Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez rafiki
    Tomek000, 5 z kompa czy z dystrybutora? Nie chciało mi się wierzyć, ale widzę, że te 1.6 są naprawdę oszczędne
    Z kompa, ale w 99% komp pokrywa sie w dystrubutorem :kciukgora

    1.6 tdi jest bardzo oszczędny, jak ktoś piszę że nie jest to znaczy że każde inne auto tez by nie było na jego trasach i stylu jazdy
    Kodiaq 1.5 DSG Style

    Komentarz


    • Droga z Przeworska (Podkarpacie ) do Zakopanego na kompie 5,2
      Droga powrotna z Zakopanego do Przeworska 4,8 na kompie
      W samochodzie 3 dorosłe osoby i cały bagażnik
      Dystans 300 km w jedną stronę, tempomat na autostradzie ustawiony na 110

      Komentarz


      • 1,6 TDI są oszczędne?
        2,0 TDI w S II dzisiaj spalił mi średnio według kompa 4,4, a momentami wyświetlało 4,2. Jazda zgodna z przepisami po S i krajówkach
        Marek

        Komentarz


        • pstryczek, droga do chorwacji , +10 do +20 od przepisów, korki na granicy Słowenii i w Chorwacji , auto zaladowane i spalanie 4.9.

          Jazda taka jak twoja to komputer pokazuje poniżej 4, często widać 3.6 -3.8
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • Zamieszczone przez AdamB
            Jazda taka jak twoja to komputer pokazuje poniżej 4, często widać 3.6 -3.8
            Czyli zgadza się, silnik mniejszy, masa auta mniejsza i stąd ta niewielka różnica :P
            Ale taka jazda nie jest najszczęśliwsza, mnie się akurat nieśpieszyło, ruchu nie było, więc toczyłem sie :diabelski_usmiech
            Marek

            Komentarz


            • pstryczek, W ciagu dnia policze wyjazd do CRO to poprawie Ci humor. :diabelski_usmiech

              Ostatnia rubryka u dolu... to jest 90% w trasie i to na pelnym luzie.
              Z 2,5kkm trasy wyszlo zaledwie 8,7l

              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • Octavia 1.9TDI ALH 90KM, 240kkm przelotu, wyjazd o 21.00 do Chorwacji, drogi puste, spokojna jazda. W dzień klima. Dwie osoby dorosłe, dziecko, bagaż po dach. Koła 2.2-2.3atm. Prędkość do 120km/h.
                Średnie spalanie z dystrybutora na odcinku 1250km to 4.6L/100km, średnia prędkość z tego odcinka to 81km/h.
                Powrót z prędkościami do 140km/h, 1350km, średnie spalanie 5.5L/100km, średnia prędkość około 105km/h.
                Łącznie 2900km, średnia prędkość 90km/h, średnie spalanie 5.1L/100km.

                Staruszka bardzo pozytywnie zaskoczyła. Na co dzień też daje radę, średnie spalanie z ostatnich 63000km to 5.48L/100km (Android Fuelio). A często stoję w Warszawskich korkach dojeżdżając do pracy, po trasie też trzeba przydusić bo to tylko 90KM.
                Żal sprzedawać.

                Komentarz


                • Chorwacja zaliczona ze spalaniem niższym o 0,5l/100km niż poprzednia OII 1.9TDI. Miejsce podróży było to samo. Także spalanie na tym wyjeździe poniżej 5l/100km bez dbania o niskie spalanie jest akceptowalne.
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • Jak patrze na motostat na inne O3 1.6TDI to masz najnizsze spalania. Inni oscyluja okolo +6l srednio.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Maicroft
                      Jak patrze na motostat na inne O3 1.6TDI to masz najnizsze spalania. Inni oscyluja okolo +6l srednio.
                      Co ja na to poradzę ops:

                      Jechałem autostradą z prędkością dop.+15km/h (wg GPS +8-10km/h), duża część drogi na tempomacie.No może odcinek od Sośnicy do granicy A1 trzymałem 170km/h. Auto załadowane, koła 225.
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • ostatnio przyjąłem politykę w poruszaniu się: obowiązujące ograniczenie +9km/h wg magistrali CAN ;-)

                        Szamotuły - Warszawa, 345km, 2h 44min, V średnie 126km/h, 7,7dm3/100km wg komputera - urok oszczędnego TDI prysł jak bańka mydlana :-)
                        Pozdrawiam, Robreg.
                        ----
                        furmanka.blogspot.com fan ;-)

