LPG do TSI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • paryzanin
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Maicroft
    Czyli dalej mamy dotrysk Landi, wiec nic nowego.

    A po drugie, to ze jest w cenniku to jedna sprawa - druga wazniejsza jest, kto to montuje w PL oraz ktory diler takie auto sciagnie...bo w przypadku O2 TSI LPG mocno to odradzali :diabelski_usmiech

    A to ze to nasz krajowy montaz, wnosze po tym, ze w DE, UK czy Czechach mamy dostepna wersje CNG.
    jest dedykowany zestaw do Octavi i montuje dealer Bednarek w Łodzi.
    z tego co widzę to podobna instalka u zwykłego gaziarza kosztuje 3500-4200, wiec aż tak dużo sobie nie liczą a nie tracisz gwarancji i masz od nowości więc szybko oszczędzasz. Te 1500-2000 drozej co zapłacisz to sie w rok zwróci.


    Dla tych, którzy chcą mieć nowy, rodzinny samochód z instalacją gazową i gwarancją producenta, albo po prostu nie lubią diesli, Skoda wprowadza do oferty Octavię ze 150-konnym silnikiem 1.4 TSI zasilanym LPG

    Popularność autogazu nie słabnie - obecnie liczba zarejestrowanych w Polsce samochodów zasilanych LPG wynosi około 3 mln. Jeśli odliczyć "martwe dusze" i założyć, że łącznie po polskich drogach jeździ od 12 do 15 mln aut, daje to udział na poziomie 20-25%. I nic dziwnego: od dłuższego czasu 1 litr gazu kosztuje mniej niż 2 zł, podczas gdy cena 1 litra "bezołowiówki" waha się pomiędzy 4 a 5 zł. Czysta oszczędność.

    "Gazowaniu" sprzyjają zresztą coraz nowocześniejsze instalacje. Samochody z LPG nie wymagają już "specjalnej troski", dynamiką praktycznie nie odstają od swoich benzynowych odpowiedników, a i zużyciem paliwa niewiele je przewyższają. Producenci instalacji poradzili sobie nawet z powszechnym ostatnio trendem stosowania w silnikach bezpośredniego wtrysku paliwa, a producenci samochodów ufają im na tyle, że w wybranych modelach LPG oferują jako fabryczną opcję.

    Skoda ma na tym polu duże doświadczenie - od 10 lat współpracuje z włoską firmą Landi Renzo. W tym czasie na polski rynek trafiło ponad 33,5 tys. nowych Skód z instalacjami LPG. Do niedawna ich oferta obejmowała tańsze Fabie i Rapidy z jednostkami wolnossącymi oraz 1.2 TSI, a teraz wzbogaca się też o większą i mocniejszą Octavię 1.4 TSI (150 KM).

    Skoda Octavia 1.4 TSI LPGFot. Michał Dek

    1,4-litrowy silnik Octavii zapewnia bardzo przyzwoite osiągi (od 0 do 100 km/h w mniej niż 8 s), jest cichy i elastyczny, a do współpracy ma precyzyjną 6-biegową skrzynię (przekładnia DSG nie jest dostępna). Na co dzień praktycznie nie czuć, że jest zasilany LPG: przełączanie z benzyny na gaz następuje automatycznie i niepostrzeżenie, a wskazówka obrotomierza bez wahania zmierza w stronę czerwonego pola. Nawet gwałtowna redukcja z szóstego na trzeci bieg nie powoduje "krztuszenia się" czy przerw w dostawie siły napędowej. W zamian silnik spala jednak nie tylko gaz: aby chłodzić wtryskiwacze benzyny (nagrzewają się z powodu bezczynności), zużywa również pewne ilości "bezołowiówki". Tym więcej, im wyższe obroty - przy spokojnej jeździe około 7-15% całkowitego zużycia paliwa, ale przy agresywnej może być to nawet 100%. Średnio na testowej trasie, w większości wiodącej drogami pozamiejskimi i wymagającej dynamicznych podjazdów, Octavia w przybliżeniu spaliła sensowną ilość 8 l gazu i 1 l benzyny na 100 km. Przy niespełna 40-litrowym zbiorniku gazu pozwala to pokonać około 400 km.

    Instalacje Landi Renzo nazywane są "fabrycznymi", ale za ich montaż odpowiadają dilerzy Skody. Modele z LPG można serwisować w niemal wszystkich autoryzowanych serwisach, a instalacje są objęte fabryczną 2-letnią gwarancją mechaniczną. Przeglądy odbywają się co 15 tys. km. Aby dodatkowo zagwarantować czystość wtryskiwaczy, co 5 tys. km do zbiornika trzeba wlać butelkę specjalnego środka (60 zł).
    Summa summarum

    Wrodzone zalety Octavii - funkcjonalne, przepastne wnętrze i bagażnik, dopracowaną ergonomię, przyzwoitą jakość wykończenia oraz udane nastawy zawieszenia i układu kierowniczego - można teraz połączyć z tańszą eksploatacją na LPG. Jedyna poważna wada to cena instalacji: 5990 zł. Aby ją "odjeździć", trzeba pokonać ponad 30 tys. km. W przypadku Fabii i Rapida z jednostkami 1.2 TSI instalacje LPG są sporo tańsze (2600-3150 zł).
    Gaz

    Wszystkie zalety benzynowej Octavii plus niższe koszty paliwa
    Hamulec

    Instalacja jest montowana w serwisie, a nie w fabryce, więc komputer pokładowy nie podaje zużycia autogazu, agresywna jazda zwiększa zużycie benzyny, dość wysoka cena instalacji
    Skoda Octavia 1.4 TSI | Kompendium

    Silnik: Benzynowy, 1395 cm3
    Moc: 150 KM przy 5000 obr./min
    Moment obr.: 250 Nm przy 1500-3500 obr./min
    Skrzynia biegów: manualna, 6-biegowa
    Wymiary (dł./szer./wys.): 4659/1814/1461 mm
    Masa własna: 1180 kg
    Rozstaw osi: 2686 mm
    0-100 km/h: 8,1 s
    Prędkość maksymalna: 219 km/h
    Cena: od 74 470 zł
    Gazeo przeprowadza test długodystansowy wersji z LPG http://gazeo.pl/wiadomosci/Skoda-Oct...mosc,9400.html

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Maicroft
    Czyli dalej mamy dotrysk Landi, wiec nic nowego.
    Landi nawet jakby się potknęło o instalację ciekłego wtrysku, to nie będą wiedzieli co to jest :lol:

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Czyli dalej mamy dotrysk Landi, wiec nic nowego.

    A po drugie, to ze jest w cenniku to jedna sprawa - druga wazniejsza jest, kto to montuje w PL oraz ktory diler takie auto sciagnie...bo w przypadku O2 TSI LPG mocno to odradzali :diabelski_usmiech

    A to ze to nasz krajowy montaz, wnosze po tym, ze w DE, UK czy Czechach mamy dostepna wersje CNG.

    Zostaw komentarz:


  • paryzanin
    odpowiedział(a)
    Po raz pierwszy w salonach pojawiła sie mozliwosc zamowienia auta 1.4TSI@150KM z instalacja Landi Renzo za 5900. Ma już ktoś? Jakie wrażenia, czuć spadek mocy?

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Vialle to sobie moze....

    Handmade 6th gen Skoda Octavia 1.8TSI



    I takie same problemy z zimnym startem jak w instalacjach za kilka tysiecy euro :lol:

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ryjeks
    Pytałem dziś o instalkę do 1.4 TSI 140 KM. Prins z montażem; 10500 zł :szeroki_usmiech
    Cena iście okazyjna, nic tylko brać :lol:. Ceny VI gen nie spadają od lat, taki marazm, że w sumie nikt już chyba nie czeka, że te instalki potanieją. Ceny są w zasadzie takie same jak w momencie wprowadzania na rynek, a już trochę lat minęło. Na corocznych targach do znudzenia prezentowane są te instalacje jako "nowości" i tylko samochody demo się zmieniają: jakieś GDI, Insignia 2.0 Turbo 4x4 oraz jakieś TSI :lol:. Dynamika zmian prawdziwie piekielna . No i dodając jeszcze plany rządu i możliwą cenę LPG po ich wprowadzeniu - problem będą mieli producenci instalacji dotryskowych, bo tutaj opłacalność będzie mocno dyskusyjna, a VI gen na naszym rynku umrze w butach.

    Zostaw komentarz:


  • yunior81
    odpowiedział(a)
    ryjeks, do 1,8 sa tańsze ? :shock: https://m.youtube.com/watch?v=zu_gzEgttHs na tym filmie jest mowa o 8,5.

    Zostaw komentarz:


  • SS
    odpowiedział(a)
    Maicroft, ale tej lepszej zmiany z LPG nie znamy do końca... Może się okazać, że jak im zakwestionowali podatek od handlu to będą szukać, szukać, szukać

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Pytanie czy zakup Prinsa jest uzadniony ekonomicznie w tym wypadku, ale z drugiej strony oni chyba maja wieksza ochote na rozwijanie tego wynalazku dla roznych nowych sterownikow i silnikow wzgledem Vialle, do tego o serwis tez jakos prosciej.

    7x4,5=31,5
    8,4*2=16,8

    14,7zl/100km

    Czyli 70kkm i do przodu... w cywilizowanych krajach to sa nawet doplaty do montazu takich instalacji :lol:

    Chociaz widac ze te 70kkm to nie jest duzo, jesli oplaca sie zagazowac hybrydowa Toyote na taxi


    Ciekawiej bedzie gdy plany rzadu pojda tym krokiem co teraz zapowiadaja:
    7x4,5=38,5
    8,4*3,2=26,8

    Ale to tylko 30kkm wiecej aby odrobic inwestycje :twisted:

    Zostaw komentarz:


  • ryjeks
    odpowiedział(a)
    Pytałem dziś o instalkę do 1.4 TSI 140 KM. Prins z montażem; 10500 zł :szeroki_usmiech

    Zostaw komentarz:


  • JanuszD
    odpowiedział(a)
    Od pierwszej wymiany (poza fabryczną) jeżdżę na Motul Specific 504_00/507_00 5W-30 i na filtrach MANN W 719/45.

    Ostatnio miałem małą usterkę instalacji Vialle - uszkodził się czujnik położenia pływaka i nie można było uruchomić LPG. Wymiana + część = 350 PLN.

    [ Dodano: Pią 11 Mar, 16 22:50 ]
    Zamieszczone przez Tomcio
    Jak uwazasz po 100 tys.km ? Warto inwestowac 10 tys.zl. w taką instalkę?Ja juz prawie 30 tys.km.na protezie z dotryskiem benzyny przelatałem , ale juz 70% kosztu zalozenia instalacji odrobiłem.
    Jeśli masz już instalkę, nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia dla jej wymiany. Trudno, wybrałeś dotrysk i jakoś tam się zwraca, więc też nie ma powodu do narzekania. Przed decyzją o instalacji w moim aucie też zastanawiałem się nad dotryskiem, ale na podstawie info z niemieckich forów oraz na podstawie kalkulacji doszedłem do wniosku, że chyba nie uda mi się uzyskać zwrotu z inwestycji. Gratulacje dla Ciebie, że mimo wszystko instalka się zwraca.

    A generalnie jeśli chodzi o decyzję o montażu nie ma znaczenia jaki masz przebieg, tylko jak długo chcesz jeszcze eksploatować auto i jaki przebieg roczny osiągasz. Jeśli przejeżdżasz ok. 20 tkm/rok, instalacja w każdym przypadku jest nieopłacalna.

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Do 100kkm wiele osob nie zauwazalo zuzycia oleju. Dopiero po tym przebiegu nagle pojawial sie problem.

    Zostaw komentarz:


  • leonn
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez JanuszD
    Co do oleju, wymieniam co ok. 20Tkm i dolewam ca. 0,5l przez cały ten przebieg
    Jaki olej zalewasz?

    Zostaw komentarz:


  • Tomcio
    odpowiedział(a)
    Jak uwazasz po 100 tys.km ? Warto inwestowac 10 tys.zl. w taką instalkę?Ja juz prawie 30 tys.km.na protezie z dotryskiem benzyny przelatałem , ale juz 70% kosztu zalozenia instalacji odrobiłem.

    Zostaw komentarz:


  • JanuszD
    odpowiedział(a)
    Nie mam żadnych problemów technicznych ani z silnikiem, ani z rozrządem. Może to dlatego, że mój egzemplarz był objęty akcją serwisową Skody w czasie gwarancji i wszystkie elementy rozrządu zostały wymienione na podobno odpowiednie. Na razie wszystko jest ok.
    Co do oleju, wymieniam co ok. 20Tkm i dolewam ca. 0,5l przez cały ten przebieg, więc nie ma problemu. Ogólnie silnik bardzo mi pasuje

    Zostaw komentarz:


  • rezon
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez leonn
    Chodzi mi o rozrząd, nadmierne zużycie oleju.
    nawet jeśli ma, to przecież LPG nic do tego... Ten typ ma takie wady wrodzone

    Zostaw komentarz:


  • leonn
    odpowiedział(a)
     
    Zamieszczone przez JanuszD
    Ja mam już prawie 100 tys. km. na LPG w mojej Octavii z 1.8TSI (CDAA) i mimo, iż podejmując decyzję o przeróbce czułem się jak tester, teraz mogę powiedzieć, że decyzja była dobra.
    Instalacja tudzież ogólnie funkcjonowanie LPG w TSI ma swoje niedociągnięcia, ale generalni ilość "plusów dodatnich" jest zdecydowanie większa
    Powiedz, czy  nie masz z tym silnikiem problemów technicznych? Chodzi mi o rozrząd, nadmierne zużycie oleju.

    Zostaw komentarz:


  • JanuszD
    odpowiedział(a)
    Nie wiem, ile osób zastanawia się nad LPG do TSI, ale na swoim przykładzie mogę Wam polecić VIALLE + uwagę, żeby instalator był wybrany z gatunku rozsądnych i porządnych, bo jakość montażu będzie miała dla Was znaczenie podczas eksploatacji.
    Ja mam już prawie 100 tys. km. na LPG w mojej Octavii z 1.8TSI (CDAA) i mimo, iż podejmując decyzję o przeróbce czułem się jak tester, teraz mogę powiedzieć, że decyzja była dobra.
    Instalacja tudzież ogólnie funkcjonowanie LPG w TSI ma swoje niedociągnięcia, ale generalni ilość "plusów dodatnich" jest zdecydowanie większa
    Moim zdaniem VIALLE powinno poprawić odpalanie silnika po dłuższym postoju. Poza tym nie mam uwag.
    Spalanie nadal kształtuje się na poziomie 8,8-9,2 l/100km (LPG) przy wskazaniu 7,2 l/100km dla Pb przez komputer pokładowy. Faktycznie komputer zwykle zaniża spalanie o 0,4-0,6 l, więc stosunek LPG:Pb jest na stałym poziomie +20%.
    Jak się trochę ociepli (pewnie za tydzień) nagram krótki filmik o mojej instalacji - pokażę, jak została zamontowana oraz co oznacza trudne odpalanie, na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o montażu

    Zostaw komentarz:


  • Tomcio
    odpowiedział(a)
    Oprocz tego że działa (narazie) to wazne zeby była zachowana pewna dbałość przy montazu jak w miarę rowne dlugosci węży prowadzacych do wtryskiwaczy czy też zawór w butli zamontowany w przeciwnym kierunku.Jesli płaci się kasę za montaż instalacji to warto zlecić to firmie,ktora zrobi to zgodnie ze sztuką. Oszczędzamy przy dystrybutorze a nie przy montazu.

    Zostaw komentarz:


  • Lusus
    odpowiedział(a)
    Fotki gdzieś były na forum, bo zakładałem tu z rok temu wątek z pytaniem gdzie założyć LPG i właśnie z tego forum dowiedziałem się o EGP
    Dla mnie liczy się przede wszystkim jak działa potem, bo u mnie każdy dzień postoju aut to strata kasy, a na teraz działa dobrze, ale każdy ma swój zdanie, także ja Twojego nie kwestionuje

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Ja sie ciesze, ze Tobie zamontowali fajnie - chetnie zobacze fotki spod maski...

    Cos niecos o mechanice i montazu LPG wiem wiec, marketing to nie wszystko. Liczy sie jednak jak cos jest zainstalowane w tym estetyka montazu oraz jak to dziala potem.



    Z pocietej oslony tez nie bylbym zadowolony u siebie. W tym samym silniku mam zainstalowane tak, ze nic nie widac :lol:

    Zostaw komentarz:


  • Lusus
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Maicroft
    Mam nadzieje ze dokonales reklamy, firmy ktora mimo wszystko cieszy sie srednim poziomem (jakoscia) montazy. Marketing to nie wszystko :idea:

    Za taki montaz wlewu lal bym batem az by zrozumial, co wykonal

    Obrazek
    Wybacz, ale nie do końca rozumiem co napisałeś. Wlew może nie jest najlepiej zamontowany, ale akurat w moich autach jest ok. Zresztą nie sądzę że oni mają opinię średniego montażysty, ale za to mają nowe instalacje o których jest temat, więc dałem linki, może komuś się przyda.

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Tomcio, Ja mam dwa gazowniki. I w V6 28'C na reduktorze przy zerze na zewnatrz mam po okolo 1km dopiero, dlatego na zime czasem zmieniam na 20-22'C przelaczenie. W malej benzynce wystarcza 500-600m. Stad ja wiem, po jakim czasie byloby 60'C i dlatego uwazam, ze to duzo.

    Tak wiec nie odnosze tego do nagrzewania TDI

    Zostaw komentarz:


  • Tomcio
    odpowiedział(a)
    Nie wiem....musialbys zapytac SS.
    Trochę pewnie jestes przyzwyczajony do TDI i dlatego mówisz,ze te60 stopni to wysoko.
    W praktyce to 3-4 minuty jazdy przy temp. zewn. 0 st C.

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    No to przelaczania w sumie bardzo wysoko, ale jak Ty odpalasz rano i potem caly dzien jezdzisz na cieplym silniku to dramatu nie ma. Zenit nie ma tej fukncji zimny vag, co jest zaimplementowane w stagu?

    Zostaw komentarz:

Pracuję...