LPG do TSI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • piszczek
    odpowiedział(a)
    diablo228, nic nowego kolego. jakbyś coś wspomniał o 6 generacji to już byś coś wniósł nowego :P

    Zostaw komentarz:


  • diablo228
    odpowiedział(a)
    wtrace się do tematu, dziś rozmawiałem z firmą http://gazautomix.pl/ koło Rybnika, Wprowadzili instalacje do fsi, tsi i całej reszty nowoczesnych silników.Koszt instalacji do 2.0 FSI to 4500zł 5lat gwarancji, spalanie 90% gaz oraz około 1l PB - normalna jazda a instalacja jak dobrze pamiętam firmy STAG jak dobrze pamiętam.

    Zostaw komentarz:


  • piszczek
    odpowiedział(a)
    zarejestrowałem sie na tym forum z zamiarem kupna Octavii z możliwością założenia LPG. Chciałem tylko benzynę 1,8 lub 2.0. Dowiedziałem się że instalacja kosztuje 3 koła najmniej. Czytając ten temat dowiedziałem sie jak to naprawdę jest. Widać że instalacja jest konkretna i prosta. Ale i kosztowna. Mowa o LPDI. Ale ceny się nie boje bo i tak się zwróci. W moim przypadku po 5 latach. Niestety mam kilka pytań. Może mi JanuszD odpowiesz jako doświadczony użytkownik.

    Powiesz mi czy po tym czasie jak wreszcie ogarnięto Twoją instalację, jeździłeś na jakieś przeglądy serwisowe do swoich monterów. Podobno instalacja bezobsługowa. No ale niektóre firmy życzą sobie przeglądy co jakiś czas. Jak to wygląda? Jest jakiś koszt tego? Jaka gwarancja. Jakaś dłuższa gwarancja na pompę?

    Bo jeżeli tak to się będę zastanawiał nad sensownością instalacji gdyż do Kielc czy Warszawy mam 500km,. Jakbym miał tak jeździć to hoho...

    Druga sprawa. Jak w przypadku wędrowania przez wtryski fabryczne gazu nie ma to jakiegoś negatywnego wpływu na wtryski i całą komorę spalania. Wiem że mocno negował tutaj Darek jeśli dobrze pamiętam. Podobno nawet przy samej jeździe na Pb po jakimś czasie w komorze i z wtryskami coś się dzieje. Mógłby się ktoś określić konkretnie w tym temacie?

    Czy koszt Vaille czy jak jej tam nadal jest tak wysoki? 8500zł

    Zostaw komentarz:


  • irasd351
    odpowiedział(a)
    wg mnie to się nie opłaca

    Zostaw komentarz:


  • Geralt
    odpowiedział(a)
    nie wiem na ile oryginalne sa te zestawy ale jeśli cena jest taka jak podaje niezłą maja przebitkę klik

    Sprzedam nowe kompletne instalację firmy Vialle do aut z bezpośrednim wtryskiem.
    W zależności od modelu auta ceny kształtują się na poziomie 2800-3500

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)


    Superb 1.8TSI z Vialle LPDI

    Zostaw komentarz:


  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    powiem Ci, ze jak się przejechalem porównywalnym autem kolegi to podchodzilo mi pod 10 ropy, także nie wiem czy tak wyjdzie biorąc pod uwagę droższy serwis osprzętu

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    W kwestii instalacji dotryskowej STAG400 DPI.

    Konkretne silniki, wiec i konkretne spalanie.

    A6 3.2FSI AUK/BHK 255KM

    Zamieszczone przez SebastianS
    Parametry zużycia paliw są bardzo podobne - benzyny idzie od 2,2 litra na trasie do blisko 3 w mieście na każdą setkę kilometrów, gazu - od 9 w trasie (tempomat 140) po 16-17l w mieście przy ciężkiej nodze (wcześniejsze deklarowane zużycia samej benzyny w tych warunkach to nawet 18l.) Kultura pracy na gazie: niepogorszona.
    Touareg 3,6 FSI BHK 280KM

    Zamieszczone przez SebastianS
    Auto średnio spalało Klientowi ok 16l benzyny. Obecnie pali 2,5-2,7 litra benzyny i około 15+ litrów gazu.
    Tiguan 2,0 TSI CCTA 4Motion DSG

    Zamieszczone przez SebastianS
    Auto w ramach strojenia przejechało ze mną za kierownicą trasę Zbrosławice-Warszawa-Zbrosławice, zużywając średnio na każde 100km 1,7l. benzyny, oraz 12,1l LPG - przeciętna szybkość w trasie pomiędzy 140 a 150km/h. Komputer pokazał średnie 11,1.
    Tu w porownaniu do 2.0TDI ktory palilby pewnie okolo 8l ON wychodzi w zasadzie na to samo kosztowo.

