LPG do TSI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przemol1982
    odpowiedział(a)
    dzieki za informacje dotyczace lokalizacji instalatorow tych instalacji LPdi
    trzeba bedzie sie zastanowic co bedzie lepsze i ekonomiczniejsze do zalozenia
    kiedy sie taka instalacja splaci, musze to przemyslec,
    z gory dziekuje za podpowiedzi

    Zostaw komentarz:


  • orzel720
    odpowiedział(a)
    Czyli nawet jakbym chciał założyć z ASO w ich cenie to da się? czy tylko przy zakupie auta (auto mam 2 miechy). Bo jak się nie da to pozostaje albo Pb i gw 4 lata albo poza ASO i poza gwarancją?

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Ale montaz tej LR w ASO nie spowoduje utrzymania gwarancji na auto. Przeciez tam na kazdy kroku pisze, ze jak auto ma dolozony LPG to gwarancja max na 2 lata. Do tego ciekaw jestem ktore ASO to zalozy, jak wiekszosc twierdzi, ze nikt takiego auta nie zamowil.

    Zostaw komentarz:


  • orzel720
    odpowiedział(a)
    hej
    dzięki za odpowiedź
    właśnie czytam to:
    http://autonagaz.com.pl/WP/Auto_Swiat.pdf strony:38-41 ze strony LTA Polonia...
    jest napisane dokładnie to co piszesz.... ciekawe porównanie LPDi i zwykłej typu "z ASO"
    BTW zeskanowali cały poradnik ...

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez orzel720
    A co wybrać w przypadku jeśli auto ma jeszcze 4 lata gwarancji fabrycznej?
    -Brać LPDi i utracić gw.
    - czy też brać LR z salonu za ~5500 i mieć gw.
    -czy tez czekać na upływ 4 lat co jest raczej bez sensu...?
    orzel720, najłatwiej zaproponować:
    -Brać LPDi i utracić gw.
    W przypadku:
    - czy też brać LR z salonu za ~5500 i mieć gw.
    dowiedz się i koniecznie NIE W ASO, jak wygląda proporcja spalania paliw przy tej instalacji. Bo tutaj w zależności od warunków jazdy może być, że czasami "przełączy" Ci się na LPG przez cały czas ciągnąc oczywiście PB. Latając gdzieś po trasach masz spokój, ale jazda w mieście, stanie w korkach itp bardzo wpływa na wzrost udziału PB w ogólnym rozrachunku. A wtedy zwrot kosztów masz dłuższy niż wspomniane przez Ciebie 4 lata do końca gwarancji .

    Zostaw komentarz:


  • orzel720
    odpowiedział(a)
    A co wybrać w przypadku jeśli auto ma jeszcze 4 lata gwarancji fabrycznej?
    -Brać LPDi i utracić gw.
    - czy też brać LR z salonu za ~5500 i mieć gw.
    -czy tez czekać na upływ 4 lat co jest raczej bez sensu...?

    Zostaw komentarz:


  • Jasiek81
    odpowiedział(a)
    Kilka informacji statystycznych:
    Na benzynie: przejechałem niecałe 19 000km. Tankowałem 43 razy. Najtaniej zapłaciłem 4,96zł/l najdrożej 7,04zł/l (Niemcy). Spalanie z dystrybutora wyniosło od 6,2l/100km (spokojna trasa) do 11l/100km (zima w mieście). Średnie spalanie 8,3l/100km. Znacząca większość z tych 19 000km zrobiłem w trasie (przez ten czas byłem szczęśliwym posiadaczem biletu na zbiorkom w cenie 220zł/3 miesiące – metro, autobusy, tramwaje, pociągi). Średnia koszt paliwa to 45,58zł/100km.

    Na gazie: przejechałem około 2 000km. Tankowałem 9 razy. Najtaniej zapłaciłem 2,20zł/l najdrożej 2,49zł/l. Spalanie z dystrybutora wyniosło od 9,5l/100km do 12,9l/100km (pierwsze tankowanie więc jest to raczej niemiarodajne). Średnie spalanie 10,7l/100km. Większość przejechałem na trasie Warszawa – Katowice. Średni koszt paliwa to 25,57zł/100km

    Zatem na każde 100km jestem 20zł do przodu. I to mnie cieszy.



