Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odcinkowy pomiar predkosci wcielcia w zycie, to bedziesz mial 6 z przodu i srednia 71km/h :twisted:
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • Zamieszczone przez piramida
      Wawa Kraków 7.2, średnia 84km/h
      to nieżle zaniżyłeś prędość - ostatnio na obwodnicy Kielc vectra gościa "trachneła" co miał 242 km/h :diabelski_usmiech
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • U mnie poniżej 6.5 nie schodzi ;p Na trasie wcale nie jest lepiej :diabelski_usmiech
        O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
        Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

        Komentarz


        • U mnie przedostatnie tankowanie 5,8. Dzisiaj 5,6 l/100 km.

          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

          Komentarz


          • A u mnie tak 5,2-5,5 :diabelski_usmiech się trzyma z baku.
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • U mnie już od tygodnia 0,0 (w końcu zacznę szukać tej turbiny, bo to głupota, tak bez auta)...
              Pozdrawiam, Robreg.
              ----
              furmanka.blogspot.com fan ;-)

              Komentarz


              • Przedwczorajsza trasa Wrocław - Rzeszów - Wrocław. Na A4 tempomat ustawiony na 140 km/h... non stop. Jedyny odcinek nieautostradowy to jakieś 40 km pomiędzy Tarnowem i Dębicą po starej czwórce w tempie standardowym dla tej trasy :evil: - średnia z całości wg kompa 6,5 litra.

                Nie wiem czy to dużo czy mało :?: :roll:
                Octavia II RS TDI 200/441
                "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

                Komentarz


                • wokan, normalne spalanie, ja na tym odcinku nam około 9l ale srednia przejazdu znacznie wyzsza :wink:
                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                  Komentarz


                  • piramida, Mi się wydaje dużo... Ale gdy kiedyś robiłem trasę Wrocław - Przemyśl - Wrocław Fabią 1.9 TDI na jednym zbiorniku i jeszcze zostawało gnoju na wypad do Kudowy... Po tym wszystko dla mnie dużo pali :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech

                    Ekonomia się w Fabii skończyła gdy zmieniłem silnik, turbinę, wtryski i wydech.... Więc te 9 litrów też wrażenia nie robi, bo fun i niskie spalanie w parze nie idą :diabelski_usmiech
                    Octavia II RS TDI 200/441
                    "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

                    Komentarz


                    • wokan, na A4, przy tempomacie ustawionym na 140, u siebie spalanie mam podobne jak u ciebie.

                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                      Komentarz


                      • No dobra, to i ja się dorzucę

                        Przeciętnie (cykl mieszany) - 6,5
                        zima, miasto i ogień - 7,5-8,5, raz na krótkiej i szybkiej trasie przez miasto 10,3 :twisted:
                        ale norma trasowa w normie dozwolonych prędkości to zaledwie 5,3

                        Dlatego furaka jednak jeszcze nie zmieniam :P

                        [ Dodano: Sob 15 Lut, 14 14:27 ]
                        A i jeszcze jedno, jak żona wsiada za kierownik i jedziemy w trasie to potrafi spaść do 4,8 :shock:
                        O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                        Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                        Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez 4tech
                          A i jeszcze jedno, jak żona wsiada za kierownik i jedziemy w trasie to potrafi spaść do 4,8 :shock:
                          Da sie? Da się! :diabelski_usmiech

                          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez 4tech
                            A i jeszcze jedno, jak żona wsiada za kierownik i jedziemy w trasie to potrafi spaść do 4,8
                            Mojej kilka razy wyskoczyło 4,5L/100km, nie wiem ja tak nie potrafię
                            http://carsdetailing.blogspot.com/

                            Komentarz


                            • Ja też tak nie umiem :wink:
                              Raz mi się udało nawet osiągnąć wynik 3,9, ale to nie była jazda ops:
                              Przelot na trasie ponad 110 km, późną nocą, nic oprócz mnie nie jechało, a ja byłem tak zjechany, że średnia prędkość wyszła 89...
                              Niemniej raz taki wynik zobaczyłem i mocno się zdziwiłem :wink:

                              Dobra, wystarczy mojego pitolenia 8)
                              O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                              Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                              Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                              Komentarz


                              • Przejechalem sie taka trasa wczoraj jak na obrazku. 25km mozna przyjac, ze jedziemy po drodze klasy S, reszta po wojewodzkiej. Na S-ce 90-100km/h potem 40-70km/h tak jak pozwalaja znaki.

                                Wychodzi srednia predkosc przejazdu 62km/h i spalanie 4.5l Wiec, zeby zejsc do 3.5l jakie teoretycznie wyliczyl producent, to by trzeba bylo wsadzic jakies eco opony 195/65/15, a potem ta trase pokonac z predkoscia nie wieksza jak 75km/h na S-ce, a potem trzymac tez nie wiecej jak 55km/h no i nie pokonac drogi 50km na dwie raty, tylko w calosci.

