Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Re: 4,83 l/100 km

    Zamieszczone przez Jak74
    Witam,
    jeśli ktoś chciałby to przeczytać, to informuję że na 1 baku pokonałem 1275 km po czym paliwa zabrakło.
    Średnio wyszło 4,83 l/100 km...
    PZDR
    Jak74
    to przez ile km pokazywało "0" do przejchania?

    Pamietam jak jezdziłem za autem to gdzie nie bylem u handlarza to w baku rezerwa i km do przejechania "0" az starch było sie przejchac......
    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

    Komentarz


    • U mnie cały czas takie samie spalanie. Wczoraj mały wypad, ok. 100 km w jedną stronę, na pokładzie 4 dorosłe osoby + dzieciak. Drogi krajowe (bez ekspresówek i autostrad). Tam gdzie mogłem, to 120 na tempomacie (odcinek tak. ok 30-40 km). Ruch prawie zerowy. Spalanie z kompa 5,3 l.

      Jak74, napisz dokładniej co to była za trasa. Masz taki sam silnik, a jakie masz opony? Bo to też istotna sprawa. U mnie względem zimówek (195/65 R15) to na 205 pali ok. 0,7 l więcej.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez szachu
        U mnie względem zimówek (195/65 R15) to na 205 pali ok. 0,7 l więcej.
        U mnie jest podobna różnica na tym samym układzie opon z tym, że latem jeżdżę dużo szybciej + klima co przekłada się wprost na spalane. I w twoim przypadku jest na 90% tak samo. Z moich obserwacji 195 zima ma bardzo zbliżone opory toczenia do letnich 205.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • Zamieszczone przez szachu
          Jak74, napisz dokładniej co to była za trasa. Masz taki sam silnik, a jakie masz opony? Bo to też istotna sprawa. U mnie względem zimówek (195/65 R15) to na 205 pali ok. 0,7 l więcej.
          dzięki Waszystkim za zainteresowanie :roll:
          Po kótce: kombi odebrane z salonu XII 2007, 1,9 TDI 105 KM BXE, skrzynia 5-bieg, wersja MINT czyli golas... nie mam nawet kompa, więc nie muszę się stresować wskazaniami typu "O do końca"... Przebieg 89 tys.
          Założyłem się z kumplem z pracy (ma takie samo auto) kto dłużej pociągnie na baku - przegrywający otwiera w pracy drzwi przed wygrywającym :lol: Zalałem pod sam brzeżek i hola "eko-sreko" (wiadomo o co chodzi, więc nie będę powtarzał banałów). Acha: ciśnienie w kołach podniosłem z 2,1/2,2 ma 2,4 bara :diabelski_usmiech
          Jazda wymagała przede wszystkim cierpliwości, ale nie było tak źle jak myślałem. Głównie odcinki 20-25 km miedzy podmiejskimi wioskami ze zmienną prędkością, co 3-4 dni wypady do Poznania. Raz holowanie kumpla 20 km + raz jazda z nogą w podłodze 20 km do lekarza z żoną. Reszta bardzo spokojnie. Rezerwa zapaliła się przy 1026 co mnie strasznie zdziwiło, bo na rezerwie wymęczyłem jeszcze... 249 km. Jak się zupa skończyła, to wyciągnąłem baniaczek, dolałem i pojechałem na stację

          Komentarz


          • o kurde
            Gratuluje wytrzymałosci
            ja dzis jechalem ze 20 km w trybie eko-sreko i nie jest to co tygryski lubia

            PS
            Dlugo hustales auto zanim poszedles placic za paliwo? w opony tez nalales?

            Komentarz


            • Zamieszczone przez marax0
              o kurde
              Gratuluje wytrzymałosci
              ja dzis jechalem ze 20 km w trybie eko-sreko i nie jest to co tygryski lubia

              PS
              Dlugo hustales auto zanim poszedles placic za paliwo? w opony tez nalales?
              :lol: dzięki
              do baku i bez bujania kilka razy wlewałem ponad 60l. Max był ciut powyżej 61, ale ile po przecinku nie pamiętam...
              w opony195 na 15-kach zupa nie chce wchodzić bo wentylek za mały :szeroki_usmiech

              Komentarz


              • Witam jakie macie spalanie w ALM 90KM kombi (i jaka średnia prędkość) . Bo mi teraz wyszło 6,2l na całym zbiorniku przy spokojnej jeździe wiekszość poza miastem.
                Poprzednio miałem octavie 110KM i przy dynamicznej jeździe paliła nawet mniej.
                Teraz zatankowałem znów do pełna i będę jeździł dynamiczniej i zobaczymy ile spali.

