Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • rezon, też mieszkam w mieście i jeszcze mi sie nie zdarzyło aby spalanie wyszło powyżej 10l/100

    Piszesz że w 4x4 wyszło ci ponad 12, czterołap bedzie więcej palił niż ośka ale 12.32 toż qrwa przegięcie :diabelski_usmiech
    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

    Komentarz


    • Ale to nie byla osobowka w 4 bucie tylko Outlander, wiec takie bardziej aerodynamiczne nasze Yeti, ktore bez specjalnych staran pali ponad 10l
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • zgadza się - Skodą plaskaczem O czy S też spokojnie doszedłbym do takich wartości. Kluczem są nie autostrady czy drogi ekspresowe a inne drogi z dużą ilością wyprzedzań hamowań - wtedy zużycie idzie mocno do góry. Przy stałych prędkościach na autostradach miałem poniżej 10l. W końcu średnia 8,16 też nie wzięła się z powietrza. 12l to jazda xtrm , ale można tyle spalić. tu jest jakiś Scuot max ma 11,56l Spalanie, diesel - Škoda Octavia - leewyy - Motostat a tu Niemiec ma prawie 13l Dieselverbrauch: Skoda - Superb - 3u4 - Spritmonitor.de . Co się ma nie dać - DA SIĘ :twisted: Sorry - NIemiec ma chyba 2,5TDI
        a ten ma na 110KM - ale popatrzcie na przebieg :shock: Dieselverbrauch: Skoda - Octavia - tdi - Spritmonitor.de

        Komentarz


        • rezon, nie ci bedzie, może sie da spalić te 12l ropy, mnie sie nie udało przez blisko 150kkm i raczej mi nie wyjdzie taka cyfra pod dystrybutorem :szeroki_usmiech
          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

          Komentarz


          • piramida,

            Wiesz ty masz dość nie typowe auto, mocne auta dużo mniej czują wiatr, wzniesienie itd...
            spalanie najbardziej skacze jak piszą koledzy but---->hamulec itd...

            Jeździłem kilka razy 3,3 V6 to na 4tym biegu 80km/h i się wolniej kręci niż nasze TDI-ki ale to są inne silniki

            Ja już widziałem średnie na kompie powyżej 12L ale no gdzie moje małe 100 konne stadko do twojego
            http://carsdetailing.blogspot.com/

            Komentarz


            • Zamieszczone przez piramida
              może sie da spalić te 12l ropy, mnie sie nie udało przez blisko 150kkm
              mnie też tylko raz - ale jednak

              Komentarz


              • trasa Mikołów - Brela(HR) - Mikołów trasa 2350km jazda z głową, raczej nie przekraczając 150km/h średnia chyba wyszła 102km/h spalanie wg motostatu i dystrybutorów 4,9l/100km. klima prawie cały czas włączona, 2 os. plus pełny bagażnik, jazda w tamtą stronę normalna bez pośpiechu raczej pynna, jazda z powrotem w dziwnym stylu bo jechałem ze skręconą kostką i w deszczu , więc spalanie było większe niż tam...

                Komentarz


                • Valencia-Rzym ok.1700 km 95% autostrada,spalanie z kompa 7,9 (fajne gorki :P )
                  3 os + bagaz,klima nonstop,srednia 129km/h........
                  I tylko 1 Mandat 8) :lol: na 130 euro,platne z gory.
                  nie polecam sie klocic :szeroki_usmiech

                  Komentarz


                  • Wodzisław - Trogir -1100 km, 4 osoby - bagaż (opony przód 2,3 tył 2,6 ), na tempomacie 130 , Austria ograniczenaia , klima non-stop - na miejscu spalanie 5.0 . Nie pytajcie o średnią prędkość zapomniałam zerknąć .

                    Komentarz


                    • Zabrze - Saarbrucken - tam i nazot, 2300km; vśr=115km/h; 3 os+ bagażnik full, prędkość przelotowa 130-150km/h - spalanie śr 6,0 l z dystrybutorów.
                      MARCIN
                      Mój szkodnik

                      Komentarz


                      • Koledzy,
                        jeżdzę sobie "Gierkówką" swoją dość ciężką benzynową Avensis ze słabym (podstawowym) silnikiem 1.6i starając się utrzymać w trasie stałą prędkość na poziomie 120-130km/h, natomiast w Częstochowie i wlocie do Warszawy muszę trochę postać (średnia z trasy z komputera ~95km/h, realnie 280km pokonuję w ~3h). Unikam dynamicznych przyśpieszeń (bo i nie ma czym), ale też nie jestem zawalidrogą. W tych warunkach mój dyliżans pali mi w granicach 7l/100km benzynki (choć zdarzało mi się również niższe).
                        Powiedzcie mi proszę, czy utrzymując podobny styl jazdy na tej samej "Gierkówce" (spokojny, jednostajna prędkość) byłbym w stanie utrzymać w O2 BKD spalanie na poziomie 5,0-5,5l? Widzę, że BXE nie miałoby z tym kłopotów...
                        Adam... Używam:
                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                        Passek: B6 175KM/366Nm