                        Komentarz


                        • W niedzielę wracam z objazdówki po Francji, to podsumuję trasę około 4500 km
                          Póki co to coś około 6,2 l/100

                          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                          Komentarz


                          • Kraków - Lublin - Kraków, +10-20km/h względem ograniczeń i cały czas klimatyzacja:
                            Przy tankowaniu przed trasą odbiło przy 52l, po kilkukrotnym odpowietrzeniu weszło 67l, a przez pierwsze 300km wskazówka pokazywała cały czas max.
                            Załączone pliki

                            Komentarz


                            • To jest właśnie stary, poczciwy AGR
                              Jak niektórym mówię, że w trasie spalam poniżej 4 l/100, to niedowiarki odpowiadają - "takie spalanie to tylko motorowerem a nie samochodem".
                              Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                              Komentarz


                              • Urlop objazdowy Kraków-Niemcy-Francja-Niemcy-Kraków. 4700 km. Praktycznie wszystko po autostradach. W tym wjazd i wyjazd z Paryża i godzina w korku. Prędkości 110-130 km/h. Spalanie z całej trasy liczone z dystrybutora 5,92 l/100 km, przy średniej prędkości 94 km/h.

                                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                Komentarz


                                • hsurim, teraz w sobotę jechałem "7" na spontana z piotrek_os ze spalaniem 3.6-3.7 oczywiście z klima . Jechałem jak wszyscy , nie wyłamywałem się.
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz


                                  • Wyjazd do Bułgarii (tam i powrót + trochę na miejscu):
                                    Zrobione 3600 km, średnia v =75km/h
                                    autostrady 45% / miasta 5%/ drogi zwykłe 50%
                                    Z komputera 5,4 l , z dystrybutorów 5,55 l/100km

                                    cała trasa na klimie, były momenty że termometr pokazywał 38/39 stopni na zewnątrz
                                    MARCIN
                                    Mój szkodnik

                                    Komentarz


                                    • Żeby nie było tak różowo, przegoniłem swoją OIII do Słupska przez Częstochowę na 1-Łódź-A1-Trójmiasto-Wejherowo-Lębork-Słupsk. Czas przejazdu około 7h w nocy, spalanie do wjazdu na A1 w Strykowie 4.7l/100km, z całego odcinka 5.64 (ostatnie dwa tankowania z motostatu). Autostrada przez cały odcinek jej z prędkością 160km/h wg licznika na tempomacie. 1 - to prędkości 120-130km/h. Powrót to samo.
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • To i tak niedużo , ale mam pytanie, gdzie za Czewą jest S1 :?:
                                        Marek

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez pstryczek
                                          To i tak niedużo , ale mam pytanie, gdzie za Czewą jest S1 :?:
                                          Znaczy "1" ops:
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz


                                          • No włąśnie, ja na tym odcinku zabóliłem 300zł, choć wiedziałem, że to nie eSka :evil:
                                            Marek

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez pstryczek
                                              No włąśnie, ja na tym odcinku zabóliłem 300zł, choć wiedziałem, że to nie eSka :evil:
                                              Dlatego trzymałem 120-130 max. , ale od Częstochowy do Łodzi dużo jej nie ma, A1 też co kot napłakał, robót trochę, generalnie z Gdyni do domu przyjechałem w 5h 30 min. Wyjazd był z Gdyni około 19:30
                                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                              Komentarz


                                              • Wczoraj spalanko na trasie ok 300km:
                                                do wjazdu na S 4,6 z kompa (prędkości 90-110)
                                                później wzrosło do 5,6 ale prędkości oscylowały w okolicach 120-160 + dynamiczne starty i rozpędzania przez miasto.
                                                OII Combi 1.9 TDI BXE 2008 Ambiente ***234 kkm***
                                                Opel Corsa 1.2 A12XER 150 Edition 2012 ***38kkm***

                                                Komentarz


                                                • trasa Gorzow Wielkopolski - Opole i spowrotem, lacznie 800km, czas przejazdu 7.30h, caly czas ogien, spalanie 8 litrow
                                                  Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                                                  Komentarz


                                                  • U mnie przy normalnych, codziennych dojazdach do pracy (20km w jedną stronę "po wsiach") od 5.6 do 6.0l. Trasa dom-Dziwnów (ok. 680km) 4.8l/100 nie przekraczając na autostradzie i ekspresowych 120km/h, 4 osoby i full bagażnik. Wszystko zależy od stylu jazdy.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X