnie ..

    Komentarz


    • ale to chyba naprawdę jest zepsute bo to IMO niemożliwe, przesiadł się z wysokoobrotowej hondy, może nie umie tym jeździć czy co...
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • Ostatnio na pełnym baku zrobiłem 840km, w tym trasa do Wrocławia,reszta miasto, średnia kopa 5,2 wg obliczeń 5,7(całość na zimówkach)
        Gdybym czasami mógł się opanować z deptaniem,to by było mniej :diabelski_usmiech

        Komentarz


        • Ja pierdziu. Nie mogę zejść w mieście poniżej 9,2l. w/g wskazań kompa :evil: a ciepło już jest. W piątek jadę w trasę mam nadzieję, że standardowo będzie to wynik około 4,8l. Ale miasto załamka. W ubiegłym roku max. niewiele ponad 8 jak pamiętam.
          NIE JESTEM LENIWY TYLKO ONERGOOSZCZĘDNY!

          Komentarz


          • abstinent, po miescie 920 km i komp pokazuje 220km jeszcze choc pewno sie to zmieni ;P

            Komentarz


            • Zamieszczone przez andriu21tg
              abstinent, po miescie 920 km i komp pokazuje 220km jeszcze choc pewno sie to zmieni ;P
              hm, bez obrazy, ale nie mogę uwierzyć w takie spalanie. Wyjaśnijmy kilka spraw.
              1. Jakie odcinki zazwyczaj pokonujesz (średnio ile kilometrów mają odcinki)?
              2. Stoisz w korkach? Przejeżdżasz przez centrum miasta czy tylko "opłotkami".

              Z własnego doświadczenia powiem tryle, mały korek może zabić całą oszczędność. Przykładowo, wraca z pracy do domu, zostało mi jedno skrzyżowanie (wcześniej jazda w miarę płynna, postój na 1-2 światłach) ma którym niestety trzeba chwilę postać. Spalanie ok. 6,8 l, po postoju w korku, zaparkowaniu, średnia z kompa, to już 7,5 l!

              Komentarz


              • szachu, myślę że do tych 900 mógł bym dojść, tylko to już naprawdę spokojna jazda bez gwałtownych przyśpieszeń, a z tym mam problem, zwłaszcza że jak wracam do domu to mam taki fajny podjazd(dwa pasy pod górę ok 1.5km) i lubię tam pocisnąć :diabelski_usmiech W tym momencie średnia gwałtownie rośnie do ok 7l, a zejść znowu do 5,5 to ciężko jest.
                Z tego co zauważyłem to korek raczej nie wpływa na gwałtowny wzrost spalania(przynajmniej u mnie)
                Raz udało mi się dojść ze średnim do 9,5l, ale to kolega przyszedł obejrzeć samochód i przejechaliśmy się kawałek nieco szybciej :twisted:

                Komentarz


                • U mnie średnio 8.2 na trasie przy niezałowaniu gazu 8.5 a spokojnie na trasie do 130 km/h 6.5
                  skoda kombi 4x4 po soft tuningu.
                  mały

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez abstinent
                    szachu, myślę że do tych 900 mógł bym dojść, tylko to już naprawdę spokojna jazda bez gwałtownych przyśpieszeń, a z tym mam problem, zwłaszcza że jak wracam do domu to mam taki fajny podjazd(dwa pasy pod górę ok 1.5km) i lubię tam pocisnąć :diabelski_usmiech W tym momencie średnia gwałtownie rośnie do ok 7l, a zejść znowu do 5,5 to ciężko jest.
                    Z tego co zauważyłem to korek raczej nie wpływa na gwałtowny wzrost spalania(przynajmniej u mnie)
                    Raz udało mi się dojść ze średnim do 9,5l, ale to kolega przyszedł obejrzeć samochód i przejechaliśmy się kawałek nieco szybciej :twisted:
                    OK, ale nie napisałeś jak długie to są odcinki. I dodatkowo, bez obrazy mam miłe wspomnienia z Twojego miasta, miasto miastu nierówne. Tak naprawdę, to trzeba by było porównywać w tych samych warunkach na tej samej trasie inaczej nie ma co gdybać.

                    Komentarz


                    • Odcinki są różne, od 3km do 10max. Bo Bielsku jeździ się raczej dobrze, unikam godz ok 8 i 15 bo trochę trzeba czasami stać, zwłaszcza w okolicach dworca
                      Zresztą tak jak piszesz nie ma co gdybać, każdy jeździ inaczej, gdzie indziej etc
                      Mi tam pali mało i jestem zadowolony

                      Komentarz


                      • To pozostało tylko pogratulować spalania Robię podobne odcinki jak Ty, ale o takich osiągach to mogę sobie tylko pomarzyć.

                        Komentarz


                        • Trasa codzienna, Piekary Śl.-Bielsko Biała, 75km, predkosc 110-120 km/h, jazda raczej dynamiczna, spalanie wg. komp. 5.4-5.7 l/100km
                          Zima, osniezona trasa, predkosc 80-90-100 km/h; jazda spokojna, spalanie schodzi do 4.7-5.0 l/100km
                          Silnik 1,9 TDI BXE

                          Pzdr.