                                Normalnie jezdzac na tej trasie mam 5,0-5,2 130 na S, a na reszcie 60-90km/h :lol:
                                Załączone pliki
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Maicroft, to i tak jest mega zadowalający rezultat
                                  O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                  Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                  Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                  Komentarz


                                  • Dupy nie urywa, O1 AHF robil tyle bez zadnych ceregieli :lol:

                                    BKD 5,5-5,8l :wink:
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • To prawda, no ale komfort, look i pozostałe bajery... :roll:

                                      To jest ten jeden z atutów dlaczego jeszcze fury nie zmieniłem :diabelski_usmiech

                                      No dobra, koniec OT.
                                      O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                      Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                      Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Maicroft
                                        zeby zejsc do 3.5l jakie teoretycznie wyliczyl producent
                                        Wydaje mi się że kluczowe w twojej wypowiedzi jest słowo teoretycznie, kiedyś był bardzo długi artykuł w motorze na ten temat, kilkanaście aut wzięło udział w teście i nawet zbliżenie się do wyników podawanych przez producenta było nie możliwe. To co uzysałeś czyli 4,5L trzeba już uważać za mega wyczyn, i tak mniej więcej przedstawiało sie 90% wyników ~ 0,7-1L na ''+'' w stosunku od danych katalogowych a różnica wynika jak pisali z tego że wyniki w katalogach, internecie nie pochodzą z ''życia'' a idealnie z optymalizowanych warunków laboratoryjnych które się mają ni jak do rzeczywistości drogowej.
                                        Ale w katalogu czy reklamie wygląda to super, ekolodzy się cieszą a karawana jedzie dalej jak to mawiał klasyk
                                        http://carsdetailing.blogspot.com/

                                        Komentarz


                                        • Odszukalem dzis gdzies info. Dla zwyklej O2 1.6TDI ma byc 3,9l. Mniej mial greenline.

                                          No to jakby sie zawzial, to jest szansa. Generalnie wychodzi srednia dla miasta (srednie 23-27km/h) 8,5l, dla trasy ~5,5l (srednia 50-65km/h).
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • Maicroft, gusiak11, w piątek póóóżnym wieczorem dystans 130km, przelotowa miedzy 70-90, spalanie 4.0 bez spinania się... jazda po wiochoch 2 osoby na pokładzie, troche mgły było więc powoli jakbym się postarał byłoby mniej.
                                            Wczoraj powrót 4.2 delikatnie szybciej, avg speed 65km/h

                                            da się zejść do danych katalogowych na trasie, w jeździe choć trochę miejskiej nie ma takiej opcji, albo ja nie umie
                                            Kodiaq 1.5 DSG Style

                                            Komentarz


                                            • no mi się dziś udało i sądzę że dało by radę lepiej choć do tej pory wydawało mi się to ie możliwe. Trasa 30km predkośc w okolicach 80km/h

                                              ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
                                              http://carsdetailing.blogspot.com/

                                              Komentarz


                                              • A ja próbuje rozgryzc spalanie "mojego angola" BXE.

                                                Wg. VCDSa powinien przebieg pokazywac w km, ale pokazuje w milach, a samo spalanie pokazuje w jednostce blizej nie okreslonej.

                                                Normalnie spalanie angol podaje w milach z galona.
                                                I tak 45mil/gal to jakies 6,3l/100km.

                                                A moj komputerek pokazuje na trasie 15,5-16, tylko w jakiej jednostce :twisted:

                                                Kombinuje, ze to moze byc liczba kilometrow z litra tym razem i takie 16 na wywietlaczu to odpowiadaloby 6,25l.

                                                Te 16 w przeliczeniu na mile tez by sie nie zgadzaly, bo 16mil z galona to bylo zbyt malo, a 16mil z litra to chyba zbyt optymistycznie, to by to bylo 3,8l/100km, a przy 130 tyle BXE nie pali :lol:

                                                Zakladajac trase i znikniecie na wskazniku paliwa z 3/4 na 1/2 po pokonaniu 200km to by sie nawet zgadzalo. Ile pali z tankowan, nie pytajcie, powtarzam to ciagle osobie ktora jezdzi tym autem codziennie, ale nie moze sie zmobilizowac.
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • Warszawa-Gliwice-Warszawa +/- 600 km trasa + 310 po "mieście" - wynik 6,12l/100 - na stację dojechałem już na oparach :szeroki_usmiech
                                                  Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                                                  => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                                                  => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                                                  => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                                                  "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                                                  Komentarz


                                                  • gusiak11, fajny widok, szkoda tylko, że komp zaniża ok 10% średnio przynajmniej u mnie, a mój best 3,8l/100km (komp) na odcinku 130km, też prędkości ok 80km/h, śnieżna nawierzchnia...
                                                    OII Combi 1.9 TDI BXE 2008 Ambiente ***234 kkm***
                                                    Opel Corsa 1.2 A12XER 150 Edition 2012 ***38kkm***

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X