    Zamieszczone przez Przemol1982
    ale chce zapytac o lpg
    gdzie najlepiej zalozyc w poblizu Rybnika
    bo do Warszawy na serwis lpg mialbym raczej daleko
    moze ktos wie gdzie zakladaja instalacje LPDi i inne
    Jak szukałem warsztatu do zamontowania instalacji LPdi zacząłem od strony Vialle i tam poszukałem przedstawicieli na Polskę. Wyszło dwóch: Warszawa i Kielce. Po rozmowie telefonicznej Warszawa odpadła. Zostały Kielce czyli LTA Polonia. Na ich stronie jest wykaz warsztatów http://autonagaz.com.pl/nasze-zaklady/. Tam będziesz miał np.: Tychy i Mikołów ze swojej okolicy. Ze względu na to że do granicy jest blisko proponuje jeszcze sprawdzić czy gdzieś w Ostrawie nie ma przedstawicieli.
    Następny krok to mimo wszystko udać się do tych warsztatów i zadać im jedno ważne pytanie, zajebiście ważne pytanie: ile samochodów zrobili? (w tym momencie należy zwrócić uwagę w którą stronę mają skierowany wzrok oraz czy zawahali sie przy udzielaniu odpowiedzi). Podejrzewam że niektórzy mogli widzieć jak to się robi ale nie robili a chcieliby spróbować... Reszta to już Twoje decyzje.

    P.S. Tak jak poprzednicy uważam że dotrysk nie ma sensu. Przejechałem 2 000km i wskazówka poziomu benzyny w zbiorniku nie drgnęła. Niby fajnie ale czuję jakiś niepokój co z pompą benzyny? Z drugiej strony dotrysk do dodatkowe wtryskiwacze i w ogóle skomplikowana instalacja w porównaniu do LPdi.

    Zostaw komentarz:


  • Przemol1982
    odpowiedział(a)
    witam
    sorki ze tak pozno pisze ale bylem odciety od neta
    moja o2 1,8 tsi CDAA
    po moich obliczeniach pali okolo 7l/100km PB przy spokojnej jezdzie i raczej bez jazdy w miescie

    ale chce zapytac o lpg
    gdzie najlepiej zalozyc w poblizu Rybnika
    bo do Warszawy na serwis lpg mialbym raczej daleko
    moze ktos wie gdzie zakladaja instalacje LPDi i inne

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Przemol1982
    witam
    moja o2 jest z 2011 ...
    IMO nie ma sensu ładować się w instalacje dotryskowe mając do wyboru droższą, ale bez porównania lepszą instalację Vialle. Jak napisał Maicroft, lepiej dorzucić te 3 - 3,5 tys do LPDi, bo później jeżdżąc tylko na LPG bez udziału PB tą dopłatę odzyskasz.

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Pytanie kogo instalacje montuja i jak potem beda wygladac dotryski benzyny.

    Instalacja STAGa kosztuje na gotowo okolo 5tys zl z dotryskiem. Landi tansze nie bedzie.
    Jak ta kosztuje 8tys, to te 3 tys zl mozna szybko wyliczyc kiedy sie zwraca, przy zalozeniu ze w trasie ze 2l dotrysku bedzie, a w miescie obawiam sie ze duzo wiecej i czy to nawet 60% bedzie stojac duzo w korkach

    Zostaw komentarz:


  • Przemol1982
    odpowiedział(a)
    witam
    moja o2 jest z 2011 ma 50kkm przekulane
    i nie wiem gdzie w mojej okolicy można założyć do niej lpg
    może ktoś doradzić
    czytałem cały post co sadzicie o instalacji lpdi (np marki vialle)
    albo istalacja sekwencyjna ze współspalaniem benzyny

    może wiecie na co uważać w o2 z 2011


    z góry dziękuje

    [ Dodano: Pon 27 Maj, 13 23:30 ]
    pytałem się w auto-mix i oni zakładają tylko sekwencję
    która działa na współspalaniu lpg z pb
    i gadali że to działa i się sprawdza
    że już takie montowali w skodach i vw z tym silnikiem 1.8 tsi CDAA
    co wy na to??
    warto się w to bawic czy raczej nie

    Zostaw komentarz:


  • Jasiek81
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Przemol1982
    witam niedawno kupilem o2 1.8 tsi
    Nową czy używaną??

