LPG do TSI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    jeśli chodzi o dotryski to chyba tylko stag się nadaje, bo ma stałe proporcje paliw ok. 90% lpg/10% pb, bo reszta potrafi w niektórych zakresach pół na pół albo sama wacha

    Zostaw komentarz:


  • Geralt
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez szkopa117
    z tego co mi wiadomo jest to niemożliwe, bo jest to instalacja dedykowana
    jak chcesz coś mocniejszego, to widziałem, gdzieś, że jest instalacja jtg hp, która obsługuje nawet 5.2 fsi v10 tylko kosztuje ona odpowiednio więcej (w zależności od silnika) może ktoś więcej wie o tym i się podzieli wiedzą
    o jtg hp dużo informacji nie znalazłem.. najwięcej na niemieckich forach ale google translator sobie nie rodzi (nie mówiąc o mnie)
    a na forum passata króluje STAG

    Zostaw komentarz:


  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    z tego co mi wiadomo jest to niemożliwe, bo jest to instalacja dedykowana
    jak chcesz coś mocniejszego, to widziałem, gdzieś, że jest instalacja jtg hp, która obsługuje nawet 5.2 fsi v10 tylko kosztuje ona odpowiednio więcej (w zależności od silnika) może ktoś więcej wie o tym i się podzieli wiedzą

    Zostaw komentarz:


  • Geralt
    odpowiedział(a)
    Panowie dodatkowe pytanie: czy orientujecie się czy LPDi nadaje się do 1.8TSi po chip-tuningu (tak na ~220km)? (nie wiem jak z wydajnością wtrysków skoro nie ma instalacji do 2.0TSi)

    Zostaw komentarz:


  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    jak coś będzie wiadomo to pisz co było

    Zostaw komentarz:


  • Jasiek81
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez szkopa117
    tzn jaki masz problem i w którym warsztacie zakładałeś(tak w ogóle jaką instalację masz założoną)?
    Mam Vialle i zakładałem tam gdzie Ty. Na razie nie chcę się rozpisywać co się stało bo czekam na kluczowe decyzje.

    Zostaw komentarz:


  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    tzn jaki masz problem i w którym warsztacie zakładałeś(tak w ogóle jaką instalację masz założoną)?

    Zostaw komentarz:


  • Jasiek81
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez PawelPolska
    coś na temat bo będziemy gazować nasze nowe flotowe Octavie TSI i temat zbadałem u kilku gazowników w tym dwóch bardzo dobrych, Vialle LDpi mają pompy słabe i ogólnie niedopracowana instalacja, wiele problemów z tymi padającymi pompami, Vialle zaleciło montować dodatkowy filtr bo niby nasz gaz słaby i zanieczyszczony ale to podobno nic nie dało, pompy są głośne i padają.
    Gazownicy mówili że lepiej Prins Direct Lquid Max bo cena taka sama a nie słyszeli żeby były jakieś problemy i podobno Prins to zawsze była górna półka słynący z bezawaryjności, z tego co poszeperałem na necie hyundai i kia w niemcowni montują prins dlm jako instalacje fabryczne wiec będziemy załkadać prinsa na rawskiej u Jasińskiego bo to ich autoryzowany warsztat

    kody silników macie tu http://prinsautogaz.pl/DLMaplikacje.pdf
    Wygląda jak jakaś kryptoreklama, no to sprawdzamy:

    Najpierw broszura ze strony PRINS:


    Zerknijmy na dostępność - na szybko znalazłem coś takiego:

    Z tego wynika że tylko dwa silniki są dostępne w porywach trzeci od superba (CDAA)

    Teraz cena - na szybko znalazłem to:

    Trzeba przyznać że bogaty pakiet około instalacyjny.

    Jeśli chodzi o padanie pomp: trudno żeby ktoś widział jak pada pompa od instalacji Prinsa jak to jest relatywnie nowy produkt. Natomiast prawdą jest że vialle ma problem z pompami bo ostatnio ja mam problem oraz jak byłem w warsztacie to padła pompa w pasacie.

    P.S. Ostatnio założyli instalacje do rapida 1,2TSI. Poza tym instalacja Vialle zdrożała bo dostosowali cenę do cen konkurencji...