    Zostaw komentarz:


  • Tomcio
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Alli07
    Razem z kumplem ( ma Golfa 1.4 TSI 160KM a ja 2.0 FSI ) , założyliśmy w siebie instalacje dedykowane pod bezpośredni wtrysk ZENIT PRO DIRECT, Auto gaz centrum. Jeźdze na gazie od roku i jak na razie to tylko leje płyny, w ogóle nie czuć pracy na gazie; nie szarpie i moc jak na pb. Polecam.
    Myslisz , ze trafiłeś na forum Januszów ?

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez PieTrzaK
    Dołączył: Dzisiaj 2:26
    Tja... :wink:
    Dokładnie :lol:, a poza tym koledzy wcześniej piszą o LPDi, a tutaj nagle oferta instalki dotryskowej :lol:, o której zresztą na necie można przeczytać: "W systemie zastosowano unikalną strategię umożliwiającą płynną regulację dawki benzyny w czasie pracy na gazie w zakresie od 5 do 100%.". Taką "unikalną" technologię ma każdy stystem dotryskowy , a z tego co piszą na forum Passata to STAG DPI ma ją najlepiej dopracowaną.

    Zostaw komentarz:


  • PieTrzaK
    odpowiedział(a)
    Dołączył: Dzisiaj 2:26
    Tja... :wink:

    Zostaw komentarz:


  • Alli07
    odpowiedział(a)
    Razem z kumplem ( ma Golfa 1.4 TSI 160KM a ja 2.0 FSI ) , założyliśmy w siebie instalacje dedykowane pod bezpośredni wtrysk ZENIT PRO DIRECT, Auto gaz centrum. Jeźdze na gazie od roku i jak na razie to tylko leje płyny, w ogóle nie czuć pracy na gazie; nie szarpie i moc jak na pb. Polecam.

    Zostaw komentarz:


  • JanuszD
    odpowiedział(a)
    Ja do swojego CDAA w Octavii zapłaciłem ca. 8500 PLN (brutto) w 2012r.
    Zapytajcie o cenę w Swarzędzu. Montaż, jeśli zrobią, będzie mega estetyczny. W LTA natomiast macie zaplecze serwisowe. Trzeba z nimi negocjować, a nie pytać oficjalnie o cenę. Oficjalnie chcą uniknąć benchmarków.

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Geralt
    żeby nie było - nie reklamuje (nie mam pojęcia jak z jakością montażu) ale ~3500zł różnicy piechotą nie chodzi
    To cena musiała się zmienić tylko w LTA, ponieważ wcześniej LPDi mieli właśnie po 8500 zl. Galerię zdjęć podesłali Ci złą, piszą o LPDi a podsyłają BRC SDI . Pewnie mieli na myśli:
    Home. Witamy na stronach zajmujących się tematyką instalacji gazowych. Proponujemy Brc Sequent, Landi Renzo, Prins Vsi, Agis

    lub
    Home. Witamy na stronach zajmujących się tematyką instalacji gazowych. Proponujemy Brc Sequent, Landi Renzo, Prins Vsi, Agis

    Zostaw komentarz:


  • Geralt
    odpowiedział(a)
    nie wiem jak z jakością montażu ale jakiś czas temu dostałem taką wycenę w Abart z Wrocławia

    Zapytanie nr.:767549
    Sz. P. Adam W.
    dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą.

