LPG do TSI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    Wybiera się ktoś jutro na Gas Show? Tam może będzie coś ciekawego i jakieś info kiedy wejdą te nowe systemy.

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez szkopa117
    Ale żeście dali spamu nie na temat zamiast o instalkach o których jest temat to Wy się licytujecie :P
    To ja tak za Kolegów, żeby było jednak w temacie

    RS TSI oraz poruszone w dyskusji również 1.8TSI jak i 1.4TSI - AGIS DIRECT, Vaille odpada, ponieważ do nowych TSI chyba jeszcze nie posiadają setupów
    RS TDI - AGIS DIESEL - LPG do diesla

    Aprpos wskazówki od paliwa. która to wzbudziła również wiele emocji. Przy TSI z LPG wskazówka ta nie zwraca wogóle uwagi, bo się praktycznie nie zmienia jej położenie . Rozruch na LPG, jazda na LPG i w zasadzie żadnego zużycia PB. Więc po co się przejmować podziałką, która przy LPG jest mało istotna . Jeżdżąc RS TSI z LPG będzie się miało pełne jego osiągi przy kosztach jazdy na poziomie TDI (lub czasami niższe).

    A dylematy na temat RS TSI vs TDI i czemu "moje jest bardziej mojsze niż twoje bardziej twojsze" zostały już w zasadzie wyjaśnione w TYM wątku

    Zostaw komentarz:


  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    Ale żeście dali spamu nie na temat zamiast o instalkach o których jest temat to Wy się licytujecie :P

    Zostaw komentarz:


  • paryzanin
    Guest replied
    widzisz... i to pokazuje jak sie mylisz...

    vmax nie ma dla mnie znaczenia... natomiast trudno nie zuwazyc ze jezeli podczas testu jedno auto jedzie z predkoscia v1 a drugie v2 to nie powinno porownywac sie spalania w tych warunkach...

    dla mnie istotna jest dynamika, oszczednosc i dlatego swoją przyszlosc widze wlasnie w mocnym tsi z lpg. I nie musi to być rs, bo nie potrzebuje auta dla szpanu tylko do sprawnego i bezpiecznego poruszania się. A 1.8TSI jest w stanie to zapewnic i kosztuje znacznie mniej niz TDI w Rs. Jak napisałem wczesniej dynamika benzynki bije na głowę TDI i to mi się podoba, do tego jest duża frajda z jezdzenia benzyną. Sam mam firmowego klekota i prywatnie benzynkę i moje kolejne auto to będzie własnie benzynka z lpg.

    Diesle były fajne kiedys, gdy byly to proste, niewysilone jednostki, bez wtryskiwaczy ktore co chwila się psują, bez dwumasy i dpf. Poza tym diesle VW od lat uchodzą za mocno awaryjne (benzyny przeciwnie). Dziś dobrych diesli nie ma, kosztują drogo, palą podobnie jak nowe benzyny, koszt obslugi i serwisu w perspektywie 5-10 lat ogromny. Do tego bajeczna dynamika i elastyczność turbo benzynek robią swoje.

    Zostaw komentarz:


  • JacekRS
    odpowiedział(a)
    [quote="paryzanin"]
    Zamieszczone przez xtremesystems
    a jakbys niezauwazyl tsi osiagnelo vmax znacznie wieksza niz diesel...
    I osiagasz to V-Max dwa razy do roku zeby przypomniec wszystkim,zeTwoje auto tyle poleci.
    A dobra, END OT, dyskusja o wyzszosci Wielkanocy nad Bozym Narodzeniem i w druga strone.

    [ Dodano: Pon 03 Mar, 14 19:50 ]
    Zamieszczone przez paryzanin
    Zamieszczone przez JacekRS
    Zamieszczone przez Jasiek81
    Zamieszczone przez JacekRS
    Różnica w cenie między TDI a TSI jest żadna bo 1500PLN
    Jak już porównujemy, to porównujmy samochody o takich samych osiągach lub chociaż zbliżonych...
    Co Ci mam porownac doktorze "Mózgu"? Jak nie ma czego wybrac? Jak chcesz pisac to rob to na trzezwo.
    jak nie ma?

    TDI w RS ma osiągi ciut lepsze niż 1.4 TSI ale już dużo gorsze niż 1.8TSI. A jak wygląda wtedy porównanie cen? Bo mnie bez zagladania do cennika wychodzi kilkadziesiąt kilo na korzyść benzyny.

