LPG do TSI
Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
-
diablo228, nic nowego kolego. jakbyś coś wspomniał o 6 generacji to już byś coś wniósł nowego :P
-
-
wtrace się do tematu, dziś rozmawiałem z firmą http://gazautomix.pl/ koło Rybnika, Wprowadzili instalacje do fsi, tsi i całej reszty nowoczesnych silników.Koszt instalacji do 2.0 FSI to 4500zł 5lat gwarancji, spalanie 90% gaz oraz około 1l PB - normalna jazda a instalacja jak dobrze pamiętam firmy STAG jak dobrze pamiętam.
Zostaw komentarz:
-
-
zarejestrowałem sie na tym forum z zamiarem kupna Octavii z możliwością założenia LPG. Chciałem tylko benzynę 1,8 lub 2.0. Dowiedziałem się że instalacja kosztuje 3 koła najmniej. Czytając ten temat dowiedziałem sie jak to naprawdę jest. Widać że instalacja jest konkretna i prosta. Ale i kosztowna. Mowa o LPDI. Ale ceny się nie boje bo i tak się zwróci. W moim przypadku po 5 latach. Niestety mam kilka pytań. Może mi JanuszD odpowiesz jako doświadczony użytkownik.
Powiesz mi czy po tym czasie jak wreszcie ogarnięto Twoją instalację, jeździłeś na jakieś przeglądy serwisowe do swoich monterów. Podobno instalacja bezobsługowa. No ale niektóre firmy życzą sobie przeglądy co jakiś czas. Jak to wygląda? Jest jakiś koszt tego? Jaka gwarancja. Jakaś dłuższa gwarancja na pompę?
Bo jeżeli tak to się będę zastanawiał nad sensownością instalacji gdyż do Kielc czy Warszawy mam 500km,. Jakbym miał tak jeździć to hoho...
Druga sprawa. Jak w przypadku wędrowania przez wtryski fabryczne gazu nie ma to jakiegoś negatywnego wpływu na wtryski i całą komorę spalania. Wiem że mocno negował tutaj Darek jeśli dobrze pamiętam. Podobno nawet przy samej jeździe na Pb po jakimś czasie w komorze i z wtryskami coś się dzieje. Mógłby się ktoś określić konkretnie w tym temacie?
Czy koszt Vaille czy jak jej tam nadal jest tak wysoki? 8500zł
Zostaw komentarz:
-
-
Superb 1.8TSI z Vialle LPDI
Zostaw komentarz:
-
-
powiem Ci, ze jak się przejechalem porównywalnym autem kolegi to podchodzilo mi pod 10 ropy, także nie wiem czy tak wyjdzie biorąc pod uwagę droższy serwis osprzętu
Zostaw komentarz:
-
-
W kwestii instalacji dotryskowej STAG400 DPI.
Konkretne silniki, wiec i konkretne spalanie.
A6 3.2FSI AUK/BHK 255KM
Touareg 3,6 FSI BHK 280KMZamieszczone przez SebastianSParametry zużycia paliw są bardzo podobne - benzyny idzie od 2,2 litra na trasie do blisko 3 w mieście na każdą setkę kilometrów, gazu - od 9 w trasie (tempomat 140) po 16-17l w mieście przy ciężkiej nodze (wcześniejsze deklarowane zużycia samej benzyny w tych warunkach to nawet 18l.) Kultura pracy na gazie: niepogorszona.
Tiguan 2,0 TSI CCTA 4Motion DSGZamieszczone przez SebastianSAuto średnio spalało Klientowi ok 16l benzyny. Obecnie pali 2,5-2,7 litra benzyny i około 15+ litrów gazu.
Tu w porownaniu do 2.0TDI ktory palilby pewnie okolo 8l ON wychodzi w zasadzie na to samo kosztowo.Zamieszczone przez SebastianSAuto w ramach strojenia przejechało ze mną za kierownicą trasę Zbrosławice-Warszawa-Zbrosławice, zużywając średnio na każde 100km 1,7l. benzyny, oraz 12,1l LPG - przeciętna szybkość w trasie pomiędzy 140 a 150km/h. Komputer pokazał średnie 11,1.