    Zostaw komentarz:


  • Geralt
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez PawelPolska
    coś na temat bo będziemy gazować nasze nowe flotowe Octavie TSI i temat zbadałem u kilku gazowników w tym dwóch bardzo dobrych, Vialle LDpi mają pompy słabe i ogólnie niedopracowana instalacja, wiele problemów z tymi padającymi pompami, Vialle zaleciło montować dodatkowy filtr bo niby nasz gaz słaby i zanieczyszczony ale to podobno nic nie dało, pompy są głośne i padają.
    Gazownicy mówili że lepiej Prins Direct Lquid Max bo cena taka sama a nie słyszeli żeby były jakieś problemy i podobno Prins to zawsze była górna półka słynący z bezawaryjności, z tego co poszeperałem na necie hyundai i kia w niemcowni montują prins dlm jako instalacje fabryczne wiec będziemy załkadać prinsa na rawskiej u Jasińskiego bo to ich autoryzowany warsztat

    kody silników macie tu http://prinsautogaz.pl/DLMaplikacje.pdf

    to jeśli to nie problem napisz ile to kosztowało, jak się zachowują po zagazowaniu i zdawaj relację co 10~20 000 km

    Zostaw komentarz:


  • PawelPolska
    odpowiedział(a)
    coś na temat bo będziemy gazować nasze nowe flotowe Octavie TSI i temat zbadałem u kilku gazowników w tym dwóch bardzo dobrych, Vialle LDpi mają pompy słabe i ogólnie niedopracowana instalacja, wiele problemów z tymi padającymi pompami, Vialle zaleciło montować dodatkowy filtr bo niby nasz gaz słaby i zanieczyszczony ale to podobno nic nie dało, pompy są głośne i padają.
    Gazownicy mówili że lepiej Prins Direct Lquid Max bo cena taka sama a nie słyszeli żeby były jakieś problemy i podobno Prins to zawsze była górna półka słynący z bezawaryjności, z tego co poszeperałem na necie hyundai i kia w niemcowni montują prins dlm jako instalacje fabryczne wiec będziemy załkadać prinsa na rawskiej u Jasińskiego bo to ich autoryzowany warsztat

    kody silników macie tu http://prinsautogaz.pl/DLMaplikacje.pdf

    Zostaw komentarz:


  • sew1981
    odpowiedział(a)
    Northeusz, z tą instalacją w hdi to nonsens, OI agr delikatnie jadąć też spali 4,5-5 litra/100km Nawet Superbem paliłem 5,5 jak chciałem średnio. to co to za oszczędność ta instalka? chyba, że on piszę o warunkach miejskich typowo, ale raczej pewnie o średniej spalania daje znać, gaz w dieslu pewnie ma sens tylko w autobusach miejskich (u nas takie jeżdzą na cng), bo te żrą jak smok i w mieście się poruszają.

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Agamek12
    Northeusz, dobrze pamiętam? 20% to PB, 80% to LPG i praca na Pb na obrotach biegu jałowego?
    Tak można przyjąć, ale jak życie pokazuje to niestety często życzenie producentów. Te instalacje właśnie na jałowym przerzucają na PB oraz przy większym obciążeniu silnika. Czyli na trasie jadąc dajemy w palnik, a silnik przechodzi na PB, co wtedy właśnie spalanie rośnie i przydałyby się oszczędności. STAG podaje, że niezależnie od warunków pracy instalacja potrafi utrzymać w miarę stałe proporcje spalania - oby tak było.

    Zostaw komentarz:


  • Agamek12
    odpowiedział(a)
    Northeusz, dobrze pamiętam? 20% to PB, 80% to LPG i praca na Pb na obrotach biegu jałowego?

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Agamek12
    Zamieszczone przez Northeusz
    Zamieszczone przez Agamek12
    Koledzy, możliwe to i prawdziwe: http://allegro.pl/autoryzowany-punkt...365799876.html ?
    4.500zł za instalację do TSI? Czy to instalacja chodząca stale na LPG, czy tez ta, która dawkuje LPG i Pb?
    Agamek12, jest to instalacja dotryskowa
    Trochę przespałem temat, ale dobrze pamiętam, że jeszcze jakiś rok temu taka "dotryskowa" instalacja kosztowała coś ~7kzł?
    Nawet to 4,5 tys to sporo biorąc pod uwagę, że to jeździ cały czas dual-fuel w różnych proporcjach spalania, a w zależności od warunków może i jeździć tylko na PB.

