LPG do TSI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • sadzik
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Maicroft
    Ale to nie 400DPI, bo to jest to co teraz

    Niech pracuja, obserwujac rynek to po wypuszczeniu Q-Boxa rozwoj firmy stanal

    poczytaj
    Jeśli chcesz poznać nowości zaprezentowane na targach GasShow 2013, przeczytaj ten tekst. Tegoroczna edycja naprawdę kipiała premierami!


    "Instalację wtrysku gazu w fazie ciekłej prezentowała także firma AC S.A. System STAG 400 DPI w tej wersji był pokazywany w Skodzie Roomster 1,2 TSI."

    nazwa jak widać roboczo ta sama :szeroki_usmiech

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Ale to nie 400DPI, bo to jest to co teraz

    Niech pracuja, obserwujac rynek to po wypuszczeniu Q-Boxa rozwoj firmy stanal

    Zostaw komentarz:


  • sadzik
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Maicroft
    Tyle ze STAG to dotrysk, do tego stosunkowo drogi, bo komplet okolo 5tys wyjdzie.

    STAG pracuje obecnie nad 400 DPI z bezpośrednim podaniem fazy ciekłej na fabryczny wtryskiwacz...chwalili się na GAS SHOW 2013 w marcu

    [ Dodano: Sob 06 Lip, 13 12:16 ]
    Zamieszczone przez Bili
    Podali gdzieś może w jakiej cenie mniej więcej będzie dostępna instalacja Agis Direct?
    Ciekawie czy będzie cenowa alternatywa dla vialle?
    Z tego co mówił mi przedstawiciel APP Studio to 5-6 tyś...

    Zostaw komentarz:


  • Bili
    odpowiedział(a)
    Podali gdzieś może w jakiej cenie mniej więcej będzie dostępna instalacja Agis Direct?
    Ciekawie czy będzie cenowa alternatywa dla vialle?

    Zostaw komentarz:


  • ryjeks
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez hotrain
    ryjeks, Ty który tak broniłeś spalania TSI i "jarasz się tak pozytywnie" Fabią RS szukasz gazu?
    No co za czasy...
    Oczywiście, że tak !

    Fabia średnio spala mi 7l/100km, jak na 180 KM to jest uważam mało.

    Tylko, że 7l to 40 zł/100 km.

    Jeśli gaz iałby nie stwarzać żadnych problemów to mam dalej 180 KM do dyspozycji,
    fajne auto i koszt ok. 20 zł/100 km.

    Przy większych przebiegach odkładałaby się konkretna kasa z tego.
    A są inne ciekawsze sposoby na zużycie pieniędzy niż na dojazdach do pracy

    Zostaw komentarz:


  • Ayu
    odpowiedział(a)
    ryjeks, Ty który tak broniłeś spalania TSI i "jarasz się tak pozytywnie" Fabią RS szukasz gazu?
    No co za czasy...

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Tyle ze STAG to dotrysk, do tego stosunkowo drogi, bo komplet okolo 5tys wyjdzie.

    Zostaw komentarz:


  • Mihau
    odpowiedział(a)
    No to widziałem dziś na własne oczy pierwsze TSI na LPG. Jadę sobie do domu, a tu obok przejeżdża O2FL Combi 1.4 TSI z gazowlotem.

    Zostaw komentarz:


  • tokolosz
    odpowiedział(a)
    Widzę, że STAG robi silniki FSI i TSI na wtrysku gazu. Ja osobiście mam bardzo duże zaufanie do produktów Stag.

    Zostaw komentarz:


  • sadzik
    odpowiedział(a)
    ja czekam z niecierpliwością na rodzimą nowość z APP Studio...czyli Agis Direct...odpowiednik LPdi Vialle...

    miało być na przełomie maj/czerwiec...najnowsze newsy to dopiero październik
    cytat z samego źródła:
    "Niestety projekt 'troszkę' się opóźnia ze względu na dodatkowe testy które musimy przeprowadzić w lecie kiedy jest gorąco.
    Planujemy zamknąć testy i projekt do końca października i prawdopodobnie wtedy
    pojawią się pierwsze zestawy."

    Zostaw komentarz:


  • ryjeks
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Jasiek81
    Zamieszczone przez ryjeks
    Otrzymałem info, że polecany warsztat na tą chwilę najbliżej mnie to Swarzędz lub Warszawa...czyli 300 i 450 km ode mnie

    Entuzjam na tą chwilę opadł
    Na porzedniej stronie zapuściłem link do warsztatów które zostały przeszkolone przez LTA Polonia: http://autonagaz.com.pl/nasze-zaklady/ Zerknij czy nie ma w Twojej okolicy a potem zrób rozeznanie, ważne żeby zrobili już kilka LPdi. A kto Ci polecił Swarzędz??
    No właśnie bezpośrednie źródło, czyli LTA.