Zostaw komentarz:
-
-
Myslisz , ze trafiłeś na forum Januszów ?Zamieszczone przez Alli07Razem z kumplem ( ma Golfa 1.4 TSI 160KM a ja 2.0 FSI ) , założyliśmy w siebie instalacje dedykowane pod bezpośredni wtrysk ZENIT PRO DIRECT, Auto gaz centrum. Jeźdze na gazie od roku i jak na razie to tylko leje płyny, w ogóle nie czuć pracy na gazie; nie szarpie i moc jak na pb. Polecam.
Zostaw komentarz:
-
-
Dokładnie :lol:, a poza tym koledzy wcześniej piszą o LPDi, a tutaj nagle oferta instalki dotryskowej :lol:, o której zresztą na necie można przeczytać: "W systemie zastosowano unikalną strategię umożliwiającą płynną regulację dawki benzyny w czasie pracy na gazie w zakresie od 5 do 100%.". Taką "unikalną" technologię ma każdy stystem dotryskowyZamieszczone przez PieTrzaKTja... :wink:Dołączył: Dzisiaj 2:26
, a z tego co piszą na forum Passata to STAG DPI ma ją najlepiej dopracowaną.
Zostaw komentarz:
-
-
Razem z kumplem ( ma Golfa 1.4 TSI 160KM a ja 2.0 FSI ) , założyliśmy w siebie instalacje dedykowane pod bezpośredni wtrysk ZENIT PRO DIRECT, Auto gaz centrum. Jeźdze na gazie od roku i jak na razie to tylko leje płyny, w ogóle nie czuć pracy na gazie; nie szarpie i moc jak na pb. Polecam.
Zostaw komentarz:
-
-
Ja do swojego CDAA w Octavii zapłaciłem ca. 8500 PLN (brutto) w 2012r.
Zapytajcie o cenę w Swarzędzu. Montaż, jeśli zrobią, będzie mega estetyczny. W LTA natomiast macie zaplecze serwisowe. Trzeba z nimi negocjować, a nie pytać oficjalnie o cenę. Oficjalnie chcą uniknąć benchmarków.
Zostaw komentarz:
-
-
To cena musiała się zmienić tylko w LTA, ponieważ wcześniej LPDi mieli właśnie po 8500 zl. Galerię zdjęć podesłali Ci złą, piszą o LPDi a podsyłają BRC SDIZamieszczone przez Geraltżeby nie było - nie reklamuje (nie mam pojęcia jak z jakością montażu) ale ~3500zł różnicy piechotą nie chodzi
. Pewnie mieli na myśli:
Home. Witamy na stronach zajmujących się tematyką instalacji gazowych. Proponujemy Brc Sequent, Landi Renzo, Prins Vsi, Agis
lub
Zostaw komentarz:
-
-
nie wiem jak z jakością montażu ale jakiś czas temu dostałem taką wycenę w Abart z Wrocławia
żeby nie było - nie reklamuje (nie mam pojęcia jak z jakością montażu) ale ~3500zł różnicy piechotą nie chodziZapytanie nr.:767549
Sz. P. Adam W.
dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą.
W odpowiedzi na zapytanie o instalację gazową do samochodu Skoda Octavia Combi 1,8 TSI proponujemy następujące rozwiązania:
Instalacja gazowa Vialle LPDi4
Cena podstawowa 8490 zł
Zbiornik toroidalny 65 l. w cenie
Cena całkowita 8490 zł
wyposażenie dodatkowe Cena
Montaż zaworu tankowania pod klapką wlewu benzyny 100 zł
Tankowanie gazu po montażu (za litr) 2.78 zł
Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć związaną z Państwa samochodem
Home. Witamy na stronach zajmujących się tematyką instalacji gazowych. Proponujemy Brc Sequent, Landi Renzo, Prins Vsi, Agis
W cenę wliczone jest:
- instalacja gazowa dobrana do mocy i rodzaju silnika,
- profesjonalny montaż wraz z regulacją,
- wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji,
- gwarancja producenta 24 miesiące,
- podatek VAT 23%.