    W odpowiedzi na zapytanie o instalację gazową do samochodu Skoda Octavia Combi 1,8 TSI proponujemy następujące rozwiązania:
    Instalacja gazowa Vialle LPDi4

    Cena podstawowa 8490 zł
    Zbiornik toroidalny 65 l. w cenie
    Cena całkowita 8490 zł

    wyposażenie dodatkowe Cena
    Montaż zaworu tankowania pod klapką wlewu benzyny 100 zł
    Tankowanie gazu po montażu (za litr) 2.78 zł
    Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć związaną z Państwa samochodem
    Home. Witamy na stronach zajmujących się tematyką instalacji gazowych. Proponujemy Brc Sequent, Landi Renzo, Prins Vsi, Agis

    W cenę wliczone jest:
    - instalacja gazowa dobrana do mocy i rodzaju silnika,
    - profesjonalny montaż wraz z regulacją,
    - wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji,
    - gwarancja producenta 24 miesiące,
    - podatek VAT 23%.

    Instalację można zakupić w systemie sprzedaży ratalnej Santander Banku z oprocentowaniem około 8% w skali roku.

    Termin montażu:
    Prosimy o wskazanie dogodnego Państwu terminu montażu. Z reguły czas oczekiwania nie przekracza 3 dni.
    Czas montażu:
    Montaż wraz z regulacją trwa 2-4 dni robocze.
    W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.
    Podczas kontaktów z nami prosimy podawać numer wyceny 767549.

    Pozdrawiamy,
    zespół firmy Abart
    żeby nie było - nie reklamuje (nie mam pojęcia jak z jakością montażu) ale ~3500zł różnicy piechotą nie chodzi

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Geralt
    zastrzelił mnie za to ceną - liczyłem że to ok 8500zł a usłyszałem 2750 euro
    No to nieciekawie. Jak LPDi startowało na zachodzie, to było właśnie w cenie ok 2800 - 2900 EUR, ale to było kilka lat temu i nikt w PL tego nie oferował. Ciekawe jak w takim razie wcześniej uzyskiwali cenę ok 8500 PLN?

    Zostaw komentarz:


  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    z ciekawości zapytalbym się ile chcą za prinsa, który obsługuje mocniejsze silniki, bo ten rzeczywiście poszalal z ceną

    Zostaw komentarz:


  • Geralt
    odpowiedział(a)
    ok - dzwoniłem do LTA Polonia w Kielcach, porozmawiałem sobie bardzo rzeczowo z osobą która montuje te instalacje i powiedział mi że jeśli 1.8TSi byłby miękko stuningowany (wspomniałem o 200km i 300nm) to na 99% instalacja będzie chodzić prawidłowo (CDAA i tak przeważnie fabrycznie mają ~180km a całością zarządza ECU auta) jedyny problem jaki widzi to wydajność pompy gazu która jest ustawiona na +27% w stosunku do ciśnienia PB, teoretycznie powinna wydołać - w najgorszym wypadku w przypadku ostrego butowania będzie przełączał na PB - zastrzelił mnie za to ceną - liczyłem że to ok 8500zł a usłyszałem 2750 euro (czas montażu 2~3 dni)

    Zostaw komentarz:


  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    wysłałem maila z zapytaniem o instalację direct liquid max prinsa do Insignii 2.0turbo 220 koni (ciekawe czemu dostępna jest do sedana i kombi, a hatchbacka nie), oto odpowiedź:
    Witam Pana.
    Koszt instalacji do tego samochodu to 9400 zł brutto z montażem.
    Instalacja jest dostępnaw terminie 2-3 tygodni. Do końca września trwa
    promocja, w której przy okazji montażu otrzyma Pan od nas rower. W razie
    dalszych pytań proszę o kontakt.
    Pozdrawiam.

    Zostaw komentarz:


  • Geralt
    odpowiedział(a)
    w mojej pracy w poniedziałki nie ma czasu na prywatne telefony... zresztą co tu dużo mówić: wolę to mieć na piśmie :wink:
    w zasadzie spytałem o 3 rzeczy a było to mniej więcej tak:

    [...] na Państwa stronie znalazłem wykaz aut/silników:



    Jednak mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi:

    1 Czy mogę przyjąć że jeśli Superb z silnikiem CDAA jest na waszej liście to bez problemu ogarniecie również Passata/Octavię z tym samym silnikiem? (jeśli się nie mylę BZB wkładali tylko do połowy 2009r – póżniej praktycznie samo CDAA)

    2 Czy instalacja działa tylko z fabrycznym oprogramowaniem auta czy obsługuje również auta po chip-tuningu (np CDAA przeważnie bez problemu się kręci na 200~220km i ~300nm)?