                          Komentarz


                          • szachu, pisalem juz Tarnowskie Góry Bytom Chorzow Katowice czyli caly czas miasto , Badz tez 2 trasa bytom chorzow katowice Odcinki 17 KM ORAZ 37 w zaleznosci od tego do ktorego miasta jade.. :lol:

                            Komentarz


                            • Witam u mnie przy jeździe mieszanej (miasto/trasa), zaznaczę bardzo delikatnej jeździe pali około 5 L ON/100 km.

                              Komentarz


                              • hmm,,. a ja coraz częściej myślę czy komputery w skodach są dokładne.., to znaczy jak bardzo się różnią odczytami w poszczególnych samochodach , bo tego zaczynam być prawie pewien po lekturze tego topiku :?
                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                GVI 1.4TSI
                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                Komentarz


                                • Nie wiem co jest grane. Wczoraj trasa Kraków - Łódź średnie z kompa 6.2l :evil: Prędkość między 100 - 140km\h . Kapcie nówki lato. To jest dramat! :evil:
                                  NIE JESTEM LENIWY TYLKO ONERGOOSZCZĘDNY!

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez watchman
                                    To jest dramat! :evil:
                                    plizzzzzzzz :lol: ad: :szeroki_usmiech
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez szkoda
                                      Zamieszczone przez watchman
                                      To jest dramat! :evil:
                                      plizzzzzzzz :lol: ad: :szeroki_usmiech
                                      Hahaha...kurde. Do tej pory paliła 4.8 do 5.2 przy tych prędkościach :twisted: Więc zwyczajnie jestem zdziwiony takim wynikiem. A ty mnie tu wyśmiałeś :szeroki_usmiech
                                      NIE JESTEM LENIWY TYLKO ONERGOOSZCZĘDNY!

                                      Komentarz


                                      • no kurde 5 litrów przy 140 :roll: :?:
                                        no jak wy to kur...robicie :shock: :?: :?: :?:
                                        no chyba z góry cały czas macie :niewiem
                                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                        GVI 1.4TSI
                                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez leszekmw
                                          no kurde 5 litrów przy 140 :roll: :?:
                                          no jak wy to kur...robicie :shock: :?: :?: :?:
                                          no chyba z góry cały czas macie :niewiem
                                          Kraków - Łódź nie specjalnie z górki a prędkość na trasie 100 - 140. I nigdy nie paliła więcej niż 5.2!!! A tu wiosna nowe kapcie i zonk :twisted:
                                          NIE JESTEM LENIWY TYLKO ONERGOOSZCZĘDNY!

                                          Komentarz


                                          • U mnie poprawa. Z tankowań do pierwszego odbicia - średnia 8,33l /100km. Było 8,5l / 100km. Ale teraz już w ogóle na gaz nie naciskam. Załamka, żałuję jednak że nie szukałem do końca 4x4. O1 z tankowań pali teraz żonie 12l gazu/100km i to głównie miasto.
                                            *1B1B*1.8T*4x4
                                            *1B1B*1.9T*DSG

                                            Komentarz


                                            • kmicio, no jednak coś dziwnie masz , nawet szkodzie tyle nie pali po warszawie
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • No gdybym nie miał wcześniej diesla i w ogóle niekumaty w dziedzinie samochodów to bym pomyślał że jest ok. Ale wiem że nie jest i to mnie martwi. Żeby jeszcze jakieś objawy były w stylu że dymi, że temperatura do dupy, że termostat. Ale wczoraj przejrzałem te elementy i napewno samochód jest dogrzany, a na vagu temperatura silnika pokrywa się z zegarami. Termostat też otwiera ok. Na poprzednim było to samo. Na wszelki wypadek wymienie jeszcze czujnik temperatury, to mały wydatek ale zawsze cośtam może być nie tak. Wracałem wczoraj z Kalinówki do siebie do domu na wichure, przecież do licha to jest praktycznie sama trasa, Witosa->Andersa->Sp. Pracy. i co, zresetowałem pod salonem kompa chwilowego spalania i mi średnią pokazał 7,6l. Coś to może sonda lambda też niedomagać... mam wrażenie.
                                                *1B1B*1.8T*4x4
                                                *1B1B*1.9T*DSG

                                                Komentarz


                                                • hmm...ale wiesz , w sumie mi też spalanie spada dopiero jak za miasto wyjadę sporo , na krzyżówkach ostatnich też mam ponad 7 sporo chyba .... po samym mieście koło 8 spokojnie będzie wychodziło.. .
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz


                                                  • No tak tylko u Ciebie jest jednak większa stajnia plus chip, więc mój mimo wszystko powinien palić mniej - chociażby średnio 7l/100km. A nie non stop powyżej 8. W trasie jak pojadę z piórkiem na gazie to mój rekord to 6,8l z zegarów, ale te akurat pokazują dobrze . Chciałbym się pochwalić spalaniem na poziomie 6l a tu nie ma z czego. :roll:
                                                    *1B1B*1.8T*4x4
                                                    *1B1B*1.9T*DSG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X