    Zostaw komentarz:


  • Jasiek81
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ryjeks
    Otrzymałem info, że polecany warsztat na tą chwilę najbliżej mnie to Swarzędz lub Warszawa...czyli 300 i 450 km ode mnie

    Entuzjam na tą chwilę opadł
    Na porzedniej stronie zapuściłem link do warsztatów które zostały przeszkolone przez LTA Polonia: http://autonagaz.com.pl/nasze-zaklady/ Zerknij czy nie ma w Twojej okolicy a potem zrób rozeznanie, ważne żeby zrobili już kilka LPdi. A kto Ci polecił Swarzędz??

    Zostaw komentarz:


  • rezon
    odpowiedział(a)
    gazownik musi być w zasięgu ręki, bo inaczej to byle regulacja stanowi problem. Tylko nie piszcie, że w LPDi nie ma co się psuć, bo tak nie jest jak pokazują Niemcy.
    Zamieszczone przez ryjeks
    .czyli 300 i 450 km ode mnie
    i właśnie dlatego przestałem myśleć o zagazowaniu TSI. Chodzi jak zegarek i nie będę go psuł.

    Zostaw komentarz:


  • ryjeks
    odpowiedział(a)
    Otrzymałem info, że polecany warsztat na tą chwilę najbliżej mnie to Swarzędz lub Warszawa...czyli 300 i 450 km ode mnie :wink:

    Entuzjam na tą chwilę opadł :lol: :P

    Zostaw komentarz:


  • Jasiek81
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Rafal_Z
    Starałem się znaleźć info o instalatorze z Warszawy ale jakoś nie ogarnąłem
    I stronę wcześniej przeczytałem, że kolega Jasiek81 wyżej cytowany nie podjął tematu z Warszawą. Możesz napisać dlaczego? Mieszkam aktualnie w Warszawie i przydało by się coś pod ręką, mam wypad na S8 w 3 min więc jak by co to do Swarzędza mi wygodniej niż do Kielc.
    Chodzi o to, że na stronie Vialle są dwa autoryzowane przedstawicielstwa: Kielce i Warszawa. Po telefonie do Warszawy powiedzieli mi że i owszem są ale LPdi nie robili. Po kontakcie z Kielcami powiedzieli mi, że jest w Warszawie warsztat który robi LPdi pod ich "patronatem". Warsztat nazywa się MCC Gas i znajduje się na uliczy Szpaczej 2, tel 501 131 813 (wjazd od Okularowej na przeciwko Bluszczowej). Oni zrobili kilka samochodów. W sobotę byłem u nich bo miałem mikro wyciek (wymieniliśmy podkładkę i wszystko gra) i powiedział mi, że w zeszłym tygodniu robili LPdi do BZB. Ja jestem zadowolony z ich pracy, ale najlepiej sam podjedź i pogadaj.

    A może kolega który robił LPdi do BZB jest forumowiczem??

    Zostaw komentarz:


  • ryjeks
    odpowiedział(a)
    Przejrzałem spritmonitor pod kątem 1.4 TSI 122 160 i 180 KM i sporo tego tam jest.

    Przebiegi niektórych aut już powyżej 100kkm, a na samym gazie powyżej 60 kkm.

    Prins lub Vialle.

    Niemiecki znam tyle co nic, ale w "dymkach" można wyczytać pewnie sporo.
    Jeśli ktoś zna niemiecki i jest zainteresowany tematem, to niech będzie tak miły i nam streści co nieco

    Piszą też o awariach chyba ale ja nie panimaju ops:


    VW 1.4 TSI 122 KM 14 szt.

    Skoda 1.4 TSI 122 KM 7 szt.

    VW 1.4 TSI 160 KM 4 szt.


    Skoda 1.4 TSI 180 KM 2 szt.
    Ten Czech z niebieskiego RSa zapłacił 60.000 koron za Vialle


    Skoda 1.8 TSI 160 KM 13 szt.

    1.2 TSI też są, w zasadzie wszystkie TSI można znaleźć.

    Zostaw komentarz:


  • Bili
    odpowiedział(a)
    A to przepraszam bo myślałem, że chodzi o kalkulacje instalacji.

    Zostaw komentarz:


  • soszek81
    odpowiedział(a)
    Bili - nie zrozumiałeś.

    ryjeks miał na myśli - jeśli komp mi pokazuje spalanie PB 7l/100km to jak będę jechał na LPG (LDPi) to realne spalanie LPG będzie te 7l/100km co pokazuje komp powiększone o 20%.

    Zostaw komentarz:


  • Bili
    odpowiedział(a)
    LPDI od vialle nie wymaga benzyny.

    Zostaw komentarz:


  • ryjeks
    odpowiedział(a)
    Czyli dobrze rozumiem, że przy obliczeniach spalania LPG przy LPdi można przyjąć ok. +20% do spalania benzyny ?

    Dla 1.4 TSI 180 KM otrzymałem ofertę za 7000 zł brutto.

    Czekam jeszcze z ciekawości na inne oferty i zobaczymy czy to pojedynczy przypadek,
    czy może ceny lekko spadły.

    Zostaw komentarz:


  • Eidos71
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Rafal_Z
    W pierwszej kolejności dowiedziałem się, że wypada w niej wymienić rozrząd bo one padają, podobno była akcja serwisowa. To tak na marginesie, na szczęście wymiana mieści mi się w budżecie.
    Nigdy nie było (niestety) żadnej akcji serwisowej na rozrząd. A wymianą zainteresuj się dopiero wtedy, gdy zaczną się - opisane w wielu wątkach na naszym forum - objawy problemów z rozrządem.

    Zostaw komentarz:


  • Rafal_Z
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Jasiek81
    ...przedstawicieli na Polskę. Wyszło dwóch: Warszawa i Kielce. Po rozmowie telefonicznej Warszawa odpadła.
    Witajcie

    Dobrze, że tu trafiłem. Jutro jadę obejrzeć O2 1.8TSI i mam zamiar ją zagazować.
    W pierwszej kolejności dowiedziałem się, że wypada w niej wymienić rozrząd bo one padają, podobno była akcja serwisowa. To tak na marginesie, na szczęście wymiana mieści mi się w budżecie.

    Druga kwestia to LPG. Wiedziałem, że można zrobić z dotryskiem ale dzięki Wam wiem już że można bez a że auto kupuję mam nadzieję na jakieś 5l i zrobię około 140-150kkm to LPG bez dortysku będzie jak ulał.

    Starałem się znaleźć info o instalatorze z Warszawy ale jakoś nie ogarnąłem
    I stronę wcześniej przeczytałem, że kolega Jasiek81 wyżej cytowany nie podjął tematu z Warszawą. Możesz napisać dlaczego? Mieszkam aktualnie w Warszawie i przydało by się coś pod ręką, mam wypad na S8 w 3 min więc jak by co to do Swarzędza mi wygodniej niż do Kielc.

    Dzięki za cały wątek, dziś zbyt zmęczony na całość ale strony 1-5 i 8-9 przeczytane środek łyknę jutro

    Zostaw komentarz:


  • Jasiek81
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez rezon
    Przede wszystkim zastanów się, kto CI to będzie serwisował.
    Generalnie LPdi jest instalacją bezobsługową i nie wymagającą serwisowania. Nie mniej zawsze może sie coś zepsuć lub będzie trzeba podjechac żeby zaktualizować oprogramowanie...

    Zostaw komentarz:


  • JanuszD
    odpowiedział(a)
    Ja eksploatuję moją instalację LDPi bezproblemowo (od jakiegoś czasu). Miałem drobną nieszczelność, ale nic nadzwyczajnego, więc przy okazji podjechałem do serwisu i mi to usunęli. Instalacja już mi się zwróciła (po przejechaniu 35 kkm).
    Auto przy obecnych temperaturach i w cyklu mieszanym pali 8,90 l/100km (LPG) - na trasie jeżdżę dynamicznie, nie przesadzam z prędkością. Komputer pokazuje średnie spalanie Pb ok. 6,90 l/100 (na odcinku 550 km), co w praktyce oznacza ok. 7,4 l/100 realnego zużycia Pb.
    Pompa w butli pracuje uciążliwie tylko chwilę po uruchomieniu silnika, później jest prawie niesłyszalna, na pewno nie narzuca się jej odgłos w kabinie.

    [ Dodano: Czw 06 Cze, 13 21:40 ]
    Maicroft, jak sprawuje się Twoja instalacja? FSU na zdjęciu jest umieszczone w dość nieciekawym miejscu (temperatura). Mój instalator twierdził, że FSU musi być umieszczone możliwie najdalej od źródła ciepła.

    Zostaw komentarz:


  • rezon
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Przemol1982
    trzeba bedzie sie zastanowic co bedzie lepsze i ekonomiczniejsze do zalozenia
    kiedy sie taka instalacja splaci, musze to przemyslec,
    Przede wszystkim zastanów się, kto CI to będzie serwisował. Ja po przejechaniu 230kkm na LPG ani myślę psuć 1,8TSI gazem pomimo tego, że instalka zwróciła by się w niespełna rok. Jak mam jeździć z byle duperelą 150km to dziękuję - stać mnie było na konia, stać i na siano Gdybym miał w pobliżu +/-15km dobrego i zaufanego gazownika to może zdecydowałbym się i to pod wielkim znakiem zapytania.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...