                        Komentarz


                        • Bedzie palic pod 6l, BXE moze zmiesci sie w 5,2-5,5l. Superb CBBB mi na tej trasie bardzo rzadko pali mniej niz 6l, a bywa i pod 7l. Ja mowie o sredniej ~100km/h a nie wrozbach z katalogow.
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • BXE jest w stanie się zmieścić między na trasie 4,5-6,5L, mieszkam w Lublinie więc korki średnie i w mieście lato-zima 7,2-7,4L. Nie ma żadnego problemu żeby zrobić na trasie 5,5L i nie trzeba jechać 80km/h

                            Zamieszczone przez Maicroft
                            Ja mowie o sredniej ~100km/h
                            Na gierkówce łatwiej ale żeby była średnia 100km/h to musisz ''lekko' naginać dozwoloną prędkość na trasie dwujezdniowej
                            http://carsdetailing.blogspot.com/

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez gusiak11
                              Zamieszczone przez Maicroft
                              Ja mowie o sredniej ~100km/h
                              Na gierkówce łatwiej ale żeby była średnia 100km/h to musisz ''lekko' naginać dozwoloną prędkość na trasie dwujezdniowej
                              Wystarczy utrzymywać cały czas 120-130km/h i da się wykręcić taką średnią - nawet stojąc w Częstochowie lub w Raszynie przed POW (Południową Obwodnicą Warszawy) i zwalniając na "70"...
                              Adam... Używam:
                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                              Passek: B6 175KM/366Nm

                              Komentarz


                              • Agamek12,

                                A ile jest kolego dozwolone na drodze dwujezdniowej
                                http://carsdetailing.blogspot.com/

                                Komentarz


                                • Agamek jedzie do Kat, ja jeszcze 60km dalej, przez kolejne remonty w Tychach i Pszczynie, gdzie ten w Czestochowie to pikus :twisted:
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • gusiak11, nie zajmuję sobie głowy tak mało znaczącymi informacjami... I mimo braku znaku zapytania odpowiem: nie wiem...
                                    Adam... Używam:
                                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                    Passek: B6 175KM/366Nm

                                    Komentarz


                                    • Ja jak ostatnio jechałem do Warszawy, a korek w Czewie był wcześniej koło mostu, utrzymując podobne prędkości jak kolega Agamek pisze miałem około 5,5/100 według kompa, co daje faktyczne 6/100. Silnik CBBB w SII.

                                      Jakoś tak w listopadzie czeka mnie podróż do Izabelina, pewno już na zimówkach, okaże się ile spali na trasie.
                                      Marek

                                      Komentarz


                                      • Agamek12, ja też nie wiedzialem ale pan ''milicjant'' mi to na bloczku wytłumaczył 100km/h
                                        http://carsdetailing.blogspot.com/

                                        Komentarz


                                        • Na S8 te 120 jest i co chwile obnizone do 100, bo przystanki i rozjady sa :lol:

                                          Dalej ma A1 kawalek i potem dwu jezdniowa na ktorej jest niby 100 i tez co chwile ograniczenie do 70 :lol:

                                          A nie bylo kiedys tak, ze na dwujedniowych bylo 110. Ale u nas nie da sie przejechac calej takiej trasy z predkosciami dopuszczalnymi. Bo i tak co chwile trzeba zwolnic, bo cos jedzie wolniej, potem nie nadgonisz.
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • Maicroft, na tej wyremointowanej S8 ograniczenie do 100km/h jest spowodowane tym, że jezdnia na łukach nie ma odpowiedniego nachylenia. Był kiedyś o tym czymś reportaz w TV...
                                            Adam... Używam:
                                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                            Passek: B6 175KM/366Nm

                                            Komentarz


                                            • Tam co chwile jest takie ograniczenie, ta droga to jest generalnie jakas porazka. Bylo miejsce, zeby zrobic ja troche szersza to nadziadowali dalej waska droge, jedyny plus to fakt, iz zniknely swiatla co uplynnia jazde i zmniejsza spalanie :lol:
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz


                                              • Maicroft, no właśnie problem z tymi nachyleniami wziął się z tego, że do nachylonych łuków trzebaby było wykupić dodatkowe grunty, a tego nie zrobiono.
                                                Adam... Używam:
                                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                                Komentarz


                                                • Ale i tak jest to super droga w porównaniu z tym co było, tylko dziwi mnie nawierzchnia, bardzo porowata, nierówna wręcz, bym powiedział jakby nie miała jeszcze tej ostatecznej warstwy :|
                                                  Czasami zdarzają się na S8 policjanci, stojący w zatoczkach, ale da się jechać te 120-130 km/h niemal nonstop. O ile ciężąrówki się nie wyprzedzają :P
                                                  Marek

                                                  Komentarz


                                                  • pstrykacz, ostatnio byłem świadkiem wyprzedzania w czasie 3min 30s...
                                                    Adam... Używam:
                                                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                    Passek: B6 175KM/366Nm

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X