    Przeglądając ofertę tejże firmy można znaleźć niezła perełkę: HDI + LPG, przy tym TSI z LPG to jakoś tak normalnie brzmi

    Zostaw komentarz:


  • Agamek12
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Northeusz
    Zamieszczone przez Agamek12
    Koledzy, możliwe to i prawdziwe: http://allegro.pl/autoryzowany-punkt...365799876.html ?
    4.500zł za instalację do TSI? Czy to instalacja chodząca stale na LPG, czy tez ta, która dawkuje LPG i Pb?
    Agamek12, jest to instalacja dotryskowa
    Trochę przespałem temat, ale dobrze pamiętam, że jeszcze jakiś rok temu taka "dotryskowa" instalacja kosztowała coś ~7kzł?

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Agamek12
    Koledzy, możliwe to i prawdziwe: http://allegro.pl/autoryzowany-punkt...365799876.html ?
    4.500zł za instalację do TSI? Czy to instalacja chodząca stale na LPG, czy tez ta, która dawkuje LPG i Pb?
    Agamek12, jest to instalacja dotryskowa. Jest to możliwe i prawdziwe oraz działające . Chociaż na forum Passata podawali nieco niższe ceny za taką instalację.

    Zostaw komentarz:


  • Agamek12
    odpowiedział(a)
    Koledzy, możliwe to i prawdziwe: http://allegro.pl/autoryzowany-punkt...365799876.html ?
    4.500zł za instalację do TSI? Czy to instalacja chodząca stale na LPG, czy tez ta, która dawkuje LPG i Pb?

    Zostaw komentarz:


  • SS
    odpowiedział(a)
    Maicroft, szkopa117, zwracam honor, źle zrozumiałem ops: wtórny analfabetyzm mnie dopada :wink:

    Zostaw komentarz:


  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    Nie chodziło mi o Ciebie :P

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Dla mnie jest bardzo zrozumiale, bo jest wyraznie napisane, ze auto na sekwencji spala x paliwa.

    U mnie wychodzi ciut ponad srednio rocznie 1l/1000km, ale woz zima wciaga ponad 2l, od czestych startow z zimnego.

    Zostaw komentarz:


  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    Chyba nie wszystko jest zrozumiałe, 100l Pb spala na dogrzanie xsara 1.4 na sekwencji,...Octavia wcale tej wachy nie potrzebuje.

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez SS
    Twoje auto pali 100l PB na 20000km to nie zakładałbym gazu bo chyba "nigdy" się ona Tobie nie zwróci
    Wyraznie jest napisane o co chodzi Wiec post z pupki :twisted:

    Zostaw komentarz:


  • SS
    odpowiedział(a)
    Witam, śledzę ten wątek bardziej z ciekawości niż z zainteresowania tematem założenia instalacji ale jeśli szkopa117, Twoje auto pali 100l PB na 20000km to nie zakładałbym gazu bo chyba "nigdy" się ona Tobie nie zwróci :wink:

    Zostaw komentarz:


  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    U mnie pali 11-12l lpg w mieszanym cyklu i wskazaniu 9,5-10l benzyny na komputerze. Oprócz zapchanego ostatnio filtra nie mam teraz problemów (wkręcam ten do tankowania).
    Co ciekawe, policzyłem mniej więcej, że drugie auto na sekwencji (przy przebiegu około 20kkm rocznie) pali ponad 100l benzyny rocznie, co daje nam ~600zł. Na przestrzeni dajmy na to 10 lat mamy 6k zł, więc cena instalacji przy takim założeniu nie wygląda już tak źle, bo albo wydajemy więcej na starcie albo później okresowo na benzyne.

    Zostaw komentarz:


  • JanuszD
    odpowiedział(a)
    Jak widać, moje spalanie mieści się z raporcie z podanej strony. Może lepiej niż inni opanowałem "sztukę" eco-drivingu, albo po prostu wolniej jeżdżę.
    W każdym razie spalanie w cyklach mieszanych z przewagą tras jest akceptowalne (dla mnie), natomiast spalanie podczas jazdy wyłącznie w mieście wynosi ok. 12 l/100, a to już znaczna przesada.

    W sumie czekam na informacje innych użytkowników instalacji gazowych w połączeniu z silnikami TSI, bo interesuje mnie wymiana informacji. Jakie macie doświadczenia? Na razie wielu kolegów przygląda się, analizuje, krytykuje, ale nikt nie pisze, że jest gotowy założyć instalację w swoim TSI.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...