    [ Dodano: Pon 03 Mar, 14 19:43 ]
    Zamieszczone przez JacekRS

    Dowartosciowales sie tym filmem? Temat porownania dawno zszedl na boczny tor a Ty jeden z drugim kotleta odgrzewacie. Czytacie temat wybiórczo a potem "blyszczec" probujecie.

    Zejdzcie na ziemie.
    kolego zeknij sobie na swoj idiotyczny wpis kilka postów wyzej... to Ty wsadziłeś kij w mrowisko. Wątek dotyczy LPG w TSI a Ty wjechałeś tutaj z Dieslem nie wiadomo po co? A jak ktoś pokazuje Ci fakty w formie filmiku i cennika to odwracasz kota ogona...

    Kupiles Diesla - Twoja strata... jesli Ci to pasi to nic nam do tego ale zostaw swoje wątpliwe uwagi dla siebie i nie wchodź w ten wątek skoro Cie nie interesuje.
    Kolega Twoim nie jestem i nie bylem, jakbys czytal watki zwiazane z RSem to bys wiedzial o co mi chodzilo w pierwszych postach, ale to za trudne prawda?. A co do diesla.... Kupilem swiadomie i "straty" nie zaluje, jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony a najlepiej jak Admin posprzata watek i wywali OT

    Zostaw komentarz:


  • paryzanin
    Guest replied
    Zamieszczone przez JacekRS
    Zamieszczone przez Jasiek81
    Zamieszczone przez JacekRS
    Różnica w cenie między TDI a TSI jest żadna bo 1500PLN
    Jak już porównujemy, to porównujmy samochody o takich samych osiągach lub chociaż zbliżonych...
    Co Ci mam porownac doktorze "Mózgu"? Jak nie ma czego wybrac? Jak chcesz pisac to rob to na trzezwo.
    jak nie ma?

    TDI w RS ma osiągi ciut lepsze niż 1.4 TSI ale już dużo gorsze niż 1.8TSI. A jak wygląda wtedy porównanie cen? Bo mnie bez zagladania do cennika wychodzi kilkadziesiąt kilo na korzyść benzyny.

    [ Dodano: Pon 03 Mar, 14 19:43 ]
    Zamieszczone przez JacekRS

    Dowartosciowales sie tym filmem? Temat porownania dawno zszedl na boczny tor a Ty jeden z drugim kotleta odgrzewacie. Czytacie temat wybiórczo a potem "blyszczec" probujecie.

    Zejdzcie na ziemie.
    kolego zeknij sobie na swoj idiotyczny wpis kilka postów wyzej... to Ty wsadziłeś kij w mrowisko. Wątek dotyczy LPG w TSI a Ty wjechałeś tutaj z Dieslem nie wiadomo po co? A jak ktoś pokazuje Ci fakty w formie filmiku i cennika to odwracasz kota ogona...

    Kupiles Diesla - Twoja strata... jesli Ci to pasi to nic nam do tego ale zostaw swoje wątpliwe uwagi dla siebie i nie wchodź w ten wątek skoro Cie nie interesuje.

    Zostaw komentarz:


  • JacekRS
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez paryzanin
    Zamieszczone przez Jasiek81
    Zamieszczone przez JacekRS
    Różnica w cenie między TDI a TSI jest żadna bo 1500PLN
    Jak już porównujemy, to porównujmy samochody o takich samych osiągach lub chociaż zbliżonych...
    Dokładnie. Diesel nie umywa się do TSI...

    wystarczy zerknąć:



    jak widac RS w wersji TDI miałby problemy z 1.4TSI, niewspominając o 1.8TSI.


    2.0 TSI przejezdza diesla walcem... do tego jak sie policzy przyszle koszty napraw diesla to jego zakup jest mocno nieoplacalny... ja czekam jak juz ostatecznie opracuja to LPG do TSI i ruszam na zakupy
    Dowartosciowales sie tym filmem? Temat porownania dawno zszedl na boczny tor a Ty jeden z drugim kotleta odgrzewacie. Czytacie temat wybiórczo a potem "blyszczec" probujecie.

    Zejdzcie na ziemie.

    Zostaw komentarz:


  • paryzanin
    Guest replied
    Zamieszczone przez xtremesystems
    polecam spojzec na wskaznik paliwa. w czasie krecenia filmu w tsi zeszlo pół oczka . :shock:
    w dieslu tez... nie wiem czy wiesz ale energia pomijając tarcie (a zatem i zapotrzebowanie na paliwo) rosnie w kwadracie predkosci a jakbys nie zauwazyl tsi osiagnelo vmax znacznie wieksza niz diesel... wiec wyciaganie daleko idacych wnioskow odnosnie zuzycia paliwa na podstawie kilkudziesieciosekundowego filmiku jest chyba zbyt daleko idace...

    Zostaw komentarz:


  • JacekRS
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Jasiek81
    Zamieszczone przez JacekRS
    Różnica w cenie między TDI a TSI jest żadna bo 1500PLN
    Jak już porównujemy, to porównujmy samochody o takich samych osiągach lub chociaż zbliżonych...
    Co Ci mam porownac doktorze "Mózgu"? Jak nie ma czego wybrac? Jak chcesz pisac to rob to na trzezwo.

    Zostaw komentarz:


  • xtremesystems
    odpowiedział(a)
    polecam spojzec na wskaznik paliwa. w czasie krecenia filmu w tsi zeszlo pół oczka . :shock:

    rzeczywisie czekaj na LPG

    Zostaw komentarz:


  • paryzanin
    Guest replied
    Zamieszczone przez Jasiek81
    Zamieszczone przez JacekRS
    Różnica w cenie między TDI a TSI jest żadna bo 1500PLN
    Jak już porównujemy, to porównujmy samochody o takich samych osiągach lub chociaż zbliżonych...
    Dokładnie. Diesel nie umywa się do TSI...

    wystarczy zerknąć:



    jak widac RS w wersji TDI miałby problemy z 1.4TSI, niewspominając o 1.8TSI.
    2.0 TSI przejezdza diesla walcem... do tego jak sie policzy przyszle koszty napraw diesla to jego zakup jest mocno nieoplacalny... ja czekam jak juz ostatecznie opracuja to LPG do TSI i ruszam na zakupy

    Zostaw komentarz:


  • Jasiek81
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez JacekRS
    Różnica w cenie między TDI a TSI jest żadna bo 1500PLN
    Jak już porównujemy, to porównujmy samochody o takich samych osiągach lub chociaż zbliżonych...

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Chodzi wlasnie o homologacje.

    VAGa maja calego, potrzebny faktycznie Opel, Ford i gro po-flotowek zostaje opanowane :idea:

    Zostaw komentarz:


  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    Pisałem maila właśnie o tą insignię turbo ze zdjęć i powiedzieli, że około 6,5 tys. zł, ale i tak dostępna będzie dopiero za jakiś czas.

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Maicroft
    Northeusz, Wrzucilem linka kilka dni temu
    Przeoczyłem z tej radości, mea culpa

    Zamieszczone przez Maicroft
    W marcu targi, to zobaczymy jak to realnie bedzie wygladac
    Mam nadzieję, bo już na zeszłorocznych targach pokazywali się i później dostali niestety poślizgu, raz o homologacje i później chyba też o gazodiesla. Ale pocieszające jest to Maicroft, że rok temu pokazali się z Insignią Turbo (zresztą są też zdjęcia Agisa Direct w takim właśnie Oplu), teraz w TFSI. Instalacja wydaje się być przygotowana do szerszego zakresu silników, nie jest chyba tak stricte szykowana jak Vialle. Jeszcze by zostały EcoBoosty Forda, DISI Mazdy i większość zainteresowanych ma to, na co czeka

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Northeusz, Wrzucilem linka kilka dni temu

    W marcu targi, to zobaczymy jak to realnie bedzie wygladac :twisted:

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez szkopa117
    Chyba z lekka odeszliśmy od głównego tematu jakim są instalacje do tsi
    ... to wracając do tematu. Na forum gazowym pojawiła się foto-recenzja montażu AGISA DIRECT do Audi A4 B8 2009r S-Line. TFSI 211KM (CDN). Jest to ciekły wtrysk gazu pracujący na zasadzie Vialle LPDi. Cena, jaką koledzy podają na tamtejszym forum to (uwaga - nie jest to cena oficjalna) 5,5 - 6,5 PLN dla klienta (pełna usługa).

    Zostaw komentarz:


  • szkopa117
    odpowiedział(a)
    Chyba z lekka odeszliśmy od głównego tematu jakim są instalacje do tsi

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez JacekRS
    Hah, nie do konca mnie zrozumiales ja tega auta nie porownalem do tych lokomotyw bez powodu. Ludzie uwazaja ze RS to tylko benzyna, ale juz bez RS moze byc diesel ale w RS LPG juz jest ok smieszne nie prawdaż?
    W przypadku RS-a to jest śmieszne, fakt . Kupuje się rodzinne auto z odrobiną jak to później słusznie nazwałeś "szaleństwa" i w sumie wybór silników jest jak w rodzinnych samochodach - TSI, TDI i nawet jakby była później ETron-RS to jeśli będzie wystarczająco chyże, to w niczym to RS-owi nie ujmie. Sam jednak wspomniałeś, że śmiech Cię ogarnie na widok RS-a z LPG (w kontekście wyboru TSI i TDI)