Instalację można zakupić w systemie sprzedaży ratalnej Santander Banku z oprocentowaniem około 8% w skali roku.
Termin montażu:
Prosimy o wskazanie dogodnego Państwu terminu montażu. Z reguły czas oczekiwania nie przekracza 3 dni.
Czas montażu:
Montaż wraz z regulacją trwa 2-4 dni robocze.
W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Podczas kontaktów z nami prosimy podawać numer wyceny 767549.
Pozdrawiamy,
zespół firmy Abart
Zostaw komentarz:
-
-
No to nieciekawie. Jak LPDi startowało na zachodzie, to było właśnie w cenie ok 2800 - 2900 EUR, ale to było kilka lat temu i nikt w PL tego nie oferował. Ciekawe jak w takim razie wcześniej uzyskiwali cenę ok 8500 PLN?Zamieszczone przez Geraltzastrzelił mnie za to ceną - liczyłem że to ok 8500zł a usłyszałem 2750 euro
Zostaw komentarz:
-
-
z ciekawości zapytalbym się ile chcą za prinsa, który obsługuje mocniejsze silniki, bo ten rzeczywiście poszalal z ceną
Zostaw komentarz:
-
-
ok - dzwoniłem do LTA Polonia w Kielcach, porozmawiałem sobie bardzo rzeczowo z osobą która montuje te instalacje i powiedział mi że jeśli 1.8TSi byłby miękko stuningowany (wspomniałem o 200km i 300nm) to na 99% instalacja będzie chodzić prawidłowo (CDAA i tak przeważnie fabrycznie mają ~180km a całością zarządza ECU auta) jedyny problem jaki widzi to wydajność pompy gazu która jest ustawiona na +27% w stosunku do ciśnienia PB, teoretycznie powinna wydołać - w najgorszym wypadku w przypadku ostrego butowania będzie przełączał na PB - zastrzelił mnie za to ceną - liczyłem że to ok 8500zł a usłyszałem 2750 euro (czas montażu 2~3 dni)
Zostaw komentarz:
-
-
wysłałem maila z zapytaniem o instalację direct liquid max prinsa do Insignii 2.0turbo 220 koni (ciekawe czemu dostępna jest do sedana i kombi, a hatchbacka nie), oto odpowiedź:
Witam Pana.
Koszt instalacji do tego samochodu to 9400 zł brutto z montażem.
Instalacja jest dostępnaw terminie 2-3 tygodni. Do końca września trwa
promocja, w której przy okazji montażu otrzyma Pan od nas rower. W razie
dalszych pytań proszę o kontakt.
Pozdrawiam.
Zostaw komentarz:
-
-
w mojej pracy w poniedziałki nie ma czasu na prywatne telefony... zresztą co tu dużo mówić: wolę to mieć na piśmie :wink:
w zasadzie spytałem o 3 rzeczy a było to mniej więcej tak:
czy Waszym zdaniem pominąłem coś o co warto dopytać?[...] na Państwa stronie znalazłem wykaz aut/silników:
Jednak mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi:
1 Czy mogę przyjąć że jeśli Superb z silnikiem CDAA jest na waszej liście to bez problemu ogarniecie również Passata/Octavię z tym samym silnikiem? (jeśli się nie mylę BZB wkładali tylko do połowy 2009r – póżniej praktycznie samo CDAA)
2 Czy instalacja działa tylko z fabrycznym oprogramowaniem auta czy obsługuje również auta po chip-tuningu (np CDAA przeważnie bez problemu się kręci na 200~220km i ~300nm)?