    3 Jaki jest koszt i czas montażu instalacji do wyżej wymienionych aut ( Octavia / Passat / Superb 1.8Tsi + chip lub 2.0Tsi (bez chipa)) i który zakład w Polsce polecacie? (mieszkam w Łodzi ale jestem w stanie dojechać w dowolne miejsce grunt żeby zrobiono to solidnie i aby później nie było problemów z instalacją)


    Pozdrawiam
    czy Waszym zdaniem pominąłem coś o co warto dopytać?

    [ Dodano: Wto 02 Wrz, 14 13:19 ]
    robi się coraz ciekawiej:

    From: [email protected] [mailto:[email protected]]
    Sent: Tuesday, September 02, 2014 12:13 PM

    Witam,
    Na chwile obecną montaz instalacji z wtryskiem bezpośrednim został wstrzymany.

    Zostaw komentarz:


  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    a telefon nic?

    Zostaw komentarz:


  • Geralt
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez szkopa117
    jeśli tak, poszukaj w necie kontaktu do tych z Icoma od jtg, chyba w Radomiu się znajdują i zapytaj ile by chcieli, bo jak pisałem swego czasu maile to niekiedy odpowiadali ludzie, którzy powiedzmy są malokompetentni i daja spory przedział cenowy
    2 maile wysłane 0 odpowiedzi...

    Zostaw komentarz:


  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    jeśli tak, poszukaj w necie kontaktu do tych z Icoma od jtg, chyba w Radomiu się znajdują i zapytaj ile by chcieli, bo jak pisałem swego czasu maile to niekiedy odpowiadali ludzie, którzy powiedzmy są malokompetentni i daja spory przedział cenowy

    Zostaw komentarz:


  • Geralt
    odpowiedział(a)
    widziałem tą listę wcześniej...
    Ja ogólnie nie potrzebuje nie wiem czego ale 1.8TSi chciałbym dłubnąć na jakieś 200km i 300nm (i czy tu Vialle da rade czy już będą zgrzyty bo tylko fabryczny soft...?), patrząc na wykresy z hamowni niektórych ludzi często w standardzie mają ~180km i ~265nm więc na upartego taka seria też by wystarczyła ale:
    1 Przymierzam się do zakupu auta używanego = nie mam pojęcia czy program będzie fabryczny czy może ktoś juz coś dłubał a sprzedający może napisać wszystko = nie mam 100% pewności że instalacja będzie w 100% dobrze zestrojona
    2 W grę wchodzi Ocatvia/Passat/Superb kombi (jeśli się trafi w dobrej cenie 4x4) - o ile w octavii ta moc daje radę to przy cięższej budzie już będzie pewien niedosyt (jeśli udałoby mi się zachować osiągi obecnej octavii będę szczęśliwy)
    3 12k to sporo, szczególnie że nie znalazłem rzetelnych opinii o tych instalacjach

    [ Dodano: Nie 31 Sie, 14 17:00 ]
    Zamieszczone przez szkopa117
    jeśli chodzi o dotryski to chyba tylko stag się nadaje, bo ma stałe proporcje paliw ok. 90% lpg/10% pb, bo reszta potrafi w niektórych zakresach pół na pół albo sama wacha
    dotrysk jak dla mnie nie wchodzi w grę - albo znajdę rozwiązanie które w całości mnie zadowoli albo będę jeździł tym co mam dopóki się nie rozsypie (a stan techniczny bliski ideału więc spokojnie mogę poczekać)

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez szkopa117
    z tego co mi wiadomo jest to niemożliwe, bo jest to instalacja dedykowana
    jak chcesz coś mocniejszego, to widziałem, gdzieś, że jest instalacja jtg hp, która obsługuje nawet 5.2 fsi v10 tylko kosztuje ona odpowiednio więcej (w zależności od silnika) może ktoś więcej wie o tym i się podzieli wiedzą
    Tutaj jest lista silników pod instalację ICOM JTG-HP. Wadą jest zdecydowanie cena. Na forum gazowym kiedyś koledzy podawali ok 12 tys zł dla czterocylindorwego TSI.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...