    Fani LPG, proszę się nie obrażać (cały czas mam tu na uwadze rozważanie zakupu wersji RS`a TDI vs TSI), ale jak widzę Cayenne/Touareg czy inne smoczysko w benzynium (kupione po to by się pokazać) na stacji pod dystrybutorem LPG to mnie śmiech ogarnia i to samo będę robił widząc RS`a
    Więc ja przytoczyłem przykład, czemu to RS z LPG ma wzbudzać śmiech? Dla mnie to nawet jak posiadacz RS-a będzie tankował mleko - to jego wyłącznie sprawa. Ważne, że dobrze mu się jeździ, jest zadowolony z samochodu i tak samo jak nikt mnie do portfela nie zagląda, tak samo ja się nie zastanawiam, czy kogoś stać czy nie . Ktoś zamiast kupić Punto na pure-PB kupuje RS-a na LPG i ma o wiele przyjemniejszą jazdę o porównywalnych kosztach - bo o to również chodzi

    Ciekawe jak bedzie wygladal nowy model, bo aktualny zwlaszcza w kombi to zero polotu, elegancji i tej namiastki "prestyżu" wg mnie
    Będzie pewne tak samo nudny jak i obecny :diabelski_usmiech

    Zostaw komentarz:


  • JacekRS
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Northeusz
    Zamieszczone przez JacekRS
    ale jak widzę Cayenne/Touareg czy inne smoczysko w benzynium (kupione po to by się pokazać) na stacji pod dystrybutorem LPG to mnie śmiech ogarnia i to samo będę robił widząc RS`a
    Ciekawa dyskusja . Mnie natomiast śmiech ogarnia jak Octavię RS podnosi się do rangi topowego hot-hatcha, chociaż tutaj została postawiona w jednym szeregu z Cayennem i Touregiem .
    Hah, nie do konca mnie zrozumiales ja tega auta nie porownalem do tych lokomotyw bez powodu. Ludzie uwazaja ze RS to tylko benzyna, ale juz bez RS moze byc diesel ale w RS LPG juz jest ok smieszne nie prawdaż? Ja RS'a do hot hatcha nie mam nawet zamiaru porownywac, bo tak jak powiedziales to rodzinne auto i tyle. No mozna na odrobine szalenstwa sobie nim pozwolic a co do Passatow.... Ciekawe jak bedzie wygladal nowy model, bo aktualny zwlaszcza w kombi to zero polotu, elegancji i tej namiastki "prestyżu" wg mnie, sam godzine przed podpisaniem papierow leasingowych zrezygnowalem z Passata bo byl zwyczajnie "nijaki", ale to inna bajka - kupilem Kurę

    Zostaw komentarz:


  • Northeusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez JacekRS
    ale jak widzę Cayenne/Touareg czy inne smoczysko w benzynium (kupione po to by się pokazać) na stacji pod dystrybutorem LPG to mnie śmiech ogarnia i to samo będę robił widząc RS`a
    Ciekawa dyskusja . Mnie natomiast śmiech ogarnia jak Octavię RS podnosi się do rangi topowego hot-hatcha, chociaż tutaj została postawiona w jednym szeregu z Cayennem i Touregiem . A propos LPG w 2.0TFSI (mam na myśli O2) - jeźdża Passaty z takimi silnikami (2.0 TFSI 200KM) + LPG i im wolno, tam nie są naruszone żadne zasady, ale Octavia RS to już naruszenie majestatu . Znaczek RS nie uczyni z tego rodzinnego samochodu żadnej rajdówki, ani nie będzie ona miała "więcej", ani szybciej w porównaniu z powyższym Passatem. Rozumiem, jakby to dotyczyło chociażby Focusa ST, gdzie ST znaczy już bardzo wiele. Kwestia opracowania odpowieniej instalacji do RS-a w sensie silnika w RS-ie i będą takie samochody podjeżdżać pod dystrybutory LPG. Tutaj chodzi o silnik, który w VAG oprócz Skody wystęopuje w całkowicie nie RS-owych odmianach i modelach. I to jest ciekawe - jak już nie będzie spojlerów i magicznego "RS" na klapie to LPG wolno .

