Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • w moim "smoczku" średnie spalanie praktycznie 95% miasto wynosi wg. kompa 7.3l.
    nasze auta: MÓJ SMOCZEK

    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez bzyq_74
      Wczoraj miałem wyjazd do Wrocławia - 360km (tam i z powrotem)-
      Autostradą 120-160 i po Wrocku trochę w korkach.
      2 osoby, opony zimówki.
      Spalanie wyszło 6,3 l.
      No to podobnie jak 1.6TDI. Mi z BB spod bloku za Legnice na wioske wyszla srednia ponad 100km/h i spalanie 6,3. A lecialem sobie tak calkiem normalnie z BB do Kat 110-130 i potem mniej niz 120 to juz nie mialem po A4, czesto na tempomacie 150 ustawione. Wiec nie jest tak z tym CAYC :lol:
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • 915 km i jeszcze sie rezerwa nie zapaliła :diabelski_usmiech
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • piotrek_os, To po cholere sprzedajesz ta padline - kupisz kuchenke, gaz podskoczy do 3,5zl i bedziesz narzekal ze drogo i tankowanie co 300km, bo ropa stanie na 6
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Maicroft
            piotrek_os, To po cholere sprzedajesz ta padline - kupisz kuchenke, gaz podskoczy do 3,5zl i bedziesz narzekal ze drogo i tankowanie co 300km, bo ropa stanie na 6
            ja na lpg nie jestem zdecydowany.......mozliwe, ze kupie 01 w tdi....ale tak do 20 tys max..............narazie bije sie z myślami czy sprzedawac 0II czy nie. Bo jak patrze co jest na rynku.....to sie scyzoryk w kieszeni rozkłada.
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • Przed chwilą był klient na przekładkę.
              O2 fl , 2.0 cr , 4x4 - średnie na 2 - 5,4l . i mówi że wcale powoli nie jeździ... :? auto firmowe , przebieg w trasie ...
              ale między wierszami dodał coś takiego że tyle mu wychodzi spalanie też z kalkulatora a limit ma 7l i te 1.5 litra zawsze mu zostaje.., tak więc w tą szybką jazdę to tak nie do końca wierzę.. :twisted:
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz


              • Zamieszczone przez leszekmw
                Przed chwilą był klient na przekładkę.
                O2 fl , 2.0 cr , 4x4 - średnie na 2 - 5,4l . i mówi że wcale powoli nie jeździ... :? auto firmowe , przebieg w trasie ...
                ale między wierszami dodał coś takiego że tyle mu wychodzi spalanie też z kalkulatora a limit ma 7l i te 1.5 litra zawsze mu zostaje.., tak więc w tą szybką jazdę to tak nie do końca wierzę.. :twisted:
                Fajny wynik ale czy realny to inna kwestia. Ja juz swoją czarnule przetestowałem na różne sposoby i ni cholery mniej niż 7/100 to nie chce zejść. I to wynik przy takim normalnym użytkowaniu, bo czasami jak se pocisne żeby trbinke rozruszać to 9/100 nie jest niczym nadzwyczajnym, oczywiscie ta wypowiedz dotyczy miasta i 1.9 bxe z opcja 4x4
                Mowa dana nam jest po to, żeby wyrażać myśli

                Komentarz


                • Zamieszczone przez janko30
                  Fajny wynik ale czy realny to inna kwestia
                  jakbym nie widział komputera to też bym powątpiewał , ale widziałem :|
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez leszekmw
                    jakbym nie widział komputera to też bym powątpiewał , ale widziałem :|
                    to tylko znaczy, że nie jeździ szybki, jak zapewniał.
                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                    Komentarz


                    • Moja Octi wracając z gór do Krk tocząc się z prędkością oscylującą w okolicach 90km/h zażyczyła sobie 4,3l/100 :shock: Średnie spalanie z 3000 km to 5,7 z kompa. Realnie jest 5,5l z dystrybutora.

                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                      Komentarz


                      • leszekmw, No i pewnie komp przeklamuje 0,6l, wiec z tras to juz tak blizej mu bedzie do 6,1 i bedzie to realne.

                        Trzeba bylo sprawdzic srednia, bo szybko to by musiala byc z powiedzmy 10kkm na pozomie 80-90km/h
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • dzis padl rekord spalania

                          3,5L / 100km
                          trasa to oravice (slowacja) - mszana dolna

                          niestety jak wjechalem na podjazd skoczylo na 3.6






                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Maicroft
                            leszekmw, No i pewnie komp przeklamuje 0,6l, wiec z tras to juz tak blizej mu bedzie do 6,1 i bedzie to realne.

                            Trzeba bylo sprawdzic srednia, bo szybko to by musiala byc z powiedzmy 10kkm na pozomie 80-90km/h
                            no za szybko było i nie pomyślałem , p[oza tym brudne rękawiczki miałem na dłoniach
                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                            GVI 1.4TSI
                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                            Komentarz


                            • xtremesystems, Oravice położona na wysokości 800m npm, a Mszana na 400.
                              Z górki jechałeś to się nie liczy. :P :diabelski_usmiech
                              MARCIN
                              Mój szkodnik

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez bzyq_74
                                xtremesystems, Oravice położona na wysokości 800m npm, a Mszana na 400.
                                Z górki jechałeś to się nie liczy. :P :diabelski_usmiech
                                a gdzie to mozna sprawdzic . bo wydawalo mi sie deczko z gorki ale zeby az tak to nie myslalem

                                przesledzilem. ogolnie masz racje
                                ale tam jest czesto z gorki i czesto pod gorke wiec spalanie tez rosnie na podjazdach
                                zobacz ze czesto sa zawirowania +-50m

                                Komentarz


                                • zazdroszczę Ci xtreme, Tobie to chyba paliwko za 10zł niestraszne

                                  Komentarz


                                  • nie no to byl rekord

                                    normalnie w miescie pali 6-7,5
                                    w trasie 4,5-6

                                    Komentarz


                                    • średnie spalanie z 40 kkm w podpisie

                                      Komentarz


                                      • w czwartek , z racji zepsutego dystrybutora nalałem zwykłej ropy zamiast vipałerowej , chyba pierwszy raz od 100tyś km , a miałem pusty zbiornik , no i jest różnica - i w odejściu /jakby wolniejsza reakcja na wciśnięcie gazu / , i wydaje mi się ze jakby głośniej pracuje silnik..
                                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                        GVI 1.4TSI
                                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                        Komentarz


                                        • leszekmw, :wink: :lol:

                                          Komentarz


                                          • leszekmw, ja z "lepszych" paliw przeszedłem na zwykłe gdy cena przekroczyła 5 zł, ale twoje odczucia też miałem, ale już się przyzwyczaiłem.
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • zimne krótkie odcinki po 3km , samo miasto i moja skodzina zaczeła pić ok 7 - 7.5l... :evil:
                                              Wasze też tak zima mają ?

                                              trasa to 4.5-5l
                                              miasto jak jest juz ciepla i jezdze dluzej ok 5.8 do 6.5l wedle wskazań komputera

                                              AHF 110 po sofcie 1998

                                              coraz bardziej zaczynam myslec o czerwonej ropie :twisted:

                                              Komentarz


                                              • Trasa Bielsko Biała - Brno (robiona systematycznie raz na tydzień)

                                                O1 1.9 TDI AGR - średnio 4.4 L/100km średnia minimalna 3.8 L/100km (+40 min. w trasie więcej)

                                                O2 1.9 BXE średnio 5.5 L/100km średnia minimalna 5.1 L/100km

                                                Wskazania wg. komputera, mniej więcej potwierdzone z wyliczeń ze stacji podczas tankowania na Oszołomie.

                                                Osobiście liczyłem, że nowy motor będzie palił na trasie w okolicach 4.5. Różnica w wieku samochodów to 13 lat :wink:
                                                Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

                                                _

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez lu1985kas
                                                  zimne krótkie odcinki po 3km , samo miasto i moja skodzina zaczeła pić ok 7 - 7.5l... :evil:
                                                  Wasze też tak zima mają ?

                                                  trasa to 4.5-5l
                                                  miasto jak jest juz ciepla i jezdze dluzej ok 5.8 do 6.5l wedle wskazań komputera

                                                  AHF 110 po sofcie 1998

                                                  coraz bardziej zaczynam myslec o czerwonej ropie :twisted:
                                                  Moja 1,9 TDI ASV podobnie wciąga paliwo. Twój wynik w mieście na zimno nie jest zły

                                                  >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                                  Komentarz


                                                  • leszekmw, Odkad zrobilem pomiar i program na paliwie z Lukoila i parametry wyszly w normie olalem calkowicie hiper paliwa.
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X