    [ Dodano: Wto 21 Maj, 13 11:10 ]
    Zamieszczone przez JanuszD
    Zalecam dokupienie zewnętrznego adaptera z filtrem gazu, aby podczas tankowania syf nie dostał się do zbiornika i nie uszkodził drogiej pompy paliwa. Koszt takiego adaptera wynosi zaledwie ok. 50 PLN, więc to tylko kwestia wyboru.
    Jedyny filtr jaki znalazłem w internecie to:
    #legalizacja zbiornikow szczecin, auto gaz, lpg, gaz-tech, #instalacje gazowe, blokady rozrzadu, #Legalizacja Zbiorników LPG, wulkanizacja, vialle, prins, Szczecin, GEOMETRIA KOL, opony, geometria, janmor, GOMET, NAPRAWA KLIMATYZACJI, sentech, kable, czesci motoryzacyjne, auto gaz, zbiorniki, stako, filtry, filtron, keger, monavie, klimatyzacja, instalacja gazowe, elpigaz, ZBIORNIK, mimar, palacar, stag, stag 4, wee, weekonomy, KLOCKI, układ hamulcowy, autogaz szczecin, STAKO, BORMECH, GZWM


    Czy Ty zaopatrzyłes się w jakiś taki filtr?? A jak tak to gdzie go zdobyłeś ??

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Przemol1982
    witam niedawno kupilem o2 1.8 tsi
    z silnikiem cdaa
    chcialbym sie dowiedziec jakie instalacje lpg mozna zalozyc i co polecacie
    Przejrzyj temat od początu i dowiesz się praktycznie wszystkiego ze szczegółami.

    Zostaw komentarz:


  • Przemol1982
    odpowiedział(a)
    witam niedawno kupilem o2 1.8 tsi
    z silnikiem cdaa
    chcialbym sie dowiedziec jakie instalacje lpg mozna zalozyc i co polecacie

    Zostaw komentarz:


  • orzel720
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Jasiek81
    2. Wlew byłby zamocowany lub przechodziłby przez plastikowe elemety pod klapką za którą jest schowany wlew benzyny: zima + siła na przedłużce = połamany plastikowy element.
    3. Statystycznie rzecz ujmując w końcu za którymś razem nieopatrznie ktoś przypieprzy końcówką od dystrybutora w blachę i uszkodzi lakier.
    Eeee tam miałem tak w OI i przez 5 lat (jak założył I wł.) nic nie stało się a miała na LPG ok 170kkm

    Zostaw komentarz:


  • Jasiek81
    odpowiedział(a)
    Nie chciałem ponieważ:
    1. Za każdym razem trzeba podłączyć przedłużkę,
    2. Wlew byłby zamocowany lub przechodziłby przez plastikowe elemety pod klapką za którą jest schowany wlew benzyny: zima + siła na przedłużce = połamany plastikowy element.
    3. Statystycznie rzecz ujmując w końcu za którymś razem nieopatrznie ktoś przypieprzy końcówką od dystrybutora w blachę i uszkodzi lakier.
    4. Mając na uwadze punkt 3, gaz jest agresywny i korozja gotowa.

    Dlatego mam wlew cofnięty trochę dalej, żeby nie rzucał się w oczy. Jest skierowany trochę w dół co budzi mój niepokój co będzie jak będę chciał zatankować np. w Holandii.

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    No to bym odeslal na drzewo :twisted:

    Tylko wlew we wlewie, jak to przeciez, bo nie ma znaczenia czy przewod pojdzie od zderzaka do wneki kola, czy spod klapki wlewu

    Zostaw komentarz:


  • Jasiek81
    odpowiedział(a)
    Tylny zderzak - zdjęcie z instrukcji poniżej, ja mam wlew trochę bardziej odsunięty od koła.
    Załączone pliki

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Nie doczytalem chyba - gdzie macie wlewy :?:

    Zostaw komentarz:


  • JanuszD
    odpowiedział(a)
    U mnie spalanie dzięki wyższym temp. powietrza (wiosna) spadło do 8,5 l/100 (średnie wg komputera dla PB wynosi 7,2 l/100).
    Instalacja sprawuje się poprawnie, auto odpala bez problemu (oczywiście po 2-3 dniach postoju trzeba lekko przygazować podczas odpalania ok. 1500 U/min). Poza tym, wszystko jest w najlepszym porządku.