3 Jaki jest koszt i czas montażu instalacji do wyżej wymienionych aut ( Octavia / Passat / Superb 1.8Tsi + chip lub 2.0Tsi (bez chipa)) i który zakład w Polsce polecacie? (mieszkam w Łodzi ale jestem w stanie dojechać w dowolne miejsce grunt żeby zrobiono to solidnie i aby później nie było problemów z instalacją)
Pozdrawiam
[ Dodano: Wto 02 Wrz, 14 13:19 ]
robi się coraz ciekawiej:
From: [email protected] [mailto:[email protected]]
Sent: Tuesday, September 02, 2014 12:13 PM
Witam,
Na chwile obecną montaz instalacji z wtryskiem bezpośrednim został wstrzymany.
Zostaw komentarz:
-
-
2 maile wysłane 0 odpowiedzi...Zamieszczone przez szkopa117jeśli tak, poszukaj w necie kontaktu do tych z Icoma od jtg, chyba w Radomiu się znajdują i zapytaj ile by chcieli, bo jak pisałem swego czasu maile to niekiedy odpowiadali ludzie, którzy powiedzmy są malokompetentni i daja spory przedział cenowy
Zostaw komentarz:
-
-
jeśli tak, poszukaj w necie kontaktu do tych z Icoma od jtg, chyba w Radomiu się znajdują i zapytaj ile by chcieli, bo jak pisałem swego czasu maile to niekiedy odpowiadali ludzie, którzy powiedzmy są malokompetentni i daja spory przedział cenowy
Zostaw komentarz:
-
-
widziałem tą listę wcześniej...
Ja ogólnie nie potrzebuje nie wiem czego ale 1.8TSi chciałbym dłubnąć na jakieś 200km i 300nm (i czy tu Vialle da rade czy już będą zgrzyty bo tylko fabryczny soft...?), patrząc na wykresy z hamowni niektórych ludzi często w standardzie mają ~180km i ~265nm więc na upartego taka seria też by wystarczyła ale:
1 Przymierzam się do zakupu auta używanego = nie mam pojęcia czy program będzie fabryczny czy może ktoś juz coś dłubał a sprzedający może napisać wszystko = nie mam 100% pewności że instalacja będzie w 100% dobrze zestrojona
2 W grę wchodzi Ocatvia/Passat/Superb kombi (jeśli się trafi w dobrej cenie 4x4) - o ile w octavii ta moc daje radę to przy cięższej budzie już będzie pewien niedosyt (jeśli udałoby mi się zachować osiągi obecnej octavii będę szczęśliwy)
3 12k to sporo, szczególnie że nie znalazłem rzetelnych opinii o tych instalacjach
[ Dodano: Nie 31 Sie, 14 17:00 ]
dotrysk jak dla mnie nie wchodzi w grę - albo znajdę rozwiązanie które w całości mnie zadowoli albo będę jeździł tym co mam dopóki się nie rozsypie (a stan techniczny bliski ideału więc spokojnie mogę poczekać)Zamieszczone przez szkopa117jeśli chodzi o dotryski to chyba tylko stag się nadaje, bo ma stałe proporcje paliw ok. 90% lpg/10% pb, bo reszta potrafi w niektórych zakresach pół na pół albo sama wacha
Zostaw komentarz:
-
-
Tutaj jest lista silników pod instalację ICOM JTG-HP. Wadą jest zdecydowanie cena. Na forum gazowym kiedyś koledzy podawali ok 12 tys zł dla czterocylindorwego TSI.Zamieszczone przez szkopa117z tego co mi wiadomo jest to niemożliwe, bo jest to instalacja dedykowana
jak chcesz coś mocniejszego, to widziałem, gdzieś, że jest instalacja jtg hp, która obsługuje nawet 5.2 fsi v10 tylko kosztuje ona odpowiednio więcej (w zależności od silnika) może ktoś więcej wie o tym i się podzieli wiedzą
Zostaw komentarz:
-
Zostaw komentarz: