Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez chimek11
    kabanos,
    a jak u Ciebie sprzgło sie trzyma?
    czy może masz już coś mocniejszego?
    Mam serię, albo już po wymianie. Nie wiem bo kupiłem auto bez histori serwisowej. Sprzęgło póki co trzyma. Nie zauważyłem jeszcze żadnych uślizgów ani drgań, nawet przy maksymalnym przyspieszaniu.

    [ Dodano: Wto 25 Paź, 11 08:55 ]
    Zamieszczone przez natash
    Ale u mnie zawyża o ok. 0,5 - 0,7... wolałbym to skorygować
    U mnie komp zawyża o 0.1 - 0,2 l/100 km.

    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

    Komentarz


    • Dzis pierwszy raz przejechalem sie gdzies "dalej", zrobilem 200km i wg. kompa wyszlo troche ponad 6l (jazda po E75, DK88, A1,A4 90-170). W sumie nie jest zle, ale mialem nadzieje na pol litra mniej, bo tak to prawie jak BKD :| W przyszlym tygodniu bede gdzies dalej jechal zobaczymy (bedzie spokojniej na dluzszym odcinku), w sumie to jeszcze nie dotarte auto w dodatku jezdzi na zimowkach, wiec tez mozliwe ze wiecej pali.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • Maicroft, to co, teraz rekordy w drugą stronę :?: :diabelski_usmiech

        Komentarz


        • Odnośnie rekordów w drugą stronę udało się zejść przy 40%miasto 60% trasa do 4.2 l 8)

          Komentarz


          • abstinent, W BKD po szkodzie to bylem zawsze od konca na liscie spalania. Nie wiem, mi jakos duzo auta pala. Partner 1.4 to obojetne czy sie spieszylem czy nie palil 9l, a Panda MJ najmniej raz 4,2, a tak to blizej 5l, a Panda 1.1LPG to 7l Pb i 10l LPG :twisted: AHF byl jakis normalny palil tyle co innym :diabelski_usmiech A mam jeszcze jedno wozidlo z silnikiem AGG z podtlenkiem i pali go 17l :roll:
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Maicroft
              Dzis pierwszy raz przejechalem sie gdzies "dalej", zrobilem 200km i wg. kompa wyszlo troche ponad 6l (jazda po E75, DK88, A1,A4 90-170). W sumie nie jest zle, ale mialem nadzieje na pol litra mniej, bo tak to prawie jak BKD :| W przyszlym tygodniu bede gdzies dalej jechal zobaczymy (bedzie spokojniej na dluzszym odcinku), w sumie to jeszcze nie dotarte auto w dodatku jezdzi na zimowkach, wiec tez mozliwe ze wiecej pali.
              moj rekord w fabii to 3,7 i nie bylo to turlanie a normalna jazda. ale pewnie w tej budzie to niewykonalne

              Komentarz


              • Zamieszczone przez xtremesystems
                ale pewnie w tej budzie to niewykonalne
                Mojej żonce udało sie zejść do 3.9 (AHF pod maską). Nie wiem jak to zrobiła :lol:

                Komentarz


                • tak odnośnie pytania kolegi wcześniej - mój czterołap ewidentnie pali więcej od zwykłej wersji, podejrzewam, że nawet masa auta ma na to wpływ. W każdym razie po programie na 140km z klimą pali mniej troszkę niż wcześniej, teraz w cyklu mieszanym (przewaga trasy) średnio 5.9 lub 6.1.
                  service by Auto Tar

                  Komentarz


                  • Mój rekord na AHF to 3,5 L
                    .

                    Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                    Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                    Komentarz


                    • Trasa Izabelin k. Grójca-Ustroń śr. według komp 5.0 z klimą. Z prędkością co prawda nie przesadzałem ale czasem 140 było natomiast średnia prędkość z komputera 84km/h.
                      Obciążenie-trzy dorosłe osoby plus bagaż.Auto 2010 r przebieg 21000 km 1.9 BXE seria.
                      Mare Snopek

                      Komentarz


                      • Octavia 2 FL 1,6 TDi CR CAYC:
                        a mi się raz udało - na odcinku 90km, 30% miasto - 70% trasa. Średnia prędkość - 60km/h. Jazda bardzo zgodna z przepisami i tzw ekodriving - 3,6l / 100km

                        Średnio - jak w podpisie
                        -jeździ ze mną od 05.2011
                        - jeździ ze mną od 04.2015

                        Komentarz


                        • Średnia z 20000 km(zapisuję każde tankowanie) 5,4 l
                          najmniej-3,3 l-lato niedzielna przejażdżka Łódź-Uniejów 5-ty bieg 70km/h
                          najwięcej 10,1l-Hamburg- Świecko-pedał w podłodze, na gps cały czas 185-195km/h, ale na liczniku nawet ponad 2paki widziałem(fajnie to wygląda).
                          Wygląda na to, że styl jazdy ma spory wpływ na spalanie, więc to, że komuś auto pali 5, a komuś innemu takie samo auto z tym samym silnikiem 8 nie oznacza,że ten z wynikiem"8" musi zaraz naprawiać brykę.
                          U mnie np prawie 7 litrów różnicy(!) jak widać powyżej i oba wyniki w trasie.

                          Komentarz


                          • Jak ja zatankowałem ostatnio autko po 660km[obwocnica Wrocławia+obwodnica Oleśnicy- 23km+ ok 30km x2 bo wyjazd i powrót(w sumie ok 110km) prędkość ok 150km/h, reszta krajówka i średnia 74km/h, przy sporym ruchu] to średnia z dystrybutowa wyszła 4,68 i byłem bardzo zadowolony(dopuki nie zobaczyłem, że litr jest droższy o 14gr niż jak tankowałem przed wyjazdem). Widze, że koledzy mają jeszcze lepsze wyniki, gratuluje, ale ja nie mam takiej cierpliwości.
                            Ps. mój komp oszukuje - czy w mieście, czy w trasie pokazuje spoalanie o litr mniejsze.
                            Pozdro!

                            Komentarz


                            • Zabrze - Wwa (przez Piotrków) wczoraj w dzień roboczy 4,5h - średnie spalanie 5,5l
                              Po Wawie ze 100 km - 7,5 l
                              W-wa - Zabrze (przez Piotrków) dziś - raczej pustawo - 3,5h średnie spalanie 5,8l
                              za to misiaków zastrzęsienie
                              MARCIN
                              Mój szkodnik

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez bzyq_74
                                Po Wawie ze 100 km - 7,5 l
                                to jak najbardziej prawidłowe spalanie po Wawie
                                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                Komentarz


                                • Średnia z ostatnich 10 tankowań, u mnie od połowy lipca: 5,7.
                                  Ok 60% miasto, 40% trasa.
                                  Zwykły ON, Orlen lub Shell, czasami kilka litrów BIO100 jako dodatek do paliwa.
                                  Jazda samemu 50%, 2 osoby i mały bagaż 50%.
                                  Opony 205, ciśnienie 2,3 - 2,4.
                                  Jazda uwzględnia regularne przedmuchiwanie turbo .
                                  Silnik R18A2.
                                  http://www.dadrl.org.uk
                                  http://www.lightmare.org

                                  Komentarz


                                  • Wczoraj miałem wyjazd do Wrocławia - 360km (tam i z powrotem)-
                                    Autostradą 120-160 i po Wrocku trochę w korkach.
                                    2 osoby, opony zimówki.
                                    Spalanie wyszło 6,3 l.
                                    MARCIN
                                    Mój szkodnik

                                    Komentarz


                                    • jadąc po autostradzie zrobiłem test spalania .....i w przedziale między 100-130 nie ma zbytnio różnicy spalanie jest praktycznie na takim samym poziomie od ok 5,0-5,3 - także nie ma co oszczędzać....jednak ostatnio zauważyłem u siebie dziwny proces .... jadąc na tempomacie - dokładnie 136km/h pali jeszcze mniej niż przedział 100-130 - wiem ze to dziwne , ale ja też jestem zdziwiony ...jadąc na Chorwację miałem wynik 4,9-5,0 :shock: . Możecie mi nie wierzyć , ale tak jest . I jeszcze jedno ...spalanie na postoju spadło mi z 0,5l/h na 0,4. Też tak macie ??

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez gruto
                                        Też tak macie ??
                                        też tak miałem, z tym że od początku jak kupiłem
                                        po wymianie rozrządu podskoczyło na 0,5 na rozgrzanym

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez gruto
                                          I jeszcze jedno ...spalanie na postoju spadło mi z 0,5l/h na 0,4. Też tak macie ??
                                          klima przestała działać to i spalanie mniejsze
                                          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                          Komentarz


                                          • loru, nie nie z klimą

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez gruto
                                              loru, nie nie z klimą
                                              to może rozrząd się przestawił :wink: te chwilowe spalanie zależy do tego jak ustawi się ten kont w rozrządzie i u mnie wynosi 0,7 l/h
                                              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez loru
                                                u mnie wynosi 0,7 l/h
                                                czyli sie cieszyć - no a jakie wnioski odnośnie tej prędkości 136 ?

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez gruto
                                                  no a jakie wnioski odnośnie tej prędkości 136 ?
                                                  było z górki
                                                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                                  Komentarz


                                                  • :diabelski_usmiech ..dowciapny :szeroki_usmiech

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X