    Zalecam dokupienie zewnętrznego adaptera z filtrem gazu, aby podczas tankowania syf nie dostał się do zbiornika i nie uszkodził drogiej pompy paliwa. Koszt takiego adaptera wynosi zaledwie ok. 50 PLN, więc to tylko kwestia wyboru.

    Na LPG przejechałem już 35 tkm, więc instalacja za kilka m-cy będzie spłacona w różnicy zakupu paliwa Jak na razie polecam, oczywiście trzeba być czujnym i patrzyć instalatorowi na ręce.

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Pewnie po przelaczeniu blokuje mozliwosc dojezdzenia paliwa. Potem czeka az cisnienie czy to benzyny czy to gazu spadnie i podlacza to drugie paliwo.

    Mnie tylko ciekawia te gotowe mapy dla konkretnych silnikow. Wiec jak auto ma zrobiony program to mozna zapomniec o wszystkim :twisted:

    Zostaw komentarz:


  • Jasiek81
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Maicroft
    To cos po prawej.

    Od lewej. Dwa grube to zasilanie i powrot gazu z butli, 3 i 6 idzie do pompy wysokiego cisnienia. A gdzie idzie 4 i 5?? Uciekaja gdzies podszybiem i co dalej ?? Do tych 3-6

    Do tego wszystkiego widac cewki
    To coś to FSU - Fuel Selector Unit - chyba najbardziej opantentowana rzecz i najtrudniej ją podrobić konkurencji.

    Poza tym ja nie wiem czy to są cewki ale jak się dobrze pryjrzec to jest ich 5. W nowym module FSU sa już tylko 4 bo instrukcja jest dla nowego FSU, a ja mam stare.

    A teraz przewody: dwa przewody niskociśnieniowe (grube) - jeden jest ze zbiornika z benzyną drugi to przewód spustowy podłączony do filtra węglowego do którego normalnie odprowadzane są opary benzyny. Jest też tam odprowadzany gaz, gdyż w upalne dni podczas częstego zapalania i gaszenia czasami dochodzi prawdopodobnie do rozpręzenia gazu i zdarza się że instalacja "puszcza bąka" czyli odprowadza odprężony gaz zastępując go sprężonym i wtedy potrafi zawiać gazem, pomomo iż jest to teoretycznie układ hermetyczny. Natomiast 4 ciśnieniowe przewody to: 1. od butli z gazem, 2. powrót do butli z gazem, 3. benzyna lub gaz do pompy wysokiego ciśnienia, 4. Nieznany
    Nie bardzo rozumiem dlaczego na tym zdjęciu VW do pompy wysokiego ciśnienia jest też coś podłączone zwykłym przewodem - ja tak nie mam.

    Pamiętajmy o jeszcze jednej rzeczy: przełączanie gaz - benzyna lub odwrotnie nie trwa tak tak krótko jak do tej pory (czyli poniżej 1s). Jeżeli jedziemy na gazie i przełączmy na benzynę to przez pewien czas niezbędny na opróżnienie układu zasilania z gazu jedziemy na obu paliwach i komputer blokuje przełącznik - można naciskać a nic się nie dzieje. Czasami trzeba przejechac kilka kilometrów! i Na tym pewnie polega też tajemnica FSU ze to jakoś wszystko działa...

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Jeśli chodzi o "toto" w kolorze złotym to IMHO jest to moduł przełączający paliwa i podający PB lub LPG do wtryskiwaczy. Do tego bodajże jest podłączony przewód paliwowy PB oraz przewód LPG i z tego dane paliwo leci na wtryski.

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    To magiczne cos z cewkami przykrecane do sciany grodziowej.



    To cos po prawej.

    Od lewej. Dwa grube to zasilanie i powrot gazu z butli, 3 i 6 idzie do pompy wysokiego cisnienia. A gdzie idzie 4 i 5?? Uciekaja gdzies podszybiem i co dalej ?? Do tych 3-6

    Do tego wszystkiego widac cewki



    Na tym zdjeciu to nawet 5 tych cewek jest

    Zostaw komentarz:


  • Jasiek81
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Maicroft
    A po co tam w tym module sa 4 cewki ?? Przeciez gaz ciekly podawany jest przez wtryskiwacze benzyny. Czy cos zle rozumuje z tych zdjec. Do tego gdzie ida dwa wezyki z czterech??
    W którym module?

    Zostaw komentarz:

Pracuję...