    Zostaw komentarz:


  • szplukasz
    odpowiedział(a)
    Dla mnie LPG jest takim samym paliwem jak benzyna czy ropa. Jest ciekawą alternatywą dla osób które zamiast 20 tyś na paliwo wydadzą 12 tyś a za resztę jak sam napisałeś posiedzą w ciepłych krajach.
    Na razie nie ma się co rozczulać bo i tak nie ma instalacji dla tych silników. Ja pewnie zrobię to co Ty i kupie diesla bo nie widzi mi eco driving samochodem z silnikiem ponad 200 km. Znając prędkości z którymi jeżdżę RS TSI nie zmieszczę się średnio w 10l

    Zostaw komentarz:


  • JacekRS
    odpowiedział(a)
    szplukasz, z tym "łącznym zasięgiem" to nie przesadzaj, bo i tak byś jak najmniej na etylinie jeździł

    Zamieszczone przez szplukasz
    Oczywiście mówię o instalacji która nie sprawia problemów, jest sprawdzona itd.
    To jeszcze poczekamy na taką z prawdziwego zdarzenia. Z gazownikami też jest różnie i częściej słyszę, że ludzie szukają dobrego gazownika, bo ten u którego coś tam robią jest słaby (albo mają jak dbają i próbują winę zgonić na gazownika).

    Zamieszczone przez szplukasz
    Spalanie 12 litrów gazu lepiej brzmi niż 7 ropy
    Powiedziałem post wcześniej, że powinniśmy zadać sobie pytanie na co nas stać i tu tylko i wyłącznie omawiam wersję RS. Mnie nie stać na lanie co 3-4 dni etyliny, więc wziąłem "gnoja" i leję co 6-7dni . Wiem, że są użytkownicy nie przepadający za dieslami i ja to rozumiem, ale chciałem ruszyć temat, który napisałem w poście wcześniej: "nasuwa mi się pewna refleksja... a zwłaszcza to "hejtowanie" przy omawianiu kupna RS`a w TDI - "jak RS to tylko w TSI", a potem wyłazi na wierch temat z RS w LPG",

    Którego ogólnodostępnego na tą chwilę nie ma, czy tam jest w COSMO pieniądzach i do tego brakuje powszechnie fachowców w tym temacie.

    Zostaw komentarz:


  • szplukasz
    odpowiedział(a)
    JacekRS jeśli chodzi o mnie to jeśli była by instalacja do RS TSI to bym dylematu co wybrać nie miał. Oczywiście mowie o instalacji która nie sprawia problemów, jest sprawdzona itd. Spalanie 12 litrów gazu lepiej brzmi niż 7 ropy szczególnie po cenach z zeszłych wakacji Stanie do dystrybutora LPG jakoś mnie nie przeraża a zyskujemy większą moc, elastyczność, kulturę pracy silnika i łączny zasięg.

    Zostaw komentarz:


  • JacekRS
    odpowiedział(a)
    Interesujący wątek... nasuwa mi się pewna refleksja... a zwłaszcza to "hejtowanie" przy omawianiu kupna RS`a w TDI - "jak RS to tylko w TSI", a potem wyłazi na wierch temat z RS w LPG.

    Sam kupiłem RS`a w TDI - wybór świadomy, sprawdzony, generalnie to kompromis, z którego jestem bardzo zadowolony. Fani LPG, proszę się nie obrażać (cały czas mam tu na uwadze rozważanie zakupu wersji RS`a TDI vs TSI), ale jak widzę Cayenne/Touareg czy inne smoczysko w benzynium (kupione po to by się pokazać) na stacji pod dystrybutorem LPG to mnie śmiech ogarnia i to samo będę robił widząc RS`a Różnica w cenie między TDI a TSI jest żadna bo 1500PLN. Wolę TDI, a za zaoszczędzone pieniądze z różnicy w spalaniu (przy czerpaniu radości z dynamicznej jazdy) i z "nieinstalowania LPG" wolę przeznaczyć na wakacje w ciepłych krajach

    Oczywiście nie neguję zakupu turbo benzyny, bo np moja żona takową jeździ, ale ona robi 8-10kkm rocznie, więc obciążenie budżetu domowego jest niewielkie. Tak więc zakup trzeba wg mnie robić świadomie, i od razu stwierdzić "czy stać mnie, czy nie stać na jazdę RS`em w "benzynium" "- a nie jeszcze przed zakupem obmyślać mody jak tu zrobić z wersji z zacięciem sportowym "ospoilerowaną kuchenkę gazową".

    Nie każdy może się ze mną zgadzać, to normalne, przedstawiłem tylko swój punkt widzenia.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...