                Komentarz


                • giiiienek, widzisz i AGR i ALH to dziwne jednostki o czym się uż przekonałem..

                  W trasie bez problemu robią 4,5-5,5 litra jadąc 90-130 z klimą.
                  W miescie? ekonomia się kończy, przynajmniej w Warszawie gdzie trzeba jeździć dość dynamicznie - przynajmniej aj tak jeżdzę. Wtedy spalanie powyżej 7 litrów nie robi wrażenia..
                  A jak upalasz to i nawet 9 wypije.

                  Kolega ma 110 z modem na jakieś 140 i jakby tym nie jeździł przed i po modzie 6 litrów-7 to były szczyty miasta..

                  Cały czas drąże ten temat bo mnie ciekawi..
                  Ogrodzenia Panelowe

                  Komentarz


                  • 50,21l wlazło. 637km na tym. Do pierwszego odbicia. To jakieś 7,85l/100km. Natomiast z ciekawostek, żona wracała 60km z imprezy w dniu pogrzebu prezydenta, - komputer pokazał 4,1l/100km. Cały czas trasa i predkość max 80kmh. Nie dość że nie mogłem prowadzić to jeszcze odzywać... :szeroki_usmiech
                    *1B1B*1.8T*4x4
                    *1B1B*1.9T*DSG

                    Komentarz


                    • Jak w zeszłym roku wracałem z Czarnogóry zalałem po korek pod Sarajewem i jechałem max 80 km/h, po ok. 80 km komp pokazał że jeszcze mogę przejechać 1350 km. :shock:
                      Z wyliczeń wynikło że na tych 80 km spalił 3,8l/100.
                      Oczywiście potem była autostrada i juz w Polsce po przejechaniu 1070km zalałem 51 litrów ---> 4,76 l/100km.
                      MARCIN
                      Mój szkodnik

                      Komentarz


                      • ostatnio mieszana jazda lekko dynamiczna 970 przejechane zalane 54l. wyszlo 5.56 tak zle nie jest pomal wjezdzam sie w auto :diabelski_usmiech
                        Spot Graniczny Małopolska - Podkarpacie, piątek 23.11.2012r. godz. 18.00, Pogórska Wola, Zajazd u Kazika, 521 km DK4 Tarnów - Dębica

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez bzyq_74
                          Jak w zeszłym roku wracałem z Czarnogóry zalałem po korek pod Sarajewem i jechałem max 80 km/h, po ok. 80 km komp pokazał że jeszcze mogę przejechać 1350 km. :shock:
                          Z wyliczeń wynikło że na tych 80 km spalił 3,8l/100.
                          Oczywiście potem była autostrada i juz w Polsce po przejechaniu 1070km zalałem 51 litrów ---> 4,76 l/100km.
                          łoooooł, to chyba kolego na tych autostradach to też żeś 100wki nie przekraczał :P

                          Komentarz


                          • krzysiek83wpr, Autostrada była dopiero od Bratysławy gdzie max 120.
                            Przez BiH, Chorwacje i Węgry leciałem zwykłami drogami więc ok 100.
                            Do tego jechałem nocą więc zero korków swiateł i zawalidróg itp spowalniaczy
                            Idealne warunki by osiagnąć zaskakujące spalanie.
                            MARCIN
                            Mój szkodnik

                            Komentarz


                            • Nie chce sie chwalic, ale mnie wychodzi sporo mniej.
                              Nigdy nie przekroczylem jeszcze 4.8 l/100km (obliczone dokladnie metoda pelnego baku).
                              A srednio jak w podpisie, nie wiem jak to robie, jezdze normalnie.
                              Potrafie spalic na trasie 3.5 na odcinku 300-400km (okolo 80-90km/h srednia).
                              Przecietnie 4.0-4.4, maximum w korkach 4.8
                              Wychodzi na to, ze realne jest 1500km na baku.
                              pozdrawiam
                              sa tez lepsi:
                              np. tutaj
                              Dieselverbrauch: Skoda - Octavia - OctaviaII Lim Elegance DPF - Spritmonitor.de
                              Załączone pliki
                              Octavia II Elegance.

                              Komentarz


                              • Fascynuje mnie ten styl jazdy. Potem robia sie korki bo ciezarowki wyprzedzaja. Zeby miec SREDNIA predkosc z trasy po Polsce to trzeba leciec szybko i to dlugie odcinki moga byc po 120-130, a wtedy to auto nie pali 4l.


                                Moze gdzie sie kiedys spotkamy i przejedziemy :diabelski_usmiech

                                Druga sprawa, Ty nim jezdzisz tylko w lecie, pewnie jak jest sucho, do tego na tych waziutkich oponach, to pali malo. Fascynuje mnie rowniez to, ze chyba tylko kilku Niemcow ma takie spalanie, biorac pod uwage ze u nich auta pala o jakis 1l mniej niz u nas :diabelski_usmiech
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Tytus_ocp - nie zdziw się jak ci się auto zamuli.

                                  I jak pisze Maicroft - w rok przejechałeś mniej jak 8k km, do tego latem. Ja ten dystans prywatnie pokonałem w 3 miesiące, tak prywatnie. Jak ktoś jeździ firmowo to pewnie tyle w miesiąc robi.
                                  Wiem że takie spalanie jest osiągalne.
                                  Ale jak wyprzedzam to redukcja i but.
                                  Kolejna sprawa - kupować diesla za kilkadziesiąt k PLN po to aby stał :shock:
                                  Rodzice mają Peugeota 405 - kupiony nówka w 1991r, jedyni właściciele. Auto ma 200k przebiegu, jeżdżone TYLKO na benzynie (bo przy takim przebiegu po co gaz zakładać?). Auto w świetnym stanie, garażowane cały czas, miało 3 parkingówki z winy osób trzecich. Zastanawiali się nad zmianą na coś nowszego. Ale zrezygnowali. BO PO CO? Wsiadają raz, dwa razy na tydzień żeby przejechać 20-50km jednorazowo.
                                  Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                  Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                  Komentarz


                                  • No coz w zeszlym roku dostalem niespodziewanie sluzbowa Octavie 2009r 2.0 TDI do wlasnej dyspozycji, ktora smigam 4-6 kkm na m-c (w wakacje tez do dyspozycji, to kto by jezdzil wlasna?) i juz nie mam czasu na swoja. Nie mam nawet sily. A propo 2.0 TDI spala mnie okolo 6.2 przy solidnym bucie. To tyle. Pozdrawiam wszystkich.
                                    Octavia II Elegance.

                                    Komentarz


                                    • Tytus_ocp, jestem bardzo ciekaw jak to robisz, bo ja chyba nigdy bym tak nie umiał, 4,5 to jeszcze bym może jakoś wyciągnął, ale mniej :shock:
                                      wracając do tej 2.0 to chyba jeździsz w sandałkach :P

                                      Komentarz


                                      • moja pije średnio 6,8 , choc potrafi i 7,3 :twisted: ale caly czas ma nacisk ( 80% trasa)

                                        zeszlego roku 4 osoby na pokladzie i bagaznik na maks, wyprawa do chorwacji , średnia 6,2 spokojna jazda d 140km/h

                                        Komentarz


                                        • Moja 2.0 TDI na w mieście bierze powyżej 8.0 l/100km. Więcej bym tego silnika nie kupił.

                                          Komentarz


                                          • trzeba było kupić coś słabszego, widać kolejny wierzący w cuda
                                            saport techniczny baj DGW
                                            była BKD+DSG '05 120kkm
                                            była BXE '08 190kkm
                                            no i nie ma :-)

                                            Komentarz


                                            • Teraz bym kupił 1.6 TDI.

                                              Komentarz


                                              • Już nie wyrabiam. Albo mam popsuty samochód (bardzo wątpliwe) albo ludzie bajki lubią opowiadać Przykład z piątku, 15 minut w korku (więcej stania niż jazdy), średnie spalanie z kompa to 18 l/100 km. Trochę jazdy po mieście (normalka, światła, ze 3 postoje po. ok. 15-20 minut przy sklepach) - średnia po dojeździe do domu to ok. 7.3 l (pokonałem ok. 20 km). I Białystok nie jest wcale zatłoczonym miastem. A tu ludzie piszą, że w Wawie im wychodzi poniżej 6/!! to chyba jeżdżą tylko Toruńska i to po 22

                                                Komentarz


                                                • a ja zrobiłem dokładny test spalania wczoraj -

                                                  Trasy takie bym powiedział średnie Cieszyn - Rybnik - Wodzisław - Jastrzębie Zdrój itp nic specjalnego.

                                                  Przejechałem dokładnie 190km i udało się dolać do max - 10.1 l (V-power diesel) cały czas wł klimatyzacja czyli jakieś 5.1 / 100km

                                                  Na marginesie komputer mocno zaniża bo pokazywał średnią 4.6l...

                                                  Komentarz


                                                  • ostatnie 423km 6.1(komp) 6.09 bak, większość miasto ale i do Katowic raz jechałem :P

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X